Damer Division 1 (2017/18)

Gruppspel
Damer Division 1
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-10-06 19:45 141205001 Sävsjö IBK - IBF Tranås 6 - 2 Patrik Andersson, Gustav Jarnegren Sävsjö Sporthall
2017-10-06 20:00 141205002 Hovslätts IK - Östra SK Jönköping 10 - 2 Fredrik Billemark, Nicklas Bard Jönköpings Idrottshus D-hall
2017-10-06 20:00 141205004 Craftstadens IBK Oskarshamn - Växjö IBK 5 - 4 Bengt Andersson, Tomas Akthagen Oskarshamns Sporthall A-hall
2017-10-07 14:00 141205003 Olofströms IBK - FBC Kalmarsund Ungdom 6 - 3 Edo Sabanovic, Linus Sandberg Olofströms Sporthall
2017-10-07 14:00 141205005 CL98IC - Ljungby IK 4 - 5 Jesper Grönblad, Michell Rohde Kalmar Sporthall A-hall
2017-10-13 19:00 141205009 Ljungby IK - Olofströms IBK 2 - 0 Hani Mousaviyan-Utter, Gustav Svensson Innebandyhallen
2017-10-13 20:00 141205007 FBC Kalmarsund Ungdom - Sävsjö IBK 4 - 3 e.förl. Jonas Hellberg, Anders Stenberg Färjehallen
2017-10-13 20:00 141205010 Mörbylånga GOIF - Craftstadens IBK Oskarshamn 2 - 3 Anders Lundell, Mathias Linde Skansenhallen
2017-10-14 13:00 141205011 IBF Tranås - CL98IC 2 - 5 Anders Everstrand, Thomas Atting Tranås Idrottshall
2017-10-14 14:00 141205008 Växjö IBK - Hovslätts IK 2 - 7 Ulf Åberg, Per Elofsson Fortnox Arena Nivika hallen
2017-10-20 19:30 141205016 Craftstadens IBK Oskarshamn - FBC Kalmarsund Ungdom 8 - 3 Bengt Bolander, Peter Horndahl Oskarshamns Sporthall A-hall
2017-10-20 19:30 141205017 CL98IC - Mörbylånga GOIF 6 - 2 Rasmus Wirstam, Henrik Carlsson Falkenbergshallen
2017-10-20 19:45 141205013 Sävsjö IBK - Östra SK Jönköping 5 - 1 Anders Everstrand, Thomas Atting Sävsjö Sporthall
2017-10-20 19:45 141205015 Olofströms IBK - Växjö IBK 4 - 6 Johan Palm, Jonas Widenstedt Olofströms Sporthall
2017-10-20 20:00 141205014 Hovslätts IK - IBF Tranås 3 - 3 e.förl. Magnus Widlund, Johan Ferm Jönköpings Idrottshus D-hall
2017-10-22 13:00 141205021 IBF Tranås - Olofströms IBK 1 - 3 Anders Everstrand, Thomas Atting Tranås Idrottshall
2017-10-22 15:00 141205019 Ljungby IK - Sävsjö IBK 5 - 3 Roger Gardell, Michell Rohde Innebandyhallen
2017-10-22 16:00 141205020 Mörbylånga GOIF - Hovslätts IK 2 - 5 Per Bratt, Henrik Gilliusson Skansenhallen
2017-10-22 17:00 141205022 Östra SK Jönköping - Craftstadens IBK Oskarshamn 0 - 12 Daniel Pettersson, Johnny Edh Jönköpings Idrottshus D-hall
2017-10-25 20:00 141205023 FBC Kalmarsund Ungdom - CL98IC 4 - 3 Anders Lundell, Dragan Zaharijev Färjehallen
2017-10-28 11:45 141205028 Craftstadens IBK Oskarshamn - IBF Tranås 9 - 3 Henrik Carlsson, Joacim Olofsson Oskarshamns Sporthall A-hall
2017-10-28 13:00 141205029 CL98IC - Växjö IBK 2 - 5 Johan Palm, Jonas Widenstedt Falkenbergshallen
2017-10-28 14:00 141205026 Hovslätts IK - Ljungby IK 6 - 4 Casper Dahlberg, Niklas Dahlberg Jönköpings Idrottshus D-hall
2017-10-29 14:00 141205025 Sävsjö IBK - Mörbylånga GOIF 4 - 2 Gerhardt Borkowski, Viktor Bringstam Sävsjö Sporthall
2017-10-29 14:00 141205027 Olofströms IBK - Östra SK Jönköping 6 - 1 Ulf Åberg, Per Elofsson Olofströms Sporthall
2017-11-04 14:00 141205033 Växjö IBK - Sävsjö IBK 7 - 3 Anders Everstrand, Oliver Hillerström Fortnox Arena Nivika hallen
2017-11-04 14:00 141205035 CL98IC - Östra SK Jönköping 4 - 3 Jonas Hellberg, Anders Stenberg Kalmar Sporthall A-hall
2017-11-04 15:00 141205031 FBC Kalmarsund Ungdom - Hovslätts IK 4 - 7 Dragan Zaharijev, Eddy Olsson Färjehallen
2017-11-04 15:00 141205032 Mörbylånga GOIF - Olofströms IBK 5 - 4 Bengt Andersson, Niklas Rosberg Skansenhallen
2017-11-05 16:00 141205034 Ljungby IK - Craftstadens IBK Oskarshamn 6 - 1 Per Bratt, Henrik Gilliusson Innebandyhallen
2017-11-11 12:00 141205042 Växjö IBK - Mörbylånga GOIF 16 - 0 Marcus Karlström, Edo Sabanovic Fortnox Arena Nivika hallen
2017-11-11 13:00 141205040 IBF Tranås - FBC Kalmarsund Ungdom 5 - 6 Fredrik Billemark, Johnny Edh Tranås Idrottshall
2017-11-11 15:00 141205037 Sävsjö IBK - Olofströms IBK 6 - 5 e.förl. Magnus Widlund, Johan Ferm Sävsjö Sporthall
2017-11-12 14:00 141205038 Hovslätts IK - CL98IC 7 - 3 Casper Dahlberg, Niklas Dahlberg Jönköpings Idrottshus D-hall
2017-11-12 17:00 141205041 Östra SK Jönköping - Ljungby IK 3 - 4 Anders Everstrand, Thomas Atting Jönköpings Idrottshus D-hall
2017-11-17 20:00 141205046 Ljungby IK - IBF Tranås 10 - 1 Anders Everstrand, Thomas Atting Innebandyhallen
2017-11-17 20:00 141205048 FBC Kalmarsund Ungdom - Mörbylånga GOIF 7 - 3 Ulf Åberg, Per Elofsson Färjehallen
2017-11-18 12:00 141205043 Craftstadens IBK Oskarshamn - Hovslätts IK 5 - 6 e.förl. Ulf Åberg, Per Elofsson Oskarshamns Sporthall A-hall
2017-11-18 14:00 141205044 CL98IC - Sävsjö IBK 2 - 5 Eddy Olsson, Bengt Andersson Falkenbergshallen
2017-11-19 17:00 141205047 Östra SK Jönköping - Växjö IBK 4 - 9 Anders Everstrand, Thomas Atting Jönköpings Idrottshus D-hall
2017-11-24 19:45 141205049 Olofströms IBK - CL98IC 6 - 5 Mikael Lundin, Linus Sjöberg Olofströms Sporthall
2017-11-25 13:00 141205052 IBF Tranås - Växjö IBK 2 - 3 Patrik Andersson, Fredrik Billemark Tranås Idrottshall
2017-11-25 16:00 141205054 Mörbylånga GOIF - Östra SK Jönköping 3 - 4 Henrik Carlsson, Joacim Olofsson Skansenhallen
2017-11-26 13:00 141205050 Sävsjö IBK - Craftstadens IBK Oskarshamn 2 - 3 e.förl. Senad Hamula, Gerhardt Borkowski Sävsjö Sporthall
2017-11-26 17:00 141205053 FBC Kalmarsund Ungdom - Ljungby IK 3 - 6 Jonas Hellberg, Robert Risberg Färjehallen
2017-12-02 13:00 141205056 Craftstadens IBK Oskarshamn - Olofströms IBK WO (5 - 0) Oskarshamns Sporthall A-hall
2017-12-02 16:00 141205060 Mörbylånga GOIF - Ljungby IK 3 - 7 Leffe Henryson, Rolf Vatvedt Skansenhallen
2017-12-03 17:00 141205058 Östra SK Jönköping - IBF Tranås 5 - 1 Gustav Jarnegren, Oliver Hillerström Jönköpings Idrottshus D-hall
2017-12-06 20:00 141205055 Hovslätts IK - Sävsjö IBK 4 - 1 Anders Everstrand, Thomas Atting Jönköpings Idrottshus D-hall
2017-12-06 20:00 141205059 Växjö IBK - FBC Kalmarsund Ungdom 4 - 1 Dragan Zaharijev, Eddy Olsson Fortnox Arena Nivika hallen
2017-12-08 19:00 141205066 Ljungby IK - Växjö IBK 6 - 3 Daniel Pettersson, Johnny Edh Innebandyhallen
2017-12-09 13:00 141205064 IBF Tranås - Mörbylånga GOIF 5 - 4 Anders Everstrand, Thomas Atting Tranås Idrottshall
2017-12-09 14:30 141205063 Craftstadens IBK Oskarshamn - CL98IC 7 - 2 Jonas Hellberg, Niklas Rosberg Oskarshamns Sporthall A-hall
2017-12-09 15:00 141205062 Olofströms IBK - Hovslätts IK 2 - 6 Roger Gardell, Michell Rohde Olofströms Sporthall
2017-12-09 16:30 141205065 FBC Kalmarsund Ungdom - Östra SK Jönköping 6 - 8 Henrik Carlsson, Joacim Olofsson Färjehallen
2017-12-16 12:00 141205070 Växjö IBK - Craftstadens IBK Oskarshamn 7 - 3 Roger Gardell, Michell Rohde Fortnox Arena Nivika hallen
2017-12-16 13:00 141205067 IBF Tranås - Sävsjö IBK 2 - 2 e.förl. Fredrik Billemark, Magnus Andersson Tranås Idrottshall
2017-12-16 16:00 141205071 Ljungby IK - CL98IC 4 - 1 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Innebandyhallen
2017-12-16 16:30 141205069 FBC Kalmarsund Ungdom - Olofströms IBK 2 - 1 Bengt Andersson, Tomas Akthagen Färjehallen
2017-12-17 17:00 141205068 Östra SK Jönköping - Hovslätts IK 3 - 5 Senad Hamula, Gustav Svensson Jönköpings Idrottshus D-hall
2018-01-07 13:00 141205073 Sävsjö IBK - FBC Kalmarsund Ungdom 5 - 3 Fredrik Billemark, Magnus Andersson Sävsjö Sporthall
2018-01-07 14:00 141205077 CL98IC - IBF Tranås 8 - 2 Anders Lundell, Mathias Linde Kalmar Sporthall A-hall
2018-01-17 19:30 141205075 Olofströms IBK - Ljungby IK 6 - 6 e.förl. Per Bratt, Michell Rohde Olofströms Sporthall
2018-01-29 19:30 141205076 Craftstadens IBK Oskarshamn - Mörbylånga GOIF 5 - 0 Jonas Hellberg, Anders Stenberg Oskarshamns Sporthall A-hall
2018-02-25 14:00 141205074 Hovslätts IK - Växjö IBK 7 - 4 Anders Everstrand, Viktor Bringstam Jönköpings Idrottshus D-hall
2018-01-11 19:30 141205083 Mörbylånga GOIF - CL98IC 2 - 9 Bengt Bolander, Peter Horndahl Skansenhallen
2018-01-12 20:00 141205082 FBC Kalmarsund Ungdom - Craftstadens IBK Oskarshamn 2 - 7 Roger Gardell, Michell Rohde Färjehallen
2018-01-13 13:00 141205080 IBF Tranås - Hovslätts IK 2 - 8 Casper Dahlberg, Niklas Dahlberg Tranås Idrottshall
2018-01-13 14:00 141205081 Växjö IBK - Olofströms IBK 6 - 5 Dragan Zaharijev, Edo Sabanovic Fortnox Arena Nivika hallen
2018-01-14 17:00 141205079 Östra SK Jönköping - Sävsjö IBK 4 - 5 Anders Everstrand, Thomas Atting Jönköpings Idrottshus D-hall
2018-01-19 19:30 141205089 CL98IC - FBC Kalmarsund Ungdom 4 - 3 Johan Palm, Jonas Widenstedt Falkenbergshallen
2018-01-19 19:45 141205085 Sävsjö IBK - Ljungby IK 3 - 1 Fredrik Billemark, Magnus Andersson Sävsjö Sporthall
2018-01-20 14:00 141205086 Hovslätts IK - Mörbylånga GOIF 6 - 2 Fredrik Billemark, Magnus Andersson Jönköpings Idrottshus D-hall
2018-01-20 14:00 141205088 Craftstadens IBK Oskarshamn - Östra SK Jönköping 7 - 1 Henrik Carlsson, Joacim Olofsson Oskarshamns Sporthall A-hall
2018-01-21 16:15 141205087 Olofströms IBK - IBF Tranås WO (5 - 0) Olofströms Sporthall
2018-01-27 13:00 141205094 IBF Tranås - Craftstadens IBK Oskarshamn 1 - 4 Magnus Widlund, Johan Ferm Tranås Idrottshall
2018-01-27 14:00 141205095 Växjö IBK - CL98IC 8 - 3 Annie Ankarberg, Annie Nordmark Fortnox Arena Nivika hallen
2018-01-28 16:00 141205091 Mörbylånga GOIF - Sävsjö IBK 3 - 6 Ulf Åberg, Per Elofsson Skansenhallen
2018-01-28 16:00 141205092 Ljungby IK - Hovslätts IK 4 - 5 Fredrik Fältskog, Johan Nero Wikstrand Innebandyhallen
2018-01-28 17:00 141205093 Östra SK Jönköping - Olofströms IBK 5 - 4 Senad Hamula, Linus Sandberg Jönköpings Idrottshus D-hall
2018-02-02 20:00 141205101 Östra SK Jönköping - CL98IC 3 - 9 Dawan Mofak, Jesper Rygert Jönköpings Idrottshus D-hall
2018-02-03 13:00 141205099 Sävsjö IBK - Växjö IBK 6 - 4 Daniel Pettersson, Johnny Edh Sävsjö Sporthall
2018-02-03 14:00 141205100 Craftstadens IBK Oskarshamn - Ljungby IK 7 - 5 Ulf Åberg, Per Elofsson Oskarshamns Sporthall A-hall
2018-02-03 14:30 141205098 Olofströms IBK - Mörbylånga GOIF 7 - 3 Dragan Zaharijev, Henrik Gilliusson Olofströms Sporthall
2018-02-03 17:00 141205097 Hovslätts IK - FBC Kalmarsund Ungdom 4 - 1 Oskar Cederfjord, Filip Karlsson Jönköpings Idrottshus D-hall
2018-02-10 14:30 141205106 FBC Kalmarsund Ungdom - IBF Tranås 2 - 5 Dragan Zaharijev, Anders Stenberg Färjehallen
2018-02-10 16:00 141205104 CL98IC - Hovslätts IK 2 - 8 Bengt Bolander, Peter Horndahl Falkenbergshallen
2018-02-10 16:00 141205107 Ljungby IK - Östra SK Jönköping 7 - 4 Anders Everstrand, Thomas Atting Innebandyhallen
2018-02-10 16:00 141205108 Mörbylånga GOIF - Växjö IBK 1 - 13 Bengt Andersson, Roger Gardell Skansenhallen
2018-02-11 13:00 141205103 Olofströms IBK - Sävsjö IBK 3 - 3 e.förl. Mikael Lundin, Linus Sjöberg Olofströms Sporthall
2018-02-16 19:30 141205114 Mörbylånga GOIF - FBC Kalmarsund Ungdom 5 - 2 Ulf Åberg, Per Elofsson Skansenhallen
2018-02-17 11:00 141205113 Växjö IBK - Östra SK Jönköping 11 - 2 Marcus Karlström, Edo Sabanovic Fortnox Arena Nivika hallen
2018-02-17 13:00 141205112 IBF Tranås - Ljungby IK 2 - 6 Fredrik Fältskog, Johan Nero Wikstrand Tranås Idrottshall
2018-02-18 17:00 141205109 Hovslätts IK - Craftstadens IBK Oskarshamn 2 - 4 Magnus Widlund, Johan Ferm Jönköpings Idrottshus D-hall
2018-02-18 17:30 141205110 Sävsjö IBK - CL98IC 4 - 2 Fredrik Billemark, Magnus Andersson Sävsjö Sporthall
2018-02-24 14:00 141205116 Craftstadens IBK Oskarshamn - Sävsjö IBK 5 - 6 Casper Dahlberg, Niklas Dahlberg Oskarshamns Sporthall A-hall
2018-02-24 14:00 141205118 Växjö IBK - IBF Tranås 8 - 1 Hani Mousaviyan-Utter, Gustav Svensson Fortnox Arena Nivika hallen
2018-02-24 15:00 141205115 CL98IC - Olofströms IBK 4 - 4 e.förl. Bengt Andersson, Tomas Akthagen Kalmar Sporthall A-hall
2018-02-24 16:00 141205119 Ljungby IK - FBC Kalmarsund Ungdom 11 - 0 Fredrik Billemark, Magnus Andersson Innebandyhallen
2018-02-25 17:00 141205120 Östra SK Jönköping - Mörbylånga GOIF 6 - 2 Anders Everstrand, Viktor Bringstam Jönköpings Idrottshus D-hall
2018-03-02 19:00 141205124 IBF Tranås - Östra SK Jönköping 6 - 3 Jens Axelsson, Claes Axelsson Tranås Idrottshall
2018-03-02 20:00 141205125 FBC Kalmarsund Ungdom - Växjö IBK 3 - 10 Leffe Henryson, Rolf Vatvedt Färjehallen
2018-03-03 15:00 141205121 Sävsjö IBK - Hovslätts IK 3 - 5 Casper Dahlberg, Niklas Dahlberg Sävsjö Sporthall
2018-03-03 16:00 141205126 Ljungby IK - Mörbylånga GOIF 10 - 1 Annie Ankarberg, Annie Nordmark Innebandyhallen
2018-03-03 16:45 141205122 Olofströms IBK - Craftstadens IBK Oskarshamn 2 - 4 Dragan Zaharijev, Jesper Grönblad Olofströms Sporthall
2018-03-11 11:00 141205131 Östra SK Jönköping - FBC Kalmarsund Ungdom 6 - 6 e.förl. Magnus Widlund, Thomas Atting Arenan - Jönköpings Idrottshus
2018-03-11 13:00 141205129 CL98IC - Craftstadens IBK Oskarshamn 2 - 3 Roger Gardell, Michell Rohde Falkenbergshallen
2018-03-11 14:00 141205128 Hovslätts IK - Olofströms IBK 1 - 3 Johan Ferm, Thomas Atting Arenan - Jönköpings Idrottshus
2018-03-11 14:00 141205130 Mörbylånga GOIF - IBF Tranås 4 - 4 e.förl. Ulf Åberg, Per Elofsson Skansenhallen
2018-03-11 14:00 141205132 Växjö IBK - Ljungby IK 3 - 5 Per Bratt, Henrik Gilliusson Fortnox Arena Nivika hallen
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Hovslätts IK 20 16 2 (1) 2 112-56 56 51
2. Craftstadens IBK Oskarshamn 20 15 2 (1) 3 107-56 51 48
3. Ljungby IK 20 15 1 (0) 4 114-59 55 46
4. Växjö IBK 20 14 0 (0) 6 133-70 63 42
5. Sävsjö IBK 20 11 5 (1) 4 81-67 14 39
6. Olofströms IBK 20 7 4 (0) 9 76-74 2 25
7. CL98IC 20 7 1 (0) 12 80-87 -7 22
8. Östra SK Jönköping 20 5 1 (0) 14 68-122 -54 16
9. FBC Kalmarsund Ungdom 20 4 2 (1) 14 65-111 -46 15
10. IBF Tranås 20 3 3 (0) 14 50-104 -54 12
11. Mörbylånga GOIF 20 2 1 (0) 17 49-129 -80 7
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis