Flickor A (2016/17)

Gruppspel
Pantamera Flickor AB (F00) Svår
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-10-01 12:40 132020002 IBK Lund F00 - Lomma FBC F99 5 - 2 Jon Tillander, Adam Turesson Vipeholmshallen
2016-10-01 15:00 132020003 Palmstaden IK - Skurups IBK 1 - 4 Samuel Hedaya, Labinot Krasniqi Liljeborgsskolan
2016-10-04 18:30 132020001 Örkelljunga IF - FBC Engelholm 0 - 2 Christian Olofsson, Svante Svensson FORUM Örkelljunga
2016-10-02 10:00 132020005 Åkarps IBK/Bjärreds IBK - FBC Engelholm 2 - 3 Iulia Cismaru, Marcus Rundström Dalslunds Idrottshall
2016-10-08 12:00 132020006 Örkelljunga IF - IBK Lund F00 5 - 3 Mårten Högblom, Jonas Pettersson FORUM Örkelljunga
2016-10-08 13:00 132020007 Lomma FBC F99 - Palmstaden IK 5 - 1 Erik Höst, Mats Ekblad-Thun Slättängshallen
2016-10-16 14:15 132020009 Skurups IBK - Åkarps IBK/Bjärreds IBK 3 - 2 Henrik Lott, Shaban Sadiku Skurups Sparbank Arena
2016-10-16 16:00 132020010 FBC Engelholm - Lomma FBC F99 2 - 1 Anders Viebke, Christian Nilsson Ängelholms Idrottshall
2016-12-18 11:30 132020011 Palmstaden IK - Örkelljunga IF 1 - 10 Shaban Sadiku, Marcus Rundström Liljeborgsskolan
2016-10-22 13:00 132020015 FBC Engelholm - Palmstaden IK 7 - 4 Elin Jensen, Johanna Löfgren Nordström Ängelholms Idrottshall
2016-10-22 18:00 132020014 Lomma FBC F99 - Skurups IBK 3 - 3 Simon Melander, Ida Melander Slättängshallen
2016-11-09 20:00 132020013 IBK Lund F00 - Åkarps IBK/Bjärreds IBK 6 - 5 Marcus Rundström, Adam Turesson Killebäckshallen
2016-10-29 12:00 132020019 Skurups IBK - Örkelljunga IF 0 - 1 Mikael Björkegren, Kevin Svensson Mackleanhallen
2016-10-30 12:40 132020018 IBK Lund F00 - FBC Engelholm 3 - 0 Kevin Prahl, Johan Salomonsson Vipeholmshallen
2017-02-07 19:30 132020017 Åkarps IBK/Bjärreds IBK - Lomma FBC F99 2 - 2 Magnus Svensson, Michelle Sandqvist Burlövs Sporthall
2016-11-11 20:00 132020022 FBC Engelholm - Skurups IBK 1 - 2 Elin Jensen, Johanna Löfgren Nordström Kungsgårdshallen
2016-11-12 12:00 132020023 Örkelljunga IF - Åkarps IBK/Bjärreds IBK 3 - 2 Elin Jensen, Johanna Löfgren Nordström Örkelljunga Idrottshall
2016-11-13 15:00 132020021 Palmstaden IK - IBK Lund F00 2 - 5 Claes Lind, Iulia Cismaru Liljeborgsskolan
2016-11-14 19:20 132020025 Lomma FBC F99 - Örkelljunga IF 2 - 6 Samuel Hedaya, Lejla Dedovic Slättängshallen
2016-11-20 15:40 132020026 Skurups IBK - IBK Lund F00 4 - 5 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Skurups Sparbank Arena
2016-12-06 19:15 132020027 Åkarps IBK/Bjärreds IBK - Palmstaden IK 5 - 4 Magnus Svensson, Erik Höst Burlövs Sporthall
2016-11-22 20:00 132020030 Lomma FBC F99 - IBK Lund F00 3 - 7 Lejla Dedovic, Samuel Hedaya Slättängshallen
2016-11-23 18:30 132020031 Skurups IBK - Palmstaden IK 1 - 3 Mikael Björkegren, Kevin Svensson Skurups Sparbank Arena
2016-11-27 16:00 132020029 FBC Engelholm - Örkelljunga IF 3 - 0 Erik Lövström, Per-Philip Nilsson Kungsgårdshallen
2016-12-03 14:10 132020034 IBK Lund F00 - Örkelljunga IF 2 - 5 Johan Salomonsson, Kim Falkenback Vipeholmshallen
2016-12-04 11:30 132020035 Palmstaden IK - Lomma FBC F99 3 - 3 Mikael Björkegren, Kevin Svensson Söderslättshallen B
2016-12-04 16:00 132020033 FBC Engelholm - Åkarps IBK/Bjärreds IBK 1 - 2 Elin Jensen, Johanna Löfgren Nordström Ängelholms Idrottshall
2016-12-11 12:00 132020037 Åkarps IBK/Bjärreds IBK - Skurups IBK 6 - 7 Iulia Cismaru, Erik Höst Burlövs Sporthall
2016-12-11 16:00 132020039 Örkelljunga IF - Palmstaden IK 7 - 1 Bengt Carlsson, Magnus Jonsson FORUM Örkelljunga
2016-12-12 19:20 132020038 Lomma FBC F99 - FBC Engelholm 2 - 4 Labinot Krasniqi, Samuel Hedaya Slättängshallen
2016-12-17 13:00 132020043 Palmstaden IK - FBC Engelholm 1 - 4 Måns Berglund, Labinot Krasniqi Liljeborgsskolan
2016-12-17 14:00 132020042 Skurups IBK - Lomma FBC F99 5 - 0 Mikael Björkegren, Kevin Svensson Skurups Sparbank Arena
2016-12-18 10:00 132020041 Åkarps IBK/Bjärreds IBK - IBK Lund F00 1 - 9 Iulia Cismaru, Måns Berglund Burlövs Sporthall
2017-01-13 19:00 132020046 FBC Engelholm - IBK Lund F00 5 - 3 Per-Philip Nilsson, Erik Lövström Kungsgårdshallen
2017-01-14 13:30 132020047 Örkelljunga IF - Skurups IBK 1 - 2 Andreas Ekstrand, Jonas Malmborg Örkelljunga Idrottshall
2017-01-15 17:00 132020045 Lomma FBC F99 - Åkarps IBK/Bjärreds IBK 0 - 1 Bengt Syrén, Oskar Syrén Slättängshallen
2017-01-21 14:15 132020049 IBK Lund F00 - Palmstaden IK 10 - 2 Kevin Prahl, Johan Salomonsson Nyvångsskolan
2017-01-22 16:00 132020050 Skurups IBK - FBC Engelholm 0 - 4 Kenan Masic, Hassan El-Hage Skurups Sparbank Arena
2017-02-15 19:00 132020051 Åkarps IBK/Bjärreds IBK - Örkelljunga IF 3 - 4 Jon Tillander, Mikael Karlsson Burlövs Sporthall
2017-01-29 11:00 132020055 Palmstaden IK - Åkarps IBK/Bjärreds IBK 0 - 3 Morris Holm, Ted Knutsson Liljeborgsskolan
2017-01-29 12:00 132020053 Örkelljunga IF - Lomma FBC F99 6 - 2 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen FORUM Örkelljunga
2017-01-29 15:10 132020054 IBK Lund F00 - Skurups IBK 8 - 3 Kevin Härstedt, Iulia Cismaru Vipeholmshallen
2017-01-31 19:00 132020059 Palmstaden IK - Skurups IBK 1 - 2 Mikael Björkegren, Kevin Svensson Liljeborgsskolan
2017-01-31 20:00 132020057 Örkelljunga IF - FBC Engelholm 4 - 3 Andreas Ekstrand, Jonas Malmborg FORUM Örkelljunga
2017-02-15 20:00 132020058 IBK Lund F00 - Lomma FBC F99 10 - 1 Dzenan Masic, Kenan Masic Killebäckshallen
2017-02-11 11:30 132020063 Lomma FBC F99 - Palmstaden IK 3 - 2 Simon Melander, Ida Melander Slättängshallen
2017-02-12 10:00 132020061 Åkarps IBK/Bjärreds IBK - FBC Engelholm 2 - 9 Magnus Svensson, Iulia Cismaru Burlövs Sporthall
2017-02-12 12:00 132020062 Örkelljunga IF - IBK Lund F00 4 - 4 Andreas Ekstrand, Jonas Malmborg FORUM Örkelljunga
2017-02-04 14:00 132020067 Palmstaden IK - Örkelljunga IF 0 - 8 Mikael Härstedt, Kevin Svensson Liljeborgsskolan
2017-02-05 14:00 132020066 FBC Engelholm - Lomma FBC F99 7 - 2 Kjell-Åke Olsson, Mikael Karlsson Ängelholms Idrottshall
2017-03-04 10:15 132020065 Skurups IBK - Åkarps IBK/Bjärreds IBK 6 - 2 Mikael Björkegren, Kevin Svensson Skurups Sparbank Arena
2017-02-26 16:00 132020071 FBC Engelholm - Palmstaden IK WO (5 - 0) Ängelholms Idrottshall
2017-03-02 19:45 132020070 Lomma FBC F99 - Skurups IBK 1 - 7 Morris Holm, Ted Knutsson Slättängshallen
2017-03-08 20:00 132020069 IBK Lund F00 - Åkarps IBK/Bjärreds IBK 9 - 3 Morris Holm, Ted Knutsson Killebäckshallen
2017-03-04 14:45 132020074 IBK Lund F00 - FBC Engelholm 4 - 2 Lejla Dedovic, Samuel Hedaya Vipeholmshallen
2017-03-05 12:30 132020075 Skurups IBK - Örkelljunga IF 2 - 3 Bengt Syrén, Oskar Syrén Skurups Sparbank Arena
2017-03-16 18:30 132020073 Åkarps IBK/Bjärreds IBK - Lomma FBC F99 2 - 4 Erik Höst, Samuel Hedaya Dalslunds Idrottshall
2017-03-11 11:00 132020079 Örkelljunga IF - Åkarps IBK/Bjärreds IBK 3 - 4 Malena Björnlund, Ronja Ottosson FORUM Örkelljunga
2017-03-11 13:00 132020077 Palmstaden IK - IBK Lund F00 2 - 5 Måns Berglund, Kevin Härstedt Liljeborgsskolan
2017-03-12 16:00 132020078 FBC Engelholm - Skurups IBK 7 - 3 Clara Nilsson, Roger Persson Ängelholms Idrottshall
2017-03-18 11:30 132020081 Lomma FBC F99 - Örkelljunga IF 3 - 7 Morris Holm, Ted Knutsson Slättängshallen
2017-03-19 10:00 132020083 Åkarps IBK/Bjärreds IBK - Palmstaden IK 3 - 3 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Burlövs Sporthall
2017-03-19 16:30 132020082 Skurups IBK - IBK Lund F00 4 - 7 Morris Holm, Ted Knutsson Skurups Sparbank Arena
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBK Lund F00 18 14 1 3 105-53 52 43
2. Örkelljunga IF 18 13 1 4 77-39 38 40
3. FBC Engelholm 18 13 0 5 69-35 34 39
4. Skurups IBK 18 9 1 8 58-56 2 28
5. Åkarps IBK/ Bjärreds IBK 18 5 2 11 50-76 -26 17
6. Lomma FBC F99 18 3 3 12 39-80 -41 12
7. Palmstaden IK 18 1 2 15 31-90 -59 5
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis