Stockholmscupen Pojkar (2015/16)

Gruppspel
Lätt Grupp 1
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-04-17 09:05 155008001 Nacka Wallenstam IBK (A) (Pojkar Mörkröd) - Salems IF Ljusröd Lätt P01/P03 (A) (Pojkar Ljusröd) 16 - 5 Jacob Leijon, Robert Jäderlund Hässelbyhallen
2016-04-17 10:05 155008002 Tyresö Trollbäcken IBK (Pojkar Ljusröd) - Erikslunds KF (Pojkar Mörkröd) 5 - 4 Jacob Leijon, Robert Jäderlund Hässelbyhallen
2016-04-17 13:05 155008003 Nacka Wallenstam IBK (A) (Pojkar Mörkröd) - Tyresö Trollbäcken IBK (Pojkar Ljusröd) 4 - 1 Shabbir Ahmed, Johan Hessing Hässelbyhallen
2016-04-17 14:05 155008004 Erikslunds KF (Pojkar Mörkröd) - Salems IF Ljusröd Lätt P01/P03 (A) (Pojkar Ljusröd) 5 - 6 Shabbir Ahmed, Johan Hessing Hässelbyhallen
2016-04-17 17:05 155008005 Erikslunds KF (Pojkar Mörkröd) - Nacka Wallenstam IBK (A) (Pojkar Mörkröd) 2 - 4 Dennis Svensson, Martin Svensson Hässelbyhallen
2016-04-17 18:05 155008006 Salems IF Ljusröd Lätt P01/P03 (A) (Pojkar Ljusröd) - Tyresö Trollbäcken IBK (Pojkar Ljusröd) 1 - 8 Torbjörn Lundin, Johan Hessing Hässelbyhallen
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Nacka Wallenstam IBK (A) (Pojkar Mörkröd) 3 3 0 (0) 0 24-8 16 9
2. Tyresö Trollbäcken IBK (Pojkar Ljusröd) 3 2 0 (0) 1 14-9 5 6
3. Salems IF Ljusröd Lätt P01/ P03 (A) (Pojkar Ljusröd) 3 1 0 (0) 2 12-29 -17 3
4. Erikslunds KF (Pojkar Mörkröd) 3 0 0 (0) 3 11-15 -4 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Lätt Grupp 2
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-04-17 11:00 155009001 Rotebro IS IBK (Pojkar Ljusröd) - Salems IF MörkRöd Lätt P00 (B) (Pojkar Mörkröd) 1 - 5 Jacob Leijon, Robert Jäderlund Hässelbyhallen
2016-04-17 12:00 155009002 Stäkets Idrottsförening (Pojkar Mörkröd) - Farsta IBK (Pojkar Ljusröd) 1 - 12 Shabbir Ahmed, Johan Hessing Hässelbyhallen
2016-04-17 15:00 155009003 Rotebro IS IBK (Pojkar Ljusröd) - Stäkets Idrottsförening (Pojkar Mörkröd) 5 - 4 Dennis Svensson, Martin Svensson Hässelbyhallen
2016-04-17 16:00 155009004 Farsta IBK (Pojkar Ljusröd) - Salems IF MörkRöd Lätt P00 (B) (Pojkar Mörkröd) 0 - 4 Dennis Svensson, Martin Svensson Hässelbyhallen
2016-04-17 19:00 155009005 Farsta IBK (Pojkar Ljusröd) - Rotebro IS IBK (Pojkar Ljusröd) 8 - 2 Torbjörn Lundin, Johan Hessing Hässelbyhallen
2016-04-17 20:00 155009006 Salems IF MörkRöd Lätt P00 (B) (Pojkar Mörkröd) - Stäkets Idrottsförening (Pojkar Mörkröd) 10 - 1 Torbjörn Lundin, Johan Hessing Hässelbyhallen
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Salems IF MörkRöd Lätt P00 (B) (Pojkar Mörkröd) 3 3 0 (0) 0 19-2 17 9
2. Farsta IBK (Pojkar Ljusröd) 3 2 0 (0) 1 20-7 13 6
3. Rotebro IS IBK (Pojkar Ljusröd) 3 1 0 (0) 2 8-17 -9 3
4. Stäkets Idrottsförening (Pojkar Mörkröd) 3 0 0 (0) 3 6-27 -21 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Lätt Grupp 3
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-04-17 09:00 155010002 Vendelsö IK (Pojkar Ljusröd) - Djurgårdens IF IBS (Pojkar Ljusröd) 4 - 4 Johan Engvall, Erik Nyman Djurö Sporthall
2016-04-17 10:00 155010001 Fullersta IBK (Pojkar Mörkröd) - Rosersbergs IK (Pojkar Mörkröd) 2 - 7 Johan Engvall, Erik Nyman Djurö Sporthall
2016-04-17 13:00 155010003 Fullersta IBK (Pojkar Mörkröd) - Vendelsö IK (Pojkar Ljusröd) 4 - 3 David Berger, Jonas Robertson Djurö Sporthall
2016-04-17 14:00 155010004 Djurgårdens IF IBS (Pojkar Ljusröd) - Rosersbergs IK (Pojkar Mörkröd) 6 - 4 David Berger, Jonas Robertson Djurö Sporthall
2016-04-17 17:00 155010005 Djurgårdens IF IBS (Pojkar Ljusröd) - Fullersta IBK (Pojkar Mörkröd) 4 - 4 Kenny Ly, Linus Löfstedt Djurö Sporthall
2016-04-17 18:00 155010006 Rosersbergs IK (Pojkar Mörkröd) - Vendelsö IK (Pojkar Ljusröd) 9 - 3 Kenny Ly, Linus Löfstedt Djurö Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Rosersbergs IK (Pojkar Mörkröd) 3 2 0 (0) 1 20-11 9 6
2. Djurgårdens IF IBS (Pojkar Ljusröd) 3 1 2 (0) 0 14-12 2 5
3. Fullersta IBK (Pojkar Mörkröd) 3 1 1 (0) 1 10-14 -4 4
4. Vendelsö IK (Pojkar Ljusröd) 3 0 1 (0) 2 10-17 -7 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Lätt Grupp 4
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-04-17 11:00 155011001 Skogås/Trångsunds IBK (Pojkar Mörkröd) - Hässelby SK IBK (Pojkar Mörkröd) 6 - 4 Johan Engvall, Erik Nyman Djurö Sporthall
2016-04-17 12:00 155011002 Nacka Wallenstam IBK (B) (Pojkar Ljusröd) - Täby FC (Pojkar Ljusröd) 7 - 1 Johan Engvall, Erik Nyman Djurö Sporthall
2016-04-17 15:00 155011003 Skogås/Trångsunds IBK (Pojkar Mörkröd) - Nacka Wallenstam IBK (B) (Pojkar Ljusröd) 0 - 6 David Berger, Jonas Robertson Djurö Sporthall
2016-04-17 16:00 155011004 Täby FC (Pojkar Ljusröd) - Hässelby SK IBK (Pojkar Mörkröd) 2 - 2 David Berger, Jonas Robertson Djurö Sporthall
2016-04-17 19:00 155011005 Täby FC (Pojkar Ljusröd) - Skogås/Trångsunds IBK (Pojkar Mörkröd) 3 - 4 Kenny Ly, Linus Löfstedt Djurö Sporthall
2016-04-17 20:00 155011006 Hässelby SK IBK (Pojkar Mörkröd) - Nacka Wallenstam IBK (B) (Pojkar Ljusröd) 3 - 6 Kenny Ly, Linus Löfstedt Djurö Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Nacka Wallenstam IBK (B) (Pojkar Ljusröd) 3 3 0 (0) 0 19-4 15 9
2. Skogås/ Trångsunds IBK (Pojkar Mörkröd) 3 2 0 (0) 1 10-13 -3 6
3. Hässelby SK IBK (Pojkar Mörkröd) 3 0 1 (0) 2 9-14 -5 1
4. Täby FC (Pojkar Ljusröd) 3 0 1 (0) 2 6-13 -7 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Medel Grupp 1
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-04-17 09:00 155014001 Täby FC (Pojkar Ljusröd) - Jakobsbergs IBF (Pojkar Mörkröd) 5 - 4 Johan Hillergren, Magnus Johansson Riddersvik
2016-04-17 10:00 155014002 Farsta IBK (Pojkar Mörkröd) - Salems IF Mörkröd Medel-Svår P01/P00 (A) (Pojkar Mörkröd) 2 - 6 Johan Hillergren, Magnus Johansson Riddersvik
2016-04-17 13:00 155014003 Täby FC (Pojkar Ljusröd) - Farsta IBK (Pojkar Mörkröd) 2 - 3 Jonas Edström, Ulf Jonsson Riddersvik
2016-04-17 14:00 155014004 Salems IF Mörkröd Medel-Svår P01/P00 (A) (Pojkar Mörkröd) - Jakobsbergs IBF (Pojkar Mörkröd) 7 - 1 Jonas Edström, Ulf Jonsson Riddersvik
2016-04-17 17:00 155014005 Salems IF Mörkröd Medel-Svår P01/P00 (A) (Pojkar Mörkröd) - Täby FC (Pojkar Ljusröd) 5 - 2 Jonas Laurell, Fredrik Dahl Riddersvik
2016-04-17 18:00 155014006 Jakobsbergs IBF (Pojkar Mörkröd) - Farsta IBK (Pojkar Mörkröd) 7 - 4 Mattias Nordlund, Roland Nester Riddersvik
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Salems IF Mörkröd Medel-Svår P01/ P00 (A) (Pojkar Mörkröd) 3 3 0 (0) 0 18-5 13 9
2. Jakobsbergs IBF (Pojkar Mörkröd) 3 1 0 (0) 2 12-16 -4 3
3. Täby FC (Pojkar Ljusröd) 3 1 0 (0) 2 9-12 -3 3
4. Farsta IBK (Pojkar Mörkröd) 3 1 0 (0) 2 9-15 -6 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Medel Grupp 2
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-04-17 11:00 155015001 Rotebro IS IBK (Pojkar Ljusröd) - Älvsjö AIK Fritid (A) (Pojkar Mörkröd) 4 - 5 Johan Hillergren, Magnus Johansson Riddersvik
2016-04-17 12:00 155015002 Åkersberga IBF (Pojkar Mörkröd) - Hässelby SK IBK P01 (Pojkar Ljusröd) 10 - 0 Jonas Edström, Ulf Jonsson Riddersvik
2016-04-17 15:00 155015003 Rotebro IS IBK (Pojkar Ljusröd) - Åkersberga IBF (Pojkar Mörkröd) 0 - 3 Jonas Laurell, Fredrik Dahl Riddersvik
2016-04-17 16:00 155015004 Hässelby SK IBK P01 (Pojkar Ljusröd) - Älvsjö AIK Fritid (A) (Pojkar Mörkröd) 2 - 11 Jonas Laurell, Fredrik Dahl Riddersvik
2016-04-17 19:00 155015005 Hässelby SK IBK P01 (Pojkar Ljusröd) - Rotebro IS IBK (Pojkar Ljusröd) 1 - 3 Mattias Nordlund, Roland Nester Riddersvik
2016-04-17 20:00 155015006 Älvsjö AIK Fritid (A) (Pojkar Mörkröd) - Åkersberga IBF (Pojkar Mörkröd) 4 - 4 Mattias Nordlund, Roland Nester Riddersvik
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Åkersberga IBF (Pojkar Mörkröd) 3 2 1 (0) 0 17-4 13 7
2. Älvsjö AIK Fritid (A) (Pojkar Mörkröd) 3 2 1 (0) 0 20-10 10 7
3. Rotebro IS IBK (Pojkar Ljusröd) 3 1 0 (0) 2 7-9 -2 3
4. Hässelby SK IBK P01 (Pojkar Ljusröd) 3 0 0 (0) 3 3-24 -21 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Medel Grupp 3
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-04-17 09:00 155016001 Örby IS (Pojkar Mörkröd) - Skogås/Trångsunds IBK (Pojkar Mörkröd) 2 - 4 Jesper Wahlund, Daniel Mårtensson Sköndalshallen
2016-04-17 10:00 155016002 Tungelsta IF (Pojkar Ljusröd) - Järfälla IBK (Pojkar Mörkröd) 0 - 9 Jesper Wahlund, Daniel Mårtensson Sköndalshallen
2016-04-17 13:00 155016003 Örby IS (Pojkar Mörkröd) - Tungelsta IF (Pojkar Ljusröd) 7 - 2 Alexander Sommensjö, Jonas Håmark Sköndalshallen
2016-04-17 14:00 155016004 Järfälla IBK (Pojkar Mörkröd) - Skogås/Trångsunds IBK (Pojkar Mörkröd) 5 - 5 Alexander Sommensjö, Jonas Håmark Sköndalshallen
2016-04-17 17:00 155016005 Järfälla IBK (Pojkar Mörkröd) - Örby IS (Pojkar Mörkröd) 7 - 2 Peter Eriksson, Aarre Hietanen Sköndalshallen
2016-04-17 18:00 155016006 Skogås/Trångsunds IBK (Pojkar Mörkröd) - Tungelsta IF (Pojkar Ljusröd) 1 - 5 Ola Bigestans, Robin Vall Sköndalshallen
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Järfälla IBK (Pojkar Mörkröd) 3 2 1 (0) 0 21-7 14 7
2. Skogås/ Trångsunds IBK (Pojkar Mörkröd) 3 1 1 (0) 1 10-12 -2 4
3. Örby IS (Pojkar Mörkröd) 3 1 0 (0) 2 11-13 -2 3
4. Tungelsta IF (Pojkar Ljusröd) 3 1 0 (0) 2 7-17 -10 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Medel Grupp 4
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-04-17 11:00 155017001 Danderyds SK (Pojkar Mörkröd) - Salems IF Ljusröd Svår P01 (B) (Pojkar Ljusröd) 2 - 2 Jesper Wahlund, Daniel Mårtensson Sköndalshallen
2016-04-17 12:00 155017002 AIK IBF (Pojkar Ljusröd) - FBI Tullinge P00 (Pojkar Mörkröd) 0 - 6 Alexander Sommensjö, Jonas Håmark Sköndalshallen
2016-04-17 15:00 155017003 Danderyds SK (Pojkar Mörkröd) - AIK IBF (Pojkar Ljusröd) 4 - 1 Peter Eriksson, Aarre Hietanen Sköndalshallen
2016-04-17 16:00 155017004 FBI Tullinge P00 (Pojkar Mörkröd) - Salems IF Ljusröd Svår P01 (B) (Pojkar Ljusröd) 2 - 2 Peter Eriksson, Aarre Hietanen Sköndalshallen
2016-04-17 19:00 155017005 FBI Tullinge P00 (Pojkar Mörkröd) - Danderyds SK (Pojkar Mörkröd) 1 - 4 Ola Bigestans, Robin Vall Sköndalshallen
2016-04-17 20:00 155017006 Salems IF Ljusröd Svår P01 (B) (Pojkar Ljusröd) - AIK IBF (Pojkar Ljusröd) 6 - 1 Ola Bigestans, Robin Vall Sköndalshallen
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Danderyds SK (Pojkar Mörkröd) 3 2 1 (0) 0 10-4 6 7
2. Salems IF Ljusröd Svår P01 (B) (Pojkar Ljusröd) 3 1 2 (0) 0 10-5 5 5
3. FBI Tullinge P00 (Pojkar Mörkröd) 3 1 1 (0) 1 9-6 3 4
4. AIK IBF (Pojkar Ljusröd) 3 0 0 (0) 3 2-16 -14 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Svår Grupp 1
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-04-17 09:00 155020001 Salems IF Mörkröd Svår P00 (Pojkar Mörkröd) - Rotebro IS IBK (Pojkar Mörkröd) 11 - 0 Thomas Wargkelius, Christian Ljunggren Torvalla Träningshall
2016-04-17 10:00 155020002 Tungelsta IF (Pojkar Mörkröd) - Jakobsbergs IBF (Pojkar Mörkröd) 0 - 4 Thomas Wargkelius, Christian Ljunggren Torvalla Träningshall
2016-04-17 13:00 155020003 Rotebro IS IBK (Pojkar Mörkröd) - Älvsjö AIK (A) (Pojkar Mörkröd) 0 - 5 Tobias Ekmark, Fadi Saffo Torvalla Träningshall
2016-04-17 14:00 155020004 Tungelsta IF (Pojkar Mörkröd) - Salems IF Mörkröd Svår P00 (Pojkar Mörkröd) 0 - 13 Tobias Ekmark, Fadi Saffo Torvalla Träningshall
2016-04-17 17:00 155020005 Älvsjö AIK (A) (Pojkar Mörkröd) - Jakobsbergs IBF (Pojkar Mörkröd) 5 - 2 Lars Sundlöf, Peter Gustafsson Saliba Torvalla Träningshall
2016-04-23 09:00 155020006 Rotebro IS IBK (Pojkar Mörkröd) - Tungelsta IF (Pojkar Mörkröd) 1 - 1 Karl-Johan Leijon, Niklas Forsman Sjöstadshallen
2016-04-23 11:00 155020008 Salems IF Mörkröd Svår P00 (Pojkar Mörkröd) - Jakobsbergs IBF (Pojkar Mörkröd) 5 - 1 Karl-Johan Leijon, Niklas Forsman Sjöstadshallen
2016-04-23 12:00 155020007 Tungelsta IF (Pojkar Mörkröd) - Älvsjö AIK (A) (Pojkar Mörkröd) 1 - 7 Emil Glenngård, Vilhelm Nordström Sjöstadshallen
2016-04-23 15:00 155020009 Älvsjö AIK (A) (Pojkar Mörkröd) - Salems IF Mörkröd Svår P00 (Pojkar Mörkröd) 1 - 2 Nihada Cenanovic, Aldin Imamovic Sjöstadshallen
2016-04-23 16:00 155020010 Jakobsbergs IBF (Pojkar Mörkröd) - Rotebro IS IBK (Pojkar Mörkröd) 4 - 2 Nihada Cenanovic, Aldin Imamovic Sjöstadshallen
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Salems IF Mörkröd Svår P00 (Pojkar Mörkröd) 4 4 0 (0) 0 31-2 29 12
2. Älvsjö AIK (A) (Pojkar Mörkröd) 4 3 0 (0) 1 18-5 13 9
3. Jakobsbergs IBF (Pojkar Mörkröd) 4 2 0 (0) 2 11-12 -1 6
4. Rotebro IS IBK (Pojkar Mörkröd) 4 0 1 (0) 3 3-21 -18 1
5. Tungelsta IF (Pojkar Mörkröd) 4 0 1 (0) 3 2-25 -23 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Svår Grupp 2
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-04-17 11:00 155021001 Bele Barkarby IF IBF (Pojkar Mörkröd) - Huddinge IBS (Pojkar Mörkröd) 5 - 2 Thomas Wargkelius, Christian Ljunggren Torvalla Träningshall
2016-04-17 12:00 155021002 Värmdö IF (Juniorer Herrar) - Älvsjö AIK Fritid (B) (Pojkar Mörkröd) 5 - 2 Tobias Ekmark, Fadi Saffo Torvalla Träningshall
2016-04-17 15:00 155021003 Huddinge IBS (Pojkar Mörkröd) - FBI Tullinge HJ Svart (Juniorer Herrar) 1 - 7 Tobias Ekmark, Fadi Saffo Torvalla Träningshall
2016-04-17 16:00 155021004 Värmdö IF (Juniorer Herrar) - Bele Barkarby IF IBF (Pojkar Mörkröd) 5 - 5 Lars Sundlöf, Peter Gustafsson Saliba Torvalla Träningshall
2016-04-17 18:00 155021005 FBI Tullinge HJ Svart (Juniorer Herrar) - Älvsjö AIK Fritid (B) (Pojkar Mörkröd) 6 - 2 Lars Sundlöf, Peter Gustafsson Saliba Torvalla Träningshall
2016-04-23 10:00 155021006 Huddinge IBS (Pojkar Mörkröd) - Värmdö IF (Juniorer Herrar) 1 - 5 Karl-Johan Leijon, Niklas Forsman Sjöstadshallen
2016-04-23 13:00 155021007 Värmdö IF (Juniorer Herrar) - FBI Tullinge HJ Svart (Juniorer Herrar) 5 - 5 Emil Glenngård, Vilhelm Nordström Sjöstadshallen
2016-04-23 14:00 155021008 Bele Barkarby IF IBF (Pojkar Mörkröd) - Älvsjö AIK Fritid (B) (Pojkar Mörkröd) 1 - 3 Emil Glenngård, Vilhelm Nordström Sjöstadshallen
2016-04-23 17:00 155021009 FBI Tullinge HJ Svart (Juniorer Herrar) - Bele Barkarby IF IBF (Pojkar Mörkröd) 1 - 4 Nihada Cenanovic, Aldin Imamovic Sjöstadshallen
2016-04-23 18:00 155021010 Älvsjö AIK Fritid (B) (Pojkar Mörkröd) - Huddinge IBS (Pojkar Mörkröd) 6 - 2 Nihada Cenanovic, Aldin Imamovic Sjöstadshallen
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Värmdö IF (Juniorer Herrar) 4 2 2 (0) 0 20-13 7 8
2. Bele Barkarby IF IBF (Pojkar Mörkröd) 4 2 1 (0) 1 15-11 4 7
3. FBI Tullinge HJ Svart (Juniorer Herrar) 4 2 1 (0) 1 19-12 7 7
4. Älvsjö AIK Fritid (B) (Pojkar Mörkröd) 4 2 0 (0) 2 13-14 -1 6
5. Huddinge IBS (Pojkar Mörkröd) 4 0 0 (0) 4 6-23 -17 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Övriga matcher
Lätt A-Slutspel
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-04-23 09:00 155012001 Nacka Wallenstam IBK (A) (Pojkar Mörkröd) - Skogås/Trångsunds IBK (Pojkar Mörkröd) 11 - 2 Martin Svensson, Dennis Svensson Hässelbyhallen
2016-04-23 10:15 155012002 Rosersbergs IK (Pojkar Mörkröd) - Farsta IBK (Pojkar Ljusröd) 5 - 7 Johan Zahn, Gustav Persson Hässelbyhallen
2016-04-23 11:30 155012003 Salems IF MörkRöd Lätt P00 (B) (Pojkar Mörkröd) - Djurgårdens IF IBS (Pojkar Ljusröd) 3 - 2 Martin Svensson, Dennis Svensson Hässelbyhallen
2016-04-23 12:45 155012004 Nacka Wallenstam IBK (B) (Pojkar Ljusröd) - Tyresö Trollbäcken IBK (Pojkar Ljusröd) 4 - 5 e.förl. Gustav Persson, Johan Zahn Hässelbyhallen
2016-04-23 14:00 155012007 Skogås/Trångsunds IBK (Pojkar Mörkröd) - Rosersbergs IK (Pojkar Mörkröd) 1 - 4 Gustav Persson, Johan Zahn Hässelbyhallen
2016-04-23 15:15 155012005 Nacka Wallenstam IBK (A) (Pojkar Mörkröd) - Farsta IBK (Pojkar Ljusröd) 7 - 1 Martin Svensson, Dennis Svensson Hässelbyhallen
2016-04-23 16:30 155012008 Djurgårdens IF IBS (Pojkar Ljusröd) - Nacka Wallenstam IBK (B) (Pojkar Ljusröd) 2 - 8 Håkan Taxén, Daniel Kölborn Hässelbyhallen
2016-04-23 17:45 155012006 Salems IF MörkRöd Lätt P00 (B) (Pojkar Mörkröd) - Tyresö Trollbäcken IBK (Pojkar Ljusröd) 6 - 2 Gustav Persson, Johan Zahn Hässelbyhallen
2016-05-01 11:30 155012009 Nacka Wallenstam IBK (A) (Pojkar Mörkröd) - Salems IF MörkRöd Lätt P00 (B) (Pojkar Mörkröd) 4 - 3 Johan Zahn, Gustav Persson Tyresöhallen
Lätt B-Slutspel
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-04-24 09:00 155013001 Salems IF Ljusröd Lätt P01/P03 (A) (Pojkar Ljusröd) - Täby FC (Pojkar Ljusröd) 3 - 4 Jonas Edström, Jakob Edström Anderberg Hässelbyhallen
2016-04-24 10:15 155013002 Fullersta IBK (Pojkar Mörkröd) - Stäkets Idrottsförening (Pojkar Mörkröd) 8 - 1 Ulf Jonsson, Per Ove Åman Hässelbyhallen
2016-04-24 11:30 155013003 Rotebro IS IBK (Pojkar Ljusröd) - Vendelsö IK (Pojkar Ljusröd) 2 - 3 e.str. Jonas Edström, Jakob Edström Anderberg Hässelbyhallen
2016-04-24 12:45 155013004 Hässelby SK IBK (Pojkar Mörkröd) - Erikslunds KF (Pojkar Mörkröd) 4 - 6 Ulf Jonsson, Per Ove Åman Hässelbyhallen
2016-04-24 14:00 155013007 Salems IF Ljusröd Lätt P01/P03 (A) (Pojkar Ljusröd) - Stäkets Idrottsförening (Pojkar Mörkröd) 9 - 3 Mattias Nordlund, Per Ove Åman Hässelbyhallen
2016-04-24 15:15 155013005 Täby FC (Pojkar Ljusröd) - Fullersta IBK (Pojkar Mörkröd) 8 - 2 Jonas Edström, Jakob Edström Anderberg Hässelbyhallen
2016-04-24 16:30 155013008 Rotebro IS IBK (Pojkar Ljusröd) - Hässelby SK IBK (Pojkar Mörkröd) 1 - 5 Mattias Nordlund, Ej offentliggjord Hässelbyhallen
2016-04-24 17:45 155013006 Vendelsö IK (Pojkar Ljusröd) - Erikslunds KF (Pojkar Mörkröd) 3 - 6 Mattias Nordlund, Ej offentliggjord Hässelbyhallen
2016-04-30 10:00 155013009 Täby FC (Pojkar Ljusröd) - Erikslunds KF (Pojkar Mörkröd) 1 - 5 Håkan Taxén, Håkan Augustsson Tyresöhallen
Medel A-Slutspel
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-04-23 09:00 155018001 Salems IF Mörkröd Medel-Svår P01/P00 (A) (Pojkar Mörkröd) - Salems IF Ljusröd Svår P01 (B) (Pojkar Ljusröd) 7 - 6 Ola Bigestans, Robin Vall Riddersvik
2016-04-23 10:15 155018002 Järfälla IBK (Pojkar Mörkröd) - Älvsjö AIK Fritid (A) (Pojkar Mörkröd) 5 - 3 Alexander Sommensjö, Jonas Håmark Riddersvik
2016-04-23 11:30 155018003 Åkersberga IBF (Pojkar Mörkröd) - Skogås/Trångsunds IBK (Pojkar Mörkröd) 6 - 4 Ola Bigestans, Robin Vall Riddersvik
2016-04-23 12:45 155018004 Danderyds SK (Pojkar Mörkröd) - Jakobsbergs IBF (Pojkar Mörkröd ) 4 - 1 Jonas Håmark, Alexander Sommensjö Riddersvik
2016-04-23 14:00 155018007 Salems IF Ljusröd Svår P01 (B) (Pojkar Ljusröd) - Älvsjö AIK Fritid (A) (Pojkar Mörkröd) 5 - 7 Håkan Augustsson, Karl Hurtig Riddersvik
2016-04-23 15:15 155018005 Salems IF Mörkröd Medel-Svår P01/P00 (A) (Pojkar Mörkröd) - Järfälla IBK (Pojkar Mörkröd) 9 - 4 Ola Bigestans, Robin Vall Riddersvik
2016-04-23 16:30 155018008 Skogås/Trångsunds IBK (Pojkar Mörkröd) - Jakobsbergs IBF (Pojkar Mörkröd ) 5 - 3 Håkan Augustsson, Karl Hurtig Riddersvik
2016-04-23 17:45 155018006 Åkersberga IBF (Pojkar Mörkröd) - Danderyds SK (Pojkar Mörkröd) 4 - 1 Alexander Sommensjö, Jonas Håmark Riddersvik
2016-04-30 14:30 155018009 Salems IF Mörkröd Medel-Svår P01/P00 (A) (Pojkar Mörkröd) - Åkersberga IBF (Pojkar Mörkröd) 1 - 4 Ola Bigestans, Robin Vall Tyresöhallen
Medel B-Slutspel
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-04-24 09:00 155019001 Täby FC (Pojkar Ljusröd) - AIK IBF (Pojkar Ljusröd) 10 - 3 Håkan Taxén, Håkan Augustsson Riddersvik
2016-04-24 10:15 155019002 Örby IS (Pojkar Mörkröd) - Hässelby SK IBK P01 (Pojkar Ljusröd) 6 - 1 Patrik Andersén, Kim Svedberg Riddersvik
2016-04-24 11:30 155019003 Rotebro IS IBK (Pojkar Ljusröd) - Tungelsta IF (Pojkar Ljusröd) 5 - 2 Håkan Taxén, Håkan Augustsson Riddersvik
2016-04-24 12:45 155019004 FBI Tullinge P00 (Pojkar Mörkröd) - Farsta IBK (Pojkar Mörkröd) 3 - 4 Magnus Johansson, Johan Hillergren Riddersvik
2016-04-24 14:00 155019007 AIK IBF (Pojkar Ljusröd) - Hässelby SK IBK P01 (Pojkar Ljusröd) 6 - 5 Ulf Jonsson, Kim Svedberg Riddersvik
2016-04-24 15:15 155019005 Täby FC (Pojkar Ljusröd) - Örby IS (Pojkar Mörkröd) 6 - 7 Håkan Taxén, Håkan Augustsson Riddersvik
2016-04-24 16:30 155019008 Tungelsta IF (Pojkar Ljusröd) - FBI Tullinge P00 (Pojkar Mörkröd) 3 - 2 Ulf Jonsson, Kim Svedberg Riddersvik
2016-04-24 17:45 155019006 Rotebro IS IBK (Pojkar Ljusröd) - Farsta IBK (Pojkar Mörkröd) 2 - 4 Magnus Johansson, Johan Hillergren Riddersvik
2016-05-01 10:00 155019009 Örby IS (Pojkar Mörkröd) - Farsta IBK (Pojkar Mörkröd) 2 - 3 e.str. Alexander Sommensjö, Ej offentliggjord Tyresöhallen
Svår A-Slutspel
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-04-24 09:00 155022001 Älvsjö AIK (A) (Pojkar Mörkröd) - FBI Tullinge HJ Svart (Juniorer Herrar) 0 - 4 Nihada Cenanovic, Aldin Imamovic Sjöstadshallen
2016-04-24 10:15 155022002 Bele Barkarby IF IBF (Pojkar Mörkröd) - Jakobsbergs IBF (Pojkar Mörkröd) 2 - 1 e.förl. Nihada Cenanovic, Aldin Imamovic Sjöstadshallen
2016-04-24 14:00 155022005 Älvsjö AIK (A) (Pojkar Mörkröd) - Jakobsbergs IBF (Pojkar Mörkröd) 2 - 1 Nihada Cenanovic, Aldin Imamovic Sjöstadshallen
2016-04-24 15:15 155022003 Salems IF Mörkröd Svår P00 (Pojkar Mörkröd) - FBI Tullinge HJ Svart (Juniorer Herrar) 7 - 1 Peter Gustafsson Saliba, Lars Sundlöf Sjöstadshallen
2016-04-24 16:30 155022004 Värmdö IF (Juniorer Herrar) - Bele Barkarby IF IBF (Pojkar Mörkröd) 3 - 4 Emil Glenngård, Vilhelm Nordström Sjöstadshallen
2016-05-01 14:30 155022006 Salems IF Mörkröd Svår P00 (Pojkar Mörkröd) - Bele Barkarby IF IBF (Pojkar Mörkröd) 6 - 2 Emil Glenngård, Vilhelm Nordström Tyresöhallen
Svår B-Slutspel
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-04-24 11:30 155023001 Rotebro IS IBK (Pojkar Mörkröd) - Huddinge IBS (Pojkar Mörkröd) 2 - 3 e.förl. Peter Gustafsson Saliba, Lars Sundlöf Sjöstadshallen
2016-04-24 12:45 155023002 Älvsjö AIK Fritid (B) (Pojkar Mörkröd) - Tungelsta IF (Pojkar Mörkröd) 4 - 3 Emil Glenngård, Vilhelm Nordström Sjöstadshallen
2016-04-30 13:00 155023003 Huddinge IBS (Pojkar Mörkröd) - Älvsjö AIK Fritid (B) (Pojkar Mörkröd) 4 - 1 Lars Sundlöf, Peter Gustafsson Saliba Tyresöhallen

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis