DM Herrar gruppspel (2018/19)

Gruppspel
DM Herrar Grupp 1
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-09-01 09:00 150106001 Åkersberga IBF B (Div 3) - Sköndals IK (Div 4) 3 - 3 William Albrecht, Thomas Andersson Skanstullshallen
2018-09-01 10:00 150106002 Högdalens AIS (Div 4) - IBF Täby (Div 5) 5 - 4 William Albrecht, Thomas Andersson Skanstullshallen
2018-09-01 13:00 150106003 Åkersberga IBF B (Div 3) - Högdalens AIS (Div 4) 4 - 5 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Skanstullshallen
2018-09-01 14:00 150106004 IBF Täby (Div 5) - Sköndals IK (Div 4) 1 - 10 Christian Högberg, Jimmy Rittervall Skanstullshallen
2018-09-02 17:00 150106005 IBF Täby (Div 5) - Åkersberga IBF B (Div 3) 3 - 11 Johannes Ekenberg, Alexander Hellström Skanstullshallen
2018-09-02 18:00 150106006 Sköndals IK (Div 4) - Högdalens AIS (Div 4) 2 - 3 Andreas Bengtsson, Elis Erbing Skanstullshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Högdalens AIS (Div 4) 3 3 0 0 13-10 3 9
2. Sköndals IK (Div 4) 3 1 1 1 15-7 8 4
3. Åkersberga IBF B (Div 3) 3 1 1 1 18-11 7 4
4. IBF Täby (Div 5) 3 0 0 3 8-26 -18 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
DM Herrar Grupp 10
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-09-08 09:00 150143001 Hammarby IF IBF (Div 1) - Bele Barkarby IF IBF A (Div 1) 5 - 5 David Berger, Tobias Berger Björkebyhallen
2018-09-08 10:00 150143002 FBI Tullinge B (Div 3) - IBF Offensiv Lidingö (Div 2) 3 - 2 David Berger, Tobias Berger Björkebyhallen
2018-09-08 13:00 150143003 Hammarby IF IBF (Div 1) - FBI Tullinge B (Div 3) 4 - 4 Mikael Andersson, Leif Borglund Björkebyhallen
2018-09-08 14:00 150143004 IBF Offensiv Lidingö (Div 2) - Bele Barkarby IF IBF A (Div 1) 6 - 4 Mikael Andersson, Leif Borglund Björkebyhallen
2018-09-09 11:00 150143005 IBF Offensiv Lidingö (Div 2) - Hammarby IF IBF (Div 1) 5 - 3 Håkan Taxén, Håkan Augustsson Björkebyhallen
2018-09-09 12:00 150143006 Bele Barkarby IF IBF A (Div 1) - FBI Tullinge B (Div 3) 4 - 2 Christoffer Markovski, Stefano Bianque Björkebyhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBF Offensiv Lidingö (Div 2) 3 2 0 1 13-10 3 6
2. Bele Barkarby IF IBF A (Div 1) 3 1 1 1 13-13 0 4
3. FBI Tullinge B (Div 3) 3 1 1 1 9-10 -1 4
4. Hammarby IF IBF (Div 1) 3 0 2 1 12-14 -2 2
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
DM Herrar Grupp 11
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-09-08 11:00 150061001 Älvsjö AIK IBF A (Div 1) - Bedarö BK (Div 3) 10 - 1 Ola Bigestans, Robin Vall Hässelbyhallen
2018-09-08 17:00 150061004 Hässelby SK IBK (Div 1) - Bedarö BK (Div 3) 6 - 1 Emilia Tuomela, Kari Karke Hässelbyhallen
2018-09-09 14:00 150061005 Hässelby SK IBK (Div 1) - Älvsjö AIK IBF A (Div 1) 3 - 5 Mikael Andersson, Leif Borglund Hässelbyhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Älvsjö AIK IBF A (Div 1) 2 2 0 0 15-4 11 6
2. Hässelby SK IBK (Div 1) 2 1 0 1 9-6 3 3
3. Bedarö BK (Div 3) 2 0 0 2 2-16 -14 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
DM Herrar Grupp 12
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-09-08 17:00 150062002 Vallentuna IBK (Div 3) - Farsta IBK (Div 1) 5 - 5 Andreas Bengtsson, Elis Erbing Värmdö sporthall
2018-09-09 10:00 150062003 Täby FC (Div 1) - Vallentuna IBK (Div 3) 5 - 4 David Berger, Tobias Berger Värmdö sporthall
2018-09-09 14:00 150062005 Farsta IBK (Div 1) - Täby FC (Div 1) 3 - 3 Christian Högberg, Martin Johansson Värmdö sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Täby FC (Div 1) 2 1 1 0 8-7 1 4
2. Farsta IBK (Div 1) 2 0 2 0 8-8 0 2
3. Vallentuna IBK (Div 3) 2 0 1 1 9-10 -1 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
DM Herrar Grupp 2
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-09-01 11:00 150118001 Högalids IF (Div 3) - IK Ängen/Sätra (Div 4) 3 - 4 William Albrecht, Thomas Andersson Skanstullshallen
2018-09-01 12:00 150118002 Bedarö BK (Div 3) - Töjnan IBK (Div 5) 9 - 0 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Skanstullshallen
2018-09-01 15:00 150118003 Högalids IF (Div 3) - Bedarö BK (Div 3) 4 - 6 Christian Högberg, Martin Johansson Skanstullshallen
2018-09-01 16:00 150118004 Töjnan IBK (Div 5) - IK Ängen/Sätra (Div 4) 2 - 4 Christian Högberg, Martin Johansson Skanstullshallen
2018-09-02 19:00 150118005 Töjnan IBK (Div 5) - Högalids IF (Div 3) 3 - 6 Andreas Bengtsson, Elis Erbing Skanstullshallen
2018-09-02 20:00 150118006 IK Ängen/Sätra (Div 4) - Bedarö BK (Div 3) 4 - 8 Andreas Bengtsson, Elis Erbing Skanstullshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Bedarö BK (Div 3) 3 3 0 0 23-8 15 9
2. IK Ängen/ Sätra (Div 4) 3 2 0 1 12-13 -1 6
3. Högalids IF (Div 3) 3 1 0 2 13-13 0 3
4. Töjnan IBK (Div 5) 3 0 0 3 5-19 -14 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
DM Herrar Grupp 3
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-09-01 18:00 150120002 Westermalms IBK (Div 5) - Farsta IBK (B) (Div 4) 4 - 3 Emilia Tuomela, Elis Erbing Skanstullshallen
2018-09-02 09:00 150120003 FBI Tullinge B (Div 3) - Westermalms IBK (Div 5) 3 - 2 Linus Warrenstein, Björn Söderström Skanstullshallen
2018-09-02 13:00 150120005 Farsta IBK (B) (Div 4) - FBI Tullinge B (Div 3) 1 - 5 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Skanstullshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. FBI Tullinge B (Div 3) 2 2 0 0 8-3 5 6
2. Westermalms IBK (Div 5) 2 1 0 1 6-6 0 3
3. Farsta IBK (B) (Div 4) 2 0 0 2 4-9 -5 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
DM Herrar Grupp 4
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-09-01 11:00 150123001 Rönninge IF (Div 4) - Vallentuna IBK (Div 3) 3 - 9 Patrik Cullander, Niklas Tollefors Innebandyhallen Vaxholm
2018-09-01 12:00 150123002 IS Bar Central Nytorget (Div 3) - Bergfoten IBK (Div 5) 9 - 2 Patrik Cullander, Niklas Tollefors Innebandyhallen Vaxholm
2018-09-01 15:00 150123003 Rönninge IF (Div 4) - IS Bar Central Nytorget (Div 3) 3 - 10 David Berger, Johannes Ekenberg Innebandyhallen Vaxholm
2018-09-01 16:00 150123004 Bergfoten IBK (Div 5) - Vallentuna IBK (Div 3) 2 - 6 David Berger, Johannes Ekenberg Innebandyhallen Vaxholm
2018-09-02 13:00 150123005 Bergfoten IBK (Div 5) - Rönninge IF (Div 4) 1 - 1 Håkan Taxén, Håkan Augustsson Innebandyhallen Vaxholm
2018-09-02 14:00 150123006 Vallentuna IBK (Div 3) - IS Bar Central Nytorget (Div 3) 2 - 3 Per Ove Åman, Christoffer Markovski Innebandyhallen Vaxholm
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IS Bar Central Nytorget (Div 3) 3 3 0 0 22-7 15 9
2. Vallentuna IBK (Div 3) 3 2 0 1 17-8 9 6
3. Bergfoten IBK (Div 5) 3 0 1 2 5-16 -11 1
4. Rönninge IF (Div 4) 3 0 1 2 7-20 -13 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
DM Herrar Grupp 5
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-09-01 13:00 150127001 IK Stym (Div 4) - Vaxholms IBF (Div 3) 1 - 5 Patrik Cullander, Niklas Tollefors Innebandyhallen Vaxholm
2018-09-02 12:00 150127004 Ängby IF (Div 5) - Vaxholms IBF (Div 3) 4 - 8 Håkan Taxén, Håkan Augustsson Innebandyhallen Vaxholm
2018-09-02 15:00 150127005 Ängby IF (Div 5) - IK Stym (Div 4) 6 - 3 Per Ove Åman, Christoffer Markovski Innebandyhallen Vaxholm
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Vaxholms IBF (Div 3) 2 2 0 0 13-5 8 6
2. Ängby IF (Div 5) 2 1 0 1 10-11 -1 3
3. IK Stym (Div 4) 2 0 0 2 4-11 -7 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
DM Herrar Grupp 6
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-09-01 19:00 150132001 Danderyds SK IBF (Div 4) - Älvsjö AIK IBF B (Div 3) 3 - 4 Emilia Tuomela, Elis Erbing Skanstullshallen
2018-09-01 20:00 150132002 Tungelsta IF (Div 3) - IK Tomtberga (Div 4) 4 - 1 Emilia Tuomela, Elis Erbing Skanstullshallen
2018-09-02 11:00 150132003 Danderyds SK IBF (Div 4) - Tungelsta IF (Div 3) 3 - 2 Linus Warrenstein, Björn Söderström Skanstullshallen
2018-09-02 12:00 150132004 IK Tomtberga (Div 4) - Älvsjö AIK IBF B (Div 3) 3 - 5 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Skanstullshallen
2018-09-02 15:00 150132005 IK Tomtberga (Div 4) - Danderyds SK IBF (Div 4) 2 - 5 Johannes Ekenberg, Alexander Hellström Skanstullshallen
2018-09-02 16:00 150132006 Älvsjö AIK IBF B (Div 3) - Tungelsta IF (Div 3) 6 - 1 Johannes Ekenberg, Alexander Hellström Skanstullshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Älvsjö AIK IBF B (Div 3) 3 3 0 0 15-7 8 9
2. Danderyds SK IBF (Div 4) 3 2 0 1 11-8 3 6
3. Tungelsta IF (Div 3) 3 1 0 2 7-10 -3 3
4. IK Tomtberga (Div 4) 3 0 0 3 6-14 -8 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
DM Herrar Grupp 7
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-09-08 10:00 150134001 Åkersberga IBF A (Div 2) - Jakobsbergs IBF (Div 1) 4 - 5 Jimmy Rittervall, Fredrik Landin Värmdö sporthall
2018-09-08 11:00 150134002 Älvsjö AIK IBF B (Div 3) - Värmdö IF (Div 1) 1 - 9 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Värmdö sporthall
2018-09-08 14:00 150134004 Värmdö IF (Div 1) - Jakobsbergs IBF (Div 1) 6 - 2 Anders Asp, Per Rosén Värmdö sporthall
2018-09-08 15:00 150134003 Åkersberga IBF A (Div 2) - Älvsjö AIK IBF B (Div 3) 5 - 3 Anders Asp, Per Rosén Värmdö sporthall
2018-09-09 16:00 150134006 Jakobsbergs IBF (Div 1) - Älvsjö AIK IBF B (Div 3) 3 - 7 Ola Bigestans, Robin Vall Värmdö sporthall
2018-09-09 17:00 150134005 Värmdö IF (Div 1) - Åkersberga IBF A (Div 2) 5 - 5 Ola Bigestans, Robin Vall Värmdö sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Värmdö IF (Div 1) 3 2 1 0 20-8 12 7
2. Åkersberga IBF A (Div 2) 3 1 1 1 14-13 1 4
3. Älvsjö AIK IBF B (Div 3) 3 1 0 2 11-17 -6 3
4. Jakobsbergs IBF (Div 1) 3 1 0 2 10-17 -7 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
DM Herrar Grupp 8
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-09-08 13:00 150138002 Rotebro IS IBK (Div 1) - Ingarö IF (Div 2) 6 - 3 Patrik Cullander, Niklas Tollefors Rotebrohallen (Nya)
2018-09-08 14:00 150138001 Vaxholms IBF (Div 3) - Huddinge IBS (Div 2) 3 - 5 Patrik Cullander, Niklas Tollefors Rotebrohallen (Nya)
2018-09-09 09:00 150138004 Ingarö IF (Div 2) - Huddinge IBS (Div 2) 5 - 0 Mikael Andersson, Leif Borglund Rotebrohallen (Nya)
2018-09-09 10:00 150138003 Vaxholms IBF (Div 3) - Rotebro IS IBK (Div 1) 5 - 3 Mikael Andersson, Leif Borglund Rotebrohallen (Nya)
2018-09-09 13:00 150138006 Huddinge IBS (Div 2) - Rotebro IS IBK (Div 1) 1 - 3 Elis Erbing, Andreas Bengtsson Rotebrohallen (Nya)
2018-09-09 14:00 150138005 Ingarö IF (Div 2) - Vaxholms IBF (Div 3) 7 - 2 Elis Erbing, Andreas Bengtsson Rotebrohallen (Nya)
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Ingarö IF (Div 2) 3 2 0 1 15-8 7 6
2. Rotebro IS IBK (Div 1) 3 2 0 1 12-9 3 6
3. Vaxholms IBF (Div 3) 3 1 0 2 10-15 -5 3
4. Huddinge IBS (Div 2) 3 1 0 2 6-11 -5 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
DM Herrar Grupp 9
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-09-08 12:00 150140002 Grimsta AIK (Div 2) - Ekerö IK (Div 2) 5 - 3 Martin Johansson, Jimmy Rittervall Värmdö sporthall
2018-09-08 13:00 150140001 IS Bar Central Nytorget (Div 3) - Ängby IF (Div 5) 6 - 4 Anders Asp, Per Rosén Värmdö sporthall
2018-09-08 18:00 150140004 Ekerö IK (Div 2) - Ängby IF (Div 5) 8 - 1 Andreas Bengtsson, Elis Erbing Värmdö sporthall
2018-09-08 19:00 150140003 IS Bar Central Nytorget (Div 3) - Grimsta AIK (Div 2) 2 - 4 Andreas Bengtsson, Elis Erbing Värmdö sporthall
2018-09-09 12:00 150140006 Ängby IF (Div 5) - Grimsta AIK (Div 2) 3 - 12 Christian Högberg, Martin Johansson Värmdö sporthall
2018-09-09 13:00 150140005 Ekerö IK (Div 2) - IS Bar Central Nytorget (Div 3) 2 - 1 Christian Högberg, Martin Johansson Värmdö sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Grimsta AIK (Div 2) 3 3 0 0 21-8 13 9
2. Ekerö IK (Div 2) 3 2 0 1 13-7 6 6
3. IS Bar Central Nytorget (Div 3) 3 1 0 2 9-10 -1 3
4. Ängby IF (Div 5) 3 0 0 3 8-26 -18 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis