DM Flickor klass 1 (2016/17)

Gruppspel
F15 grupp 1
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-03-31 17:10 175857001 Arlanda IBK - Livets Ord IF 1 - 5 Maximilian Halvarsson, Lars Halvarsson IFU Arena B - Turbo Sport
2017-03-31 18:00 175857002 Björklinge BK - FBC Uppsala Ungdom 4 - 4 Maximilian Halvarsson, Lars Halvarsson IFU Arena B - Turbo Sport
2017-03-31 18:50 175857003 FBC Uppsala Ungdom - Arlanda IBK 5 - 2 Maximilian Halvarsson, Lars Halvarsson IFU Arena B - Turbo Sport
2017-03-31 19:40 175857004 Björklinge BK - Livets Ord IF 3 - 3 Fredrik Yngwe, Christoffer Wallenborg IFU Arena B - Turbo Sport
2017-03-31 20:30 175857005 Arlanda IBK - Björklinge BK 3 - 2 Fredrik Yngwe, Christoffer Wallenborg IFU Arena B - Turbo Sport
2017-03-31 21:20 175857006 FBC Uppsala Ungdom - Livets Ord IF 4 - 1 Fredrik Yngwe, Christoffer Wallenborg IFU Arena B - Turbo Sport
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. FBC Uppsala Ungdom 3 2 1 0 13-7 6 7
2. Livets Ord IF 3 1 1 1 9-8 1 4
3. Arlanda IBK 3 1 0 2 6-12 -6 3
4. Björklinge BK 3 0 2 1 9-10 -1 2
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
F15 grupp 2
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-03-31 17:10 175860001 Enköpings IBK - Rasbo IK 2 - 4 Jan-Olov Cederholm, Erik Palmertz IFU Arena - Upplands Energi
2017-03-31 18:00 175860002 IK Sirius IBK - Stenhagens KK/IS Saga 4 - 1 Jan-Olov Cederholm, Erik Palmertz IFU Arena - Upplands Energi
2017-03-31 18:50 175860003 Stenhagens KK/IS Saga - Enköpings IBK 2 - 0 Jan-Olov Cederholm, Erik Palmertz IFU Arena - Upplands Energi
2017-03-31 19:40 175860004 IK Sirius IBK - Rasbo IK 6 - 0 Handrin Thunkvist, Victor Flemström IFU Arena - Upplands Energi
2017-03-31 20:30 175860005 Enköpings IBK - IK Sirius IBK 1 - 11 Handrin Thunkvist, Victor Flemström IFU Arena - Upplands Energi
2017-03-31 21:20 175860006 Stenhagens KK/IS Saga - Rasbo IK 2 - 2 Handrin Thunkvist, Victor Flemström IFU Arena - Upplands Energi
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IK Sirius IBK 3 3 0 0 21-2 19 9
2. Stenhagens KK/ IS Saga 3 1 1 1 5-6 -1 4
3. Rasbo IK 3 1 1 1 6-10 -4 4
4. Enköpings IBK 3 0 0 3 3-17 -14 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Slutspel
F15 slutspel
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-04-02 15:15 Kvartsfinal 1 175861002 Livets Ord IF - Rasbo IK 3 - 1 Ronnie Eriksson, Erik Palmertz IFU Arena – DHinox
2017-04-02 16:30 Kvartsfinal 3 175861004 Stenhagens KK/IS Saga - Arlanda IBK 1 - 7 Emma Holmqvist, Michaela Pålsson IFU Arena – DHinox
2017-04-02 17:45 Semifinal 1 175861005 Livets Ord IF - IK Sirius IBK 1 - 3 Emma Holmqvist, Michaela Pålsson IFU Arena – DHinox
2017-04-02 19:00 Semifinal 2 175861006 Arlanda IBK - FBC Uppsala Ungdom 3 - 1 Emma Holmqvist, Michaela Pålsson IFU Arena – DHinox
2017-04-03 19:20 Final 175861007 Arlanda IBK - IK Sirius IBK 4 - 8 Emma Holmqvist, Michaela Pålsson IFU Arena B - Turbo Sport

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis