Pantamera Junior Division 1 (2017/18)

Gruppspel
Pantamera Herrjuniorer division 1
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-09-29 20:00 150025005 Hässelby SK IBK (A) - Åkersberga IBF (A) 3 - 6 Erik Nyman, Kari Malmros Hässelbyhallen
2017-09-30 17:00 150025002 FBI Tullinge (A) - Huddinge IBS (A) 6 - 6 Alexander Mattsson, Thomas Bégat Tullingehallen
2017-10-01 12:15 150025004 Älvsjö AIK IBF (A) - Salems IF (A) 3 - 3 Roland Nester, Björn Landin Västertorpshallen
2017-10-01 17:45 150025003 Bele Barkarby IF IBF (A) - Täby FC (A) 6 - 2 Jonas Håmark, Leif Borglund Björkebyhallen
2017-10-10 20:45 150025001 Farsta IBK (A) - Tyresö Trollbäcken IBK (A) 5 - 3 Martin Johansson, Elis Erbing Farstahallen 3
2017-10-04 20:15 150025009 Huddinge IBS (A) - Farsta IBK (A) 7 - 5 Peter Eriksson, Kari Karke Fleminghallen
2017-10-07 14:15 150025008 Täby FC (A) - FBI Tullinge (A) 3 - 7 Fredrik Landin, Daniel Hultberg Grindtorpshallen
2017-10-08 12:00 150025010 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Hässelby SK IBK (A) 7 - 1 Aldin Imamovic, Roland Nester Tyresöhallen
2017-10-08 16:15 150025006 Åkersberga IBF (A) - Älvsjö AIK IBF (A) 7 - 3 Jonas Edström, Roger Zahnér Åkersberga Sporthall A
2017-10-08 18:00 150025007 Salems IF (A) - Bele Barkarby IF IBF (A) 4 - 3 Vilhelm Nordström, Aldin Imamovic Skogsängshallen
2017-10-14 16:00 150025011 Farsta IBK (A) - Täby FC (A) 7 - 5 Aldin Imamovic, Jonas Håmark Farstahallen 3
2017-10-15 18:45 150025013 Bele Barkarby IF IBF (A) - Åkersberga IBF (A) 2 - 1 Aldin Imamovic, Vilhelm Nordström Björkebyhallen
2017-10-15 20:00 150025012 FBI Tullinge (A) - Salems IF (A) 2 - 4 Jesper Wahlund, Daniel Mårtensson Tullingehallen
2017-10-18 20:15 150025015 Huddinge IBS (A) - Tyresö Trollbäcken IBK (A) 3 - 3 Fredrik Berglund Sonesson, Aldin Imamovic Fleminghallen
2018-01-12 19:15 150025014 Älvsjö AIK IBF (A) - Hässelby SK IBK (A) 8 - 2 Fredrik Berglund Sonesson, Tobias Sonesson Västertorpshallen
2017-10-21 17:15 150025020 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Älvsjö AIK IBF (A) 2 - 5 Erik Nyman, Kari Malmros Strandhallen - Tyresö
2017-10-28 17:30 150025018 Salems IF (A) - Farsta IBK (A) 3 - 7 Fredrik Berglund Sonesson, Johannes Ekenberg Skogsängshallen
2017-10-29 12:45 150025019 Täby FC (A) - Huddinge IBS (A) 5 - 3 Aldin Imamovic, Vilhelm Nordström Grindtorpshallen
2017-10-29 16:45 150025016 Hässelby SK IBK (A) - Bele Barkarby IF IBF (A) 6 - 10 Fredrik Berglund Sonesson, Anders Westerberg Hässelbyhallen
2017-12-04 20:00 150025017 Åkersberga IBF (A) - FBI Tullinge (A) 8 - 5 Christian Högberg, Fredrik Berglund Sonesson Åkersberga Sporthall A
2017-11-11 14:00 150025021 Farsta IBK (A) - Åkersberga IBF (A) 5 - 6 Roland Nester, Aldin Imamovic Farstahallen 1
2017-11-11 16:15 150025022 FBI Tullinge (A) - Hässelby SK IBK (A) 13 - 5 Jesper Wahlund, Daniel Mårtensson Tullingehallen
2017-11-12 17:00 150025023 Bele Barkarby IF IBF (A) - Älvsjö AIK IBF (A) 6 - 4 Christian Högberg, Michael Selg Björkebyhallen
2017-11-26 18:00 150025024 Täby FC (A) - Tyresö Trollbäcken IBK (A) 9 - 10 Fredrik Berglund Sonesson, Fredrik Landin Grindtorpshallen
2018-01-10 20:15 150025025 Huddinge IBS (A) - Salems IF (A) 4 - 6 Kari Malmros, Aarre Hietanen Fleminghallen
2017-11-17 20:00 150025027 Hässelby SK IBK (A) - Farsta IBK (A) 6 - 7 Aldin Imamovic, Metin Yildrim Hässelbyhallen
2017-11-19 10:30 150025030 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Bele Barkarby IF IBF (A) 4 - 3 Madelene Westerberg, Elis Erbing Tyresöhallen
2017-11-19 15:15 150025028 Åkersberga IBF (A) - Huddinge IBS (A) 8 - 5 Robert Forslind Lovrencic, Michael Selg Åkersberga Sporthall A
2017-11-19 18:15 150025026 Älvsjö AIK IBF (A) - FBI Tullinge (A) 5 - 3 Ola Bigestans, Aldin Imamovic Västertorpshallen
2017-11-22 20:20 150025029 Salems IF (A) - Täby FC (A) 3 - 2 Robert Jäderlund, Jacob Leijon Skogsängshallen
2017-11-22 20:15 150025035 Huddinge IBS (A) - Hässelby SK IBK (A) 7 - 7 Aarre Hietanen, Metin Yildrim Fleminghallen
2017-11-25 15:15 150025032 FBI Tullinge (A) - Bele Barkarby IF IBF (A) 2 - 11 Jörgen Grändefors, Timmy Samuelsson Tullingehallen
2017-12-06 20:20 150025033 Salems IF (A) - Tyresö Trollbäcken IBK (A) 5 - 4 Aarre Hietanen, Daniel Kölborn Skogsängshallen
2017-12-08 19:45 150025031 Farsta IBK (A) - Älvsjö AIK IBF (A) 5 - 8 Christoffer Markovski, Kari Malmros Farstahallen 3
2017-12-15 19:30 150025034 Täby FC (A) - Åkersberga IBF (A) 7 - 5 Christian Högberg, Fredrik Berglund Sonesson Grindtorpshallen
2017-12-10 12:45 150025038 Hässelby SK IBK (A) - Täby FC (A) 5 - 18 Kenny Ly, Jonas Holm Hässelbyhallen
2017-12-10 15:00 150025037 Älvsjö AIK IBF (A) - Huddinge IBS (A) 6 - 9 Peter Larsson, Fredrik Berglund Sonesson Västertorpshallen
2017-12-10 15:30 150025040 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - FBI Tullinge (A) 4 - 6 Björn Landin, Roland Nester Tyresöhallen
2017-12-10 17:30 150025036 Bele Barkarby IF IBF (A) - Farsta IBK (A) 9 - 5 Fadi Saffo, Fredrik Landin Björkebyhallen
2017-12-10 19:15 150025039 Åkersberga IBF (A) - Salems IF (A) 1 - 8 Peter Kirch, Christian Högberg Åkersberga Sporthall A
2017-12-17 14:00 150025044 Täby FC (A) - Älvsjö AIK IBF (A) 2 - 5 Jonas Håmark, Roger Zahnér Grindtorpshallen
2017-12-17 15:00 150025043 Salems IF (A) - Hässelby SK IBK (A) 9 - 6 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Skogsängshallen
2017-12-17 15:30 150025042 Åkersberga IBF (A) - Tyresö Trollbäcken IBK (A) 4 - 0 Christian Högberg, Roland Nester Åkersberga Sporthall A
2017-12-19 20:15 150025045 Huddinge IBS (A) - Bele Barkarby IF IBF (A) 4 - 9 Daniel Kölborn, Madelene Westerberg Fleminghallen
2018-03-13 20:45 150025041 Farsta IBK (A) - FBI Tullinge (A) 5 - 3 Aldin Imamovic, Robert Jäderlund Farstahallen 3
2018-01-13 14:15 150025048 Täby FC (A) - Bele Barkarby IF IBF (A) 6 - 8 Fabian Fahimi, Linus Löfstedt Grindtorpshallen
2018-01-14 14:45 150025046 Åkersberga IBF (A) - Hässelby SK IBK (A) 7 - 3 Björn Söderström, Christian Högberg Åkersberga Sporthall A
2018-01-17 19:20 150025047 Salems IF (A) - Älvsjö AIK IBF (A) 5 - 6 Aldin Imamovic, Roland Nester Skogsängshallen
2018-01-17 20:05 150025050 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Farsta IBK (A) 5 - 7 Fredrik Berglund Sonesson, Tobias Sonesson Strandhallen - Tyresö
2018-01-17 20:15 150025049 Huddinge IBS (A) - FBI Tullinge (A) 2 - 3 Robert Jäderlund, Kari Malmros Fleminghallen
2018-01-19 19:15 150025054 Älvsjö AIK IBF (A) - Åkersberga IBF (A) 4 - 6 David Berger, Tobias Berger Västertorpshallen
2018-01-20 10:45 150025051 Farsta IBK (A) - Huddinge IBS (A) 5 - 11 Jonas Håmark, Alexander Sommensjö Farstahallen 1
2018-01-20 15:00 150025052 FBI Tullinge (A) - Täby FC (A) 5 - 13 Kenny Ly, Martin Åkesson Tullingehallen
2018-01-21 17:45 150025053 Bele Barkarby IF IBF (A) - Salems IF (A) 2 - 4 Michael Selg, Jacob Leijon Björkebyhallen
2018-01-26 20:00 150025055 Hässelby SK IBK (A) - Tyresö Trollbäcken IBK (A) 5 - 6 David Berger, Erik Nyman Hässelbyhallen
2018-01-28 11:00 150025060 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Huddinge IBS (A) 4 - 2 Arash Sohrevardi, Robin Karke Strandhallen - Tyresö
2018-01-28 15:15 150025059 Täby FC (A) - Farsta IBK (A) 8 - 4 Michael Selg, Kenny Ly Grindtorpshallen
2018-01-28 15:45 150025058 Salems IF (A) - FBI Tullinge (A) 4 - 5 Nihada Cenanovic, Aldin Imamovic Skogsängshallen
2018-01-28 20:30 150025057 Åkersberga IBF (A) - Bele Barkarby IF IBF (A) 5 - 4 Christian Högberg, Tobias Sonesson Åkersberga Sporthall A
2018-03-23 20:00 150025056 Hässelby SK IBK (A) - Älvsjö AIK IBF (A) 7 - 4 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Hässelbyhallen
2018-02-03 12:00 150025061 Farsta IBK (A) - Salems IF (A) 12 - 3 Johannes Ekenberg, Fredrik Berglund Sonesson Farstahallen 1
2018-02-03 17:00 150025063 Bele Barkarby IF IBF (A) - Hässelby SK IBK (A) WO (5 - 0) Elis Erbing, Christoffer Markovski Björkebyhallen
2018-02-03 18:15 150025062 FBI Tullinge (A) - Åkersberga IBF (A) 3 - 5 Aarre Hietanen, Kenny Ly Tullingehallen
2018-02-04 17:15 150025064 Älvsjö AIK IBF (A) - Tyresö Trollbäcken IBK (A) 6 - 2 Martin Johansson, Elis Erbing Västertorpshallen
2018-02-07 20:15 150025065 Huddinge IBS (A) - Täby FC (A) 8 - 7 Robert Jäderlund, Jacob Leijon Fleminghallen
2018-02-10 18:00 150025068 Åkersberga IBF (A) - Farsta IBK (A) 2 - 2 David Berger, Tobias Berger Åkersberga Sporthall A
2018-02-11 11:45 150025070 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Täby FC (A) 5 - 1 Johan Larsson, Sebastian Öhman Tyresöhallen
2018-02-11 13:45 150025069 Salems IF (A) - Huddinge IBS (A) 2 - 3 Nihada Cenanovic, Aldin Imamovic Skogsängshallen
2018-02-11 15:30 150025067 Hässelby SK IBK (A) - FBI Tullinge (A) 7 - 14 Alexander Mattsson, Roland Nester Hässelbyhallen
2018-02-11 19:45 150025066 Älvsjö AIK IBF (A) - Bele Barkarby IF IBF (A) 5 - 3 Tobias Berger, Erik Nyman Västertorpshallen
2018-02-17 17:15 150025073 Bele Barkarby IF IBF (A) - Tyresö Trollbäcken IBK (A) 9 - 5 Fredrik Berglund Sonesson, Elis Erbing Björkebyhallen
2018-02-17 19:30 150025072 FBI Tullinge (A) - Älvsjö AIK IBF (A) 5 - 4 Roland Nester, Christian Högberg Tullingehallen
2018-02-18 11:45 150025074 Täby FC (A) - Salems IF (A) 8 - 5 David Berger, Tobias Berger Grindtorpshallen
2018-03-07 19:30 150025071 Farsta IBK (A) - Hässelby SK IBK (A) 8 - 5 Robert Jäderlund, Johan Jäderlund Farstahallen 1
2018-03-07 20:15 150025075 Huddinge IBS (A) - Åkersberga IBF (A) 5 - 2 Robin Karke, Arash Sohrevardi Fleminghallen
2018-03-09 19:15 150025077 Älvsjö AIK IBF (A) - Farsta IBK (A) 4 - 7 Kari Malmros, Jonas Håmark Västertorpshallen
2018-03-10 16:15 150025078 Hässelby SK IBK (A) - Huddinge IBS (A) 4 - 9 Aarre Hietanen, Kenny Ly Hässelbyhallen
2018-03-10 17:15 150025076 Bele Barkarby IF IBF (A) - FBI Tullinge (A) 6 - 7 Aldin Imamovic, Alexander Mattsson Björkebyhallen
2018-03-11 10:00 150025080 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Salems IF (A) 5 - 5 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Tyresöhallen
2018-03-11 16:15 150025079 Åkersberga IBF (A) - Täby FC (A) 2 - 6 Linus Löfstedt, Robin Karke Åkersberga Sporthall A
2018-03-17 17:15 150025082 FBI Tullinge (A) - Tyresö Trollbäcken IBK (A) 2 - 4 Jesper Wahlund, Aldin Imamovic Tullingehallen
2018-03-18 12:45 150025083 Salems IF (A) - Åkersberga IBF (A) 5 - 6 Elis Erbing, Marko Maikkunen Skogsängshallen
2018-03-19 20:15 150025084 Täby FC (A) - Hässelby SK IBK (A) 16 - 5 Peter Kirch, Bjarne Hekkelstrand Grindtorpshallen
2018-03-21 20:15 150025085 Huddinge IBS (A) - Älvsjö AIK IBF (A) 5 - 5 Robert Jäderlund, Jacob Leijon Fleminghallen
2018-03-23 19:45 150025081 Farsta IBK (A) - Bele Barkarby IF IBF (A) 7 - 11 Aarre Hietanen, Kari Malmros Farstahallen 3
2018-03-24 15:30 150025086 FBI Tullinge (A) - Farsta IBK (A) 7 - 3 Aldin Imamovic, Peter Gustafsson Saliba Tullingehallen
2018-03-24 15:45 150025089 Hässelby SK IBK (A) - Salems IF (A) 6 - 11 Ola Bigestans, Robin Vall Hässelbyhallen
2018-03-25 13:15 150025088 Älvsjö AIK IBF (A) - Täby FC (A) 6 - 7 Johan Larsson, Sebastian Öhman Västertorpshallen
2018-03-25 16:30 150025087 Bele Barkarby IF IBF (A) - Huddinge IBS (A) 6 - 11 Kari Malmros, Peter Gustafsson Saliba Björkebyhallen
2018-03-25 17:00 150025090 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Åkersberga IBF (A) 5 - 5 Aldin Imamovic, Roland Nester Strandhallen - Tyresö
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Åkersberga IBF (A) 18 11 2 5 86-75 11 35
2. Bele Barkarby IF IBF (A) 18 11 0 7 113-82 31 33
3. Salems IF (A) 18 9 2 7 89-85 4 29
4. Huddinge IBS (A) 18 8 4 6 104-93 11 28
5. Farsta IBK (A) 18 9 1 8 106-106 0 28
6. FBI Tullinge (A) 18 9 1 8 98-99 -1 28
7. Täby FC (A) 18 9 0 9 125-99 26 27
8. Älvsjö AIK IBF (A) 18 8 2 8 91-86 5 26
9. Tyresö Trollbäcken IBK (A) 18 7 3 8 78-83 -5 24
10. Hässelby SK IBK (A) 18 1 1 16 83-165 -82 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis