Flickor Röd (2018/19)

Gruppspel
Pantamera Flickor Röd Klass A
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-10-07 13:30 166000002 IFK Gnesta - Nykvarns IF 3 - 1 Ingela Hedlund, Viktor Taavitsainen Frejahallen
2018-10-20 15:15 166000004 Nykvarns IF - Trosa Edanö IBK 0 - 1 Ivan Wahlström, Martin Dalsgard Björkestahallen
2018-10-27 14:00 166000006 Trosa Edanö IBK - IFK Gnesta 4 - 2 Viktor Taavitsainen, Emil Moberg Hedebyhallen
2018-11-25 19:45 166000008 Nykvarns IF - IFK Gnesta 7 - 1 Ivan Wahlström, Mathias Lindvall Björkestahallen
2018-11-21 19:00 166000010 Trosa Edanö IBK - Nykvarns IF 0 - 3 Viktor Taavitsainen, Emil Moberg Hedebyhallen
2018-12-15 10:30 166000012 IFK Gnesta - Trosa Edanö IBK 2 - 3 Dennis Wagermark, Jesper Asplund Frejahallen
2019-01-12 10:30 166000014 IFK Gnesta - Nykvarns IF 5 - 3 Mats Jernmo, Robin Hynninen Frejahallen
2019-01-18 18:00 166000016 Nykvarns IF - Trosa Edanö IBK 2 - 3 Josef Johancsik, Michael Amberg Björkestahallen
2019-02-02 13:30 166000018 Trosa Edanö IBK - IFK Gnesta 4 - 2 Håkan Rask, Felicia Rask Hedebyhallen
2019-02-09 16:15 166000020 Nykvarns IF - IFK Gnesta 5 - 6 Dennis Wagermark, Mats Hällgren Björkestahallen
2019-03-09 11:30 166000022 Trosa Edanö IBK - Nykvarns IF 4 - 0 Ingela Hedlund, Peter Sigurbjörnsson Hedebyhallen
2019-03-23 12:30 166000024 IFK Gnesta - Trosa Edanö IBK 4 - 5 Emil Moberg, Robin Hynninen Frejahallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Trosa Edanö IBK 8 7 0 1 24-15 9 21
2. IFK Gnesta 8 3 0 5 25-32 -7 9
3. Nykvarns IF 8 2 0 6 21-23 -2 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Flickor Röd Klass AB
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-10-13 15:30 166001002 Trosa Edanö IBK - Torshälla IBK 2 - 0 Josef Johancsik, Joacim Hansson Hedebyhallen
2018-11-10 11:45 166001004 IFK Gnesta - Katrineholms IBF 14 - 3 Martin Dalsgard, Michael Amberg Frejahallen
2018-11-11 11:30 166001006 Torshälla IBK - Nykvarns IF 1 - 7 Martin Dalsgard, Michael Amberg Skjulstahallen A
2019-01-12 13:00 166001008 Katrineholms IBF - Trosa Edanö IBK 3 - 1 Karl-Gustav Bergström, Daniel Jävergren Valla Sporthall
2019-01-25 19:45 166001011 Nykvarns IF - Katrineholms IBF 3 - 3 Göran Karlsson, Mats Hällgren Björkestahallen
2019-01-26 12:00 166001012 IFK Gnesta - Torshälla IBK 5 - 4 Mats Jernmo, Robin Hynninen Frejahallen
2019-02-09 14:00 166001014 Torshälla IBK - Trosa Edanö IBK 2 - 7 Fredrik Wernqvist, Ludvig Carlsson Skjulstahallen A
2019-02-17 14:30 166001016 Katrineholms IBF - IFK Gnesta 1 - 10 Aarre Hietanen, Håkan Rask Duveholmshallen A
2019-03-03 13:00 166001018 Nykvarns IF - Torshälla IBK 4 - 1 Fredrik Licke, Mathias Lindvall Björkestahallen
2019-03-17 11:30 166001020 Trosa Edanö IBK - Katrineholms IBF 2 - 1 Robin Hynninen, Jesper Asplund Hedebyhallen
2019-03-30 11:30 166001023 Katrineholms IBF - Nykvarns IF 0 - 4 Karl-Gustav Bergström, Håkan Rask Duveholmshallen A
2019-03-31 17:00 166001024 Torshälla IBK - IFK Gnesta 4 - 4 Emil Moberg, Viktor Taavitsainen Skjulstahallen A
2018-09-24 166001027 Katrineholms IBF - Torshälla IBK 1 - 2
2018-12-02 17:45 166001026 Nykvarns IF - IFK Gnesta 7 - 3 Peter Sigurbjörnsson, Amanda Sigurbjörnsson Björkestahallen
2018-11-17 10:00 166001029 Trosa Edanö IBK - IFK Gnesta 5 - 0 Viktor Taavitsainen, Jesper Asplund Hedebyhallen
2018-09-30 10:00 166001032 Trosa Edanö IBK - Nykvarns IF 2 - 3 Viktor Taavitsainen, Emil Moberg Hedebyhallen
2019-01-07 166001036 Torshälla IBK - Katrineholms IBF 2 - 4
2019-01-27 11:30 166001035 IFK Gnesta - Nykvarns IF 2 - 1 Dennis Wagermark, Mats Hällgren Frejahallen
2019-03-30 16:30 166001038 IFK Gnesta - Trosa Edanö IBK 2 - 3 Dennis Wagermark, Mats Hällgren Frejahallen
2019-03-22 19:15 166001041 Nykvarns IF - Trosa Edanö IBK 4 - 3 Göran Karlsson, Amanda Sigurbjörnsson Björkestahallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Nykvarns IF 8 6 1 1 33-15 18 19
2. Trosa Edanö IBK 8 5 0 3 25-15 10 15
3. IFK Gnesta 8 4 1 3 40-28 12 13
4. Katrineholms IBF 8 2 1 5 16-38 -22 7
5. Torshälla IBK 8 1 1 6 16-34 -18 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Flickor Röd Klass B
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-09-29 16:00 166002001 Trosa Edanö IBK - Strängnäs IBK 5 - 0 Sigge Maurer, Emil Moberg Hedebyhallen
2018-09-30 13:00 166002003 Katrineholms IBF - Torshälla IBK 1 - 2 Niclas Andersson, Admir Brkic Duveholmshallen A
2018-10-06 10:45 166002006 Katrineholms IBF - Nykvarns IF 1 - 3 Karl-Gustav Bergström, Julia Rask Duveholmshallen A
2018-10-07 13:00 166002005 Torshälla IBK - Trosa Edanö IBK 1 - 1 Linus Broberg, Adam Åsén Skjulstahallen A
2018-10-07 16:00 166002004 Strängnäs IBK - Järna SK 4 - 2 Mikael Samuelsson, Christian Engfors Karinslundshallen
2018-10-21 11:00 166002009 Trosa Edanö IBK - Nykvarns IF 2 - 1 , Arne Brattehag Hedebyhallen
2018-10-21 15:00 166002008 Strängnäs IBK - Torshälla IBK 1 - 4 Stefan Öberg, Fredrik Wernqvist Karinslundshallen
2018-10-28 16:00 166002010 Torshälla IBK - Järna SK 4 - 1 Christian Engfors, Michael Amberg Skjulstahallen A
2018-10-28 17:45 166002012 Nykvarns IF - Strängnäs IBK 3 - 2 Dennis Wagermark, Jesper Asplund Björkestahallen
2018-11-18 11:00 166002013 Järna SK - Katrineholms IBF 1 - 1 Mats Hällgren, Josef Johancsik Hölö Allaktivitetshall
2018-11-18 16:00 166002014 Torshälla IBK - Nykvarns IF 0 - 5 Ludvig Carlsson, Albin Von Carlsburg Skjulstahallen A
2018-11-24 10:15 166002016 Nykvarns IF - Järna SK 8 - 1 Ingela Hedlund, Peter Sigurbjörnsson Björkestahallen
2018-11-25 14:00 166002017 Trosa Edanö IBK - Katrineholms IBF 12 - 2 Emil Moberg, Viktor Taavitsainen Hedebyhallen
2018-12-16 11:30 166002019 Järna SK - Trosa Edanö IBK 1 - 5 Göran Engfors, Ingela Hedlund Hölö Allaktivitetshall
2018-12-16 13:00 166002020 Katrineholms IBF - Strängnäs IBK 2 - 1 Mikael Samuelsson, Molly Samuelsson Duveholmshallen A
2019-01-13 15:00 166002022 Strängnäs IBK - Trosa Edanö IBK 1 - 5 Karl-Gustav Bergström, Anton Carlsson Karinslundshallen
2019-01-13 15:00 166002024 Torshälla IBK - Katrineholms IBF 2 - 4 Håkan Rask, Peter Sigurbjörnsson Skjulstahallen A
2019-01-19 13:00 166002026 Trosa Edanö IBK - Torshälla IBK 4 - 0 Göran Engfors, Admir Brkic Hedebyhallen
2019-01-20 13:30 166002025 Järna SK - Strängnäs IBK 2 - 1 Patrik Andersén, Sigge Maurer Hölö Allaktivitetshall
2019-01-20 14:00 166002027 Nykvarns IF - Katrineholms IBF 6 - 0 Mats Jernmo, Mathias Lindvall Björkestahallen
2019-02-02 12:00 166002029 Torshälla IBK - Strängnäs IBK 0 - 2 Linus Broberg, Hampus Larsson Skjulstahallen A
2019-02-02 17:00 166002030 Nykvarns IF - Trosa Edanö IBK 1 - 2 Niclas Andersson, Mathias Lindvall Björkestahallen
2019-02-10 13:00 166002031 Järna SK - Torshälla IBK 2 - 1 Mats Hällgren, Mats Jernmo Hölö Allaktivitetshall
2019-02-10 17:00 166002033 Strängnäs IBK - Nykvarns IF 1 - 3 Ingela Hedlund, Peter Sigurbjörnsson Karinslundshallen
2019-03-09 14:00 166002034 Katrineholms IBF - Järna SK 5 - 4 Mikael Samuelsson, Daniel Jävergren Duveholmshallen C
2019-03-10 13:15 166002035 Nykvarns IF - Torshälla IBK 5 - 0 Ingela Hedlund, Peter Sigurbjörnsson Björkestahallen
2019-03-24 10:00 166002037 Järna SK - Nykvarns IF 1 - 3 Kjell-olof Ingvar Rolin, Josef Johancsik Hölö Allaktivitetshall
2019-03-24 12:45 166002038 Katrineholms IBF - Trosa Edanö IBK 1 - 3 Niclas Andersson, Jan Berg Valla Sporthall
2019-02-02 16:00 166002041 Strängnäs IBK - Katrineholms IBF 1 - 1 Mikko Mäkelä, Ludvig Carlsson Thomas Arena
2019-04-03 19:00 166002040 Trosa Edanö IBK - Järna SK 2 - 0 Dennis Wagermark, Emil Moberg Hedebyhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Trosa Edanö IBK 10 9 1 0 41-8 33 28
2. Nykvarns IF 10 8 0 2 38-10 28 24
3. Katrineholms IBF 10 3 2 5 18-35 -17 11
4. Torshälla IBK 10 3 1 6 14-26 -12 10
5. Strängnäs IBK 10 2 1 7 14-27 -13 7
6. Järna SK 10 2 1 7 15-34 -19 7
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Flickor Röd Klass BC
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-10-13 13:00 166003001 Järna SK - Malmköpings IBF 6 - 2 Patrik Andersén, Sigge Maurer Hölö Allaktivitetshall
2018-10-13 14:45 166003003 Nykvarns IF - Nykvarns IF Svart 4 - 3 Robin Hynninen, Mathias Lindvall Björkestahallen
2018-11-10 11:00 166003005 Nykvarns IF Svart - Järna SK 6 - 2 Viktor Taavitsainen, Emil Moberg Björkestahallen
2018-11-11 13:00 166003004 Strängnäs IBK - Malmköpings IBF 6 - 2 Peter Sigurbjörnsson, Amanda Sigurbjörnsson Karinslundshallen
2019-01-06 15:00 166003009 Nykvarns IF Svart - Strängnäs IBK 1 - 2 Josef Johancsik, Mathias Lindvall Björkestahallen
2019-01-06 16:30 166003008 Malmköpings IBF - Trosa Edanö IBK 1 - 9 Daniel Jävergren, Karl-Gustav Bergström Malmköpings Sporthall
2019-01-26 15:00 166003010 Trosa Edanö IBK - Nykvarns IF Svart 6 - 1 Dennis Wagermark, Viktor Taavitsainen Hedebyhallen
2019-01-26 16:30 166003011 Nykvarns IF - Malmköpings IBF 3 - 0 Mathias Lindvall, Håkan Rask Björkestahallen
2019-02-01 18:00 166003015 Nykvarns IF Svart - Nykvarns IF 1 - 11 Robin Hynninen, Jesper Asplund Björkestahallen
2019-02-16 15:00 166003013 Malmköpings IBF - Järna SK 2 - 4 Jan Berg, Niclas Andersson Malmköpings Sporthall
2019-03-02 12:00 166003016 Malmköpings IBF - Strängnäs IBK 0 - 2 Mathias Lindvall, Ivan Wahlström Malmköpings Sporthall
2019-03-02 12:30 166003017 Järna SK - Nykvarns IF Svart 2 - 4 Emil Moberg, Viktor Taavitsainen Hölö Allaktivitetshall
2019-03-16 13:00 166003021 Strängnäs IBK - Nykvarns IF Svart 3 - 3 Mattias Lönnborg, Adam Lönnborg Thomas Arena
2019-03-16 13:30 166003020 Trosa Edanö IBK - Malmköpings IBF 8 - 1 Michael Amberg, Niclas Andersson Hedebyhallen
2019-03-30 12:30 166003022 Nykvarns IF Svart - Trosa Edanö IBK 2 - 4 Emil Moberg, Viktor Taavitsainen Björkestahallen
2019-03-31 12:00 166003023 Malmköpings IBF - Nykvarns IF 1 - 5 Aarre Hietanen, Michael Amberg Malmköpings Sporthall
2018-10-22 166003026 Nykvarns IF - Strängnäs IBK 3 - 2
2018-12-10 166003025 Järna SK - Trosa Edanö IBK 1 - 5
2018-09-24 166003029 Trosa Edanö IBK - Strängnäs IBK 5 - 0
2018-10-22 166003030 Malmköpings IBF - Nykvarns IF Svart 3 - 4
2019-03-18 166003028 Järna SK - Nykvarns IF 1 - 3
2018-10-15 166003032 Trosa Edanö IBK - Nykvarns IF 2 - 1
2019-01-14 166003031 Järna SK - Strängnäs IBK 2 - 1
2019-02-04 166003035 Strängnäs IBK - Nykvarns IF 1 - 3
2019-04-01 166003034 Trosa Edanö IBK - Järna SK 2 - 0
2018-11-19 166003037 Nykvarns IF - Järna SK 8 - 1
2019-01-07 166003038 Strängnäs IBK - Trosa Edanö IBK 1 - 5
2019-02-04 166003039 Nykvarns IF Svart - Malmköpings IBF 4 - 4
2018-10-01 166003040 Strängnäs IBK - Järna SK 4 - 2
2019-01-28 166003041 Nykvarns IF - Trosa Edanö IBK 1 - 2
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Trosa Edanö IBK 10 10 0 0 48-9 39 30
2. Nykvarns IF 10 8 0 2 42-14 28 24
3. Strängnäs IBK 10 4 1 5 22-26 -4 13
4. Nykvarns IF Svart 10 3 2 5 29-41 -12 11
5. Järna SK 10 3 0 7 21-37 -16 9
6. Malmköpings IBF 10 0 1 9 16-51 -35 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Flickor Röd Klass C
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-10-06 14:15 166004002 Onyx IBS - Nykvarns IF 2 - 4 Mikael Samuelsson, Molly Samuelsson Rosvalla B
2018-10-27 15:00 166004001 Telge SIBK - Strängnäs IBK 3 - 2 Mikael Celik, Josef Celik Västergård Arena A
2019-02-07 19:00 166004003 Malmköpings IBF - Ekbackskyrkans IBK 3 - 4 Håkan Rask, Felicia Rask Malmköpings Sporthall
2018-10-07 14:00 166004006 Malmköpings IBF - Onyx IBS 4 - 2 Karl-Gustav Bergström, Niclas Andersson Malmköpings Sporthall
2018-10-07 17:30 166004004 Strängnäs IBK - Trosa Edanö IBK 0 - 3 Mikael Samuelsson, Christian Engfors Karinslundshallen
2019-01-13 16:15 166004005 Ekbackskyrkans IBK - Telge SIBK 3 - 2 Mathias Lindvall, Ivan Wahlström Vingåkers Sporthall
2018-10-20 11:30 166004007 Trosa Edanö IBK - Nykvarns IF 1 - 3 Sigge Maurer, Jesper Asplund Hedebyhallen
2018-10-21 11:45 166004009 Telge SIBK - Onyx IBS 1 - 3 Peter Sigurbjörnsson, Ingela Hedlund Västergård Arena A
2018-11-25 14:30 166004008 Strängnäs IBK - Ekbackskyrkans IBK 5 - 4 Aarre Hietanen, Jonas Holm Thomas Arena
2018-10-27 15:00 166004011 Malmköpings IBF - Nykvarns IF 3 - 4 Göran Engfors, Linus Broberg Malmköpings Sporthall
2018-10-28 12:00 166004012 Onyx IBS - Strängnäs IBK 2 - 4 Emil Moberg, Viktor Taavitsainen Rosvalla A
2019-02-10 16:00 166004010 Ekbackskyrkans IBK - Trosa Edanö IBK 4 - 1 Anton Carlsson, Göran Karlsson Vingåkers Sporthall
2018-11-17 08:45 166004013 Trosa Edanö IBK - Malmköpings IBF 4 - 4 Viktor Taavitsainen, Jesper Asplund Hedebyhallen
2018-11-17 11:30 166004015 Nykvarns IF - Telge SIBK 3 - 2 Fredrik Licke, Mathias Lindvall Björkestahallen
2018-11-18 14:00 166004014 Ekbackskyrkans IBK - Onyx IBS 3 - 9 Aarre Hietanen, Arne Brattehag Vingåkers Sporthall
2018-11-24 13:30 166004016 Onyx IBS - Trosa Edanö IBK 2 - 1 Sigge Maurer, Arne Brattehag Ramdalshallen
2018-11-25 10:00 166004018 Strängnäs IBK - Nykvarns IF 2 - 2 Aarre Hietanen, Jonas Holm Thomas Arena
2018-11-25 12:30 166004017 Telge SIBK - Malmköpings IBF 3 - 2 Mikko Mäkelä, Göran Karlsson Västergård Arena A
2018-12-15 11:45 166004019 Trosa Edanö IBK - Telge SIBK 2 - 0 Viktor Taavitsainen, Emil Moberg Hedebyhallen
2018-12-15 13:30 166004020 Malmköpings IBF - Strängnäs IBK 0 - 3 Lena Widegren, Jan Berg Malmköpings Sporthall
2019-03-31 16:00 166004021 Ekbackskyrkans IBK - Nykvarns IF 3 - 6 Aarre Hietanen, Karl-Gustav Bergström Vingåkers Sporthall
2019-01-12 12:30 166004023 Nykvarns IF - Onyx IBS 5 - 2 Sigge Maurer, Arne Brattehag Björkestahallen
2019-01-26 10:30 166004022 Strängnäs IBK - Telge SIBK 4 - 1 Göran Engfors, Göran Karlsson Thomas Arena
2019-03-03 10:30 166004024 Ekbackskyrkans IBK - Malmköpings IBF 2 - 2 Karl-Gustav Bergström, Mikael Samuelsson Vingåkers Sporthall
2019-01-19 11:30 166004025 Trosa Edanö IBK - Strängnäs IBK 1 - 0 Göran Engfors, Admir Brkic Hedebyhallen
2019-01-19 16:30 166004026 Telge SIBK - Ekbackskyrkans IBK 5 - 5 Kjell-olof Ingvar Rolin, Josef Johancsik Västergård Arena A
2019-01-20 13:45 166004027 Onyx IBS - Malmköpings IBF 2 - 3 Niclas Andersson, Gabriel Cakici Rosvalla B
2019-02-02 12:30 166004028 Nykvarns IF - Trosa Edanö IBK 2 - 3 Ingela Hedlund, Adam Lönnborg Björkestahallen
2019-02-03 09:45 166004030 Onyx IBS - Telge SIBK 2 - 1 Sigge Maurer, Arne Brattehag Rosvalla C
2019-02-09 10:30 166004029 Ekbackskyrkans IBK - Strängnäs IBK 3 - 3 , Karl-Gustav Bergström Kvarnängshallen
2018-10-28 11:45 166004031 Trosa Edanö IBK - Ekbackskyrkans IBK 2 - 2 Amanda Sigurbjörnsson, Peter Sigurbjörnsson Hedebyhallen
2019-02-09 14:45 166004032 Nykvarns IF - Malmköpings IBF 4 - 4 Dennis Wagermark, Mats Hällgren Björkestahallen
2019-02-10 15:30 166004033 Strängnäs IBK - Onyx IBS 3 - 1 Ingela Hedlund, Peter Sigurbjörnsson Karinslundshallen
2019-02-16 12:00 166004036 Telge SIBK - Nykvarns IF 1 - 1 Mats Jernmo, Robin Hynninen Västergård Arena A
2019-03-09 09:30 166004035 Onyx IBS - Ekbackskyrkans IBK 1 - 3 Karl-Gustav Bergström, Josef Cakici Rosvalla A
2019-03-09 10:00 166004034 Malmköpings IBF - Trosa Edanö IBK 4 - 4 Robin Hynninen, Jesper Asplund Malmköpings Sporthall
2019-03-22 18:00 166004039 Nykvarns IF - Strängnäs IBK 4 - 6 Göran Karlsson, Amanda Sigurbjörnsson Björkestahallen
2019-03-22 19:00 166004037 Trosa Edanö IBK - Onyx IBS 2 - 1 Emil Moberg, Viktor Taavitsainen Hedebyhallen
2019-03-23 15:00 166004038 Malmköpings IBF - Telge SIBK 4 - 3 Daniel Jävergren, Simon Johansson Malmköpings Sporthall
2018-12-15 09:30 166004042 Nykvarns IF - Ekbackskyrkans IBK 5 - 3 Fredrik Licke, Amanda Sigurbjörnsson Björkestahallen
2019-02-24 15:30 166004041 Strängnäs IBK - Malmköpings IBF 4 - 2 Göran Karlsson, Amanda Sigurbjörnsson Thomas Arena
2019-03-31 10:30 166004040 Telge SIBK - Trosa Edanö IBK 0 - 2 Jennifer Boyaci, Peter Sigurbjörnsson Västergård Arena A
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Nykvarns IF 12 7 3 2 43-32 11 24
2. Strängnäs IBK 12 7 2 3 36-26 10 23
3. Trosa Edanö IBK 12 6 3 3 26-22 4 21
4. Ekbackskyrkans IBK 12 4 4 4 39-44 -5 16
5. Malmköpings IBF 12 3 4 5 35-39 -4 13
6. Onyx IBS 12 4 0 8 29-34 -5 12
7. Telge SIBK 12 2 2 8 22-33 -11 8
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Flickor Röd Klass CD
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-10-07 14:30 166005002 Telge SIBK - Nykvarns IF 1 - 7 Robin Hynninen, Adam Lönnborg Västergård Arena A
2018-10-13 11:45 166005003 Onyx IBS - IFK Gnesta 4 - 1 Josef Cakici, Gabriel Cakici Ramdalshallen
2018-10-13 12:50 166005001 Trosa Edanö IBK - Torshälla IBK 2 - 0 Josef Johancsik, Joacim Hansson Hedebyhallen
2018-11-10 10:15 166005005 IFK Gnesta - Trosa Edanö IBK 4 - 3 Martin Dalsgard, Michael Amberg Frejahallen
2018-11-10 12:15 166005006 Nykvarns IF - Onyx IBS 0 - 4 Viktor Taavitsainen, Emil Moberg Björkestahallen
2018-11-11 15:00 166005004 Strängnäs IBK - Torshälla IBK 3 - 3 Peter Sigurbjörnsson, Amanda Sigurbjörnsson Karinslundshallen
2019-01-05 13:30 166005009 IFK Gnesta - Strängnäs IBK 2 - 6 Dennis Wagermark, Jesper Asplund Frejahallen
2019-01-06 11:30 166005007 Trosa Edanö IBK - Nykvarns IF 2 - 5 Viktor Taavitsainen, Leo Lindh Hedebyhallen
2019-03-10 10:00 166005008 Torshälla IBK - Telge SIBK 2 - 3 Göran Engfors, Göran Karlsson Skjulstahallen B
2019-01-25 18:00 166005010 Telge SIBK - IFK Gnesta 3 - 2 Christer Avasjö, Jonas Holm Västergård Arena A
2019-01-26 12:30 166005011 Onyx IBS - Torshälla IBK 2 - 1 Admir Brkic, Josef Cakici Ramdalshallen
2019-01-27 15:00 166005012 Strängnäs IBK - Nykvarns IF 1 - 2 Peter Sigurbjörnsson, Amanda Sigurbjörnsson Karinslundshallen
2019-02-17 12:00 166005014 Nykvarns IF - Telge SIBK 4 - 2 Dennis Wagermark, Peter Sigurbjörnsson Björkestahallen
2019-02-17 14:30 166005013 Torshälla IBK - Trosa Edanö IBK 1 - 3 Göran Engfors, Ludvig Carlsson Skjulstahallen A
2019-03-29 19:30 166005015 IFK Gnesta - Onyx IBS 0 - 3 Emil Moberg, Robin Hynninen Frejahallen
2019-03-02 11:15 166005017 Trosa Edanö IBK - IFK Gnesta 5 - 0 Rasmus Widén, Robin Hynninen Hedebyhallen
2019-03-03 09:30 166005018 Onyx IBS - Nykvarns IF 1 - 5 Oliwer Assarp - Karlenäs, Liam Bodingh Rosvalla A
2019-03-03 10:30 166005016 Torshälla IBK - Strängnäs IBK 1 - 8 Linus Broberg, Hampus Larsson Skjulstahallen A
2019-03-16 10:30 166005020 Telge SIBK - Torshälla IBK 2 - 2 Agnes Lundberg, Jennifer Boyaci Västergård Arena A
2019-03-16 11:30 166005021 Strängnäs IBK - IFK Gnesta 1 - 1 Mattias Lönnborg, Adam Lönnborg Thomas Arena
2019-03-17 09:30 166005019 Nykvarns IF - Trosa Edanö IBK 8 - 0 Fredrik Licke, Felix Ögren Björkestahallen
2019-03-30 11:00 166005024 Nykvarns IF - Strängnäs IBK 4 - 2 Emil Moberg, Viktor Taavitsainen Björkestahallen
2019-03-30 15:00 166005022 IFK Gnesta - Telge SIBK 1 - 5 Dennis Wagermark, Mats Hällgren Frejahallen
2019-03-31 14:00 166005023 Torshälla IBK - Onyx IBS 2 - 3 Ludvig Carlsson, Michael Amberg Skjulstahallen A
2018-09-24 166005027 Torshälla IBK - Nykvarns IF 1 - 6
2018-10-22 166005026 Onyx IBS - Strängnäs IBK 2 - 4
2018-12-10 166005025 Trosa Edanö IBK - Telge SIBK 2 - 0
2018-09-23 166005029 Telge SIBK - Strängnäs IBK 3 - 2
2019-01-14 166005030 Torshälla IBK - IFK Gnesta 4 - 3
2019-03-18 166005028 Trosa Edanö IBK - Onyx IBS 2 - 1
2018-10-15 166005032 Telge SIBK - Onyx IBS 1 - 3
2018-10-15 166005033 Nykvarns IF - IFK Gnesta 5 - 1
2019-01-14 166005031 Trosa Edanö IBK - Strängnäs IBK 1 - 0
2019-01-07 166005036 Nykvarns IF - Torshälla IBK 8 - 2
2019-02-04 166005035 Strängnäs IBK - Onyx IBS 3 - 1
2019-04-01 166005034 Telge SIBK - Trosa Edanö IBK 0 - 2
2018-10-01 166005039 IFK Gnesta - Torshälla IBK 11 - 0
2018-11-19 166005037 Onyx IBS - Trosa Edanö IBK 2 - 1
2019-01-07 166005038 Strängnäs IBK - Telge SIBK 4 - 1
2018-10-01 166005040 Strängnäs IBK - Trosa Edanö IBK 0 - 3
2019-01-28 166005041 Onyx IBS - Telge SIBK 2 - 1
2019-01-28 166005042 IFK Gnesta - Nykvarns IF 2 - 8
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Nykvarns IF 12 11 0 1 62-19 43 33
2. Onyx IBS 12 8 0 4 28-21 7 24
3. Trosa Edanö IBK 12 8 0 4 26-21 5 24
4. Strängnäs IBK 12 5 2 5 34-24 10 17
5. Telge SIBK 12 4 1 7 22-33 -11 13
6. IFK Gnesta 12 2 1 9 28-47 -19 7
7. Torshälla IBK 12 1 2 9 19-54 -35 5
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Flickor Röd Klass D
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-09-30 11:00 166006004 Torshälla IBK - Nykvarns IF 1 - 6 Felix Wernqvist, Albin Von Carlsburg Skjulstahallen A
2018-09-30 12:00 166006001 Järna SK - Onyx IBS 7 - 2 Mikko Mäkelä, Göran Karlsson Hölö Allaktivitetshall
2018-09-30 15:00 166006003 Malmköpings IBF - IFK Gnesta 4 - 2 Admir Brkic, Niclas Andersson Malmköpings Sporthall
2018-10-13 17:00 166006002 Telge SIBK - Katrineholms IBF 3 - 5 Emil Moberg, Göran Karlsson Västergård Arena A
2018-10-06 09:30 166006007 Katrineholms IBF - Malmköpings IBF 2 - 5 Julia Rask, Felicia Rask Duveholmshallen A
2018-10-06 10:30 166006005 Onyx IBS - Nykvarns IF 1 - 6 Ingela Hedlund, Peter Sigurbjörnsson Rosvalla B
2018-10-06 11:45 166006006 IFK Gnesta - Torshälla IBK 11 - 0 Niclas Andersson, Viktor Taavitsainen Frejahallen
2018-10-07 11:00 166006008 Järna SK - Telge SIBK 4 - 3 Agnes Lundberg, Jennifer Boyaci Hölö Allaktivitetshall
2018-10-20 10:30 166006009 Telge SIBK - Onyx IBS 5 - 3 Mats Hällgren, Dennis Wagermark Västergård Arena A
2018-10-20 12:00 166006010 Malmköpings IBF - Järna SK 2 - 1 Joacim Hansson, Karl-Gustav Bergström Malmköpings Sporthall
2018-10-21 12:15 166006012 Nykvarns IF - IFK Gnesta 5 - 1 Ivan Wahlström, Fredrik Licke Björkestahallen
2018-10-21 13:00 166006011 Torshälla IBK - Katrineholms IBF 7 - 7 Karl-Gustav Bergström, Ludvig Carlsson Skjulstahallen A
2018-10-26 18:30 166006013 Onyx IBS - IFK Gnesta 1 - 4 Rasmus Widén, Bemir Brkic Rosvalla A
2018-10-27 12:00 166006016 Telge SIBK - Malmköpings IBF 0 - 4 Joacim Hansson, Josef Johancsik Västergård Arena A
2018-10-27 13:00 166006015 Järna SK - Torshälla IBK 1 - 0 Adam Lönnborg, Molly Samuelsson Hölö Allaktivitetshall
2018-10-28 10:00 166006014 Katrineholms IBF - Nykvarns IF 2 - 7 Daniel Jävergren, Felicia Rask Duveholmshallen B
2018-11-17 10:15 166006019 Nykvarns IF - Järna SK 7 - 3 Fredrik Licke, Mathias Lindvall Björkestahallen
2018-11-17 13:00 166006020 IFK Gnesta - Katrineholms IBF 5 - 4 Filip Broström, Christian Engfors Frejahallen
2018-11-17 13:30 166006017 Malmköpings IBF - Onyx IBS 4 - 2 Albin Von Carlsburg, Felix Wernqvist Malmköpings Sporthall
2018-11-18 14:30 166006018 Torshälla IBK - Telge SIBK 2 - 1 Ludvig Carlsson, Albin Von Carlsburg Skjulstahallen A
2018-11-24 12:00 166006024 Malmköpings IBF - Torshälla IBK 0 - 1 Daniel Jävergren, Göran Karlsson Malmköpings Sporthall
2018-11-24 13:00 166006023 Telge SIBK - Nykvarns IF 1 - 0 Jennifer Boyaci, Agnes Lundberg Västergård Arena A
2018-11-25 11:00 166006022 Järna SK - IFK Gnesta 2 - 4 Admir Brkic, Bemir Brkic Hölö Allaktivitetshall
2018-11-25 11:30 166006021 Onyx IBS - Katrineholms IBF 9 - 8 Liam Bodingh, Oliwer Assarp - Karlenäs Rosvalla C
2018-12-08 14:15 166006027 IFK Gnesta - Telge SIBK 4 - 2 Jan Berg, Lena Widegren Frejahallen
2018-12-15 10:30 166006028 Katrineholms IBF - Järna SK 2 - 4 Karl-Gustav Bergström, Daniel Jävergren Valla Sporthall
2018-12-15 12:30 166006026 Nykvarns IF - Malmköpings IBF 8 - 1 Patrik Andersén, Amanda Sigurbjörnsson Björkestahallen
2018-12-16 11:30 166006025 Torshälla IBK - Onyx IBS 1 - 0 Ludvig Carlsson, Michael Amberg Skjulstahallen A
2019-01-12 09:00 166006031 IFK Gnesta - Malmköpings IBF 4 - 0 Mats Jernmo, Robin Hynninen Frejahallen
2019-01-12 11:15 166006032 Nykvarns IF - Torshälla IBK 5 - 2 Sigge Maurer, Arne Brattehag Björkestahallen
2019-01-12 11:30 166006030 Katrineholms IBF - Telge SIBK 2 - 3 Karl-Gustav Bergström, Daniel Jävergren Valla Sporthall
2019-01-13 11:00 166006029 Onyx IBS - Järna SK 3 - 6 Sigge Maurer, Arne Brattehag Ramdalshallen
2019-01-19 13:30 166006035 Malmköpings IBF - Katrineholms IBF 4 - 2 Daniel Jävergren, Felicia Rask Malmköpings Sporthall
2019-01-20 10:00 166006034 Torshälla IBK - IFK Gnesta 4 - 3 Filip Broström, Christian Engfors Skjulstahallen A
2019-01-20 10:15 166006036 Telge SIBK - Järna SK 4 - 5 Aarre Hietanen, Robin Hynninen Västergård Arena A
2019-01-20 12:45 166006033 Nykvarns IF - Onyx IBS 8 - 2 Mats Jernmo, Mathias Lindvall Björkestahallen
2019-02-02 11:30 166006038 Järna SK - Malmköpings IBF 0 - 1 Viktor Taavitsainen, Daniel Pettersson Hölö Allaktivitetshall
2019-02-03 12:15 166006037 Onyx IBS - Telge SIBK 1 - 3 Sigge Maurer, Arne Brattehag Rosvalla C
2019-02-03 13:45 166006039 Katrineholms IBF - Torshälla IBK 0 - 5 Daniel Pettersson, Niclas Andersson Duveholmshallen A
2019-02-23 13:30 166006040 IFK Gnesta - Nykvarns IF 2 - 8 Dennis Wagermark, Mats Hällgren Frejahallen
2019-02-09 12:00 166006041 IFK Gnesta - Onyx IBS 2 - 0 Jesper Asplund, Robin Hynninen Frejahallen
2019-02-09 13:15 166006042 Nykvarns IF - Katrineholms IBF 4 - 3 Mats Jernmo, Sigge Maurer Björkestahallen
2019-02-09 13:30 166006044 Malmköpings IBF - Telge SIBK 0 - 2 Daniel Jävergren, Jan Berg Malmköpings Sporthall
2019-03-17 10:30 166006043 Torshälla IBK - Järna SK 7 - 3 Amanda Sigurbjörnsson, Christian Engfors Stiga Sports Arena A1
2019-03-09 11:00 166006046 Telge SIBK - Torshälla IBK 2 - 4 Aarre Hietanen, Mats Hällgren Västergård Arena A
2019-03-09 12:00 166006045 Onyx IBS - Malmköpings IBF 2 - 3 Karl-Gustav Bergström, Josef Cakici Rosvalla A
2019-03-10 13:00 166006048 Katrineholms IBF - IFK Gnesta 5 - 3 Mikael Samuelsson, Molly Samuelsson Duveholmshallen A
2019-03-10 13:30 166006047 Järna SK - Nykvarns IF 2 - 3 Mikko Mäkelä, Göran Karlsson Hölö Allaktivitetshall
2019-03-23 14:00 166006050 IFK Gnesta - Järna SK 4 - 5 Robin Hynninen, Emil Moberg Frejahallen
2019-03-24 11:00 166006051 Nykvarns IF - Telge SIBK 2 - 1 Fredrik Licke, Henrik Dahlgren Björkestahallen
2019-03-24 14:00 166006049 Katrineholms IBF - Onyx IBS 3 - 3 Niclas Andersson, Lena Widegren Valla Sporthall
2019-03-24 16:00 166006052 Torshälla IBK - Malmköpings IBF 2 - 2 Göran Engfors, Göran Karlsson Skjulstahallen A
2019-01-26 12:30 166006056 Järna SK - Katrineholms IBF 7 - 0 Kjell-olof Ingvar Rolin, Josef Johancsik Hölö Allaktivitetshall
2019-01-31 18:30 166006055 Telge SIBK - IFK Gnesta 3 - 3 Jennifer Boyaci, Agnes Lundberg Pershagens Sporthall
2019-02-24 14:30 166006054 Malmköpings IBF - Nykvarns IF 1 - 3 Håkan Rask, Felicia Rask Malmköpings Sporthall
2019-04-06 13:30 166006053 Onyx IBS - Torshälla IBK 3 - 2 Josef Cakici, Camilla Örnebro Rosvalla A
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Nykvarns IF 14 13 0 1 72-23 49 39
2. Malmköpings IBF 14 8 1 5 31-31 0 25
3. Järna SK 14 8 0 6 50-42 8 24
4. Torshälla IBK 14 7 2 5 38-44 -6 23
5. IFK Gnesta 14 7 1 6 52-43 9 22
6. Telge SIBK 14 5 1 8 33-39 -6 16
7. Katrineholms IBF 14 2 2 10 45-69 -24 8
8. Onyx IBS 14 2 1 11 32-62 -30 7
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Flickor Röd Klass DE
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-10-14 11:00 166007001 Katrineholms IBF - Telge SIBK 6 - 3 Mattias Lönnborg, Adam Lönnborg Valla Sporthall
2018-10-14 12:00 166007002 Onyx IBS - Malmköpings IBF 1 - 1 Josef Cakici, Gabriel Cakici Rosvalla C
2018-11-10 11:30 166007003 Telge SIBK - Järna SK 7 - 1 Robin Hynninen, Mats Jernmo Västergård Arena A
2018-11-11 15:00 166007004 Malmköpings IBF - Katrineholms IBF 2 - 2 Felicia Rask, Håkan Rask Malmköpings Sporthall
2019-01-27 11:30 166007005 Järna SK - Onyx IBS 1 - 1 Jesper Asplund, Robin Hynninen Hölö Allaktivitetshall
2019-01-27 13:30 166007006 Telge SIBK - Malmköpings IBF 4 - 0 Jennifer Boyaci, Adam Lönnborg Västergård Arena A
2019-02-15 18:30 166007008 Katrineholms IBF - Onyx IBS 6 - 6 Mikael Samuelsson, Håkan Rask Duveholmshallen C
2019-02-16 13:30 166007007 Malmköpings IBF - Järna SK 2 - 1 Jan Berg, Niclas Andersson Malmköpings Sporthall
2019-03-30 11:00 166007010 Onyx IBS - Telge SIBK 1 - 1 Liam Bodingh, Oliwer Assarp - Karlenäs Rosvalla A
2019-03-31 11:30 166007009 Järna SK - Katrineholms IBF 6 - 1 Mats Hällgren, Kjell-olof Ingvar Rolin Hölö Allaktivitetshall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Telge SIBK 4 2 1 1 15-8 7 7
2. Katrineholms IBF 4 1 2 1 15-17 -2 5
3. Malmköpings IBF 4 1 2 1 5-8 -3 5
4. Onyx IBS 4 0 4 0 9-9 0 4
5. Järna SK 4 1 1 2 9-11 -2 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis