Herrar Division 4 (2017/18)

Gruppspel
Herrar Division 4 Västra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-10-05 19:30 181400001 Lennartsfors IF - Dotteviks IF U 4 - 2 Stefan Elmersson, Leif Lillberg Årjängs Sporthall A
2017-10-06 19:30 181400003 Sunne IBK - BKI Sunnanå 5 - 8 Raimon Strömberg, Ragnar Clarström Sparbankshallen
2017-10-07 19:30 181400004 Mangskog SK - Åmåls IBK U 5 - 2 Lars Room, Gabriel Hammarsten Strandhallen
2017-10-08 18:00 181400005 Lekvattnets BK - Stavnäs IK 4 - 10 Robin Särén, Nicklas Johansson Stjernehallen
2017-10-13 19:30 181400009 BKI Sunnanå - Grums IBK U 6 - 5 Jonas Snäll, Raimon Strömberg Sannerudshallen
2017-10-14 17:10 181400007 Stavnäs IK - Mangskog SK 4 - 4 Björn Svensson, Bo Olsson Strandhallen
2017-10-15 15:00 181400008 Åmåls IBK U - Sunne IBK 2 - 4 Adam Haglund, Erik Ejerfeldt Karlbergshallen Åmål
2017-10-15 17:00 181400006 Dotteviks IF U - Lekvattnets BK 4 - 3 Stefan Elmersson, Leif Lillberg Strandhallen
2017-10-20 19:30 181400014 Sunne IBK - Stavnäs IK 6 - 6 Christoffer Risberg, Adrian Blomquist Sparbankshallen
2017-10-21 11:30 181400012 Lennartsfors IF - BKI Sunnanå 9 - 3 Björn Svensson, Amanda Törner Årjängs Sporthall A
2017-10-21 19:00 181400013 Grums IBK U - Åmåls IBK U 5 - 6 Adam Haglund, Erik Ejerfeldt Grums Sporthall
2017-10-22 18:00 181400015 Lekvattnets BK - Mangskog SK 5 - 9 Robin Särén, Albin Ekelund-Carlsson Stjernehallen
2017-10-27 19:30 181400017 Sunne IBK - Lennartsfors IF 4 - 4 Nicklas Mattsson, Adrian Blomquist Sparbankshallen
2017-10-27 20:00 181400020 Stavnäs IK - Åmåls IBK U 15 - 4 Stefan Elmersson, Leif Lillberg Strandhallen
2017-10-28 14:15 181400016 Grums IBK U - Dotteviks IF U 9 - 2 Christian Ragnevi, Bo Olsson Grums Sporthall
2017-10-29 18:00 181400019 Lekvattnets BK - BKI Sunnanå 8 - 9 Anders Ekelund-Carlsson, Leif Andersson Stjernehallen
2017-11-10 19:30 181400022 Åmåls IBK U - Lekvattnets BK 5 - 5 Björn Svensson, Bo Olsson Karlbergshallen Åmål
2017-11-10 19:30 181400023 BKI Sunnanå - Mangskog SK 3 - 3 Gabriel Hammarsten, Sven-Olov Berggren Sannerudshallen
2017-11-11 11:30 181400021 Lennartsfors IF - Grums IBK U 5 - 2 Peter Berntsson, Lars Room Årjängs Sporthall A
2017-11-11 18:30 181400025 Dotteviks IF U - Stavnäs IK 6 - 9 Stefan Elmersson, Leif Lillberg Strandhallen
2017-11-17 19:30 181400026 Sunne IBK - Dotteviks IF U 7 - 2 Gabriel Gunnarsson, Philip Aronsson-Elffors Sparbankshallen
2017-11-18 19:30 181400027 Mangskog SK - Grums IBK U 3 - 4 Peter Berntsson, Lars Room Strandhallen
2017-11-19 15:00 181400030 Åmåls IBK U - BKI Sunnanå 6 - 5 Björn Svensson, Nicklas Mattsson Karlbergshallen Åmål
2017-11-19 18:00 181400028 Lekvattnets BK - Lennartsfors IF 5 - 4 Raimon Strömberg, Alfred Särnehed Stjernehallen
2017-11-25 11:30 181400031 Lennartsfors IF - Mangskog SK 3 - 5 Peter Berntsson, Bosse Andersson Årjängs Sporthall A
2017-11-25 13:30 181400035 Dotteviks IF U - Åmåls IBK U 11 - 6 Stefan Elmersson, Leif Lillberg Strandhallen
2017-11-26 14:30 181400032 Grums IBK U - Sunne IBK 8 - 6 Björn Svensson, Bo Olsson Grums Sporthall
2017-11-26 16:30 181400033 BKI Sunnanå - Stavnäs IK 8 - 8 Stefan Elmersson, Leif Lillberg Sannerudshallen
2017-12-01 19:30 181400039 Åmåls IBK U - Lennartsfors IF 11 - 5 Björn Svensson, Bo Olsson Karlbergshallen Åmål
2017-12-01 20:00 181400038 Stavnäs IK - Grums IBK U 14 - 4 Peter Berntsson, Lars Room Strandhallen
2017-12-03 18:00 181400037 Lekvattnets BK - Sunne IBK 7 - 3 Peter Berntsson, Lars Room Stjernehallen
2017-12-10 16:30 181400036 Mangskog SK - Dotteviks IF U 5 - 4 Björn Svensson, Bo Olsson Strandhallen
2017-12-15 19:30 181400043 Sunne IBK - Mangskog SK 3 - 3 Robin Särén, Jörgen Grändefors Sparbankshallen
2017-12-16 11:30 181400041 Lennartsfors IF - Stavnäs IK 4 - 6 Stefan Elmersson, Leif Lillberg Årjängs Sporthall A
2017-12-16 15:00 181400042 Grums IBK U - Lekvattnets BK 11 - 8 Björn Svensson, Bo Olsson Grums Sporthall
2017-12-17 19:00 181400045 Dotteviks IF U - BKI Sunnanå 3 - 3 Stefan Elmersson, Leif Lillberg Strandhallen
2018-01-12 19:30 181400047 Åmåls IBK U - Mangskog SK 8 - 8 Björn Svensson, Bo Olsson Karlbergshallen Åmål
2018-01-12 19:30 181400048 BKI Sunnanå - Sunne IBK 3 - 1 Claes Knutsson, Gustav Jonsson Sannerudshallen
2018-01-12 20:00 181400046 Stavnäs IK - Lekvattnets BK 14 - 6 Stefan Elmersson, Leif Lillberg Strandhallen
2018-01-14 18:00 181400050 Dotteviks IF U - Lennartsfors IF 8 - 8 Stefan Elmersson, Leif Lillberg Strandhallen
2018-01-19 19:30 181400053 Sunne IBK - Åmåls IBK U 2 - 6 Peter Berntsson, Lars Room Sparbankshallen
2018-01-20 16:00 181400054 Mangskog SK - Stavnäs IK 3 - 3 Björn Svensson, Oskar Sundin Strandhallen
2018-01-20 17:00 181400052 Grums IBK U - BKI Sunnanå 11 - 9 Leif Pettersson, Christian Ragnevi Grums Sporthall
2018-01-21 18:00 181400055 Lekvattnets BK - Dotteviks IF U 8 - 8 Stefan Elmersson, Nicklas Mattsson Stjernehallen
2018-01-26 20:00 181400056 Mangskog SK - Lekvattnets BK 9 - 1 Leif Lillberg, Stefan Elmersson Strandhallen
2018-02-02 19:30 181400058 Åmåls IBK U - Grums IBK U 3 - 4 Björn Svensson, Oskar Sundin Karlbergshallen Åmål
2018-02-02 19:30 181400059 BKI Sunnanå - Lennartsfors IF 4 - 5 Sven-Olov Berggren, Adrian Blomquist Sannerudshallen
2018-02-02 20:00 181400057 Stavnäs IK - Sunne IBK 17 - 8 Anders Leander, Roger Nilsson Strandhallen
2018-02-09 19:30 181400063 BKI Sunnanå - Lekvattnets BK 8 - 3 Stefan Elmersson, Leif Lillberg Sannerudshallen
2018-02-10 11:30 181400061 Lennartsfors IF - Sunne IBK 6 - 4 Björn Svensson, Bo Olsson Årjängs Sporthall A
2018-02-11 15:00 181400062 Åmåls IBK U - Stavnäs IK 9 - 14 Nicklas Mattsson, Leif Pettersson Karlbergshallen Åmål
2018-03-09 19:00 181400065 Dotteviks IF U - Grums IBK U 6 - 11 Lars Room, Christian Ragnevi Taserudshallen
2018-02-16 20:00 181400070 Stavnäs IK - Dotteviks IF U 11 - 1 Lars Room, Leif Lillberg Strandhallen
2018-02-17 16:00 181400066 Grums IBK U - Lennartsfors IF 7 - 4 Tobias Jäderqvist, Gabriel Gunnarsson Grums Sporthall
2018-02-18 14:30 181400068 Mangskog SK - BKI Sunnanå 5 - 10 Lars Room, Leif Lillberg Strandhallen
2018-02-18 18:00 181400069 Lekvattnets BK - Åmåls IBK U 8 - 5 Alfred Särnehed, Raimon Strömberg Stjernehallen
2018-02-24 11:30 181400071 Lennartsfors IF - Lekvattnets BK 3 - 3 Björn Svensson, Bo Olsson Årjängs Sporthall A
2018-02-24 12:00 181400073 BKI Sunnanå - Åmåls IBK U 11 - 0 Christoffer Risberg, Gabriel Gunnarsson Sannerudshallen
2018-02-24 18:30 181400075 Dotteviks IF U - Sunne IBK 4 - 4 Nicklas Johansson, Tobias Jäderqvist Strandhallen
2018-02-25 15:30 181400072 Grums IBK U - Mangskog SK 5 - 3 Björn Svensson, Robert Kuylenstjerna Grums Sporthall
2018-03-02 19:30 181400076 Sunne IBK - Grums IBK U 9 - 2 Jörgen Grändefors, Robin Särén Sparbankshallen
2018-03-02 20:00 181400079 Stavnäs IK - BKI Sunnanå 4 - 3 Björn Svensson, Bo Olsson Strandhallen
2018-03-03 17:00 181400077 Mangskog SK - Lennartsfors IF 4 - 3 Leif Lillberg, Stefan Elmersson Strandhallen
2018-03-04 15:00 181400080 Åmåls IBK U - Dotteviks IF U 14 - 7 Leif Pettersson, Christian Ragnevi Karlbergshallen Åmål
2018-03-10 11:30 181400081 Lennartsfors IF - Åmåls IBK U 4 - 2 Björn Svensson, Leif Pettersson Årjängs Sporthall A
2018-03-10 15:00 181400082 Grums IBK U - Stavnäs IK 10 - 8 Björn Svensson, Leif Pettersson Grums Sporthall
2018-03-11 18:30 181400083 Sunne IBK - Lekvattnets BK 5 - 7 Peter Berntsson, Lars Room Sparbankshallen
2018-03-11 19:00 181400085 Dotteviks IF U - Mangskog SK 4 - 7 Stefan Elmersson, Leif Lillberg Strandhallen
2018-03-17 17:00 181400086 Mangskog SK - Sunne IBK 4 - 2 Stefan Elmersson, Leif Lillberg Arvika Sporthall
2018-03-17 17:00 181400087 Lekvattnets BK - Grums IBK U 11 - 2 Jörgen Grändefors, Raimon Strömberg Stjernehallen
2018-03-17 17:00 181400088 Stavnäs IK - Lennartsfors IF 7 - 4 Lars Room, Christoffer Frykestam Strandhallen
2018-03-17 17:00 181400090 BKI Sunnanå - Dotteviks IF U 25 - 1 Adrian Blomquist, Robert Kuylenstjerna Sannerudshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Stavnäs IK 16 11 4 1 150-84 66 37
2. Grums IBK U 16 10 0 6 100-103 -3 30
3. Mangskog SK 16 8 5 3 80-64 16 29
4. BKI Sunnanå 16 8 3 5 118-77 41 27
5. Lennartsfors IF 16 6 3 7 75-77 -2 21
6. Lekvattnets BK 16 5 3 8 92-109 -17 18
7. Åmåls IBK U 16 5 2 9 89-113 -24 17
8. Sunne IBK 16 3 4 9 73-89 -16 13
9. Dotteviks IF U 16 2 4 10 73-134 -61 10
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar Division 4 Östra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-10-06 19:30 181401001 Åsmyra IBK - Olsäters SK 4 - 7 Gabriel Gunnarsson, Johnny Mizser Grossbolshallen
2017-10-06 20:00 181401004 Munkfors IBK - Hultsberg/Björkås IBF U 6 - 5 Alfred Särnehed, Jörgen Grändefors Forsnäshallen
2017-10-07 15:00 181401002 Karlstads IBK - Filipstad IBK U 10 - 1 Adam Haglund, Ragnar Clarström Stavdal Hyrcity Arena
2017-10-08 14:45 181401003 Degerfors IBK - Karlskoga IBF U 3 - 5 Mattias Pettersson, Sebastian Falk-Asplund Stora Vallahallen
2017-10-13 19:30 181401007 GS 86 AIF U - Munkfors IBK 8 - 3 Peter Berntsson, Lars Room Forshaga Sporthall
2017-10-13 19:30 181401009 Karlskoga IBF U - Karlstads IBK 9 - 4 Gabriel Gunnarsson, Alfred Särnehed Karlbergshallen B Karlskoga
2017-10-14 15:00 181401010 Filipstad IBK U - Åsmyra IBK 2 - 4 Timmy Samuelsson, Jörgen Grändefors Spångbergshallen
2017-10-15 16:45 181401008 Hultsberg/Björkås IBF U - Degerfors IBK 8 - 4 Oscar Ryen, Oskar Sundin Stavdal Hyrcity Arena
2017-10-20 19:30 181401012 Åsmyra IBK - Karlskoga IBF U 3 - 9 Tobias Jäderqvist, Jörgen Grändefors Grossbolshallen
2017-10-20 20:15 181401011 Olsäters SK - Filipstad IBK U 8 - 7 Robin Särén, Sven-Olov Berggren Deje Sporthall B
2017-10-22 14:00 181401014 Degerfors IBK - GS 86 AIF U 5 - 6 Raimon Strömberg, Gabriel Gunnarsson Stora Vallahallen
2017-10-22 17:30 181401013 Karlstads IBK - Hultsberg/Björkås IBF U 9 - 3 Robert Kuylenstjerna, Alfred Särnehed Stavdal Hyrcity Arena
2017-11-03 20:00 181401018 Munkfors IBK - Filipstad IBK U 8 - 5 Raimon Strömberg, Nicklas Mattsson Forsnäshallen
2017-11-04 12:00 181401020 GS 86 AIF U - Hultsberg/Björkås IBF U 9 - 9 Björn Svensson, Bo Olsson Forshaga Sporthall
2017-11-05 16:15 181401017 Degerfors IBK - Åsmyra IBK 4 - 3 Gabriel Gunnarsson, Johnny Mizser Stora Vallahallen
2017-11-05 18:00 181401016 Karlstads IBK - Olsäters SK 0 - 5 Mattias Pettersson, Raimon Strömberg Colorama Arena
2017-11-11 15:00 181401024 Filipstad IBK U - Degerfors IBK 5 - 3 Gabriel Gunnarsson, Johnny Mizser Spångbergshallen
2017-11-23 20:00 181401025 Olsäters SK - GS 86 AIF U 6 - 5 Timmy Samuelsson, Jörgen Grändefors Deje Sporthall A
2017-11-24 19:30 181401021 Åsmyra IBK - Karlstads IBK 11 - 7 Alfred Särnehed, Ragnar Clarström Grossbolshallen
2017-12-09 18:00 181401023 Karlskoga IBF U - Munkfors IBK 5 - 8 Gabriel Gunnarsson, Johnny Mizser Karlbergshallen B Karlskoga
2017-11-17 19:30 181401029 GS 86 AIF U - Filipstad IBK U 6 - 11 Adam Haglund, Erik Ejerfeldt Forshaga Sporthall
2017-11-17 20:00 181401027 Munkfors IBK - Karlstads IBK 11 - 6 Sven-Olov Berggren, Mattias Pettersson Forsnäshallen
2017-11-18 13:45 181401026 Degerfors IBK - Olsäters SK 3 - 5 Adam Haglund, Erik Ejerfeldt Stora Vallahallen
2017-11-18 16:15 181401030 Hultsberg/Björkås IBF U - Karlskoga IBF U 3 - 3 Albin Jakobsson, Björn Svensson Stavdal Hyrcity Arena
2017-12-01 18:30 181401035 Olsäters SK - Hultsberg/Björkås IBF U 6 - 2 Gabriel Gunnarsson, Jörgen Grändefors Deje Sporthall A
2017-12-01 19:45 181401032 Karlstads IBK - Degerfors IBK 5 - 6 Nicklas Mattsson, Lars Larsson Stavdal Hyrcity Arena
2017-12-02 14:00 181401033 Karlskoga IBF U - GS 86 AIF U 7 - 3 Lars Larsson, Albin Jakobsson Karlbergshallen B Karlskoga
2017-12-02 16:00 181401031 Åsmyra IBK - Munkfors IBK 1 - 5 Christoffer Risberg, Oskar Sundin Grossbolshallen
2017-12-07 20:00 181401036 Munkfors IBK - Olsäters SK 6 - 5 Nicklas Johansson, Robin Särén Forsnäshallen
2017-12-08 19:30 181401038 GS 86 AIF U - Karlstads IBK 8 - 6 Robert Kuylenstjerna, Adrian Blomquist Forshaga Sporthall
2017-12-08 19:30 181401040 Karlskoga IBF U - Filipstad IBK U 9 - 6 Gabriel Gunnarsson, Johnny Mizser Karlbergshallen B Karlskoga
2017-12-09 16:00 181401039 Hultsberg/Björkås IBF U - Åsmyra IBK 4 - 1 Christoffer Risberg, Sven-Olov Berggren Colorama Arena
2017-12-16 15:30 181401045 Olsäters SK - Karlskoga IBF U 3 - 6 Sven-Olov Berggren, Robin Särén Deje Sporthall A
2017-12-17 13:00 181401041 Åsmyra IBK - GS 86 AIF U 4 - 7 Timmy Samuelsson, Jörgen Grändefors Grossbolshallen
2017-12-17 13:30 181401044 Filipstad IBK U - Hultsberg/Björkås IBF U 3 - 4 Robin Särén, Nicklas Johansson Spångbergshallen
2017-12-17 14:00 181401043 Degerfors IBK - Munkfors IBK 3 - 7 Gabriel Gunnarsson, Johnny Mizser Stora Vallahallen
2018-01-12 18:30 181401050 Olsäters SK - Åsmyra IBK 7 - 4 Adam Nilsson, Jörgen Grändefors Deje Sporthall A
2018-01-12 19:30 181401048 Karlskoga IBF U - Degerfors IBK 15 - 5 Gabriel Gunnarsson, Johnny Mizser Karlbergshallen B Karlskoga
2018-01-13 16:00 181401047 Hultsberg/Björkås IBF U - Munkfors IBK 1 - 8 Timmy Samuelsson, Jörgen Grändefors Stavdal Hyrcity Arena
2018-01-14 13:00 181401049 Filipstad IBK U - Karlstads IBK 4 - 5 Robin Särén, Albin Ekelund-Carlsson Spångbergshallen
2018-01-19 20:00 181401054 Munkfors IBK - GS 86 AIF U 13 - 1 Raimon Strömberg, Adam Nilsson Forsnäshallen
2018-01-20 13:30 181401053 Degerfors IBK - Hultsberg/Björkås IBF U 4 - 3 Gabriel Gunnarsson, Christoffer Frykestam Stora Vallahallen
2018-01-20 15:15 181401052 Karlstads IBK - Karlskoga IBF U 1 - 8 Sven-Olov Berggren, David Granström Klubbhuset Arena
2018-02-24 13:00 181401051 Åsmyra IBK - Filipstad IBK U 8 - 3 Oskar Sundin, Alfred Särnehed Grossbolshallen
2018-01-26 19:30 181401057 GS 86 AIF U - Degerfors IBK 6 - 7 Nicklas Johansson, Jörgen Grändefors Forshaga Sporthall
2018-01-26 19:30 181401060 Filipstad IBK U - Olsäters SK 5 - 2 Lars Larsson, Johnny Mizser Spångbergshallen
2018-01-28 17:30 181401058 Hultsberg/Björkås IBF U - Karlstads IBK 4 - 4 Henrik Jansson, Robert Kuylenstjerna Stavdal Hyrcity Arena
2018-02-18 14:00 181401059 Karlskoga IBF U - Åsmyra IBK 8 - 8 Johnny Mizser, Lars Larsson Karlbergshallen B Karlskoga
2018-02-02 19:30 181401061 Åsmyra IBK - Degerfors IBK 9 - 7 Peter Berntsson, Lars Room Grossbolshallen
2018-02-02 20:15 181401065 Olsäters SK - Karlstads IBK 4 - 7 Nicklas Mattsson, Albin Jakobsson Deje Sporthall B
2018-02-03 12:00 181401064 Filipstad IBK U - Munkfors IBK 2 - 13 Johnny Mizser, Nicklas Johansson Spångbergshallen
2018-02-04 16:30 181401062 Hultsberg/Björkås IBF U - GS 86 AIF U 5 - 9 Raimon Strömberg, Nicklas Mattsson Colorama Arena
2018-02-09 19:30 181401070 GS 86 AIF U - Olsäters SK 10 - 4 Timmy Samuelsson, Jörgen Grändefors Forshaga Sporthall
2018-02-09 19:45 181401066 Karlstads IBK - Åsmyra IBK 4 - 7 Björn Svensson, Tobias Jäderqvist Klubbhuset Arena
2018-02-09 20:00 181401068 Munkfors IBK - Karlskoga IBF U 10 - 6 Claes Knutsson, Albin Jakobsson Forsnäshallen
2018-02-10 14:00 181401067 Degerfors IBK - Filipstad IBK U 8 - 5 Gabriel Gunnarsson, Johnny Mizser Stora Vallahallen
2018-02-23 19:30 181401073 Karlskoga IBF U - Hultsberg/Björkås IBF U 7 - 3 Lars Larsson, Albin Jakobsson Karlbergshallen B Karlskoga
2018-02-23 20:30 181401075 Olsäters SK - Degerfors IBK 10 - 1 Timmy Samuelsson, Jörgen Grändefors Deje Sporthall A
2018-02-24 15:45 181401072 Karlstads IBK - Munkfors IBK 2 - 9 Gabriel Gunnarsson, Christoffer Risberg Stavdal Hyrcity Arena
2018-02-25 11:00 181401074 Filipstad IBK U - GS 86 AIF U 6 - 10 Gabriel Gunnarsson, Johnny Mizser Spångbergshallen
2018-03-02 19:30 181401079 GS 86 AIF U - Karlskoga IBF U 9 - 1 Adrian Blomquist, Robert Kuylenstjerna Forshaga Sporthall
2018-03-02 19:45 181401080 Hultsberg/Björkås IBF U - Olsäters SK 6 - 6 Adam Nilsson, Tobias Jäderqvist Klubbhuset Arena
2018-03-02 20:00 181401077 Munkfors IBK - Åsmyra IBK 7 - 4 Nicklas Mattsson, Sven-Olov Berggren Forsnäshallen
2018-03-03 13:45 181401076 Degerfors IBK - Karlstads IBK 3 - 3 Gabriel Gunnarsson, Jörgen Grändefors Stora Vallahallen
2018-03-09 19:30 181401081 Åsmyra IBK - Hultsberg/Björkås IBF U 7 - 9 Gabriel Gunnarsson, Raimon Strömberg Grossbolshallen
2018-03-09 20:15 181401085 Olsäters SK - Munkfors IBK 4 - 6 Timmy Samuelsson, Jörgen Grändefors Deje Sporthall A
2018-03-10 11:00 181401082 Karlstads IBK - GS 86 AIF U 7 - 2 Adrian Blomquist, Anders Nilsson Colorama Arena
2018-03-11 13:00 181401084 Filipstad IBK U - Karlskoga IBF U 14 - 12 Johnny Mizser, Gabriel Gunnarsson Spångbergshallen
2018-03-18 17:00 181401086 Munkfors IBK - Degerfors IBK 12 - 4 Nicklas Mattsson, Erik Bergström Forsnäshallen
2018-03-18 17:00 181401088 GS 86 AIF U - Åsmyra IBK 4 - 5 Raimon Strömberg, Jörgen Grändefors Grossbolshallen
2018-03-18 17:00 181401089 Hultsberg/Björkås IBF U - Filipstad IBK U 1 - 8 Oskar Sundin, Sven-Olov Berggren Colorama Arena
2018-03-18 17:00 181401090 Karlskoga IBF U - Olsäters SK 8 - 6 Tobias Jäderqvist, Alfred Särnehed Karlbergshallen B Karlskoga
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Munkfors IBK 16 15 0 1 132-62 70 45
2. Karlskoga IBF U 16 10 2 4 118-89 29 32
3. Olsäters SK 16 8 1 7 88-80 8 25
4. GS 86 AIF U 16 8 1 7 103-99 4 25
5. Åsmyra IBK 16 6 1 9 83-94 -11 19
6. Karlstads IBK 16 5 2 9 80-95 -15 17
7. Hultsberg/ Björkås IBF U 16 4 4 8 70-94 -24 16
8. Degerfors IBK 16 5 1 10 70-107 -37 16
9. Filipstad IBK U 16 5 0 11 87-111 -24 15
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis