Skånemästerskapen Pojkar E (2017/18)

Gruppspel
Skånemästerskapen Pojkar E Grupp A
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-04-14 10:00 138050001 Hofterups IBF - Malmhaug IBF P06 0 - 3 Lejla Dedovic, Kevin Prahl Lödde Idrottshall
2018-04-14 10:45 138050002 Båstads GIF - Munka Ljungby IBK Akademi 1 - 6 Kevin Prahl, Malena Björnlund Lödde Idrottshall
2018-04-14 12:00 138050003 Munka Ljungby IBK Akademi - Hofterups IBF 8 - 3 Lejla Dedovic, Malena Björnlund Lödde Idrottshall
2018-04-14 12:45 138050004 Malmhaug IBF P06 - Båstads GIF 3 - 1 Kevin Prahl, Lejla Dedovic Lödde Idrottshall
2018-04-14 14:00 138050005 Munka Ljungby IBK Akademi - Malmhaug IBF P06 8 - 0 Kevin Prahl, Malena Björnlund Lödde Idrottshall
2018-04-14 14:45 138050006 Hofterups IBF - Båstads GIF 3 - 3 Kevin Prahl, Malena Björnlund Lödde Idrottshall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Munka Ljungby IBK Akademi 3 3 0 0 22-4 18 9
2. Malmhaug IBF P06 3 2 0 1 6-9 -3 6
3. Båstads GIF 3 0 1 2 5-12 -7 1
4. Hofterups IBF 3 0 1 2 6-14 -8 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Skånemästerskapen Pojkar E Grupp B
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-04-14 08:00 138051001 IBS Svedala - Västra Ingelstad IS 1 - 4 Mats Ekblad-Thun, Erik Höst Svedala Sporthall
2018-04-14 08:45 138051002 FC Helsingborg Blå - Kävlinge IBK P05 16 - 0 Erik Höst, Mats Ekblad-Thun Svedala Sporthall
2018-04-14 11:00 138051003 Kävlinge IBK P05 - IBS Svedala 1 - 8 Matti Rouhiainen, Shaban Sadiku Svedala Sporthall
2018-04-14 12:00 138051004 Västra Ingelstad IS - FC Helsingborg Blå 3 - 4 Mats Ekblad-Thun, Erik Höst Svedala Sporthall
2018-04-14 14:15 138051005 Kävlinge IBK P05 - Västra Ingelstad IS 0 - 10 Ali Tourabi, Måns Gilén Svedala Sporthall
2018-04-14 15:15 138051006 IBS Svedala - FC Helsingborg Blå 2 - 6 Matti Rouhiainen, Shaban Sadiku Svedala Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. FC Helsingborg Blå 3 3 0 0 26-5 21 9
2. Västra Ingelstad IS 3 2 0 1 17-5 12 6
3. IBS Svedala 3 1 0 2 11-11 0 3
4. Kävlinge IBK P05 3 0 0 3 1-34 -33 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Skånemästerskapen Pojkar E Grupp C
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-04-14 08:00 138052001 Malmö FBC P06 - IBK Höllviken 1 0 - 9 Mikael Härstedt, Kevin Härstedt Kirsebergs Sporthall
2018-04-14 09:30 138052002 Höganäs IBF - Skurups IBK P04 1 - 2 Jonas Malmborg, Andreas Ekstrand Kirsebergs Sporthall
2018-04-14 11:00 138052003 Skurups IBK P04 - Malmö FBC P06 8 - 1 Andreas Ekstrand, Jonas Malmborg Kirsebergs Sporthall
2018-04-14 12:45 138052004 IBK Höllviken 1 - Höganäs IBF 4 - 1 Andreas Ekstrand, Jonas Malmborg Kirsebergs Sporthall
2018-04-14 14:15 138052005 Skurups IBK P04 - IBK Höllviken 1 1 - 2 Jonas Malmborg, Andreas Ekstrand Kirsebergs Sporthall
2018-04-14 16:00 138052006 Malmö FBC P06 - Höganäs IBF 3 - 1 Uno Lykkegaard, Claes Lind Kirsebergs Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBK Höllviken 1 3 3 0 0 15-2 13 9
2. Skurups IBK P04 3 2 0 1 11-4 7 6
3. Malmö FBC P06 3 1 0 2 4-18 -14 3
4. Höganäs IBF 3 0 0 3 3-9 -6 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Skånemästerskapen Pojkar E Grupp D
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-04-14 08:00 138053001 IBK Genarp - IBK Lund N 3 - 0 Genarps Idrottshall
2018-04-14 08:45 138053002 Malmhaug IBF P05 - Bjärreds IBK 4 - 0 Genarps Idrottshall
2018-04-14 11:00 138053003 Bjärreds IBK - IBK Genarp 4 - 3 Genarps Idrottshall
2018-04-14 12:00 138053004 IBK Lund N - Malmhaug IBF P05 2 - 2 Genarps Idrottshall
2018-04-14 14:15 138053005 Bjärreds IBK - IBK Lund N 3 - 4 Genarps Idrottshall
2018-04-14 15:15 138053006 IBK Genarp - Malmhaug IBF P05 4 - 1 , Robert Persson Genarps Idrottshall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBK Genarp 3 2 0 1 10-5 5 6
2. Malmhaug IBF P05 3 1 1 1 7-6 1 4
3. IBK Lund N 3 1 1 1 6-8 -2 4
4. Bjärreds IBK 3 1 0 2 7-11 -4 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Skånemästerskapen Pojkar E Grupp E
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-04-14 09:30 138054001 Lönsboda IBK - FC Helsingborg Svart 6 - 2 Ronja Ottosson, Johanna Löfgren Nordström Lönsboda Sporthall
2018-04-14 11:00 138054002 FC Helsingborg Svart - Förslövs IF P04 3 - 5 Johanna Löfgren Nordström, Ronja Ottosson Lönsboda Sporthall
2018-04-14 12:45 138054003 Förslövs IF P04 - Lönsboda IBK 0 - 3 Ronja Ottosson, Johanna Löfgren Nordström Lönsboda Sporthall
2018-04-14 14:15 138054004 FC Helsingborg Svart - Lönsboda IBK 0 - 5 Johanna Löfgren Nordström, Ronja Ottosson Lönsboda Sporthall
2018-04-14 16:00 138054005 Förslövs IF P04 - FC Helsingborg Svart 1 - 1 Mikael Karlsson, Andreas Ljunggren Lönsboda Sporthall
2018-04-14 17:30 138054006 Lönsboda IBK - Förslövs IF P04 5 - 0 Andreas Ljunggren, Mikael Karlsson Lönsboda Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Lönsboda IBK 4 4 0 0 19-2 17 12
2. Förslövs IF P04 4 1 1 2 6-12 -6 4
3. FC Helsingborg Svart 4 0 1 3 6-17 -11 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Skånemästerskapen Pojkar E Grupp F
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-04-14 09:00 138055001 IBK Lund S - Kävlinge IBK P04 4 - 2 Oskar Syrén, Bengt Syrén Korsbackahallen
2018-04-14 09:45 138055002 Oxie SK - IBK Höllviken 2 5 - 1 Magnus Svensson, Henrik Lott Korsbackahallen
2018-04-14 10:30 138055003 FBC Engelholm - IBK Lund S 2 - 0 Oskar Syrén, Bengt Syrén Korsbackahallen
2018-04-14 11:15 138055004 Kävlinge IBK P04 - IBK Höllviken 2 7 - 2 Henrik Lott, Magnus Svensson Korsbackahallen
2018-04-14 12:00 138055005 FBC Engelholm - Oxie SK 7 - 3 Bengt Syrén, Oskar Syrén Korsbackahallen
2018-04-14 13:00 138055006 IBK Höllviken 2 - IBK Lund S 2 - 3 Bengt Syrén, Oskar Syrén Korsbackahallen
2018-04-14 13:45 138055007 Kävlinge IBK P04 - FBC Engelholm 4 - 1 Henrik Lott, Magnus Svensson Korsbackahallen
2018-04-14 14:30 138055008 IBK Lund S - Oxie SK 6 - 1 Oskar Syrén, Bengt Syrén Korsbackahallen
2018-04-14 15:15 138055009 IBK Höllviken 2 - FBC Engelholm 0 - 10 Henrik Lott, Magnus Svensson Korsbackahallen
2018-04-14 16:15 138055010 Oxie SK - Kävlinge IBK P04 4 - 7 Magnus Svensson, Henrik Lott Korsbackahallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Kävlinge IBK P04 4 3 0 1 20-11 9 9
2. IBK Lund S 4 3 0 1 13-7 6 9
3. FBC Engelholm 4 3 0 1 20-7 13 9
4. Oxie SK 4 1 0 3 13-21 -8 3
5. IBK Höllviken 2 4 0 0 4 5-25 -20 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Slutspel
Skånemästerskapen Pojkar E Slutspel
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-04-15 09:00 1/8-final 1 138056001 Förslövs IF P04 - IBK Lund S 1 - 5 Ali Tourabi, Måns Gilén Munkahallen
2018-04-15 09:45 1/8-final 2 138056002 FC Helsingborg Blå - Malmhaug IBF P06 8 - 2 Måns Gilén, Ali Tourabi Munkahallen
2018-04-15 10:45 1/8-final 3 138056003 Munka Ljungby IBK Akademi - Västra Ingelstad IS 3 - 0 Ali Tourabi, Måns Gilén Munkahallen
2018-04-15 11:30 1/8-final 4 138056004 Skurups IBK P04 - Malmhaug IBF P05 0 - 2 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Munkahallen
2018-04-15 12:30 Kvartsfinal 1 138056005 IBK Höllviken 1 - IBK Lund S 4 - 2 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Munkahallen
2018-04-15 13:15 Kvartsfinal 2 138056006 IBK Genarp - FC Helsingborg Blå 1 - 3 Måns Gilén, Ali Tourabi Munkahallen
2018-04-15 14:15 Kvartsfinal 3 138056007 Lönsboda IBK - Munka Ljungby IBK Akademi 3 - 4 Ronja Ottosson, Malena Björnlund Munkahallen
2018-04-15 15:00 Kvartsfinal 4 138056008 Kävlinge IBK P04 - Malmhaug IBF P05 2 - 1 Jürgen Neuenhofen, Björn Grahn Munkahallen
2018-04-15 16:00 Semifinal 1 138056009 IBK Höllviken 1 - FC Helsingborg Blå 5 - 1 Malena Björnlund, Ronja Ottosson Munkahallen
2018-04-15 16:45 Semifinal 2 138056010 Munka Ljungby IBK Akademi - Kävlinge IBK P04 3 - 2 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Munkahallen
2018-04-15 18:15 Final 138056011 IBK Höllviken 1 - Munka Ljungby IBK Akademi 3 - 4 Malena Björnlund, Ronja Ottosson Munkahallen

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis