Skånemästerskapen Flickor D (2017/18)

Gruppspel
Skånemästerskapen Flickor D Grupp A
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-04-07 08:00 138015001 Skurups IBK - IBK Lund 1 - 5 Niklas Jeppsson, David Dornlöv Skurups Sparbank Arena
2018-04-07 08:45 138015002 Palmstaden IK F03 - Gantofta IBK 1 - 0 Claes Lind, Uno Lykkegaard Skurups Sparbank Arena
2018-04-07 10:15 138015003 Gantofta IBK - Skurups IBK 4 - 1 Niklas Jeppsson, David Dornlöv Skurups Sparbank Arena
2018-04-07 12:00 138015004 IBK Lund - Palmstaden IK F03 6 - 0 Claes Lind, Uno Lykkegaard Skurups Sparbank Arena
2018-04-07 13:30 138015005 Gantofta IBK - IBK Lund 0 - 10 Uno Lykkegaard, Claes Lind Skurups Sparbank Arena
2018-04-07 15:15 138015006 Skurups IBK - Palmstaden IK F03 3 - 1 Mats Ekblad-Thun, Erik Höst Skurups Sparbank Arena
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBK Lund 3 3 0 0 21-1 20 9
2. Gantofta IBK 3 1 0 2 4-12 -8 3
3. Skurups IBK 3 1 0 2 5-10 -5 3
4. Palmstaden IK F03 3 1 0 2 2-9 -7 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Skånemästerskapen Flickor D Grupp B
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-04-07 08:00 138016001 Malmhaug IBF - Malmö FBC 3 - 3 Matti Rouhiainen, Shaban Sadiku Kulladals Sporthall
2018-04-07 08:45 138016002 Lomma FBC - IK Stanstad 0 - 3 Shaban Sadiku, Matti Rouhiainen Kulladals Sporthall
2018-04-07 11:00 138016003 IK Stanstad - Malmhaug IBF 3 - 2 Hampe Gustavsson, Kevin Prahl Kulladals Sporthall
2018-04-07 12:00 138016004 Malmö FBC - Lomma FBC 5 - 0 Hampe Gustavsson, Kevin Prahl Kulladals Sporthall
2018-04-07 14:15 138016005 IK Stanstad - Malmö FBC 1 - 1 Hampe Gustavsson, Kevin Prahl Kulladals Sporthall
2018-04-07 15:15 138016006 Malmhaug IBF - Lomma FBC 4 - 4 Kent Fagerberg, Wiktor Kentander Kulladals Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IK Stanstad 3 2 1 0 7-3 4 7
2. Malmö FBC 3 1 2 0 9-4 5 5
3. Malmhaug IBF 3 0 2 1 9-10 -1 2
4. Lomma FBC 3 0 1 2 4-12 -8 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Skånemästerskapen Flickor D Grupp C
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-04-07 08:00 138017001 Bjärreds IBK - IBK Höllviken F04 7 - 1 Bjärehovhallen
2018-04-07 08:45 138017002 Munka Ljungby IBK Akademi - Åstorp/Kvidinge IBS 1 - 3 Bjärehovhallen
2018-04-07 11:00 138017003 Åstorp/Kvidinge IBS - Bjärreds IBK 5 - 4 William Nilsson, Linus Wernram Bjärehovhallen
2018-04-07 12:00 138017004 IBK Höllviken F04 - Munka Ljungby IBK Akademi 1 - 1 Bjärehovhallen
2018-04-07 14:15 138017005 Åstorp/Kvidinge IBS - IBK Höllviken F04 4 - 0 Bjärehovhallen
2018-04-07 15:15 138017006 Bjärreds IBK - Munka Ljungby IBK Akademi 4 - 0 Bjärehovhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Åstorp/ Kvidinge IBS 3 3 0 0 12-5 7 9
2. Bjärreds IBK 3 2 0 1 15-6 9 6
3. Munka Ljungby IBK Akademi 3 0 1 2 2-8 -6 1
4. IBK Höllviken F04 3 0 1 2 2-12 -10 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Slutspel
Skånemästerskapen Flickor D Slutspel
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-04-08 10:00 Kvartsfinal 1 138018001 Åstorp/Kvidinge IBS - Gantofta IBK 2 - 3 Per-Ivar Kullman, Andreas Ljunggren Bråhögshallen
2018-04-08 10:45 Kvartsfinal 2 138018002 Malmö FBC - Bjärreds IBK 5 - 2 Andreas Ljunggren, Per-Ivar Kullman Bråhögshallen
2018-04-08 13:30 Semifinal 1 138018003 IK Stanstad - Gantofta IBK 4 - 0 Per-Ivar Kullman, Andreas Ljunggren Bråhögshallen
2018-04-08 14:15 Semifinal 2 138018004 IBK Lund - Malmö FBC 2 - 1 Rikard Ohlin, Jonas Karlsson Bråhögshallen
2018-04-08 16:15 Final 138018005 IK Stanstad - IBK Lund 0 - 6 Jonas Karlsson, Rikard Ohlin Bråhögshallen

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis