DM Herrar gruppspel (2017/18)

Gruppspel
DM Herrar Grupp 1
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-09-02 11:00 150106001 Bergfoten IBK (Div 5) - Vaxholms IBF (Div 3) 4 - 6 Christian Ljunggren, Daniel Eklund Värmdö sporthall
2017-09-02 12:00 150106002 Högdalens AIS (Div 3) - IK Wasa (Div 4) 6 - 3 Jimmy Rittervall, Christian Ljunggren Värmdö sporthall
2017-09-03 11:00 150106003 Bergfoten IBK (Div 5) - Högdalens AIS (Div 3) 4 - 5 Peter Eriksson, Kari Karke Värmdö sporthall
2017-09-03 12:00 150106004 IK Wasa (Div 4) - Vaxholms IBF (Div 3) 4 - 6 Peter Eriksson, Kari Karke Värmdö sporthall
2017-09-02 14:00 150106005 IK Wasa (Div 4) - Bergfoten IBK (Div 5) 3 - 5 Johannes Ekenberg, Stefano Bianque Värmdö sporthall
2017-09-03 15:00 150106006 Vaxholms IBF (Div 3) - Högdalens AIS (Div 3) 5 - 2 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Värmdö sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Vaxholms IBF (Div 3) 3 3 0 0 17-10 7 9
2. Högdalens AIS (Div 3) 3 2 0 1 13-12 1 6
3. Bergfoten IBK (Div 5) 3 1 0 2 13-14 -1 3
4. IK Wasa (Div 4) 3 0 0 3 10-17 -7 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
DM Herrar Grupp 10
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-09-09 14:00 150143001 Ingarö IF B (Division 3) - Älvsjö AIK IBF B (Division 3) 7 - 3 Robert Forslind Lovrencic, Peter Palmelius Rotebrohallen (Nya)
2017-09-09 15:00 150143002 Högalids IF (Div 2) - Tyresö Trollbäcken IBK B (Div 1) 4 - 7 Robert Forslind Lovrencic, Peter Palmelius Rotebrohallen (Nya)
2017-09-10 14:00 150143004 Tyresö Trollbäcken IBK B (Div 1) - Älvsjö AIK IBF B (Division 3) 8 - 3 Christer Avasjö, Mikael Andersson Rotebrohallen (Nya)
2017-09-10 15:00 150143003 Ingarö IF B (Division 3) - Högalids IF (Div 2) 6 - 2 Christer Avasjö, Mikael Andersson Rotebrohallen (Nya)
2017-09-09 19:00 150143005 Tyresö Trollbäcken IBK B (Div 1) - Ingarö IF B (Division 3) 3 - 2 Aldin Imamovic, Peter Gustafsson Saliba Rotebrohallen (Nya)
2017-09-10 18:00 150143006 Älvsjö AIK IBF B (Division 3) - Högalids IF (Div 2) 4 - 1 Arne Brovig, Jan Lingemark Rotebrohallen (Nya)
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Tyresö Trollbäcken IBK B (Div 1) 3 3 0 0 18-9 9 9
2. Ingarö IF B (Division 3) 3 2 0 1 15-8 7 6
3. Älvsjö AIK IBF B (Division 3) 3 1 0 2 10-16 -6 3
4. Högalids IF (Div 2) 3 0 0 3 7-17 -10 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
DM Herrar Grupp 11
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-09-09 10:00 150061001 Bedarö BK (Division 4) - Bergfoten IBK (Division 5 ) 6 - 1 Peter Kirch, Mats Korpi Åkersberga Sporthall A
2017-09-09 11:00 150061002 Älvsjö AIK IBF A (Div 1) - Åkersberga IBF A (Div 1) 3 - 2 Peter Kirch, Mats Korpi Åkersberga Sporthall A
2017-09-09 14:00 150061003 Bedarö BK (Division 4) - Älvsjö AIK IBF A (Div 1) 2 - 2 Patrik Cullander, Niklas Tollefors Åkersberga Sporthall A
2017-09-09 15:00 150061004 Åkersberga IBF A (Div 1) - Bergfoten IBK (Division 5 ) 14 - 2 Patrik Cullander, Niklas Tollefors Åkersberga Sporthall A
2017-09-10 12:00 150061005 Åkersberga IBF A (Div 1) - Bedarö BK (Division 4) 5 - 5 Jonas Edström, Elis Erbing Åkersberga Sporthall A
2017-09-10 13:00 150061006 Bergfoten IBK (Division 5 ) - Älvsjö AIK IBF A (Div 1) 3 - 12 Fadi Saffo, Lars Sundlöf Åkersberga Sporthall A
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Älvsjö AIK IBF A (Div 1) 3 2 1 0 17-7 10 7
2. Bedarö BK (Division 4) 3 1 2 0 13-8 5 5
3. Åkersberga IBF A (Div 1) 3 1 1 1 21-10 11 4
4. Bergfoten IBK (Division 5 ) 3 0 0 3 6-32 -26 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
DM Herrar Grupp 2
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-09-02 12:00 150118001 IK Ängen/Sätra (Div 4) - Bele Barkarby IF IBF B (Div 5) 3 - 5 Anders Westerberg, Peter Kirch Västertorpshallen
2017-09-02 13:00 150118002 Ingarö IF (Div 3) - Åkersberga IBF B (Div 3) 9 - 6 Anders Westerberg, Peter Kirch Västertorpshallen
2017-09-02 16:00 150118003 IK Ängen/Sätra (Div 4) - Ingarö IF (Div 3) 5 - 7 Aldin Imamovic, Håkan Taxén Västertorpshallen
2017-09-03 12:00 150118004 Åkersberga IBF B (Div 3) - Bele Barkarby IF IBF B (Div 5) 4 - 5 Christian Högberg, Daniel Hultberg Västertorpshallen
2017-09-03 15:00 150118005 Åkersberga IBF B (Div 3) - IK Ängen/Sätra (Div 4) 4 - 2 Håkan Taxén, Daniel Enkulla Västertorpshallen
2017-09-03 16:00 150118006 Bele Barkarby IF IBF B (Div 5) - Ingarö IF (Div 3) 6 - 6 Daniel Enkulla, Marcus Blomqvist Västertorpshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Ingarö IF (Div 3) 3 2 1 0 22-17 5 7
2. Bele Barkarby IF IBF B (Div 5) 3 2 1 0 16-13 3 7
3. Åkersberga IBF B (Div 3) 3 1 0 2 14-16 -2 3
4. IK Ängen/ Sätra (Div 4) 3 0 0 3 10-16 -6 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
DM Herrar Grupp 3
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-09-02 10:00 150120001 IS Bar Central Nytorget (Div 3) - Älvsjö AIK IBF B (Div 3) 2 - 2 Mikael Lemker, Patrik Larsson Hässelbyhallen
2017-09-02 11:00 150120002 Kälvesta FBC (Div 5) - Rönninge IF (Div 4) 6 - 0 Mikael Lemker, Patrik Larsson Hässelbyhallen
2017-09-02 16:00 150120004 Rönninge IF (Div 4) - Älvsjö AIK IBF B (Div 3) 1 - 8 Christoffer Markovski, Martin Johansson Hässelbyhallen
2017-09-03 19:00 150120003 IS Bar Central Nytorget (Div 3) - Kälvesta FBC (Div 5) 4 - 3 Magnus Johansson, Tim Sandström Hässelbyhallen
2017-09-03 14:00 150120005 Rönninge IF (Div 4) - IS Bar Central Nytorget (Div 3) 1 - 11 Bjarne Hekkelstrand, Peter Kirch Hässelbyhallen
2017-09-03 15:00 150120006 Älvsjö AIK IBF B (Div 3) - Kälvesta FBC (Div 5) 1 - 1 Bjarne Hekkelstrand, Peter Kirch Hässelbyhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IS Bar Central Nytorget (Div 3) 3 2 1 0 17-6 11 7
2. Älvsjö AIK IBF B (Div 3) 3 1 2 0 11-4 7 5
3. Kälvesta FBC (Div 5) 3 1 1 1 10-5 5 4
4. Rönninge IF (Div 4) 3 0 0 3 2-25 -23 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
DM Herrar Grupp 4
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-09-02 10:00 150123001 Lokomotiv Stockholm IK (Div 5) - Ängby IF (Div 5) 4 - 6 Tobias Berger, Kari Malmros Västertorpshallen
2017-09-02 11:00 150123002 Skogås/Trångsunds IBK (Div 3) - Vendelsö IK (Div 3) 4 - 5 Kari Malmros, Tobias Berger Västertorpshallen
2017-09-02 14:00 150123003 Ängby IF (Div 5) - Bedarö BK (Div 4) 1 - 6 Anders Westerberg, Peter Kirch Västertorpshallen
2017-09-02 15:00 150123004 Skogås/Trångsunds IBK (Div 3) - Lokomotiv Stockholm IK (Div 5) 4 - 4 Anders Westerberg, Peter Kirch Västertorpshallen
2017-09-02 17:00 150123005 Bedarö BK (Div 4) - Vendelsö IK (Div 3) 8 - 5 Aldin Imamovic, Håkan Taxén Västertorpshallen
2017-09-03 10:00 150123006 Ängby IF (Div 5) - Skogås/Trångsunds IBK (Div 3) 1 - 11 Christian Högberg, Daniel Hultberg Västertorpshallen
2017-09-03 14:00 150123007 Skogås/Trångsunds IBK (Div 3) - Bedarö BK (Div 4) 4 - 5 Håkan Taxén, Kari Malmros Västertorpshallen
2017-09-03 17:00 150123008 Lokomotiv Stockholm IK (Div 5) - Vendelsö IK (Div 3) 1 - 11 Daniel Enkulla, Marcus Blomqvist Västertorpshallen
2017-09-03 11:00 150123009 Bedarö BK (Div 4) - Lokomotiv Stockholm IK (Div 5) 6 - 1 Christian Högberg, Daniel Hultberg Västertorpshallen
2017-09-03 13:00 150123010 Vendelsö IK (Div 3) - Ängby IF (Div 5) 15 - 2 Håkan Taxén, Kari Malmros Västertorpshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Bedarö BK (Div 4) 4 4 0 0 25-11 14 12
2. Vendelsö IK (Div 3) 4 3 0 1 36-15 21 9
3. Skogås/ Trångsunds IBK (Div 3) 4 1 1 2 23-15 8 4
4. Ängby IF (Div 5) 4 1 0 3 10-36 -26 3
5. Lokomotiv Stockholm IK (Div 5) 4 0 1 3 10-27 -17 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
DM Herrar Grupp 5
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-09-02 12:00 150127001 IK Stym (Div 4) - Bro IK (Div 3) 2 - 5 Peter Gustafsson Saliba, Bjarne Hekkelstrand Hässelbyhallen
2017-09-02 13:00 150127002 Sköndals IK (Div 3) - Älta IF (Div 5) 7 - 2 Peter Gustafsson Saliba, Bjarne Hekkelstrand Hässelbyhallen
2017-09-02 17:00 150127003 Bro IK (Div 3) - FBC Söderort (Div 4) 1 - 4 Christoffer Markovski, Martin Johansson Hässelbyhallen
2017-09-02 18:00 150127004 Sköndals IK (Div 3) - IK Stym (Div 4) 4 - 2 Bjarne Hekkelstrand, Thomas Bégat Hässelbyhallen
2017-09-02 20:00 150127005 FBC Söderort (Div 4) - Älta IF (Div 5) 3 - 2 Bjarne Hekkelstrand, Thomas Bégat Hässelbyhallen
2017-09-03 12:00 150127006 Bro IK (Div 3) - Sköndals IK (Div 3) 5 - 3 Arne Brovig, Jan Lingemark Hässelbyhallen
2017-09-03 17:00 150127008 IK Stym (Div 4) - Älta IF (Div 5) 5 - 5 Patrik Cullander, Niklas Tollefors Hässelbyhallen
2017-09-03 18:00 150127007 Sköndals IK (Div 3) - FBC Söderort (Div 4) 2 - 0 Patrik Cullander, Niklas Tollefors Hässelbyhallen
2017-09-03 13:00 150127009 FBC Söderort (Div 4) - IK Stym (Div 4) 3 - 2 Bjarne Hekkelstrand, Peter Kirch Hässelbyhallen
2017-09-03 20:00 150127010 Älta IF (Div 5) - Bro IK (Div 3) 4 - 12 Magnus Johansson, Tim Sandström Hässelbyhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Bro IK (Div 3) 4 3 0 1 23-13 10 9
2. Sköndals IK (Div 3) 4 3 0 1 16-9 7 9
3. FBC Söderort (Div 4) 4 3 0 1 10-7 3 9
4. IK Stym (Div 4) 4 0 1 3 11-17 -6 1
5. Älta IF (Div 5) 4 0 1 3 13-27 -14 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
DM Herrar Grupp 6
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-09-09 10:00 150132001 IS Bar Central Nytorget (Division 3) - Vendelsö IK A (Division 3) 3 - 3 Kari Karke, Peter Eriksson Sjöstadshallen
2017-09-09 11:00 150132002 Rotebro IS IBK (Div 1) - Råsunda IS (Div 2) 4 - 2 Peter Eriksson, Kari Karke Sjöstadshallen
2017-09-09 14:00 150132003 IS Bar Central Nytorget (Division 3) - Rotebro IS IBK (Div 1) 3 - 6 Roland Nester, Björn Landin Sjöstadshallen
2017-09-09 15:00 150132004 Råsunda IS (Div 2) - Vendelsö IK A (Division 3) 3 - 5 Roland Nester, Björn Landin Sjöstadshallen
2017-09-10 12:00 150132005 Råsunda IS (Div 2) - IS Bar Central Nytorget (Division 3) 5 - 4 David Berger, Anders Westerberg Sjöstadshallen
2017-09-10 13:00 150132006 Vendelsö IK A (Division 3) - Rotebro IS IBK (Div 1) 0 - 2 Peter Eriksson, Kari Karke Sjöstadshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Rotebro IS IBK (Div 1) 3 3 0 0 12-5 7 9
2. Vendelsö IK A (Division 3) 3 1 1 1 8-8 0 4
3. Råsunda IS (Div 2) 3 1 0 2 10-13 -3 3
4. IS Bar Central Nytorget (Division 3) 3 0 1 2 10-14 -4 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
DM Herrar Grupp 7
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-09-09 12:00 150134001 Sköndals IK (Division 3) - Tyresö Trollbäcken IBK (B) (Div 2) 2 - 1 Peter Eriksson, Kari Karke Sjöstadshallen
2017-09-09 13:00 150134002 Grimsta AIK (Div 1) - Farsta IBK (Div 1) 18 - 0 Roland Nester, Björn Landin Sjöstadshallen
2017-09-10 10:00 150134003 Sköndals IK (Division 3) - Grimsta AIK (Div 1) 2 - 8 David Berger, Anders Westerberg Sjöstadshallen
2017-09-10 11:00 150134004 Farsta IBK (Div 1) - Tyresö Trollbäcken IBK (B) (Div 2) 2 - 4 David Berger, Anders Westerberg Sjöstadshallen
2017-09-10 14:00 150134005 Farsta IBK (Div 1) - Sköndals IK (Division 3) 4 - 4 Peter Eriksson, Kari Karke Sjöstadshallen
2017-09-10 15:00 150134006 Tyresö Trollbäcken IBK (B) (Div 2) - Grimsta AIK (Div 1) 2 - 2 Kari Karke, Peter Eriksson Sjöstadshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Grimsta AIK (Div 1) 3 2 1 0 28-4 24 7
2. Tyresö Trollbäcken IBK (B) (Div 2) 3 1 1 1 7-6 1 4
3. Sköndals IK (Division 3) 3 1 1 1 8-13 -5 4
4. Farsta IBK (Div 1) 3 0 1 2 6-26 -20 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
DM Herrar Grupp 8
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-09-09 12:00 150138001 Tumba GOIF (Div 2) - Högdalens AIS (Division 3) 5 - 2 Daniel Hultberg, Oskar Sevefjord Vintervikshallen
2017-09-09 13:00 150138002 Jakobsbergs IBF (Div 1) - Hässelby SK IBK (Div 2) 3 - 2 Christian Högberg, Daniel Hultberg Vintervikshallen
2017-09-10 10:00 150138003 Tumba GOIF (Div 2) - Jakobsbergs IBF (Div 1) 4 - 0 Bjarne Hekkelstrand, Peter Kirch Vintervikshallen
2017-09-10 11:00 150138004 Hässelby SK IBK (Div 2) - Högdalens AIS (Division 3) 3 - 4 Bjarne Hekkelstrand, Peter Kirch Vintervikshallen
2017-09-10 15:00 150138005 Hässelby SK IBK (Div 2) - Tumba GOIF (Div 2) 4 - 2 Anders Asp, Per Rosén Vintervikshallen
2017-09-10 16:00 150138006 Högdalens AIS (Division 3) - Jakobsbergs IBF (Div 1) 1 - 5 Rasmus Jansson, Kenny Ly Vintervikshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Tumba GOIF (Div 2) 3 2 0 1 11-6 5 6
2. Jakobsbergs IBF (Div 1) 3 2 0 1 8-7 1 6
3. Hässelby SK IBK (Div 2) 3 1 0 2 9-9 0 3
4. Högdalens AIS (Division 3) 3 1 0 2 7-13 -6 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
DM Herrar Grupp 9
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-09-09 12:00 150140001 Bele Barkarby IF IBF A (Div 1) - Vaxholms IBF (Division 3) 4 - 3 Peter Kirch, Mats Korpi Åkersberga Sporthall A
2017-09-09 13:00 150140002 Hammarby IF IBF (Div 2) - Bele Barkarby IF IBF (Division 5)) 6 - 4 Patrik Cullander, Niklas Tollefors Åkersberga Sporthall A
2017-09-10 10:00 150140004 Bele Barkarby IF IBF (Division 5)) - Vaxholms IBF (Division 3) 7 - 4 Elis Erbing, Jonas Edström Åkersberga Sporthall A
2017-09-10 11:00 150140003 Bele Barkarby IF IBF A (Div 1) - Hammarby IF IBF (Div 2) 5 - 3 Elis Erbing, Jonas Edström Åkersberga Sporthall A
2017-09-10 14:00 150140005 Bele Barkarby IF IBF (Division 5)) - Bele Barkarby IF IBF A (Div 1) 5 - 9 Fadi Saffo, Lars Sundlöf Åkersberga Sporthall A
2017-09-10 15:00 150140006 Vaxholms IBF (Division 3) - Hammarby IF IBF (Div 2) 3 - 5 Fadi Saffo, Lars Sundlöf Åkersberga Sporthall A
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Bele Barkarby IF IBF A (Div 1) 3 3 0 0 18-11 7 9
2. Hammarby IF IBF (Div 2) 3 2 0 1 14-12 2 6
3. Bele Barkarby IF IBF (Division 5)) 3 1 0 2 16-19 -3 3
4. Vaxholms IBF (Division 3) 3 0 0 3 10-16 -6 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis