Division 3 (2015/16)

Gruppspel
Herrar division 3 norra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-09-26 12:00 150002004 Kungliga Tekniska Högskolans IF - Turebergs IF 3 - 3 Thomas Gjutarenäfve, Jesper Wahlund Skärholmshallen
2015-09-26 13:15 150002001 Ursvik IK - Vaxholms IBF 6 - 3 Jan Lingemark, Niklas Forsman Brotorpshallen
2015-09-26 13:45 150002003 Runby IBK - Töjnan IBK 3 - 1 Alexander Mattsson, Tobias Ekmark Väsby skolan
2015-09-27 13:30 150002005 Sollentuna IBK - Sundbybergs IK 3 - 4 Christian Ljunggren, Thomas Wargkelius Arena Satelliten
2015-09-27 19:30 150002002 Bro IK - Vallentuna IBK 9 - 3 Aldin Imamovic, Ken Johansson Bro Sporthall
2015-10-03 14:45 150002006 Sundbybergs IK - Kungliga Tekniska Högskolans IF 4 - 3 Mattias Lönnborg, Juha Tammerström Hallonbergshallen
2015-10-03 15:30 150002009 Vallentuna IBK - Ursvik IK 7 - 4 Alexander Mattsson, Niklas Forsman Hammarbackens Sporthall
2015-10-03 17:30 150002010 Vaxholms IBF - Sollentuna IBK 6 - 3 Aarre Hietanen, Tobias Ekmark Vaxholm innebandyhallen
2015-10-04 14:00 150002008 Töjnan IBK - Bro IK 3 - 11 Christian Högberg, Alexander Sommensjö Arena Satelliten
2015-10-04 15:15 150002007 Turebergs IF - Runby IBK 7 - 6 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Silverdalshallen
2015-10-10 12:15 150002014 Kungliga Tekniska Högskolans IF - Sollentuna IBK 2 - 5 Madelene Westerberg, Jesper Wahlund Skärholmshallen
2015-10-10 13:15 150002011 Ursvik IK - Töjnan IBK 7 - 8 Mattias Nordlund, Christoffer Markovski Brotorpshallen
2015-10-10 13:30 150002013 Runby IBK - Sundbybergs IK 8 - 7 Björn Söderström, Christer Jacobsson Väsby skolan
2015-10-11 16:15 150002012 Bro IK - Turebergs IF 5 - 5 Christian Högberg, Tobias Ekmark Bro Sporthall
2015-10-13 19:30 150002015 Vallentuna IBK - Vaxholms IBF 4 - 10 Aldin Imamovic, Tobias Ekmark Hammarbackens Sporthall
2015-10-17 13:30 150002017 Sundbybergs IK - Bro IK 6 - 7 Fredrik Berglund Sonesson, Mattias Lönnborg Hallonbergshallen
2015-10-17 18:30 150002020 Vaxholms IBF - Kungliga Tekniska Högskolans IF 7 - 3 Christoffer Markovski, Aldin Imamovic Vaxholm innebandyhallen
2015-10-18 13:00 150002019 Töjnan IBK - Vallentuna IBK 3 - 7 Christian Högberg, Oskar Sevefjord Silverdalshallen
2015-10-18 13:15 150002016 Sollentuna IBK - Runby IBK 4 - 4 Linus Warrenstein, Björn Söderström Arena Satelliten
2015-10-18 14:45 150002018 Turebergs IF - Ursvik IK 6 - 3 Fredrik Dahl, Jonas Laurell Silverdalshallen
2015-10-24 13:15 150002021 Ursvik IK - Sundbybergs IK 4 - 3 Fredrik Dahl, Jonas Laurell Brotorpshallen
2015-10-24 14:30 150002025 Vallentuna IBK - Turebergs IF 5 - 10 Ulf Jonsson, Jonas Edström Hammarbackens Sporthall
2015-10-25 12:00 150002023 Runby IBK - Kungliga Tekniska Högskolans IF 6 - 3 Aldin Imamovic, Martin Johansson Väsby skolan
2015-10-25 17:30 150002022 Bro IK - Sollentuna IBK 4 - 4 Christian Högberg, Roland Nester Bro Sporthall
2016-02-25 20:00 150002024 Töjnan IBK - Vaxholms IBF 3 - 3 Bjarne Hekkelstrand, Peter Kirch Arena Satelliten
2015-11-07 10:15 150002026 Kungliga Tekniska Högskolans IF - Bro IK 4 - 9 Kari Malmros, Aldin Imamovic Skärholmshallen
2015-11-07 12:00 150002027 Sollentuna IBK - Ursvik IK 6 - 7 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Sollentuna sim och sporthall
2015-11-07 12:00 150002028 Sundbybergs IK - Vallentuna IBK 4 - 6 Juha Tammerström, Linus Warrenstein Hallonbergshallen
2015-11-07 14:30 150002030 Vaxholms IBF - Runby IBK 7 - 7 Thomas Bégat, Bjarne Hekkelstrand Vaxholm innebandyhallen
2015-11-08 11:45 150002029 Turebergs IF - Töjnan IBK 3 - 7 Mattias Nordlund, Christoffer Markovski Silverdalshallen
2015-11-14 13:15 150002031 Ursvik IK - Kungliga Tekniska Högskolans IF 3 - 1 Juha Tammerström, Oskar Sevefjord Brotorpshallen
2015-11-14 15:15 150002035 Vallentuna IBK - Sollentuna IBK 5 - 4 Niklas Forsman, Christoffer Markovski Hammarbackens Sporthall
2015-11-15 15:00 150002034 Töjnan IBK - Sundbybergs IK 4 - 4 Linus Warrenstein, Juha Tammerström Arena Satelliten
2015-11-15 17:00 150002033 Turebergs IF - Vaxholms IBF 3 - 3 Marko Maikkunen, Aarre Hietanen Silverdalshallen
2015-11-15 18:45 150002032 Bro IK - Runby IBK 6 - 8 Tobias Ekmark, Ken Johansson Bro Sporthall
2015-11-28 12:30 150002037 Kungliga Tekniska Högskolans IF - Vallentuna IBK 3 - 1 Thomas Gjutarenäfve, Jesper Wahlund Skärholmshallen
2015-11-28 13:15 150002039 Sundbybergs IK - Turebergs IF 3 - 6 Linus Warrenstein, Nihada Cenanovic Hallonbergshallen
2015-11-28 16:45 150002040 Vaxholms IBF - Bro IK 8 - 7 Fredrik Dahl, Jonas Laurell Vaxholm innebandyhallen
2015-11-29 12:00 150002036 Runby IBK - Ursvik IK 6 - 6 Jan Lingemark, Karl Hurtig Väsby skolan
2015-11-29 13:30 150002038 Sollentuna IBK - Töjnan IBK 6 - 1 Sebastian Öhman, Lars Sundlöf Arena Satelliten
2015-12-05 10:45 150002042 Sundbybergs IK - Vaxholms IBF 6 - 4 Thomas Gjutarenäfve, Arne Brovig Hallonbergshallen
2015-12-05 13:30 150002041 Ursvik IK - Bro IK 5 - 11 Mattias Nordlund, Ken Johansson Brotorpshallen
2015-12-05 17:00 150002045 Vallentuna IBK - Runby IBK 3 - 2 Kent Budell, Daniel Mårtensson Hammarbackens Sporthall
2015-12-06 15:45 150002043 Turebergs IF - Sollentuna IBK 4 - 7 Tobias Ekmark, Linus Warrenstein Silverdalshallen
2015-12-06 16:30 150002044 Töjnan IBK - Kungliga Tekniska Högskolans IF 5 - 4 Mattias Nordlund, Thomas Bégat Arena Satelliten
2015-12-19 12:30 150002050 Vaxholms IBF - Ursvik IK 6 - 6 Tobias Ekmark, Fabian Fahimi Vaxholm innebandyhallen
2015-12-19 13:00 150002049 Vallentuna IBK - Bro IK 6 - 12 Bjarne Hekkelstrand, Jan Lingemark Hammarbackens Sporthall
2015-12-19 13:45 150002046 Sundbybergs IK - Sollentuna IBK 5 - 7 Mattias Nordlund, Christoffer Markovski Hallonbergshallen
2015-12-20 11:15 150002047 Turebergs IF - Kungliga Tekniska Högskolans IF 5 - 6 Christian Högberg, David Berger Silverdalshallen
2015-12-20 14:00 150002048 Töjnan IBK - Runby IBK 4 - 10 Christian Högberg, David Berger Arena Satelliten
2015-12-13 18:15 150002052 Bro IK - Töjnan IBK 10 - 3 Jan-Olov Cederholm, Ken Johansson Bro Sporthall
2016-01-09 12:00 150002054 Kungliga Tekniska Högskolans IF - Sundbybergs IK 3 - 3 Marko Maikkunen, Aarre Hietanen Skärholmshallen
2016-01-09 12:30 150002053 Runby IBK - Turebergs IF 4 - 4 Peter Kirch, Jonas Edström Väsby skolan
2016-01-09 13:15 150002051 Ursvik IK - Vallentuna IBK 7 - 3 Mattias Nordlund, Sebastian Öhman Brotorpshallen
2016-01-10 13:30 150002055 Sollentuna IBK - Vaxholms IBF 6 - 7 Linus Warrenstein, Juha Tammerström Arena Satelliten
2016-01-16 14:00 150002057 Sundbybergs IK - Runby IBK 5 - 4 Linus Warrenstein, Juha Tammerström Hallonbergshallen
2016-01-16 17:00 150002060 Vaxholms IBF - Vallentuna IBK 5 - 3 Michael Selg, Fabian Fahimi Vaxholm innebandyhallen
2016-01-17 13:30 150002056 Sollentuna IBK - Kungliga Tekniska Högskolans IF 4 - 5 Niklas Forsman, Jacob Leijon Arena Satelliten
2016-01-17 16:45 150002059 Töjnan IBK - Ursvik IK 3 - 4 Jacob Leijon, Niklas Forsman Arena Satelliten
2016-01-17 17:00 150002058 Turebergs IF - Bro IK 5 - 6 Aarre Hietanen, Mattias Lönnborg Silverdalshallen
2016-01-29 20:15 150002065 Vallentuna IBK - Töjnan IBK 7 - 5 Niklas Forsman, Fabian Fahimi Hammarbackens Sporthall
2016-01-30 12:00 150002064 Kungliga Tekniska Högskolans IF - Vaxholms IBF 8 - 5 Marko Maikkunen, Aarre Hietanen Skärholmshallen
2016-01-30 13:00 150002063 Runby IBK - Sollentuna IBK 7 - 5 Fredrik Dahl, Jonas Laurell Väsby skolan
2016-01-30 13:15 150002061 Ursvik IK - Turebergs IF 3 - 12 Mattias Nordlund, Christoffer Markovski Brotorpshallen
2016-01-31 15:15 150002062 Bro IK - Sundbybergs IK 9 - 5 Peter Kirch, Patric Terelius Bro Sporthall
2016-02-06 11:45 150002066 Kungliga Tekniska Högskolans IF - Runby IBK 5 - 6 Mattias Nordlund, Christoffer Markovski Skärholmshallen
2016-02-06 14:30 150002068 Sundbybergs IK - Ursvik IK 10 - 7 Christian Högberg, Roland Nester Hallonbergshallen
2016-02-06 17:00 150002070 Vaxholms IBF - Töjnan IBK 7 - 4 Peter Kirch, Mats Korpi Vaxholm innebandyhallen
2016-02-07 13:30 150002069 Turebergs IF - Vallentuna IBK 11 - 1 Per Rosén, Christian Högberg Silverdalshallen
2016-03-05 14:30 150002067 Sollentuna IBK - Bro IK 14 - 13 Bjarne Hekkelstrand, Thomas Bégat Rotebrohallen (Nya)
2016-02-13 12:30 150002073 Runby IBK - Vaxholms IBF 8 - 3 Per Calmén, Per Ove Åman Väsby skolan
2016-02-13 13:15 150002071 Ursvik IK - Sollentuna IBK 4 - 5 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Brotorpshallen
2016-02-13 15:45 150002075 Vallentuna IBK - Sundbybergs IK 1 - 6 Peter Kirch, Ken Johansson Hammarbackens Sporthall
2016-02-14 16:00 150002074 Töjnan IBK - Turebergs IF 3 - 4 Lars Sundlöf, Peter Gustafsson Saliba Silverdalshallen
2016-02-14 16:30 150002072 Bro IK - Kungliga Tekniska Högskolans IF 12 - 9 Rohnny Åhman, Jan-Olov Cederholm Bro Sporthall
2016-02-20 14:00 150002076 Runby IBK - Bro IK 3 - 6 Per Ove Åman, Lars Sundlöf Smedsgärdshallen
2016-02-20 15:00 150002079 Sundbybergs IK - Töjnan IBK 9 - 5 Emil Glenngård, Vilhelm Nordström Hallonbergshallen
2016-02-20 15:30 150002080 Vaxholms IBF - Turebergs IF 9 - 4 Peter Kirch, Niklas Forsman Vaxholm innebandyhallen
2016-02-20 18:00 150002077 Kungliga Tekniska Högskolans IF - Ursvik IK 2 - 1 Fredrik Dahl, Jonas Laurell Engelbrektshallen
2016-02-21 13:30 150002078 Sollentuna IBK - Vallentuna IBK 11 - 2 Ken Johansson, Mats Korpi Arena Satelliten
2016-03-12 13:15 150002081 Ursvik IK - Runby IBK 2 - 9 Arne Brovig, Jan Lingemark Brotorpshallen
2016-03-12 17:30 150002085 Vallentuna IBK - Kungliga Tekniska Högskolans IF 6 - 14 Niklas Forsman, Thomas Bégat Hammarbackens Sporthall
2016-03-13 13:45 150002084 Töjnan IBK - Sollentuna IBK 0 - 6 Peter Kirch, Kenny Ly Silverdalshallen
2016-03-13 15:30 150002083 Turebergs IF - Sundbybergs IK 6 - 9 Peter Kirch, Kenny Ly Silverdalshallen
2016-03-13 17:00 150002082 Bro IK - Vaxholms IBF 9 - 4 Jonas Laurell, Tobias Berger Bro Sporthall
2016-03-19 12:00 150002088 Kungliga Tekniska Högskolans IF - Töjnan IBK 12 - 0 Peter Kirch, Mats Korpi Skärholmshallen
2016-03-19 14:30 150002089 Sollentuna IBK - Turebergs IF 6 - 3 Christian Högberg, Roland Nester Sollentuna sim och sporthall
2016-03-19 15:30 150002087 Runby IBK - Vallentuna IBK 10 - 3 Jonas Laurell, Fredrik Dahl Smedsgärdshallen
2016-03-19 16:00 150002090 Vaxholms IBF - Sundbybergs IK 4 - 4 Tobias Berger, David Berger Vaxholm innebandyhallen
2016-03-20 17:15 150002086 Bro IK - Ursvik IK 4 - 5 Christian Högberg, Roland Nester Bro Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Bro IK 18 12 2 4 150-100 50 38
2. Runby IBK 18 10 4 4 111-81 30 34
3. Sollentuna IBK 18 9 2 7 106-83 23 29
4. Vaxholms IBF 18 8 5 5 101-94 7 29
5. Sundbybergs IK 18 8 3 7 97-91 6 27
6. Turebergs IF 18 7 4 7 101-89 12 25
7. Kungliga Tekniska Högskolans IF 18 7 2 9 90-85 5 23
8. Ursvik IK 18 7 2 9 84-105 -21 23
9. Vallentuna IBK 18 6 0 12 73-130 -57 18
10. Töjnan IBK 18 3 2 13 62-117 -55 11
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar division 3 södra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-09-26 11:15 150003004 Vendelsö IK - Mariebergs SK 3 - 3 Mikael Andersson, Mats Korpi Torvalla Träningshall
2015-09-26 11:30 150003002 Hammarby IF IBF - BK SOL 3 - 6 Jonas Håmark, Alexander Sommensjö Sjöstadshallen
2015-09-26 11:30 150003003 FBI Tullinge Ungdomsklubb - Västerhaninge IBK 3 - 4 Marko Maikkunen, Martin Eriksson Tullingehallen
2015-09-26 12:00 150003001 Skogås/Trångsunds IBK - Lokomotiv Tumba IBS 5 - 2 Christoffer Markovski, Lars Sundlöf Skogåshallen
2015-09-27 14:15 150003005 Sköndals IK - Högalids IF 3 - 4 Mikael Andersson, Roland Nester Sköndalshallen
2015-10-03 12:30 150003008 Västerhaninge IBK - Hammarby IF IBF 4 - 4 Linus Löfstedt, Kenny Ly Torvalla Träningshall
2015-10-03 12:30 150003010 Lokomotiv Tumba IBS - Sköndals IK 5 - 1 Arne Brovig, Mattias Nordlund Malmsjö Sporthall
2015-10-03 15:30 150003009 BK SOL - Skogås/Trångsunds IBK 2 - 3 Christian Ljunggren, Thomas Wargkelius Skanstullshallen
2015-10-03 17:15 150003007 Mariebergs SK - FBI Tullinge Ungdomsklubb 6 - 6 Christian Ljunggren, Thomas Wargkelius Skanstullshallen
2015-10-03 19:00 150003006 Högalids IF - Vendelsö IK 5 - 5 Sebastian Öhman, Thomas Wargkelius Skanstullshallen
2015-10-10 12:15 150003011 Skogås/Trångsunds IBK - Västerhaninge IBK 5 - 1 Aarre Hietanen, Aldin Imamovic Skogåshallen
2015-10-10 13:45 150003013 FBI Tullinge Ungdomsklubb - Högalids IF 4 - 4 Christian Hamnström, Thomas Gjutarenäfve Tullingehallen
2015-10-10 15:30 150003015 BK SOL - Lokomotiv Tumba IBS 5 - 6 Madelene Westerberg, Kari Malmros Skanstullshallen
2015-10-10 17:45 150003012 Hammarby IF IBF - Mariebergs SK 2 - 4 Sebastian Öhman, Martin Eriksson Sjöstadshallen
2015-11-25 20:10 150003014 Vendelsö IK - Sköndals IK 5 - 5 Kari Malmros, David Berger Torvalla Sporthall
2015-10-17 12:30 150003019 Västerhaninge IBK - BK SOL 6 - 5 Thomas Wargkelius, Christian Ljunggren Torvalla Träningshall
2015-10-17 13:15 150003020 Lokomotiv Tumba IBS - Vendelsö IK 5 - 8 Lars Sundlöf, Thomas Gjutarenäfve Malmsjö Sporthall
2015-10-17 15:30 150003017 Högalids IF - Hammarby IF IBF 4 - 3 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Skanstullshallen
2015-10-17 17:15 150003018 Mariebergs SK - Skogås/Trångsunds IBK 1 - 4 Marko Maikkunen, Aarre Hietanen Skanstullshallen
2015-10-18 13:30 150003016 Sköndals IK - FBI Tullinge Ungdomsklubb 6 - 5 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Sköndalshallen
2015-10-24 10:45 150003024 Västerhaninge IBK - Lokomotiv Tumba IBS 5 - 3 Arne Brovig, Aldin Imamovic Torvalla Träningshall
2015-10-24 12:00 150003021 Skogås/Trångsunds IBK - Högalids IF 1 - 6 Marko Maikkunen, Aarre Hietanen Skogåshallen
2015-10-24 12:30 150003022 Hammarby IF IBF - Sköndals IK 1 - 3 Martin Eriksson, Sebastian Öhman Sjöstadshallen
2015-10-24 15:30 150003025 BK SOL - Mariebergs SK 6 - 4 Sebastian Öhman, Martin Eriksson Skanstullshallen
2015-10-31 13:30 150003023 FBI Tullinge Ungdomsklubb - Vendelsö IK 3 - 3 Emil Glenngård, Vilhelm Nordström Tullingehallen
2015-11-07 12:30 150003030 Lokomotiv Tumba IBS - FBI Tullinge Ungdomsklubb 4 - 4 Lars Sundlöf, Peter Gustafsson Saliba Malmsjö Sporthall
2015-11-07 15:00 150003026 Vendelsö IK - Hammarby IF IBF 5 - 5 Marcus Jansson, Rasmus Jansson Torvalla Sporthall
2015-11-07 15:30 150003028 Högalids IF - BK SOL 6 - 4 Jesper Wahlund, Thomas Gjutarenäfve Skanstullshallen
2015-11-07 17:15 150003029 Mariebergs SK - Västerhaninge IBK 4 - 5 Jesper Wahlund, Thomas Gjutarenäfve Skanstullshallen
2015-11-08 16:30 150003027 Sköndals IK - Skogås/Trångsunds IBK 1 - 2 Aldin Imamovic, Sebastian Öhman Sköndalshallen
2015-11-14 11:00 150003034 Västerhaninge IBK - Högalids IF 6 - 2 Kari Malmros, Tobias Berger Torvalla Träningshall
2015-11-14 14:30 150003032 Hammarby IF IBF - FBI Tullinge Ungdomsklubb 9 - 3 Mattias Lönnborg, Aarre Hietanen Sjöstadshallen
2015-11-14 15:30 150003035 BK SOL - Sköndals IK 7 - 9 Thomas Gjutarenäfve, Jesper Wahlund Skanstullshallen
2015-11-14 17:15 150003033 Mariebergs SK - Lokomotiv Tumba IBS 6 - 1 Jesper Wahlund, Thomas Gjutarenäfve Skanstullshallen
2015-11-15 15:30 150003031 Skogås/Trångsunds IBK - Vendelsö IK 5 - 8 Aldin Imamovic, Jonas Edström Skogåshallen
2015-11-28 12:30 150003040 Lokomotiv Tumba IBS - Hammarby IF IBF 3 - 6 Roger Öfversten, Mattias Lönnborg Malmsjö Sporthall
2015-11-28 15:00 150003037 Vendelsö IK - BK SOL 10 - 5 Carl Tannerheim, Rasmus Jansson Torvalla Sporthall
2015-11-28 19:30 150003036 FBI Tullinge Ungdomsklubb - Skogås/Trångsunds IBK 1 - 7 Aldin Imamovic, Sebastian Öhman Tullingehallen
2015-11-29 11:15 150003039 Högalids IF - Mariebergs SK 10 - 9 Kent Kastell, Marcus Jansson Eriksdalshallen
2015-11-29 14:15 150003038 Sköndals IK - Västerhaninge IBK 3 - 1 Roland Nester, Anders Westerberg Sköndalshallen
2015-12-05 10:45 150003044 Västerhaninge IBK - Vendelsö IK 4 - 5 Anders Asp, Kari Malmros Torvalla Träningshall
2015-12-05 13:15 150003041 Skogås/Trångsunds IBK - Hammarby IF IBF 3 - 2 Marcus Jansson, Rasmus Jansson Skogåshallen
2015-12-05 15:30 150003043 Mariebergs SK - Sköndals IK 3 - 4 Tobias Ekmark, Niklas Forsman Skanstullshallen
2015-12-05 17:15 150003042 Högalids IF - Lokomotiv Tumba IBS 9 - 5 Nihada Cenanovic, Tobias Ekmark Skanstullshallen
2015-12-05 19:00 150003045 BK SOL - FBI Tullinge Ungdomsklubb 3 - 5 Mattias Nordlund, Martin Johansson Skanstullshallen
2015-12-19 12:30 150003050 Lokomotiv Tumba IBS - Skogås/Trångsunds IBK 5 - 5 Jacob Leijon, Mattias Lönnborg Malmsjö Sporthall
2015-12-19 13:00 150003048 Västerhaninge IBK - FBI Tullinge Ungdomsklubb 7 - 5 Rasmus Jansson, Marcus Jansson Torvalla Träningshall
2015-12-19 15:30 150003049 BK SOL - Hammarby IF IBF 4 - 4 Jacob Leijon, Sebastian Öhman Skanstullshallen
2015-12-19 17:15 150003047 Mariebergs SK - Vendelsö IK 6 - 6 Niklas Forsman, Sebastian Öhman Skanstullshallen
2015-12-19 19:00 150003046 Högalids IF - Sköndals IK 4 - 7 Niklas Forsman, Fredrik Berglund Sonesson Skanstullshallen
2016-01-09 11:45 150003053 FBI Tullinge Ungdomsklubb - Mariebergs SK 3 - 4 Vilhelm Nordström, Emil Glenngård Tullingehallen
2016-01-09 12:00 150003051 Skogås/Trångsunds IBK - BK SOL 5 - 12 Jesper Wahlund, Thomas Gjutarenäfve Skogåshallen
2016-01-09 13:45 150003052 Hammarby IF IBF - Västerhaninge IBK 4 - 4 Madelene Westerberg, Kent Kastell Sjöstadshallen
2016-01-09 15:00 150003054 Vendelsö IK - Högalids IF 5 - 3 Christian Högberg, Roland Nester Torvalla Sporthall
2016-01-10 15:30 150003055 Sköndals IK - Lokomotiv Tumba IBS 5 - 5 Aldin Imamovic, Nihada Cenanovic Sköndalshallen
2016-01-16 12:15 150003060 Lokomotiv Tumba IBS - BK SOL 7 - 4 Mattias Nordlund, Kenny Ly Malmsjö Sporthall
2016-01-16 12:45 150003057 Högalids IF - FBI Tullinge Ungdomsklubb 6 - 2 Thomas Wargkelius, Christian Ljunggren Eriksdalshallen
2016-01-16 13:00 150003059 Västerhaninge IBK - Skogås/Trångsunds IBK 6 - 4 Arne Brovig, Sebastian Öhman Torvalla Träningshall
2016-01-16 14:30 150003058 Mariebergs SK - Hammarby IF IBF 11 - 2 Thomas Wargkelius, Christian Ljunggren Eriksdalshallen
2016-01-17 13:00 150003056 Sköndals IK - Vendelsö IK 2 - 6 Peter Kirch, Kent Budell Sköndalshallen
2016-01-30 14:00 150003064 Vendelsö IK - Lokomotiv Tumba IBS 2 - 1 Karl-Johan Leijon, Jesper Wahlund Torvalla Sporthall
2016-01-30 14:15 150003065 BK SOL - Västerhaninge IBK 5 - 7 Bjarne Hekkelstrand, Peter Kirch Eriksdalshallen
2016-01-30 17:30 150003062 Hammarby IF IBF - Högalids IF 3 - 7 Emil Glenngård, Vilhelm Nordström Sjöstadshallen
2016-01-30 17:30 150003063 FBI Tullinge Ungdomsklubb - Sköndals IK 6 - 7 Martin Eriksson, Sebastian Öhman Tullingehallen
2016-01-31 12:00 150003061 Skogås/Trångsunds IBK - Mariebergs SK 9 - 3 Christoffer Markovski, Christian Ljunggren Skogåshallen
2016-02-06 14:00 150003070 Lokomotiv Tumba IBS - Västerhaninge IBK 2 - 7 Thomas Wargkelius, Jesper Wahlund Malmsjö Sporthall
2016-02-06 15:30 150003069 Mariebergs SK - BK SOL 7 - 0 Sebastian Öhman, Martin Johansson Skanstullshallen
2016-02-06 17:15 150003068 Högalids IF - Skogås/Trångsunds IBK 2 - 3 Martin Johansson, Sebastian Öhman Skanstullshallen
2016-02-07 13:00 150003066 Vendelsö IK - FBI Tullinge Ungdomsklubb 7 - 2 Björn Hedman, Nicklas Sundgren Torvalla Sporthall
2016-02-07 13:30 150003067 Sköndals IK - Hammarby IF IBF 6 - 9 Kenny Ly, Linus Löfstedt Sköndalshallen
2016-02-13 12:45 150003074 Västerhaninge IBK - Mariebergs SK 9 - 4 Linus Löfstedt, Kenny Ly Torvalla Träningshall
2016-02-13 14:45 150003072 Hammarby IF IBF - Vendelsö IK 11 - 8 Jesper Wahlund, Christian Hamnström Sjöstadshallen
2016-02-13 15:30 150003075 BK SOL - Högalids IF 4 - 6 Emil Glenngård, Vilhelm Nordström Skanstullshallen
2016-02-13 16:30 150003073 FBI Tullinge Ungdomsklubb - Lokomotiv Tumba IBS 3 - 6 Kent Budell, Fabian Fahimi Tullingehallen
2016-02-14 13:15 150003071 Skogås/Trångsunds IBK - Sköndals IK 5 - 5 Kent Kastell, Christian Hamnström Skogåshallen
2016-02-20 09:30 150003076 FBI Tullinge Ungdomsklubb - Hammarby IF IBF 3 - 4 Sebastian Öhman, Christian Hamnström Tullingehallen
2016-02-20 12:00 150003080 Lokomotiv Tumba IBS - Mariebergs SK 4 - 2 Kent Kastell, Aldin Imamovic Storvretens Sporthall
2016-02-20 13:30 150003077 Vendelsö IK - Skogås/Trångsunds IBK 3 - 4 Mattias Lönnborg, Mikael Andersson Torvalla Sporthall
2016-02-20 15:30 150003079 Högalids IF - Västerhaninge IBK 6 - 2 Nihada Cenanovic, Aldin Imamovic Skanstullshallen
2016-02-21 14:00 150003078 Sköndals IK - BK SOL 2 - 6 Jacob Leijon, Robert Jäderlund Sköndalshallen
2016-03-12 12:45 150003082 Hammarby IF IBF - Lokomotiv Tumba IBS 7 - 4 Rasmus Jansson, Marcus Jansson Sjöstadshallen
2016-03-12 13:00 150003084 Västerhaninge IBK - Sköndals IK 7 - 1 Alexander Sommensjö, Jonas Håmark Torvalla Träningshall
2016-03-12 14:15 150003081 Skogås/Trångsunds IBK - FBI Tullinge Ungdomsklubb 11 - 3 Elis Erbing, Jesper Wahlund Skogåshallen
2016-03-12 15:30 150003083 Mariebergs SK - Högalids IF 3 - 4 Christian Ljunggren, Thomas Wargkelius Skanstullshallen
2016-03-12 17:15 150003085 BK SOL - Vendelsö IK 5 - 7 Thomas Wargkelius, Christian Ljunggren Skanstullshallen
2016-03-19 13:00 150003090 Lokomotiv Tumba IBS - Högalids IF 2 - 7 Mikael Andersson, Mattias Lönnborg Storvretens Sporthall
2016-03-19 13:30 150003088 Vendelsö IK - Västerhaninge IBK 5 - 5 Nicklas Sundgren, Linus Löfstedt Torvalla Sporthall
2016-03-19 15:30 150003086 Hammarby IF IBF - Skogås/Trångsunds IBK 3 - 3 Jonas Håmark, Alexander Sommensjö Sjöstadshallen
2016-03-19 17:30 150003087 FBI Tullinge Ungdomsklubb - BK SOL 9 - 5 Lars Sundlöf, Johannes Ekenberg Tullingehallen
2016-03-20 14:15 150003089 Sköndals IK - Mariebergs SK 8 - 2 Rasmus Jansson, Marcus Jansson Sköndalshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Högalids IF 18 12 2 4 95-71 24 38
2. Västerhaninge IBK 18 11 3 4 90-70 20 36
3. Skogås/ Trångsunds IBK 18 11 3 4 84-66 18 36
4. Vendelsö IK 18 9 7 2 101-79 22 34
5. Sköndals IK 18 8 3 7 78-83 -5 27
6. Hammarby IF IBF 18 6 5 7 82-85 -3 23
7. Mariebergs SK 18 5 3 10 82-86 -4 18
8. Lokomotiv Tumba IBS 18 5 3 10 70-91 -21 18
9. BK SOL 18 4 1 13 88-106 -18 13
10. FBI Tullinge Ungdomsklubb 18 2 4 12 70-103 -33 10
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis