Röda Cupen Pojkar Lätt Hässelby (2016/17)

Gruppspel
Pojkar Lätt Gr A Hässelby
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-02-03 21:00 581040001 IK Frej Täby - IF Trym 12 - 0 Kenny Ly, Daniel Mårtensson Hässelbyhallen
2017-02-04 08:00 581040002 Hässelby SK IBK 1 - Klintehamns IK 2 - 1 Daniel Mårtensson, Kenny Ly Hässelbyhallen
2017-02-04 12:00 581040003 IF Trym - Hässelby SK IBK 1 1 - 4 Alexander Sommensjö, Jonas Håmark Hässelbyhallen
2017-02-04 12:00 581040004 Klintehamns IK - IK Frej Täby 0 - 12 Martin Svensson, Dennis Svensson Smedshagshallen
2017-02-04 17:00 581040005 IK Frej Täby - Hässelby SK IBK 1 10 - 1 Alexander Sommensjö, Jonas Håmark Hässelbyhallen
2017-02-04 17:00 581040006 IF Trym - Klintehamns IK 9 - 1 Johannes Ekenberg, Johan Hessing Smedshagshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IK Frej Täby 3 3 0 0 34-1 33 9
2. Hässelby SK IBK 1 3 2 0 1 7-12 -5 6
3. IF Trym 3 1 0 2 10-17 -7 3
4. Klintehamns IK 3 0 0 3 2-23 -21 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pojkar Lätt Gr B Hässelby
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-02-03 19:00 581041002 Nykvarns IF - Täby FC 9 - 6 Lars Sundlöf, Peter Gustafsson Saliba Riddersvik
2017-02-03 20:00 581041001 Ängby IF 1 - Klockarbergets BK 1 - 10 Lars Sundlöf, Peter Gustafsson Saliba Riddersvik
2017-02-04 11:00 581041003 Klockarbergets BK - Nykvarns IF 4 - 6 Patrik Cullander, Mattias Lönnborg Björkebyhallen
2017-02-04 12:00 581041004 Täby FC - Ängby IF 1 3 - 5 Mikael Andersson, Mattias Lönnborg Björkebyhallen
2017-02-04 16:00 581041005 Ängby IF 1 - Nykvarns IF 0 - 5 Patrik Cullander, Mikael Andersson Björkebyhallen
2017-02-04 17:00 581041006 Klockarbergets BK - Täby FC 11 - 1 Patrik Cullander, Mattias Lönnborg Björkebyhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Nykvarns IF 3 3 0 0 20-10 10 9
2. Klockarbergets BK 3 2 0 1 25-8 17 6
3. Ängby IF 1 3 1 0 2 6-18 -12 3
4. Täby FC 3 0 0 3 10-25 -15 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pojkar Lätt Gr C Hässelby
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-02-03 20:00 581042001 IK Sirius IBK 1 - Långskatans IF 9 - 5 Bjarne Hekkelstrand, Fredrik Berglund Sonesson Stora Mossen 1
2017-02-03 20:00 581042002 Djurgårdens IF IBS - Bro IK 10 - 2 Martin Svensson, Dennis Svensson Stora Mossen 2
2017-02-04 11:00 581042003 Långskatans IF - Djurgårdens IF IBS 4 - 4 Tobias Sonesson, Fredrik Berglund Sonesson Stora Mossen 1
2017-02-04 11:00 581042004 Bro IK - IK Sirius IBK 1 2 - 5 Jonas Holm, Christer Avasjö Stora Mossen 2
2017-02-04 16:00 581042005 IK Sirius IBK 1 - Djurgårdens IF IBS 4 - 3 Daniel Mårtensson, Kenny Ly Stora Mossen 2
2017-02-04 16:00 581042006 Långskatans IF - Bro IK 9 - 2 Bjarne Hekkelstrand, Tobias Sonesson Stora Mossen 1
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IK Sirius IBK 1 3 3 0 0 18-10 8 9
2. Djurgårdens IF IBS 3 1 1 1 17-10 7 4
3. Långskatans IF 3 1 1 1 18-15 3 4
4. Bro IK 3 0 0 3 6-24 -18 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pojkar Lätt Gr D Hässelby
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-02-03 20:00 581043001 IK Sirius IBK 2 - Sundsvall City IBC 5 - 5 Kenny Ly, Daniel Mårtensson Hässelbyhallen
2017-02-03 20:00 581043002 Arlanda IBK - Tungelsta IF 4 - 1 Ulf Jonsson, Johannes Ekenberg Smedshagshallen
2017-02-04 13:00 581043003 Sundsvall City IBC - Arlanda IBK 5 - 3 Martin Svensson, Dennis Svensson Smedshagshallen
2017-02-04 13:00 581043004 Tungelsta IF - IK Sirius IBK 2 6 - 2 Alexander Sommensjö, Jonas Håmark Hässelbyhallen
2017-02-04 18:00 581043005 IK Sirius IBK 2 - Arlanda IBK 2 - 2 Fredrik Berglund Sonesson, Tobias Sonesson Stora Mossen 1
2017-02-04 18:00 581043006 Sundsvall City IBC - Tungelsta IF 5 - 2 Jonas Holm, Christer Avasjö Stora Mossen 2
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Sundsvall City IBC 3 2 1 0 15-10 5 7
2. Arlanda IBK 3 1 1 1 9-8 1 4
3. Tungelsta IF 3 1 0 2 9-11 -2 3
4. IK Sirius IBK 2 3 0 2 1 9-13 -4 2
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pojkar Lätt Gr E Hässelby
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-02-03 21:00 581057001 Insjöns BK - Hässelby SK IBK 2 0 - 2 Ulf Jonsson, Johannes Ekenberg Smedshagshallen
2017-02-04 08:00 581057002 Vendelsö IK - Visby IBK 2 - 5 Ulf Jonsson, Aldin Imamovic Smedshagshallen
2017-02-03 17:00 581057003 Hässelby SK IBK 2 - Vendelsö IK 11 - 1 Johan Hessing, Roger Nyström Smedshagshallen
2017-02-04 13:00 581057004 Visby IBK - Insjöns BK 1 - 8 Patrik Cullander, Mikael Andersson Björkebyhallen
2017-02-04 18:00 581057005 Insjöns BK - Vendelsö IK 10 - 2 Mattias Lönnborg, Mikael Andersson Björkebyhallen
2017-02-04 19:00 581057006 Hässelby SK IBK 2 - Visby IBK 7 - 4 Peter Gustafsson Saliba, Lars Sundlöf Hässelbyhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Hässelby SK IBK 2 3 3 0 0 20-5 15 9
2. Insjöns BK 3 2 0 1 18-5 13 6
3. Visby IBK 3 1 0 2 10-17 -7 3
4. Vendelsö IK 3 0 0 3 5-26 -21 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pojkar Lätt Gr F Hässelby
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-02-03 21:00 581058001 Ängby IF 2 - Ersboda SK 7 - 0 Fredrik Berglund Sonesson, Nihada Cenanovic Stora Mossen 1
2017-02-03 21:00 581058002 IBF Falun Ungdom - Rotebro IS IBK 4 - 2 Martin Svensson, Dennis Svensson Stora Mossen 2
2017-02-04 12:00 581058003 Ersboda SK - IBF Falun Ungdom 0 - 6 Fredrik Berglund Sonesson, Aarre Hietanen Stora Mossen 1
2017-02-04 12:00 581058004 Rotebro IS IBK - Ängby IF 2 1 - 8 Jonas Holm, Christer Avasjö Stora Mossen 2
2017-02-04 17:00 581058005 Ängby IF 2 - IBF Falun Ungdom 4 - 2 Fredrik Berglund Sonesson, Tobias Sonesson Stora Mossen 1
2017-02-04 17:00 581058006 Ersboda SK - Rotebro IS IBK 2 - 3 Jonas Holm, Christer Avasjö Stora Mossen 2
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Ängby IF 2 3 3 0 0 19-3 16 9
2. IBF Falun Ungdom 3 2 0 1 12-6 6 6
3. Rotebro IS IBK 3 1 0 2 6-14 -8 3
4. Ersboda SK 3 0 0 3 2-16 -14 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Slutspel
Pojkar Lätt Slutspel 17-24 Hässelby
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-02-05 08:00 Kvartsfinal 1 581065001 Rotebro IS IBK - Bro IK 3 - 2 Erik Nyman, Fredrik Pålsson Hässelbyhallen
2017-02-05 08:00 Kvartsfinal 2 581065002 IK Sirius IBK 2 - Klintehamns IK 19 - 0 Linus Warrenstein, Jan Lingemark Smedshagshallen
2017-02-05 08:00 Kvartsfinal 3 581065003 Ängby IF 1 - Täby FC 6 - 3 Fredrik Berglund Sonesson, Tobias Sonesson Stora Mossen 1
2017-02-05 08:00 Kvartsfinal 4 581065004 Ersboda SK - Vendelsö IK 2 - 9 Kenny Ly, Daniel Mårtensson Stora Mossen 2
2017-02-05 13:30 Plac.match 581065007 Bro IK - Klintehamns IK 8 - 1 Tobias Sonesson, Christoffer Markovski Stora Mossen 1
2017-02-05 14:30 Semifinal 1 581065005 Rotebro IS IBK - IK Sirius IBK 2 0 - 5 Erik Nyman, Fredrik Pålsson Hässelbyhallen
2017-02-05 14:30 Semifinal 2 581065006 Ängby IF 1 - Vendelsö IK 3 - 7 Johan Hessing, Mattias Nordlund Smedshagshallen
2017-02-05 14:30 Plac.match 581065008 Täby FC - Ersboda SK 9 - 1 Fredrik Berglund Sonesson, Tobias Sonesson Stora Mossen 1
Pojkar Lätt Slutspel 1-8 Hässelby
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-02-05 09:00 Kvartsfinal 1 581063001 IK Frej Täby - Klockarbergets BK 7 - 6 e.förl. Alexander Sommensjö, Jonas Håmark Hässelbyhallen
2017-02-05 09:00 Kvartsfinal 2 581063002 Nykvarns IF - Ängby IF 2 10 - 1 Martin Svensson, Dennis Svensson Smedshagshallen
2017-02-05 09:00 Kvartsfinal 3 581063003 IK Sirius IBK 1 - Insjöns BK 9 - 8 e.förl. Fredrik Berglund Sonesson, Christoffer Markovski Stora Mossen 1
2017-02-05 09:00 Kvartsfinal 4 581063004 Sundsvall City IBC - Hässelby SK IBK 2 5 - 2 Kenny Ly, Daniel Mårtensson Stora Mossen 2
2017-02-05 13:30 Semifinal 1 581063005 IK Frej Täby - Nykvarns IF 6 - 7 Alexander Sommensjö, Jonas Håmark Hässelbyhallen
2017-02-05 13:30 Semifinal 2 581063006 IK Sirius IBK 1 - Sundsvall City IBC 2 - 3 Martin Svensson, Dennis Svensson Smedshagshallen
2017-02-05 13:30 Plac.match 581063009 Insjöns BK - Hässelby SK IBK 2 4 - 9 Ulf Jonsson, Håkan Taxén Björkebyhallen
2017-02-05 14:30 Plac.match 581063008 Klockarbergets BK - Ängby IF 2 9 - 4 Jan Lingemark, Arne Brovig Björkebyhallen
2017-02-05 16:30 Final 581063007 Nykvarns IF - Sundsvall City IBC 1 - 5 Alexander Sommensjö, Jonas Håmark Smedshagshallen
Pojkar Lätt Slutspel 9-16 Hässelby
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-02-05 12:30 Kvartsfinal 1 581064001 IBF Falun Ungdom - Visby IBK 3 - 2 Erik Nyman, Fredrik Pålsson Hässelbyhallen
2017-02-05 12:30 Kvartsfinal 2 581064002 Djurgårdens IF IBS - Tungelsta IF 3 - 9 Johan Hessing, Mattias Nordlund Smedshagshallen
2017-02-05 12:30 Kvartsfinal 3 581064003 Hässelby SK IBK 1 - IF Trym 4 - 3 Fredrik Berglund Sonesson, Christoffer Markovski Stora Mossen 1
2017-02-05 12:30 Kvartsfinal 4 581064004 Arlanda IBK - Långskatans IF 4 - 3 Mikael Andersson, Mattias Lönnborg Stora Mossen 2
2017-02-05 15:30 Plac.match 581064007 Visby IBK - Djurgårdens IF IBS 3 - 6 Fredrik Berglund Sonesson, Christoffer Markovski Stora Mossen 1
2017-02-05 15:30 Plac.match 581064008 IF Trym - Långskatans IF 1 - 16 Jan Lingemark, Arne Brovig Björkebyhallen
2017-02-05 16:30 Semifinal 1 581064005 IBF Falun Ungdom - Tungelsta IF 2 - 3 Martin Svensson, Dennis Svensson Stora Mossen 1
2017-02-05 16:30 Semifinal 2 581064006 Hässelby SK IBK 1 - Arlanda IBK 1 - 10 Jan Lingemark, Arne Brovig Björkebyhallen

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis