Pojkar B (2017/18)

Gruppspel
Pantamera Pojkar B (P02) Lätt Norra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-10-07 11:00 131041001 Willands IBK P01 - FBC Engelholm 3 - 2 Robert Persson, Jens Staaf Nosabyhallen
2017-10-08 10:00 131041003 Emmaljunga GOIF - Röke IBK 3 - 2 Erik Lövström, Per-Philip Nilsson Vittsjö Idrottshall
2017-10-16 18:30 131041002 FBC Viljan - Perstorp Bälinge IK 5 - 4 Lejla Dedovic, Johanna Löfgren Nordström Ljungbyheds Idrottshall
2017-10-22 12:45 131041006 Röke IBK - FBC Viljan 4 - 9 Andreas Ekstrand, Jonas Malmborg Tyrs Hovs Sportcentra
2017-10-22 15:30 131041004 Perstorp Bälinge IK - Willands IBK P01 3 - 3 Pontus Paulsson, Mikael Bohman Centralskolans IH
2017-10-22 15:30 131041005 FBC Engelholm - Emmaljunga GOIF 5 - 7 Pierre Bergsten, Erik Götborg Ängelholms Idrottshall
2017-10-28 11:00 131041009 Willands IBK P01 - FBC Viljan 3 - 6 Malena Björnlund, Ronja Ottosson Nosabyhallen
2017-10-29 14:00 131041007 Emmaljunga GOIF - Perstorp Bälinge IK 10 - 2 Malena Björnlund, Kjell-Åke Olsson Vittsjö Idrottshall
2017-10-29 15:30 131041008 FBC Engelholm - Röke IBK 2 - 5 Erik Lövström, Per-Philip Nilsson Ängelholms Idrottshall
2017-11-11 12:00 131041012 Perstorp Bälinge IK - FBC Engelholm 7 - 2 Måns Gilén, Ali Tourabi Centralskolans IH
2017-11-12 14:45 131041010 Röke IBK - Willands IBK P01 4 - 1 Pierre Bergsten, Jürgen Neuenhofen Qpoolen
2017-11-12 16:00 131041011 FBC Viljan - Emmaljunga GOIF 5 - 7 Andreas Nihlén, Robert Persson Ljungbyheds Idrottshall
2017-11-18 10:30 131041014 Perstorp Bälinge IK - Röke IBK 0 - 8 Bengt Carlsson, Kjell-Åke Olsson Centralskolans IH
2017-11-18 13:00 131041013 Willands IBK P01 - Emmaljunga GOIF 2 - 4 Andreas Nihlén, Robert Persson Nosabyhallen
2017-11-22 18:30 131041015 FBC Engelholm - FBC Viljan 4 - 4 Erik Lövström, Per-Philip Nilsson Ängelholms Idrottshall
2017-11-24 19:00 131041017 Perstorp Bälinge IK - FBC Viljan 2 - 9 Pontus Paulsson, Jonas Malmborg Centralskolans IH
2017-11-26 14:45 131041018 Röke IBK - Emmaljunga GOIF 6 - 7 Pierre Bergsten, Erik Götborg T4 Sporthall
2017-11-26 15:30 131041016 FBC Engelholm - Willands IBK P01 4 - 6 Mikael Karlsson, Andreas Ljunggren Ängelholms Idrottshall
2017-12-02 13:00 131041019 Willands IBK P01 - Perstorp Bälinge IK 4 - 3 Andreas Ekstrand, Jonas Malmborg Nosabyhallen
2017-12-03 12:00 131041020 Emmaljunga GOIF - FBC Engelholm 4 - 1 Andreas Ekstrand, Jonas Malmborg Vittsjö Idrottshall
2017-12-03 15:30 131041021 FBC Viljan - Röke IBK 9 - 4 Johanna Löfgren Nordström, Lejla Dedovic Ljungbyheds Idrottshall
2017-12-16 12:00 131041022 Perstorp Bälinge IK - Emmaljunga GOIF 0 - 7 Christian Nilsson, Anders Viebke Centralskolans IH
2017-12-17 14:30 131041023 Röke IBK - FBC Engelholm 5 - 2 Andreas Ekstrand, Jonas Malmborg Tyrs Hovs Sportcentra
2017-12-17 14:30 131041024 FBC Viljan - Willands IBK P01 7 - 6 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Ljungbyheds Idrottshall
2018-01-13 12:00 131041025 Willands IBK P01 - Röke IBK 5 - 7 Pierre Bergsten, Erik Götborg Nosabyhallen
2018-01-14 12:00 131041026 Emmaljunga GOIF - FBC Viljan 2 - 5 Pierre Bergsten, Erik Götborg Vittsjö Idrottshall
2018-01-14 15:30 131041027 FBC Engelholm - Perstorp Bälinge IK 5 - 9 Erik Lövström, Per-Philip Nilsson Ängelholms Idrottshall
2018-01-28 12:00 131041028 Emmaljunga GOIF - Willands IBK P01 8 - 3 Andreas Ljunggren, Mikael Karlsson Vittsjö Idrottshall
2018-01-28 14:30 131041029 Röke IBK - Perstorp Bälinge IK 7 - 1 Måns Gilén, Ali Tourabi T4 Sporthall
2018-01-28 14:45 131041030 FBC Viljan - FBC Engelholm 4 - 5 Johanna Löfgren Nordström, Mikael Bohman Ljungbyheds Idrottshall
2018-02-10 15:00 131041031 Willands IBK P01 - FBC Engelholm 4 - 5 Håkan Bondesson, Isac Bondesson Nosabyhallen
2018-02-11 14:00 131041033 Emmaljunga GOIF - Röke IBK 7 - 2 Erik Lövström, Per-Philip Nilsson Vittsjö Idrottshall
2018-02-11 15:00 131041032 FBC Viljan - Perstorp Bälinge IK 11 - 7 Lejla Dedovic, Johanna Löfgren Nordström Ljungbyheds Idrottshall
2018-02-12 19:00 131041036 Röke IBK - FBC Viljan 3 - 6 Pontus Paulsson, Jonas Malmborg Tyrs Hovs Sportcentra
2018-02-18 15:30 131041035 FBC Engelholm - Emmaljunga GOIF 5 - 4 Måns Gilén, Ali Tourabi Ängelholms Idrottshall
2018-03-18 13:00 131041034 Perstorp Bälinge IK - Willands IBK P01 4 - 10 Kjell-Åke Olsson, Jonas Malmborg Centralskolans IH
2018-03-03 15:00 131041039 Willands IBK P01 - FBC Viljan 3 - 5 Håkan Bondesson, Johanna Löfgren Nordström Nosabyhallen
2018-03-04 15:30 131041037 Emmaljunga GOIF - Perstorp Bälinge IK 6 - 1 Måns Gilén, Ali Tourabi Vittsjö Idrottshall
2018-03-04 15:30 131041038 FBC Engelholm - Röke IBK 5 - 4 Andreas Ekstrand, Mikael Karlsson Ängelholms Idrottshall
2018-03-09 19:30 131041042 Perstorp Bälinge IK - FBC Engelholm 4 - 2 Pontus Paulsson, Jonas Malmborg Centralskolans IH
2018-03-11 14:45 131041040 Röke IBK - Willands IBK P01 1 - 4 Jonas Malmborg, Pontus Paulsson Qpoolen
2018-03-11 16:00 131041041 FBC Viljan - Emmaljunga GOIF 3 - 4 Jonas Pettersson, Björn Grahn Ljungbyheds Idrottshall
2018-03-16 19:30 131041044 Perstorp Bälinge IK - Röke IBK 4 - 5 Christian Nilsson, Anders Viebke Centralskolans IH
2018-03-17 11:00 131041043 Willands IBK P01 - Emmaljunga GOIF 3 - 5 Malena Björnlund, Ronja Ottosson Nosabyhallen
2018-03-18 15:30 131041045 FBC Engelholm - FBC Viljan 5 - 6 Mikael Härstedt, Robin Härstedt Ängelholms Idrottshall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Emmaljunga GOIF 15 13 0 2 85-45 40 39
2. FBC Viljan 15 11 1 3 94-63 31 34
3. Röke IBK 15 7 0 8 67-65 2 21
4. Willands IBK P01 15 5 1 9 60-68 -8 16
5. FBC Engelholm 15 4 1 10 54-76 -22 13
6. Perstorp Bälinge IK 15 3 1 11 51-94 -43 10
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar B (P02) Lätt Södra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-10-01 14:30 131042002 IBK Genarp 2 - Palmstaden IK 5 - 2 Lawand Rasoul, Måns Hansson Genarps Idrottshall
2017-10-01 14:30 131042003 Malmö FBC P02 - FBC Ystad P01 4 - 0 Sixten Nielsen, Anton Sterner Kirsebergs Sporthall
2017-10-07 14:10 131042005 IBK Lund P02/03 Öster - Bjärreds IBK 1 4 - 2 Tobias Garhem, Alexander Riedel Vipeholmshallen
2017-10-07 15:00 131042007 Palmstaden IK - Malmö FBC P02 6 - 7 Tobias Persson, Axel Rasmusson Serresjöskolan
2017-10-14 11:00 131042009 FBC Ystad P01 - IBK Lund P02/03 Öster 2 - 3 Mikael Härstedt, Robin Härstedt Västervånghallen
2017-10-15 11:30 131042010 Bjärreds IBK 1 - Palmstaden IK 2 - 6 Ioannis Patsias, Lano Rasoul Bjärehovshallen
2017-10-21 15:00 131042014 Palmstaden IK - FBC Ystad P01 8 - 0 Hassan El-Hage, Dzenan Masic Serresjöskolan
2017-10-22 13:30 131042013 IBK Genarp 2 - IBK Lund P02/03 Öster 6 - 1 Linus Wernram, Niklas Jeppsson Genarps Idrottshall
2017-10-22 17:00 131042015 Bjärreds IBK 1 - Malmö FBC P02 4 - 10 Sixten Nielsen, Anton Sterner Bjärehovshallen
2018-01-16 19:30 131042017 IBK Lund P02/03 Öster - Palmstaden IK 4 - 9 Niklas Jeppsson, Magnus Svensson Vipeholmshallen
2018-02-04 15:30 131042018 IBK Genarp 2 - Bjärreds IBK 1 6 - 1 Niklas Jeppsson, Magnus Svensson Genarps Idrottshall
2017-11-11 11:15 131042021 Malmö FBC P02 - IBK Genarp 2 3 - 5 Tobias Garhem, Magnus Svensson Kirsebergs Sporthall
2017-11-12 18:30 131042022 Bjärreds IBK 1 - FBC Ystad P01 8 - 2 Niklas Jeppsson, Linus Wernram Bjärehovshallen
2017-11-17 19:30 131042026 FBC Ystad P01 - IBK Genarp 2 1 - 5 Bengt Syrén, Oskar Syrén Västervånghallen
2017-11-18 17:10 131042027 IBK Lund P02/03 Öster - Malmö FBC P02 9 - 4 Tobias Garhem, William Nilsson Nyvångsskolan
2017-11-25 13:00 131042031 FBC Ystad P01 - Malmö FBC P02 3 - 9 Claes Lind, Uno Lykkegaard Västervånghallen
2017-11-25 15:00 131042030 Palmstaden IK - IBK Genarp 2 0 - 3 Mikael Härstedt, Robin Härstedt Serresjöskolan
2017-11-27 20:00 131042033 Bjärreds IBK 1 - IBK Lund P02/03 Öster 8 - 0 Tobias Persson, Axel Rasmusson Bjärehovshallen
2017-11-28 20:00 131042035 Malmö FBC P02 - Palmstaden IK 5 - 1 Tobias Garhem, William Nilsson Kirsebergs Sporthall
2017-12-02 12:40 131042037 IBK Lund P02/03 Öster - FBC Ystad P01 6 - 1 Dzenan Masic, Kenan Masic Vipeholmshallen
2017-12-03 15:00 131042038 Palmstaden IK - Bjärreds IBK 1 6 - 5 Erik Höst, Petter Niklasson Serresjöskolan
2017-12-08 19:00 131042043 Malmö FBC P02 - Bjärreds IBK 1 6 - 3 Tobias Persson, Axel Rasmusson Kirsebergs Sporthall
2017-12-09 15:00 131042042 FBC Ystad P01 - Palmstaden IK 2 - 6 Claes Lind, Uno Lykkegaard Västervånghallen
2017-12-12 19:30 131042041 IBK Lund P02/03 Öster - IBK Genarp 2 6 - 7 Kevin Härstedt, Robin Härstedt Vipeholmshallen
2017-12-16 14:00 131042046 Bjärreds IBK 1 - IBK Genarp 2 4 - 5 Tobias Persson, Axel Rasmusson Bjärehovshallen
2017-12-16 15:00 131042045 Palmstaden IK - IBK Lund P02/03 Öster 4 - 7 Hassan El-Hage, Hafedh Ben Akremi Serresjöskolan
2018-01-12 19:30 131042050 FBC Ystad P01 - Bjärreds IBK 1 2 - 3 Markus Brink, Jonny Johansson Västervånghallen
2018-01-13 14:00 131042049 IBK Genarp 2 - Malmö FBC P02 6 - 3 Axel Rasmusson, Tobias Persson Genarps Idrottshall
2018-01-19 19:00 131042055 Malmö FBC P02 - IBK Lund P02/03 Öster 1 - 2 Linnea Helli, Magnus Isgren Kirsebergs Sporthall
2018-01-20 14:00 131042054 IBK Genarp 2 - FBC Ystad P01 5 - 2 Hassan El-Hage, Hafedh Ben Akremi Genarps Idrottshall
2018-01-27 11:30 131042059 Malmö FBC P02 - FBC Ystad P01 6 - 1 Hassan El-Hage, Hafedh Ben Akremi Kirsebergs Sporthall
2018-01-28 15:00 131042058 IBK Genarp 2 - Palmstaden IK 6 - 2 Dzenan Masic, William Nilsson Genarps Idrottshall
2018-02-06 19:30 131042061 IBK Lund P02/03 Öster - Bjärreds IBK 1 3 - 5 Filippa Kroon, Elaine Larsson Vipeholmshallen
2018-02-08 19:30 131042063 Palmstaden IK - Malmö FBC P02 5 - 5 Henrik Lott, William Nilsson Serresjöskolan
2018-02-10 13:30 131042066 Bjärreds IBK 1 - Palmstaden IK 2 - 0 Linus Wernram, Wiktor Kentander Bjärehovshallen
2018-02-11 13:00 131042065 FBC Ystad P01 - IBK Lund P02/03 Öster 6 - 6 William Nilsson, Magnus Isgren Västervånghallen
2018-02-12 20:00 131042071 Bjärreds IBK 1 - Malmö FBC P02 7 - 3 Axel Rasmusson, Tobias Persson Bjärehovshallen
2018-02-15 19:15 131042069 IBK Genarp 2 - IBK Lund P02/03 Öster 5 - 4 William Nilsson, Linus Wernram Genarps Idrottshall
2018-03-13 19:30 131042070 Palmstaden IK - FBC Ystad P01 4 - 3 William Nilsson, Erik Höst Serresjöskolan
2018-03-11 17:00 131042074 IBK Genarp 2 - Bjärreds IBK 1 8 - 0 Andreas Ljunggren, Mikael Karlsson Genarps Idrottshall
2018-03-20 19:40 131042073 IBK Lund P02/03 Öster - Palmstaden IK 3 - 2 Leon Fuchs, Petter Niklasson Vipeholmshallen
2018-03-06 19:00 131042077 Malmö FBC P02 - IBK Genarp 2 6 - 1 Linnea Helli, Magnus Isgren Kirsebergs Sporthall
2018-03-10 12:30 131042078 Bjärreds IBK 1 - FBC Ystad P01 3 - 1 Axel Rasmusson, Tobias Persson Bjärehovshallen
2018-03-15 19:30 131042083 IBK Lund P02/03 Öster - Malmö FBC P02 1 - 6 Tobias Garhem, Alexander Riedel Vipeholmshallen
2018-03-17 15:00 131042082 FBC Ystad P01 - IBK Genarp 2 1 - 7 Mikael Härstedt, Robin Härstedt Västervånghallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBK Genarp 2 15 14 0 1 80-36 44 42
2. Malmö FBC P02 15 9 1 5 78-54 24 28
3. IBK Lund P02/ 03 Öster 15 7 1 7 59-68 -9 22
4. Bjärreds IBK 1 15 7 0 8 57-62 -5 21
5. Palmstaden IK 15 6 1 8 61-59 2 19
6. FBC Ystad P01 15 0 1 14 27-83 -56 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis