Stockholmscupen Pojkar (2017/18)

Gruppspel
Gruppspel Pojkar Lätt 1
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-04-28 09:00 155003001 Älvsjö AIK IBF - Huddinge IBS 5 - 3 Robin Karke, Arash Sohrevardi Sjöstadshallen
2018-04-28 10:00 155003002 Värmdö IF - Ängby IF 5 - 4 Robin Karke, Arash Sohrevardi Sjöstadshallen
2018-04-28 13:00 155003004 Ängby IF - Huddinge IBS 4 - 7 Theodore Hurtig, Oscar Olsson Berglund Sjöstadshallen
2018-04-28 14:00 155003003 Älvsjö AIK IBF - Värmdö IF 1 - 2 Simon Holm Schlemowitz, Hampus Viking Sjöstadshallen
2018-04-28 17:00 155003006 Huddinge IBS - Värmdö IF 8 - 0 Hampus Viking, Simon Holm Schlemowitz Sjöstadshallen
2018-04-28 18:00 155003005 Ängby IF - Älvsjö AIK IBF 2 - 1 Erik Nyman, Per Sundvall Sjöstadshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Huddinge IBS 3 2 0 1 18-9 9 6
2. Värmdö IF 3 2 0 1 7-13 -6 6
3. Ängby IF 3 1 0 2 10-13 -3 3
4. Älvsjö AIK IBF 3 1 0 2 7-7 0 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Gruppspel Pojkar Lätt 2
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-04-28 11:00 155013001 Vendelsö IK - Rotebro IS IBK 1 - 8 Robin Karke, Arash Sohrevardi Sjöstadshallen
2018-04-28 12:00 155013002 Rosersbergs IK - Vaxholms IBF 5 - 2 Theodore Hurtig, Oscar Olsson Berglund Sjöstadshallen
2018-04-28 15:00 155013004 Vaxholms IBF - Rotebro IS IBK 1 - 4 Theodore Hurtig, Oscar Olsson Berglund Sjöstadshallen
2018-04-28 16:00 155013003 Vendelsö IK - Rosersbergs IK 0 - 11 Hampus Viking, Simon Holm Schlemowitz Sjöstadshallen
2018-04-28 19:00 155013005 Vaxholms IBF - Vendelsö IK 8 - 1 Erik Nyman, Per Sundvall Sjöstadshallen
2018-04-28 20:00 155013006 Rotebro IS IBK - Rosersbergs IK 2 - 3 Erik Nyman, Per Sundvall Sjöstadshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Rosersbergs IK 3 3 0 0 19-4 15 9
2. Rotebro IS IBK 3 2 0 1 14-5 9 6
3. Vaxholms IBF 3 1 0 2 11-10 1 3
4. Vendelsö IK 3 0 0 3 2-27 -25 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Gruppspel Pojkar Medel 1
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-04-28 09:00 155005002 Rotebro IS IBK (A) - Vendelsö IK 4 - 1 Daniel Enkulla, Marcus Blomqvist Torvalla Träningshall
2018-04-28 10:00 155005001 Hässelby SK IBK - IK Frej Täby IBK 2 - 5 Daniel Enkulla, Marcus Blomqvist Torvalla Träningshall
2018-04-28 13:00 155005004 Vendelsö IK - IK Frej Täby IBK 0 - 5 Karl-Johan Leijon, Thomas Gjutarenäfve Torvalla Träningshall
2018-04-28 14:00 155005003 Hässelby SK IBK - Rotebro IS IBK (A) 2 - 4 Karl-Johan Leijon, Thomas Gjutarenäfve Torvalla Träningshall
2018-04-28 17:00 155005006 IK Frej Täby IBK - Rotebro IS IBK (A) 1 - 1 Jonas Holm, Elin Holm Torvalla Träningshall
2018-04-28 18:00 155005005 Vendelsö IK - Hässelby SK IBK 5 - 2 Patrik Larsson, Aldin Imamovic Torvalla Träningshall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IK Frej Täby IBK 3 2 1 0 11-3 8 7
2. Rotebro IS IBK (A) 3 2 1 0 9-4 5 7
3. Vendelsö IK 3 1 0 2 6-11 -5 3
4. Hässelby SK IBK 3 0 0 3 6-14 -8 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Gruppspel Pojkar Medel 2
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-04-28 11:00 155014001 Salems IF - Bele Barkarby IF IBF (B) 5 - 4 Roger Nyström, Fredrik Berglund Sonesson Prästängshallen
2018-04-28 12:00 155014002 Rotebro IS IBK (B) - AIK IBF (A) 0 - 4 Jan Lingemark, Fadi Saffo Prästängshallen
2018-04-28 15:00 155014004 AIK IBF (A) - Bele Barkarby IF IBF (B) 3 - 2 Fredrik Berglund Sonesson, Mikael Wiklund Prästängshallen
2018-04-28 16:00 155014003 Salems IF - Rotebro IS IBK (B) 2 - 6 Fredrik Berglund Sonesson, Mikael Wiklund Prästängshallen
2018-04-28 19:00 155014005 AIK IBF (A) - Salems IF 4 - 1 Johannes Ekenberg, Stefano Bianque Prästängshallen
2018-04-28 20:00 155014006 Bele Barkarby IF IBF (B) - Rotebro IS IBK (B) 2 - 2 Johannes Ekenberg, Stefano Bianque Prästängshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. AIK IBF (A) 3 3 0 0 11-3 8 9
2. Rotebro IS IBK (B) 3 1 1 1 8-8 0 4
3. Salems IF 3 1 0 2 8-14 -6 3
4. Bele Barkarby IF IBF (B) 3 0 1 2 8-10 -2 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Gruppspel Pojkar Medel 3
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-04-28 09:00 155015002 Sigtuna IF - Huddinge IBS 5 - 7 Roger Nyström, Fredrik Berglund Sonesson Prästängshallen
2018-04-28 10:00 155015001 Värmdö IF - Farsta IBK 2 - 5 Roger Nyström, Fredrik Berglund Sonesson Prästängshallen
2018-04-28 13:00 155015004 Huddinge IBS - Farsta IBK 2 - 3 Jan Lingemark, Fadi Saffo Prästängshallen
2018-04-28 14:00 155015003 Värmdö IF - Sigtuna IF 4 - 3 Jan Lingemark, Fadi Saffo Prästängshallen
2018-04-28 17:00 155015006 Farsta IBK - Sigtuna IF 5 - 4 Fredrik Berglund Sonesson, Mikael Wiklund Prästängshallen
2018-04-28 18:00 155015005 Huddinge IBS - Värmdö IF 4 - 9 Johannes Ekenberg, Stefano Bianque Prästängshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Farsta IBK 3 3 0 0 13-8 5 9
2. Värmdö IF 3 2 0 1 15-12 3 6
3. Huddinge IBS 3 1 0 2 13-17 -4 3
4. Sigtuna IF 3 0 0 3 12-16 -4 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Gruppspel Pojkar Medel 4
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-04-28 11:00 155016002 Djurgårdens IF IBS - Tyresö Trollbäcken IBK 3 - 3 Daniel Enkulla, Marcus Blomqvist Torvalla Träningshall
2018-04-28 12:00 155016001 Bele Barkarby IF IBF (A) - AIK IBF (B) 3 - 6 Karl-Johan Leijon, Thomas Gjutarenäfve Torvalla Träningshall
2018-04-28 15:00 155016004 Tyresö Trollbäcken IBK - AIK IBF (B) 4 - 5 Jonas Holm, Elin Holm Torvalla Träningshall
2018-04-28 16:00 155016003 Bele Barkarby IF IBF (A) - Djurgårdens IF IBS 1 - 2 Jonas Holm, Elin Holm Torvalla Träningshall
2018-04-28 19:00 155016006 AIK IBF (B) - Djurgårdens IF IBS 2 - 5 Patrik Larsson, Aldin Imamovic Torvalla Träningshall
2018-04-28 20:00 155016005 Tyresö Trollbäcken IBK - Bele Barkarby IF IBF (A) 3 - 4 Patrik Larsson, Aldin Imamovic Torvalla Träningshall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Djurgårdens IF IBS 3 2 1 0 10-6 4 7
2. AIK IBF (B) 3 2 0 1 13-12 1 6
3. Bele Barkarby IF IBF (A) 3 1 0 2 8-11 -3 3
4. Tyresö Trollbäcken IBK 3 0 1 2 10-12 -2 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Gruppspel Pojkar Svår 1
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-04-28 09:00 155007002 Hammarby IF IBF - Järfälla IBK 2 - 10 Aldin Imamovic, Stefano Bianque Hässelbyhallen
2018-04-28 10:00 155007001 Grimsta AIK - Ekerö IK 2 - 2 Aldin Imamovic, Stefano Bianque Hässelbyhallen
2018-04-28 13:00 155007004 Järfälla IBK - Ekerö IK 7 - 8 Ulf Jonsson, Jonas Edström Hässelbyhallen
2018-04-28 14:00 155007003 Grimsta AIK - Hammarby IF IBF 2 - 3 Ulf Jonsson, Jonas Edström Hässelbyhallen
2018-04-28 17:00 155007005 Järfälla IBK - Grimsta AIK 8 - 3 Kenny Ly, Rasmus Jansson Hässelbyhallen
2018-04-28 18:00 155007006 Ekerö IK - Hammarby IF IBF 5 - 0 Kent Budell, Martin Åkesson Hässelbyhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Ekerö IK 3 2 1 0 15-9 6 7
2. Järfälla IBK 3 2 0 1 25-13 12 6
3. Hammarby IF IBF 3 1 0 2 5-17 -12 3
4. Grimsta AIK 3 0 1 2 7-13 -6 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Gruppspel Pojkar Svår 2
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-04-28 11:00 155017001 Salems IF - Bele Barkarby IF IBF 2 - 8 Johan Larsson, Sebastian Öhman Tullingehallen
2018-04-28 12:00 155017002 Huddinge IBS - Rotebro IS IBK 7 - 5 Håkan Taxén, Håkan Augustsson Tullingehallen
2018-04-28 15:00 155017003 Salems IF - Huddinge IBS 0 - 4 Elis Erbing, Martin Johansson Tullingehallen
2018-04-28 16:00 155017004 Rotebro IS IBK - Bele Barkarby IF IBF 2 - 5 Elis Erbing, Martin Johansson Tullingehallen
2018-04-28 19:00 155017006 Bele Barkarby IF IBF - Huddinge IBS 7 - 0 Christoffer Markovski, Magnus Johansson Tullingehallen
2018-04-28 20:00 155017005 Rotebro IS IBK - Salems IF 6 - 2 Christoffer Markovski, Magnus Johansson Tullingehallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Bele Barkarby IF IBF 3 3 0 0 20-4 16 9
2. Huddinge IBS 3 2 0 1 11-12 -1 6
3. Rotebro IS IBK 3 1 0 2 13-14 -1 3
4. Salems IF 3 0 0 3 4-18 -14 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Gruppspel Pojkar Svår 3
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-04-28 11:00 155018001 Vendelsö IK - Hässelby SK IBK 0 - 5 Aldin Imamovic, Stefano Bianque Hässelbyhallen
2018-04-28 12:00 155018002 Täby FC (B) - Ingarö IF (A) 0 - 7 Ulf Jonsson, Jonas Edström Hässelbyhallen
2018-04-28 15:00 155018003 Vendelsö IK - Täby FC (B) 4 - 1 Kenny Ly, Rasmus Jansson Hässelbyhallen
2018-04-28 16:00 155018004 Ingarö IF (A) - Hässelby SK IBK 8 - 2 Kenny Ly, Rasmus Jansson Hässelbyhallen
2018-04-28 19:00 155018005 Ingarö IF (A) - Vendelsö IK 5 - 1 Kent Budell, Martin Åkesson Hässelbyhallen
2018-04-28 20:00 155018006 Hässelby SK IBK - Täby FC (B) 8 - 7 Kent Budell, Martin Åkesson Hässelbyhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Ingarö IF (A) 3 3 0 0 20-3 17 9
2. Hässelby SK IBK 3 2 0 1 15-15 0 6
3. Vendelsö IK 3 1 0 2 5-11 -6 3
4. Täby FC (B) 3 0 0 3 8-19 -11 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Gruppspel Pojkar Svår 4
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-04-28 09:00 155004001 FBI Tullinge - Arlanda IBK 5 - 3 Johan Larsson, Sebastian Öhman Tullingehallen
2018-04-28 10:00 155004002 Täby FC (A) - Farsta IBK 6 - 4 Johan Larsson, Sebastian Öhman Tullingehallen
2018-04-28 13:00 155004003 FBI Tullinge - Täby FC (A) 3 - 2 Håkan Taxén, Håkan Augustsson Tullingehallen
2018-04-28 14:00 155004004 Farsta IBK - Arlanda IBK 2 - 6 Håkan Taxén, Håkan Augustsson Tullingehallen
2018-04-28 17:00 155004005 Farsta IBK - FBI Tullinge 2 - 8 Elis Erbing, Martin Johansson Tullingehallen
2018-04-28 18:00 155004006 Arlanda IBK - Täby FC (A) 4 - 9 Christoffer Markovski, Magnus Johansson Tullingehallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. FBI Tullinge 3 3 0 0 16-7 9 9
2. Täby FC (A) 3 2 0 1 17-11 6 6
3. Arlanda IBK 3 1 0 2 13-16 -3 3
4. Farsta IBK 3 0 0 3 8-20 -12 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Slutspel
A-Slutspel Pojkar Lätt
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-04-29 10:00 Semifinal 1 155010001 Huddinge IBS - Rotebro IS IBK 1 - 3 Hampus Viking, Simon Holm Schlemowitz Prästängshallen
2018-04-29 11:15 Semifinal 2 155010002 Rosersbergs IK - Värmdö IF 7 - 0 Theodore Hurtig, Oscar Olsson Berglund Prästängshallen
2018-04-29 15:00 Plac.match 155010003 Huddinge IBS - Värmdö IF 3 - 2 Hampus Viking, Simon Holm Schlemowitz Prästängshallen
2018-05-06 11:30 Final 155010004 Rotebro IS IBK - Rosersbergs IK 3 - 5 Hampus Viking, Simon Holm Schlemowitz Eriksdalshallen
A-Slutspel Pojkar Medel
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-04-29 09:00 Kvartsfinal 1 155019001 IK Frej Täby IBK - Rotebro IS IBK (B) 4 - 3 Daniel Enkulla, Marcus Blomqvist Torvalla Träningshall
2018-04-29 10:15 Kvartsfinal 2 155019002 AIK IBF (A) - Rotebro IS IBK (A) 2 - 0 Julius Olesen, Marcus Ackefelt Torvalla Träningshall
2018-04-29 11:30 Kvartsfinal 3 155019003 Farsta IBK - AIK IBF (B) 4 - 3 Daniel Enkulla, Marcus Blomqvist Torvalla Träningshall
2018-04-29 12:45 Kvartsfinal 4 155019004 Djurgårdens IF IBS - Värmdö IF 3 - 2 Julius Olesen, Marcus Ackefelt Torvalla Träningshall
2018-04-29 14:00 Semifinal 1 155019005 IK Frej Täby IBK - Farsta IBK 6 - 3 Daniel Enkulla, Marcus Blomqvist Torvalla Träningshall
2018-04-29 15:15 Plac.match 155019007 Rotebro IS IBK (B) - AIK IBF (B) 6 - 2 Per Sundvall, Lars Sundlöf Torvalla Träningshall
2018-04-29 16:30 Semifinal 2 155019006 AIK IBF (A) - Djurgårdens IF IBS 2 - 4 Julius Olesen, Marcus Ackefelt Torvalla Träningshall
2018-04-29 17:45 Plac.match 155019008 Rotebro IS IBK (A) - Värmdö IF 3 - 1 Per Sundvall, Lars Sundlöf Torvalla Träningshall
2018-05-05 14:30 Final 155019009 IK Frej Täby IBK - Djurgårdens IF IBS 3 - 2 e.förl. Julius Olesen, Marcus Ackefelt Eriksdalshallen
A-Slutspel Pojkar Svår
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-04-29 09:00 Kvartsfinal 1 155021001 Ekerö IK - Huddinge IBS 4 - 2 Håkan Taxén, Håkan Augustsson Hässelbyhallen
2018-04-29 10:15 Kvartsfinal 2 155021002 Bele Barkarby IF IBF - Järfälla IBK 8 - 3 Kenny Ly, Rasmus Jansson Hässelbyhallen
2018-04-29 11:30 Kvartsfinal 3 155021003 Ingarö IF (A) - Täby FC (A) 8 - 1 Håkan Taxén, Håkan Augustsson Hässelbyhallen
2018-04-29 12:45 Kvartsfinal 4 155021004 FBI Tullinge - Hässelby SK IBK 4 - 3 e.förl. Kenny Ly, Rasmus Jansson Hässelbyhallen
2018-04-29 14:00 Semifinal 1 155021005 Ekerö IK - Ingarö IF (A) 1 - 7 Håkan Taxén, Håkan Augustsson Hässelbyhallen
2018-04-29 15:15 Plac.match 155021007 Huddinge IBS - Täby FC (A) 9 - 3 Kent Budell, Martin Åkesson Hässelbyhallen
2018-04-29 16:30 Semifinal 2 155021006 Bele Barkarby IF IBF - FBI Tullinge 6 - 2 Kenny Ly, Rasmus Jansson Hässelbyhallen
2018-04-29 17:45 Plac.match 155021008 Järfälla IBK - Hässelby SK IBK 6 - 1 Kent Budell, Martin Åkesson Hässelbyhallen
2018-05-06 14:30 Final 155021009 Ingarö IF (A) - Bele Barkarby IF IBF 3 - 5 Rasmus Jansson, Kenny Ly Eriksdalshallen
B-Slutspel Pojkar Lätt
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-04-29 12:30 Semifinal 1 155011001 Ängby IF - Vendelsö IK 2 - 3 Hampus Viking, Simon Holm Schlemowitz Prästängshallen
2018-04-29 13:45 Semifinal 2 155011002 Vaxholms IBF - Älvsjö AIK IBF 0 - 4 Theodore Hurtig, Oscar Olsson Berglund Prästängshallen
2018-04-29 16:15 Plac.match 155011003 Ängby IF - Vaxholms IBF Theodore Hurtig, Oscar Olsson Berglund Prästängshallen
2018-05-05 10:00 Final 155011004 Vendelsö IK - Älvsjö AIK IBF 0 - 6 Theodore Hurtig, Oscar Olsson Berglund Eriksdalshallen
B-Slutspel Pojkar Medel
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-04-29 09:00 Kvartsfinal 1 155020001 Vendelsö IK - Bele Barkarby IF IBF (B) 3 - 4 e.str. Johan Hessing, Shabbir Ahmed Tullingehallen
2018-04-29 10:00 Kvartsfinal 2 155020002 Salems IF - Hässelby SK IBK 1 - 4 Johan Hessing, Shabbir Ahmed Tullingehallen
2018-04-29 11:00 Kvartsfinal 3 155020003 Huddinge IBS - Tyresö Trollbäcken IBK 5 - 1 Johannes Ekenberg, Erik Nyman Tullingehallen
2018-04-29 12:00 Kvartsfinal 4 155020004 Bele Barkarby IF IBF (A) - Sigtuna IF 3 - 4 e.str. Johannes Ekenberg, Erik Nyman Tullingehallen
2018-04-29 13:00 Semifinal 1 155020005 Bele Barkarby IF IBF (B) - Huddinge IBS 5 - 4 Johannes Ekenberg, Erik Nyman Tullingehallen
2018-04-29 14:00 Plac.match 155020007 Vendelsö IK - Tyresö Trollbäcken IBK 1 - 5 Elis Erbing, Mikael Wiklund Tullingehallen
2018-04-29 15:00 Semifinal 2 155020006 Hässelby SK IBK - Sigtuna IF 3 - 7 Elis Erbing, Mikael Wiklund Tullingehallen
2018-04-29 16:00 Plac.match 155020008 Salems IF - Bele Barkarby IF IBF (A) 3 - 2 Elis Erbing, Mikael Wiklund Tullingehallen
2018-05-06 10:00 Final 155020009 Bele Barkarby IF IBF (B) - Sigtuna IF 2 - 1 e.str. Daniel Enkulla, Marcus Blomqvist Eriksdalshallen
B-Slutspel Pojkar Svår
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-04-29 09:00 Kvartsfinal 1 155022001 Hammarby IF IBF - Salems IF 3 - 6 Fadi Saffo, Jan Lingemark Riddersvik
2018-04-29 10:15 Kvartsfinal 2 155022002 Rotebro IS IBK - Grimsta AIK 1 - 3 Fadi Saffo, Jan Lingemark Riddersvik
2018-04-29 11:30 Kvartsfinal 3 155022003 Vendelsö IK - Farsta IBK 7 - 5 Ulf Jonsson, Jonas Edström Riddersvik
2018-04-29 12:45 Kvartsfinal 4 155022004 Arlanda IBK - Täby FC (B) 3 - 2 Ulf Jonsson, Jonas Edström Riddersvik
2018-04-29 14:00 Semifinal 1 155022005 Salems IF - Vendelsö IK 7 - 3 Ulf Jonsson, Stefano Bianque Riddersvik
2018-04-29 15:15 Plac.match 155022007 Hammarby IF IBF - Farsta IBK 6 - 5 Johannes Ekenberg, Stefano Bianque Riddersvik
2018-04-29 16:30 Semifinal 2 155022006 Grimsta AIK - Arlanda IBK 6 - 2 Johannes Ekenberg, Stefano Bianque Riddersvik
2018-04-29 17:45 Plac.match 155022008 Rotebro IS IBK - Täby FC (B) 6 - 7 Johannes Ekenberg, Stefano Bianque Riddersvik
2018-05-05 13:00 Final 155022009 Salems IF - Grimsta AIK 4 - 3 e.förl. Håkan Taxén, Håkan Augustsson Eriksdalshallen

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis