Flickor Röd (2016/17)

Gruppspel
Pantamera Flickor Röd Klass A
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-10-01 10:00 166000004 IFK Gnesta - Katrineholms IBF F01/02 2 - 1 Fares Youssef, Henrik Ibjer Frejahallen
2016-10-01 12:30 166000002 Trosa Edanö IBK - Telge SIBK F01/02 1 - 0 Josef Cakici, Camilla Örnebro Hedebyhallen
2016-10-01 16:15 166000001 Nykvarns IF F00-01 - Järna SK 5 - 0 Robin Hynninen, Elin Holm Björkestahallen
2016-10-02 16:00 166000003 Torshälla IBK - Onyx IBS 2 - 0 Martin Morén, Marcus Åbom Ellfolk Arena
2016-10-08 10:00 166000008 Onyx IBS - IFK Gnesta 2 - 2 Josef Cakici, Alexander Hanna Rosvalla A
2016-10-08 11:30 166000006 Järna SK - Trosa Edanö IBK 5 - 1 Robin Hynninen, Elin Holm Hölö Allaktivitetshall
2016-10-08 15:45 166000007 Telge SIBK F01/02 - Torshälla IBK 3 - 3 Robin Hynninen, Elin Holm Västergård Arena A
2016-10-08 17:00 166000005 Katrineholms IBF F01/02 - Nykvarns IF F00-01 1 - 8 Richard Himberg, Mikael Samuelsson Duveholmshallen A
2016-10-14 20:30 166000009 Nykvarns IF F00-01 - Onyx IBS 11 - 3 Kjell-olof Ingvar Rolin, Robin Hynninen Björkestahallen
2016-10-15 14:30 166000010 Trosa Edanö IBK - Katrineholms IBF F01/02 5 - 2 Dennis Wagermark, Martin Morén Hedebyhallen
2016-10-16 10:15 166000012 IFK Gnesta - Telge SIBK F01/02 5 - 5 Christian Johnsson, Daniel Pettersson Frejahallen
2016-10-16 14:30 166000011 Torshälla IBK - Järna SK 2 - 1 Christian Engfors, Göran Karlsson Ellfolk Arena
2016-10-21 19:00 166000015 Katrineholms IBF F01/02 - Torshälla IBK 3 - 5 Karl-Gustav Bergström, John Awabdeh Duveholmshallen D
2016-10-22 10:00 166000016 Järna SK - IFK Gnesta 4 - 1 Josef Johancsik, Mikael Nilsson Hölö Allaktivitetshall
2016-10-22 12:15 166000014 Onyx IBS - Trosa Edanö IBK 1 - 2 Josef Cakici, Alexander Hanna Ramdalshallen
2016-10-22 12:30 166000013 Telge SIBK F01/02 - Nykvarns IF F00-01 1 - 3 Joakim Lindkvist, Mats Hällgren Wasa Sporthall
2016-10-29 10:30 166000020 Onyx IBS - Katrineholms IBF F01/02 4 - 7 Josef Cakici, Camilla Örnebro Rosvalla A
2016-10-29 11:30 166000019 Järna SK - Telge SIBK F01/02 5 - 4 Dennis Wagermark, Kjell-olof Ingvar Rolin Hölö Allaktivitetshall
2016-10-30 13:30 166000018 Torshälla IBK - IFK Gnesta 0 - 5 Karl-Gustav Bergström, Göran Karlsson Ellfolk Arena
2016-11-06 16:00 166000017 Nykvarns IF F00-01 - Trosa Edanö IBK 7 - 2 Robin Hynninen, Elin Holm Björkestahallen
2016-11-12 12:45 166000021 IFK Gnesta - Nykvarns IF F00-01 0 - 6 Dennis Wagermark, Kjell-olof Ingvar Rolin Frejahallen
2016-11-13 09:30 166000023 Katrineholms IBF F01/02 - Järna SK 1 - 8 Håkan Rask, Mikael Samuelsson Valla Sporthall
2016-11-13 15:00 166000022 Trosa Edanö IBK - Torshälla IBK 2 - 1 Richard Himberg, Arne Brattehag Hedebyhallen
2016-11-13 17:30 166000024 Telge SIBK F01/02 - Onyx IBS 2 - 2 Kim Ekenhall, Joacim Hansson Västergård Arena A
2016-11-19 11:30 166000027 Järna SK - Onyx IBS 4 - 4 Robin Hynninen, Elin Holm Hölö Allaktivitetshall
2016-11-19 12:00 166000026 Trosa Edanö IBK - IFK Gnesta 4 - 1 Håkan Rask, Karl-Gustav Bergström Hedebyhallen
2016-11-19 12:15 166000025 Nykvarns IF F00-01 - Torshälla IBK 6 - 2 Richard Himberg, Josef Johancsik Björkestahallen
2016-11-20 13:00 166000028 Telge SIBK F01/02 - Katrineholms IBF F01/02 8 - 0 Christian Engfors, Göran Karlsson Västergård Arena A
2016-11-26 13:30 166000032 Katrineholms IBF F01/02 - IFK Gnesta 1 - 4 Karl-Gustav Bergström, Mikael Samuelsson Duveholmshallen A
2016-11-26 16:15 166000031 Onyx IBS - Torshälla IBK 4 - 3 Josef Cakici, Alexander Hanna Rosvalla A
2016-11-27 11:30 166000029 Järna SK - Nykvarns IF F00-01 0 - 8 Bemir Brkic, Rasmus Widén Hölö Allaktivitetshall
2016-11-27 17:30 166000030 Telge SIBK F01/02 - Trosa Edanö IBK 1 - 0 Kim Ekenhall, Martin Morén Västergård Arena A
2016-12-16 18:30 166000033 Nykvarns IF F00-01 - Katrineholms IBF F01/02 11 - 0 Jonas Jatko, Sigge Maurer Björkestahallen
2016-12-17 09:00 166000036 IFK Gnesta - Onyx IBS 6 - 0 Dennis Wagermark, Mats Hällgren Frejahallen
2016-12-17 16:00 166000035 Torshälla IBK - Telge SIBK F01/02 3 - 1 Göran Karlsson, John Awabdeh Ellfolk Arena
2016-12-18 11:00 166000034 Trosa Edanö IBK - Järna SK 3 - 5 Josef Johancsik, Robin Hynninen Hedebyhallen
2017-01-07 10:30 166000037 Onyx IBS - Nykvarns IF F00-01 2 - 5 Bemir Brkic, Alexander Hanna Ramdalshallen
2017-01-07 13:00 166000040 Telge SIBK F01/02 - IFK Gnesta 5 - 4 Mathias Lindvall, Tommy Nyring Västergård Arena A
2017-01-13 19:30 166000038 Katrineholms IBF F01/02 - Trosa Edanö IBK 1 - 8 Lars Gustavsson, Karl-Gustav Bergström Duveholmshallen C
2017-01-20 20:00 166000039 Järna SK - Torshälla IBK 5 - 2 Göran Karlsson, Martin Morén Hölö Allaktivitetshall
2017-01-14 10:30 166000042 Trosa Edanö IBK - Onyx IBS 5 - 2 Christian Johnsson, Daniel Pettersson Hedebyhallen
2017-01-14 13:30 166000044 IFK Gnesta - Järna SK 3 - 6 Mats Jernmo, Mika Ristanen Frejahallen
2017-01-15 16:30 166000043 Torshälla IBK - Katrineholms IBF F01/02 4 - 5 Charlie Videgren, Mikael Nilsson Ellfolk Arena
2017-01-15 19:15 166000041 Nykvarns IF F00-01 - Telge SIBK F01/02 2 - 2 Joakim Lindkvist, Mats Hällgren Björkestahallen
2017-01-20 19:00 166000045 Trosa Edanö IBK - Nykvarns IF F00-01 1 - 2 Bemir Brkic, Rasmus Widén Hedebyhallen
2017-01-21 12:45 166000046 IFK Gnesta - Torshälla IBK 7 - 6 Josef Johancsik, Joacim Hansson Frejahallen
2017-01-21 14:00 166000048 Katrineholms IBF F01/02 - Onyx IBS 3 - 4 Henrik Ibjer, John Awabdeh Duveholmshallen D
2017-01-22 13:00 166000047 Telge SIBK F01/02 - Järna SK 1 - 1 Richard Himberg, Robin Hynninen Västergård Arena A
2017-01-28 11:30 166000051 Järna SK - Katrineholms IBF F01/02 7 - 2 Håkan Rask, Göran Karlsson Hölö Allaktivitetshall
2017-01-29 11:45 166000052 Onyx IBS - Telge SIBK F01/02 1 - 5 Josef Cakici, Camilla Örnebro Rosvalla A
2017-01-29 13:30 166000049 Nykvarns IF F00-01 - IFK Gnesta 7 - 3 Robin Hynninen, Joakim Lindkvist Björkestahallen
2017-03-03 19:30 166000050 Torshälla IBK - Trosa Edanö IBK 3 - 4 Göran Karlsson, Martin Morén Ellfolk Arena
2017-02-07 19:15 166000055 Onyx IBS - Järna SK 1 - 4 Sigge Maurer, Josef Cakici Ramdalshallen
2017-02-11 09:00 166000053 Torshälla IBK - Nykvarns IF F00-01 2 - 6 Håkan Rask, Mikael Samuelsson Ellfolk Arena
2017-02-11 15:30 166000054 IFK Gnesta - Trosa Edanö IBK 3 - 6 Dennis Wagermark, Måns Ericsson Frejahallen
2017-02-12 10:30 166000056 Katrineholms IBF F01/02 - Telge SIBK F01/02 1 - 1 Mikael Samuelsson, Christian Engfors Duveholmshallen A
2017-02-17 20:00 166000057 Nykvarns IF F00-01 - Järna SK 5 - 1 Ingela Hedlund, Kjell-olof Ingvar Rolin Björkestahallen
2017-02-18 10:00 166000060 IFK Gnesta - Katrineholms IBF F01/02 5 - 5 Dennis Wagermark, Mats Hällgren Frejahallen
2017-02-18 13:15 166000058 Trosa Edanö IBK - Telge SIBK F01/02 2 - 0 Admir Brkic, Robin Hynninen Hedebyhallen
2017-03-31 19:30 166000059 Torshälla IBK - Onyx IBS 7 - 2 Göran Karlsson, Marcus Åbom Ellfolk Arena
2017-02-25 10:00 166000062 Järna SK - Trosa Edanö IBK 2 - 3 Sigge Maurer, Göran Karlsson Hölö Allaktivitetshall
2017-02-25 12:30 166000064 Onyx IBS - IFK Gnesta 1 - 1 Håkan Rask, Karl-Gustav Bergström Rosvalla A
2017-02-26 12:30 166000063 Telge SIBK F01/02 - Torshälla IBK 7 - 2 Joakim Lindkvist, Robin Hynninen Västergård Arena A
2017-03-16 19:15 166000061 Katrineholms IBF F01/02 - Nykvarns IF F00-01 2 - 10 Karl-Gustav Bergström, Göran Karlsson Duveholmshallen A
2017-03-04 10:30 166000066 Trosa Edanö IBK - Katrineholms IBF F01/02 5 - 0 Josef Cakici, Martin Morén Hedebyhallen
2017-03-04 14:30 166000068 IFK Gnesta - Telge SIBK F01/02 3 - 4 Dennis Wagermark, Martin Morén Frejahallen
2017-03-04 16:00 166000067 Torshälla IBK - Järna SK 5 - 3 Fredrik Wernqvist, Marcus Åbom Ellfolk Arena
2017-03-05 13:45 166000065 Nykvarns IF F00-01 - Onyx IBS 6 - 0 Mats Jernmo, Mika Ristanen Björkestahallen
2017-03-11 10:00 166000072 Järna SK - IFK Gnesta 2 - 5 Bemir Brkic, Alexander Hanna Hölö Allaktivitetshall
2017-03-11 10:30 166000069 Telge SIBK F01/02 - Nykvarns IF F00-01 1 - 4 Sigge Maurer, John Awabdeh Västergård Arena A
2017-03-11 14:15 166000070 Onyx IBS - Trosa Edanö IBK 1 - 3 Josef Cakici, Camilla Örnebro Ramdalshallen
2017-03-12 10:15 166000071 Katrineholms IBF F01/02 - Torshälla IBK 2 - 6 Karl-Gustav Bergström, Mikael Samuelsson Duveholmshallen A
2017-03-17 19:30 166000074 Torshälla IBK - IFK Gnesta 3 - 4 Christian Engfors, Göran Karlsson Ellfolk Arena
2017-03-18 09:30 166000076 Onyx IBS - Katrineholms IBF F01/02 4 - 2 Sigge Maurer, Joakim Lindkvist Rosvalla A
2017-03-18 13:30 166000075 Järna SK - Telge SIBK F01/02 1 - 2 Charlie Videgren, Ingela Hedlund Hölö Allaktivitetshall
2017-03-19 10:45 166000073 Nykvarns IF F00-01 - Trosa Edanö IBK 6 - 1 Kent Erlandsson, Richard Himberg Björkestahallen
2017-03-24 20:15 166000078 Trosa Edanö IBK - Torshälla IBK 4 - 5 Ingela Hedlund, Kjell-olof Ingvar Rolin Hedebyhallen
2017-03-25 11:15 166000077 IFK Gnesta - Nykvarns IF F00-01 0 - 7 Richard Himberg, Dennis Wagermark Frejahallen
2017-03-25 15:00 166000079 Katrineholms IBF F01/02 - Järna SK 1 - 2 Håkan Rask, Göran Karlsson Duveholmshallen A
2017-03-26 17:30 166000080 Telge SIBK F01/02 - Onyx IBS 3 - 4 Ingela Hedlund, Kjell-olof Ingvar Rolin Västergård Arena A
2017-03-26 15:00 166000081 Nykvarns IF F00-01 - Torshälla IBK 5 - 0 Mathias Lindvall, Tommy Nyring Björkestahallen
2017-04-01 11:30 166000083 Järna SK - Onyx IBS 4 - 2 Josef Johancsik, Kjell-olof Ingvar Rolin Hölö Allaktivitetshall
2017-04-01 12:30 166000084 Telge SIBK F01/02 - Katrineholms IBF F01/02 2 - 0 Kim Ekenhall, Joacim Hansson Västergård Arena A
2017-04-01 13:15 166000082 Trosa Edanö IBK - IFK Gnesta 5 - 2 Dennis Wagermark, Ivan Wahlström Hedebyhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Nykvarns IF F00-01 21 20 1 0 130-24 106 61
2. Trosa Edanö IBK 21 14 0 7 67-50 17 42
3. Järna SK 21 11 2 8 70-61 9 35
4. Telge SIBK F01/ 02 21 8 6 7 58-47 11 30
5. Torshälla IBK 21 8 1 12 66-79 -13 25
6. IFK Gnesta 21 7 4 10 66-80 -14 25
7. Onyx IBS 21 4 4 13 44-87 -43 16
8. Katrineholms IBF F01/ 02 21 2 2 17 40-113 -73 8
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Flickor Röd Klass B
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-10-01 15:00 166001002 Nykvarns IF F02-04 - Trosa Edanö IBK 2 - 4 Robin Hynninen, Elin Holm Björkestahallen
2016-12-04 13:00 166001003 Flens IBF - IFK Gnesta 3 - 1 Christian Engfors, Göran Karlsson Hammarvallen
2016-10-08 10:15 166001005 Trosa Edanö IBK - Flens IBF 2 - 2 Josef Johancsik, Kjell-olof Ingvar Rolin Hedebyhallen
2016-10-08 14:30 166001004 Strängnäs IBK - Nykvarns IF F02-04 2 - 3 Göran Engfors, Jan Berg Thomas Arena
2016-10-15 12:30 166001008 Flens IBF - Strängnäs IBK 3 - 3 Mattias Johansson, Karl-Gustav Bergström Hammarvallen
2016-10-16 09:00 166001009 IFK Gnesta - Torshälla IBK 3 - 6 Christian Johnsson, Daniel Pettersson Frejahallen
2016-10-22 12:30 166001012 Trosa Edanö IBK - IFK Gnesta 1 - 2 Göran Engfors, Kjell-olof Ingvar Rolin Hedebyhallen
2016-10-23 15:15 166001011 Nykvarns IF F02-04 - Torshälla IBK 5 - 2 Christian Johnsson, Daniel Pettersson Björkestahallen
2016-11-20 16:00 166001014 IFK Gnesta - Strängnäs IBK 3 - 3 Josef Johancsik, Kjell-olof Ingvar Rolin Frejahallen
2016-12-18 17:00 166001015 Torshälla IBK - Trosa Edanö IBK 4 - 4 Anton Carlsson, Martin Dalsgard Ellfolk Arena
2016-11-12 14:30 166001017 Strängnäs IBK - Torshälla IBK 2 - 6 Mikael Nilsson, Mattias Karlsson Thomas Arena
2016-12-11 11:45 166001018 Flens IBF - Nykvarns IF F02-04 4 - 4 Göran Karlsson, Måns Ericsson Hammarvallen
2016-11-19 09:00 166001020 IFK Gnesta - Nykvarns IF F02-04 0 - 5 Dennis Wagermark, Kjell-olof Ingvar Rolin Frejahallen
2016-11-19 13:15 166001019 Trosa Edanö IBK - Strängnäs IBK 0 - 1 Håkan Rask, Karl-Gustav Bergström Hedebyhallen
2016-11-20 17:30 166001021 Torshälla IBK - Flens IBF 3 - 1 Martin Dalsgard, Mikael Samuelsson Ellfolk Arena
2016-11-26 12:45 166001023 Trosa Edanö IBK - Nykvarns IF F02-04 2 - 0 Sigge Maurer, Admir Brkic Hedebyhallen
2016-12-18 16:30 166001024 IFK Gnesta - Flens IBF 4 - 3 Dennis Wagermark, Mats Hällgren Frejahallen
2016-12-17 13:00 166001027 Flens IBF - Trosa Edanö IBK 4 - 3 Mathias Lindvall, Tommy Nyring Hammarvallen
2016-12-18 11:15 166001026 Nykvarns IF F02-04 - Strängnäs IBK 2 - 0 Sigge Maurer, Admir Brkic Björkestahallen
2017-01-06 09:00 166001028 Strängnäs IBK - Flens IBF 1 - 0 Göran Engfors, Martin Morén Thomas Arena
2017-02-10 19:30 166001030 Torshälla IBK - IFK Gnesta 10 - 4 Martin Morén, Marcus Åbom Ellfolk Arena
2017-01-14 15:00 166001033 Torshälla IBK - Nykvarns IF F02-04 6 - 1 Charlie Videgren, Mikael Nilsson Ellfolk Arena
2017-01-15 09:00 166001032 IFK Gnesta - Trosa Edanö IBK 4 - 4 Richard Himberg, Robin Hynninen Frejahallen
2017-01-21 17:15 166001035 Strängnäs IBK - IFK Gnesta 4 - 1 Mikael Nilsson, Mattias Karlsson Thomas Arena
2017-01-22 15:30 166001036 Trosa Edanö IBK - Torshälla IBK 1 - 4 Josef Johancsik, Ingela Hedlund Hedebyhallen
2017-01-29 12:15 166001037 Nykvarns IF F02-04 - Flens IBF 3 - 2 Dennis Wagermark, Robin Hynninen Björkestahallen
2017-01-29 14:00 166001039 Torshälla IBK - Strängnäs IBK 3 - 2 Martin Dalsgard, Göran Karlsson Ellfolk Arena
2017-02-11 11:30 166001040 Strängnäs IBK - Trosa Edanö IBK 1 - 0 Marcus Åbom, Mikael Nilsson Thomas Arena
2017-02-11 12:30 166001041 Nykvarns IF F02-04 - IFK Gnesta 4 - 0 Sigge Maurer, Arne Brattehag Björkestahallen
2017-02-12 11:00 166001042 Flens IBF - Torshälla IBK 2 - 9 Christian Johnsson, Daniel Pettersson Hammarvallen
2017-02-19 11:15 166001044 Nykvarns IF F02-04 - Trosa Edanö IBK 2 - 1 Ivan Wahlström, Martin Morén Björkestahallen
2017-03-29 19:10 166001045 Flens IBF - IFK Gnesta 1 - 5 Zemone Samuelsson, Mikael Samuelsson Hammarvallen
2017-03-08 18:45 166001046 Strängnäs IBK - Nykvarns IF F02-04 3 - 1 Stefan Öberg, Marcus Åbom Karinslundshallen
2017-03-11 11:30 166001047 Trosa Edanö IBK - Flens IBF 5 - 1 Karl-Gustav Bergström, Göran Karlsson Hedebyhallen
2017-02-25 16:00 166001051 IFK Gnesta - Torshälla IBK 5 - 4 Håkan Rask, Karl-Gustav Bergström Frejahallen
2017-03-05 13:30 166001050 Flens IBF - Strängnäs IBK 2 - 2 Karl-Gustav Bergström, Göran Karlsson Hammarvallen
2017-03-04 16:00 166001054 Trosa Edanö IBK - IFK Gnesta 2 - 3 Josef Johancsik, Kjell-olof Ingvar Rolin Hedebyhallen
2017-03-11 13:45 166001053 Nykvarns IF F02-04 - Torshälla IBK 1 - 7 Robin Hynninen, Elin Holm Björkestahallen
2017-03-18 13:45 166001056 IFK Gnesta - Strängnäs IBK 2 - 5 Richard Himberg, Mikael Nilsson Frejahallen
2017-03-19 10:15 166001057 Torshälla IBK - Trosa Edanö IBK 8 - 0 William Wetterling, Albin Von Carlsburg Ellfolk Arena
2017-03-18 11:00 166001060 Flens IBF - Nykvarns IF F02-04 1 - 0 Christian Johnsson, Martin Morén Hammarvallen
2017-03-25 10:00 166001059 Strängnäs IBK - Torshälla IBK 1 - 1 Robin Hynninen, Elin Holm Thomas Arena
2017-03-25 10:00 166001062 IFK Gnesta - Nykvarns IF F02-04 2 - 5 Richard Himberg, Dennis Wagermark Frejahallen
2017-04-01 10:00 166001063 Torshälla IBK - Flens IBF 7 - 0 Göran Engfors, Anton Carlsson Ellfolk Arena
2017-04-01 12:00 166001061 Trosa Edanö IBK - Strängnäs IBK 4 - 1 Dennis Wagermark, Ivan Wahlström Hedebyhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Torshälla IBK 15 11 2 2 80-32 48 35
2. Nykvarns IF F02-04 15 8 1 6 38-36 2 25
3. Strängnäs IBK 15 6 4 5 31-31 0 22
4. IFK Gnesta 15 5 2 8 39-60 -21 17
5. Trosa Edanö IBK 15 4 3 8 33-39 -6 15
6. Flens IBF 15 3 4 8 29-52 -23 13
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Flickor Röd Klass C
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-10-08 10:30 166002001 Torshälla IBK - Malmköpings IBF 6 - 1 Anton Carlsson, Fredrik Jansson Ellfolk Arena
2016-10-08 11:00 166002002 Katrineholms IBF F03/04 - Ekbackskyrkans IBK 4 - 0 Richard Himberg, Mikael Samuelsson Duveholmshallen A
2016-10-08 11:30 166002004 IFK Gnesta - Nykvarns IF F02-04 1 - 8 , Kim Ekenhall Frejahallen
2016-10-08 13:00 166002003 Strängnäs IBK F03-04 - Järna SK 2 - 3 Göran Engfors, Mikael Nilsson Thomas Arena
2016-10-15 11:30 166002006 Järna SK - Torshälla IBK 1 - 4 Josef Johancsik, Kjell-olof Ingvar Rolin Hölö Allaktivitetshall
2016-10-15 14:15 166002008 IFK Gnesta - Strängnäs IBK F03-04 0 - 1 Kent Erlandsson, Henrik Ibjer Frejahallen
2016-10-15 15:00 166002005 Malmköpings IBF - Onyx IBS F03/04 1 - 13 Måns Ericsson, John Awabdeh Malmköpings Sporthall
2016-10-16 09:45 166002007 Nykvarns IF F02-04 - Katrineholms IBF F03/04 4 - 0 Ivan Wahlström, Mika Ristanen Björkestahallen
2016-10-22 11:00 166002009 Onyx IBS F03/04 - Ekbackskyrkans IBK 1 - 1 Josef Cakici, Alexander Hanna Ramdalshallen
2016-10-23 09:00 166002011 Torshälla IBK - IFK Gnesta 2 - 0 Christian Engfors, Göran Karlsson Ellfolk Arena
2016-10-23 14:30 166002012 Katrineholms IBF F03/04 - Strängnäs IBK F03-04 7 - 1 Karl-Gustav Bergström, Måns Ericsson Duveholmshallen A
2016-10-23 15:00 166002010 Malmköpings IBF - Järna SK 1 - 2 Christian Engfors, Göran Karlsson Malmköpings Sporthall
2016-10-28 18:00 166002016 Katrineholms IBF F03/04 - Torshälla IBK 4 - 2 Jonas Jatko, Karl-Gustav Bergström Duveholmshallen D
2016-10-29 11:30 166002015 IFK Gnesta - Malmköpings IBF 7 - 2 Robin Hynninen, Elin Holm Frejahallen
2016-10-29 13:00 166002013 Järna SK - Onyx IBS F03/04 3 - 3 Dennis Wagermark, Kjell-olof Ingvar Rolin Hölö Allaktivitetshall
2016-10-30 13:45 166002014 Nykvarns IF F02-04 - Ekbackskyrkans IBK 9 - 1 Ingela Hedlund, John Awabdeh Björkestahallen
2016-11-05 10:00 166002018 Järna SK - IFK Gnesta 3 - 1 Christian Johnsson, Kent Erlandsson Hölö Allaktivitetshall
2016-11-12 13:00 166002017 Onyx IBS F03/04 - Nykvarns IF F02-04 3 - 5 Josef Cakici, Joakim Lindkvist Ramdalshallen
2016-11-12 15:00 166002020 Malmköpings IBF - Katrineholms IBF F03/04 1 - 8 Richard Himberg, Måns Ericsson Malmköpings Sporthall
2016-11-13 16:15 166002019 Ekbackskyrkans IBK - Strängnäs IBK F03-04 4 - 1 Karl-Gustav Bergström, Martin Morén Vingåkers Sporthall
2016-11-06 15:00 166002022 Strängnäs IBK F03-04 - Nykvarns IF F02-04 1 - 6 Mikael Nilsson, Mattias Karlsson Thomas Arena
2016-11-19 10:15 166002021 IFK Gnesta - Onyx IBS F03/04 4 - 5 Dennis Wagermark, Kjell-olof Ingvar Rolin Frejahallen
2016-11-20 09:30 166002023 Katrineholms IBF F03/04 - Järna SK 2 - 1 Karl-Gustav Bergström, Måns Ericsson Valla Sporthall
2016-11-20 16:00 166002024 Torshälla IBK - Ekbackskyrkans IBK 4 - 1 Martin Dalsgard, Mikael Samuelsson Ellfolk Arena
2016-11-26 11:30 166002026 IFK Gnesta - Katrineholms IBF F03/04 4 - 7 Dennis Wagermark, Mats Hällgren Frejahallen
2016-11-26 12:00 166002025 Onyx IBS F03/04 - Strängnäs IBK F03-04 1 - 1 Robin Hynninen, Elin Holm Rosvalla A
2016-11-27 13:00 166002028 Ekbackskyrkans IBK - Malmköpings IBF 2 - 1 Karl-Gustav Bergström, Göran Karlsson Vingåkers Sporthall
2016-11-27 14:45 166002027 Nykvarns IF F02-04 - Torshälla IBK 1 - 3 Joakim Lindkvist, Mats Hällgren Björkestahallen
2016-12-11 16:00 166002032 Ekbackskyrkans IBK - Järna SK 1 - 8 Lars Gustavsson, Karl-Gustav Bergström Vingåkers Sporthall
2016-12-17 10:30 166002029 Katrineholms IBF F03/04 - Onyx IBS F03/04 2 - 5 Sigge Maurer, Admir Brkic Duveholmshallen D
2016-12-17 13:15 166002031 Malmköpings IBF - Nykvarns IF F02-04 1 - 7 Zemone Samuelsson, Mikael Samuelsson Malmköpings Sporthall
2016-12-18 13:00 166002030 Torshälla IBK - Strängnäs IBK F03-04 5 - 2 Anton Carlsson, Adam Åsén Gökstensskolan
2017-01-06 10:30 166002034 Strängnäs IBK F03-04 - Malmköpings IBF 12 - 1 Göran Engfors, Martin Morén Thomas Arena
2017-01-07 10:15 166002035 IFK Gnesta - Ekbackskyrkans IBK 4 - 1 Ingela Hedlund, Kjell-olof Ingvar Rolin Frejahallen
2017-01-07 13:45 166002036 Nykvarns IF F02-04 - Järna SK 5 - 2 Josef Johancsik, Robin Hynninen Björkestahallen
2017-01-14 12:15 166002033 Onyx IBS F03/04 - Torshälla IBK 3 - 4 Bemir Brkic, Alexander Hanna Ramdalshallen
2017-01-14 10:00 166002040 Nykvarns IF F02-04 - IFK Gnesta 3 - 2 Ingela Hedlund, Kjell-olof Ingvar Rolin Björkestahallen
2017-01-15 13:00 166002038 Ekbackskyrkans IBK - Katrineholms IBF F03/04 2 - 3 Lars Gustavsson, Karl-Gustav Bergström Vingåkers Sporthall
2017-01-15 13:30 166002039 Järna SK - Strängnäs IBK F03-04 1 - 2 Josef Johancsik, Kjell-olof Ingvar Rolin Hölö Allaktivitetshall
2017-01-15 15:00 166002037 Malmköpings IBF - Torshälla IBK 1 - 10 Charlie Videgren, Måns Ericsson Malmköpings Sporthall
2017-01-21 10:30 166002042 Torshälla IBK - Järna SK 4 - 2 Felix Wernqvist, Adam Åsén Ellfolk Arena
2017-01-21 11:30 166002041 Onyx IBS F03/04 - Malmköpings IBF 11 - 1 Sigge Maurer, Arne Brattehag Rosvalla A
2017-01-21 15:30 166002043 Katrineholms IBF F03/04 - Nykvarns IF F02-04 1 - 7 Henrik Ibjer, John Awabdeh Duveholmshallen D
2017-01-21 16:00 166002044 Strängnäs IBK F03-04 - IFK Gnesta 1 - 1 Fredrik Jansson, Mikael Nilsson Thomas Arena
2017-01-28 10:00 166002047 IFK Gnesta - Torshälla IBK 6 - 1 Sigge Maurer, Joakim Lindkvist Frejahallen
2017-01-28 13:00 166002046 Järna SK - Malmköpings IBF 3 - 3 Håkan Rask, Göran Karlsson Hölö Allaktivitetshall
2017-01-28 15:00 166002048 Strängnäs IBK F03-04 - Katrineholms IBF F03/04 3 - 3 Karl-Gustav Bergström, Mikael Samuelsson Thomas Arena
2017-01-29 13:00 166002045 Ekbackskyrkans IBK - Onyx IBS F03/04 3 - 6 Karl-Gustav Bergström, Mikael Samuelsson Vingåkers Sporthall
2017-02-11 10:30 166002049 Onyx IBS F03/04 - Järna SK 4 - 2 Josef Cakici, Camilla Örnebro Ramdalshallen
2017-02-11 15:15 166002052 Torshälla IBK - Katrineholms IBF F03/04 2 - 5 Mats Jernmo, Mika Ristanen Ellfolk Arena
2017-02-12 13:00 166002050 Ekbackskyrkans IBK - Nykvarns IF F02-04 1 - 7 Mikael Samuelsson, Christian Engfors Vingåkers Sporthall
2017-02-12 15:00 166002051 Malmköpings IBF - IFK Gnesta 1 - 6 Christian Johnsson, Måns Ericsson Malmköpings Sporthall
2017-02-16 19:15 166002056 Katrineholms IBF F03/04 - Malmköpings IBF 3 - 2 Håkan Rask, Zemone Samuelsson Duveholmshallen A
2017-02-18 11:00 166002055 Strängnäs IBK F03-04 - Ekbackskyrkans IBK 1 - 1 Joakim Lindkvist, Marcus Åbom Thomas Arena
2017-02-18 12:30 166002054 IFK Gnesta - Järna SK 8 - 4 Dennis Wagermark, Mats Hällgren Frejahallen
2017-02-19 12:30 166002053 Nykvarns IF F02-04 - Onyx IBS F03/04 1 - 8 Ivan Wahlström, Martin Morén Björkestahallen
2017-03-11 11:30 166002059 Järna SK - Katrineholms IBF F03/04 1 - 6 Bemir Brkic, Alexander Hanna Hölö Allaktivitetshall
2017-03-11 12:30 166002058 Nykvarns IF F02-04 - Strängnäs IBK F03-04 2 - 1 Robin Hynninen, Elin Holm Björkestahallen
2017-03-11 16:00 166002057 Onyx IBS F03/04 - IFK Gnesta 1 - 3 Josef Cakici, Camilla Örnebro Ramdalshallen
2017-03-12 13:00 166002060 Ekbackskyrkans IBK - Torshälla IBK 4 - 6 Sigge Maurer, Göran Karlsson Vingåkers Sporthall
2017-03-18 13:15 166002064 Malmköpings IBF - Ekbackskyrkans IBK 0 - 6 Göran Engfors, Måns Ericsson Malmköpings Sporthall
2017-03-18 17:30 166002061 Strängnäs IBK F03-04 - Onyx IBS F03/04 2 - 9 Josef Johancsik, Kjell-olof Ingvar Rolin Thomas Arena
2017-03-19 09:00 166002063 Torshälla IBK - Nykvarns IF F02-04 0 - 2 William Wetterling, Eric Sjögren Ellfolk Arena
2017-03-19 11:00 166002062 Katrineholms IBF F03/04 - IFK Gnesta 4 - 0 Lars Gustavsson, Karl-Gustav Bergström Valla Sporthall
2017-03-25 10:30 166002065 Onyx IBS F03/04 - Katrineholms IBF F03/04 1 - 0 Josef Cakici, Camilla Örnebro Rosvalla B
2017-03-25 11:30 166002066 Strängnäs IBK F03-04 - Torshälla IBK 0 - 2 Robin Hynninen, Elin Holm Thomas Arena
2017-03-25 11:30 166002068 Järna SK - Ekbackskyrkans IBK 2 - 2 Mathias Lindvall, Josef Johancsik Hölö Allaktivitetshall
2017-03-26 11:15 166002067 Nykvarns IF F02-04 - Malmköpings IBF 4 - 0 Josef Johancsik, John Awabdeh Björkestahallen
2017-04-01 10:00 166002072 Järna SK - Nykvarns IF F02-04 2 - 6 Josef Johancsik, Kjell-olof Ingvar Rolin Hölö Allaktivitetshall
2017-04-01 11:30 166002069 Torshälla IBK - Onyx IBS F03/04 2 - 3 Göran Engfors, Anton Carlsson Ellfolk Arena
2017-04-01 12:00 166002070 Malmköpings IBF - Strängnäs IBK F03-04 1 - 3 Christian Engfors, Göran Karlsson Malmköpings Sporthall
2017-04-02 13:00 166002071 Ekbackskyrkans IBK - IFK Gnesta 4 - 3 Karl-Gustav Bergström, Göran Karlsson Vingåkers Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Nykvarns IF F02-04 16 14 0 2 77-27 50 42
2. Katrineholms IBF F03/ 04 16 11 1 4 59-36 23 34
3. Onyx IBS F03/ 04 16 10 3 3 77-35 42 33
4. Torshälla IBK 16 11 0 5 57-36 21 33
5. IFK Gnesta 16 6 1 9 50-48 2 19
6. Strängnäs IBK F03-04 16 4 4 8 34-47 -13 16
7. Järna SK 16 4 3 9 40-54 -14 15
8. Ekbackskyrkans IBK 16 4 3 9 34-60 -26 15
9. Malmköpings IBF 16 0 1 15 18-103 -85 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis