Herrar Division 4 (2018/19)

Gruppspel
Herrar Division 4 Västra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-10-05 20:00 181400005 Mangskog SK - Åmotfors IF 3 - 7 Stefan Elmersson, Leif Lillberg Strandhallen
2018-10-07 14:00 181400003 Hultsberg/Björkås IBF U - Lennartsfors IF 7 - 5 Alfred Särnehed, Johan Friman Stavdal Hyrcity Arena
2018-10-07 15:30 181400004 Åmåls IBK U - Sunne IBK 1 - 4 Magnus Fransson, Leif Pettersson Karlbergshallen Åmål
2018-10-07 18:00 181400002 Lekvattnets BK - Stavnäs IK 7 - 3 Leif Andersson, Fredrik Sjöberg Stjernehallen
2018-10-12 20:00 181400007 Åmotfors IF - Åmåls IBK U 16 - 4 Peter Berntsson, Lars Room Gärdeshallen
2018-10-12 20:00 181400010 Stavnäs IK - Grums IBK U 4 - 15 Björn Svensson, Anders Leander Strandhallen
2018-10-13 11:30 181400009 Lennartsfors IF - Lekvattnets BK 6 - 7 Stefan Elmersson, Leif Lillberg Årjängs Sporthall A
2018-10-13 13:00 181400008 Sunne IBK - Hultsberg/Björkås IBF U 7 - 4 Peter Berntsson, Lars Room Sparbankshallen
2018-10-19 19:45 181400014 Hultsberg/Björkås IBF U - Åmotfors IF 3 - 11 Björn Svensson, Anders Leander Colorama Arena
2018-10-19 20:00 181400015 Mangskog SK - Åmåls IBK U 5 - 6 Stefan Elmersson, Leif Lillberg Strandhallen
2018-10-20 18:00 181400012 Grums IBK U - Lennartsfors IF 11 - 2 Björn Svensson, Anders Leander Grums Sporthall
2018-10-21 18:00 181400013 Lekvattnets BK - Sunne IBK 5 - 6 Erik Bergström, Christian Fröding Stjernehallen
2018-10-26 19:45 181400017 Hultsberg/Björkås IBF U - Grums IBK U 10 - 9 Björn Svensson, Anders Leander Klubbhuset Arena
2018-10-26 20:00 181400019 Mangskog SK - Lennartsfors IF 4 - 4 Peter Berntsson, Lars Room Strandhallen
2018-10-26 20:00 181400020 Åmotfors IF - Sunne IBK 8 - 3 Stefan Elmersson, Leif Lillberg Gärdeshallen
2018-10-30 19:45 181400018 Åmåls IBK U - Stavnäs IK 9 - 5 Björn Svensson, Anders Leander Karlbergshallen Åmål
2018-11-03 11:30 181400023 Lennartsfors IF - Åmåls IBK U 3 - 3 Peter Berntsson, Lars Room Årjängs Sporthall A
2018-11-03 13:00 181400022 Sunne IBK - Mangskog SK 4 - 2 Stefan Elmersson, Leif Lillberg Sparbankshallen
2018-11-03 17:30 181400021 Grums IBK U - Lekvattnets BK 6 - 8 Ragnar Clarström, Robert Andersson Grums Sporthall
2018-11-03 17:30 181400024 Stavnäs IK - Hultsberg/Björkås IBF U 10 - 9 Stefan Elmersson, Leif Lillberg Strandhallen
2018-11-16 19:30 181400027 Åmåls IBK U - Lekvattnets BK 5 - 6 Björn Svensson, Anders Leander Karlbergshallen Åmål
2018-11-17 13:00 181400029 Åmotfors IF - Stavnäs IK 7 - 6 Stefan Elmersson, Nicklas Mattsson Gärdeshallen
2018-11-17 13:00 181400030 Sunne IBK - Lennartsfors IF 4 - 5 Peter Berntsson, Lars Room Sparbankshallen
2018-11-17 16:30 181400028 Mangskog SK - Grums IBK U 9 - 7 Peter Berntsson, Lars Room Strandhallen
2018-11-23 20:00 181400034 Stavnäs IK - Mangskog SK 3 - 3 Björn Svensson, Anders Leander Strandhallen
2018-11-24 11:30 181400033 Lennartsfors IF - Åmotfors IF 3 - 8 Peter Berntsson, Leif Lillberg Årjängs Sporthall A
2018-11-24 14:30 181400031 Grums IBK U - Åmåls IBK U 7 - 3 Christoffer Risberg, Christian Fröding Grums Sporthall
2018-11-25 18:00 181400032 Lekvattnets BK - Hultsberg/Björkås IBF U 6 - 3 Nicklas Mattsson, Honraw Ghassali Stjernehallen
2018-11-30 20:00 181400038 Åmotfors IF - Lekvattnets BK 12 - 2 Stefan Elmersson, Leif Lillberg Gärdeshallen
2018-12-01 11:30 181400040 Lennartsfors IF - Stavnäs IK 10 - 4 Stefan Elmersson, Leif Lillberg Årjängs Sporthall A
2018-12-01 13:00 181400039 Sunne IBK - Grums IBK U 9 - 3 Peter Berntsson, Lars Room Sparbankshallen
2018-12-01 17:30 181400037 Mangskog SK - Hultsberg/Björkås IBF U 8 - 2 Peter Berntsson, Lars Room Strandhallen
2018-12-14 20:00 181400044 Stavnäs IK - Sunne IBK 6 - 11 Peter Berntsson, Lars Room Strandhallen
2018-12-16 18:00 181400042 Lekvattnets BK - Mangskog SK 7 - 6 Johan Friman, Jonas Snäll Stjernehallen
2018-12-16 18:30 181400043 Hultsberg/Björkås IBF U - Åmåls IBK U 6 - 0 Nicklas Mattsson, Honraw Ghassali Stavdal Hyrcity Arena
2018-12-21 20:00 181400041 Åmotfors IF - Grums IBK U 11 - 7 Stefan Elmersson, Leif Lillberg Gärdeshallen
2019-01-11 20:00 181400046 Åmotfors IF - Mangskog SK 9 - 8 Anders Leander, Björn Svensson Gärdeshallen
2019-01-11 20:00 181400049 Stavnäs IK - Lekvattnets BK 11 - 7 Stefan Elmersson, Leif Lillberg Strandhallen
2019-01-12 11:30 181400048 Lennartsfors IF - Hultsberg/Björkås IBF U 1 - 5 Peter Berntsson, Lars Room Årjängs Sporthall A
2019-01-12 13:00 181400047 Sunne IBK - Åmåls IBK U 6 - 5 Stefan Elmersson, Leif Lillberg Sparbankshallen
2019-01-20 15:00 181400054 Åmåls IBK U - Åmotfors IF 3 - 7 Stefan Elmersson, Leif Lillberg Karlbergshallen Åmål
2019-01-20 18:00 181400052 Lekvattnets BK - Lennartsfors IF 4 - 3 Filip Eriksson, Leif Andersson Stjernehallen
2019-01-25 20:00 181400051 Grums IBK U - Stavnäs IK 6 - 3 Peter Berntsson, Honraw Ghassali Grums Sporthall
2019-01-26 14:30 181400053 Hultsberg/Björkås IBF U - Sunne IBK 6 - 1 Alfred Särnehed, Erik Jansson Klubbhuset Arena
2019-02-01 19:30 181400056 Åmåls IBK U - Mangskog SK 6 - 7 Alfred Särnehed, Raimon Strömberg Karlbergshallen Åmål
2019-02-01 20:00 181400057 Åmotfors IF - Hultsberg/Björkås IBF U 10 - 6 Peter Berntsson, Lars Room Gärdeshallen
2019-02-02 11:30 181400059 Lennartsfors IF - Grums IBK U 6 - 4 Jimmy Svensson, Mikael Johansson Årjängs Sporthall A
2019-02-02 13:00 181400058 Sunne IBK - Lekvattnets BK 4 - 2 Jörgen Grändefors, Nicklas Johansson Sparbankshallen
2019-02-09 11:30 181400063 Lennartsfors IF - Mangskog SK 3 - 9 Stefan Elmersson, Leif Lillberg Årjängs Sporthall A
2019-02-09 13:00 181400062 Sunne IBK - Åmotfors IF 6 - 11 Nicklas Mattsson, Honraw Ghassali Sparbankshallen
2019-02-09 13:30 181400061 Grums IBK U - Hultsberg/Björkås IBF U 7 - 8 Adam Haglund, Anders Leander Grums Sporthall
2019-02-09 18:30 181400064 Stavnäs IK - Åmåls IBK U 6 - 2 Peter Berntsson, Lars Room Strandhallen
2019-02-15 19:45 181400067 Hultsberg/Björkås IBF U - Stavnäs IK 3 - 6 Erik Ejerfeldt, Jörgen Grändefors Stavdal Hyrcity Arena
2019-02-15 20:00 181400069 Mangskog SK - Sunne IBK 9 - 4 Stefan Elmersson, Leif Lillberg Strandhallen
2019-02-16 15:45 181400068 Åmåls IBK U - Lennartsfors IF 4 - 1 Stefan Elmersson, Leif Lillberg Karlbergshallen Åmål
2019-02-17 18:00 181400066 Lekvattnets BK - Grums IBK U 5 - 6 Filip Eriksson, Alfred Särnehed Stjernehallen
2019-02-22 20:00 181400074 Stavnäs IK - Åmotfors IF 4 - 6 Stefan Elmersson, Leif Lillberg Strandhallen
2019-02-23 11:30 181400073 Lennartsfors IF - Sunne IBK 6 - 6 Peter Berntsson, Lars Room Årjängs Sporthall A
2019-02-23 13:30 181400071 Grums IBK U - Mangskog SK 8 - 8 Raimon Strömberg, Christian Fröding Grums Sporthall
2019-02-24 18:00 181400072 Lekvattnets BK - Åmåls IBK U 1 - 11 Jonas Snäll, Johan Friman Stjernehallen
2019-03-01 19:30 181400077 Åmåls IBK U - Grums IBK U 5 - 2 Nicklas Mattsson, Honraw Ghassali Karlbergshallen Åmål
2019-03-02 13:00 181400079 Åmotfors IF - Lennartsfors IF 13 - 5 Peter Berntsson, Lars Room Gärdeshallen
2019-03-02 17:00 181400078 Mangskog SK - Stavnäs IK 10 - 3 Mikael Johansson, Sören Johansson Strandhallen
2019-03-03 12:30 181400076 Hultsberg/Björkås IBF U - Lekvattnets BK 6 - 6 Björn Svensson, Christian Fröding Stavdal Hyrcity Arena
2019-03-08 19:45 181400083 Hultsberg/Björkås IBF U - Mangskog SK 8 - 9 Alfred Särnehed, Sven-Olov Berggren Stavdal Hyrcity Arena
2019-03-08 20:00 181400084 Stavnäs IK - Lennartsfors IF 9 - 3 Björn Svensson, Anders Leander Strandhallen
2019-03-09 18:00 181400081 Grums IBK U - Sunne IBK 9 - 12 Adam Haglund, Alfred Särnehed Grums Sporthall
2019-03-10 18:00 181400082 Lekvattnets BK - Åmotfors IF 5 - 5 Peter Berntsson, Lars Room Stjernehallen
2019-03-17 17:00 181400086 Åmåls IBK U - Hultsberg/Björkås IBF U 13 - 3 Leif Pettersson, Magnus Fransson Karlbergshallen Åmål
2019-03-17 17:00 181400087 Mangskog SK - Lekvattnets BK 8 - 8 Peter Berntsson, Lars Room Strandhallen
2019-03-17 17:00 181400088 Grums IBK U - Åmotfors IF 4 - 10 Stefan Elmersson, Leif Lillberg Grums Sporthall
2019-03-17 17:00 181400089 Sunne IBK - Stavnäs IK 8 - 6 Raimon Strömberg, Christian Fröding Sparbankshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Åmotfors IF 16 15 1 0 151-72 79 46
2. Sunne IBK 16 10 1 5 95-88 7 31
3. Mangskog SK 16 7 4 5 108-89 19 25
4. Lekvattnets BK 16 7 3 6 86-101 -15 24
5. Åmåls IBK U 16 6 1 9 80-85 -5 19
6. Hultsberg/ Björkås IBF U 16 6 1 9 89-109 -20 19
7. Grums IBK U 16 5 1 10 111-113 -2 16
8. Stavnäs IK 16 5 1 10 89-116 -27 16
9. Lennartsfors IF 16 3 3 10 66-102 -36 12
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar Division 4 Östra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-10-04 19:00 181401002 Olsäters SK - Skattkärrs IK U 7 - 4 Raimon Strömberg, Christian Fröding Deje Sporthall A
2018-10-05 19:30 181401004 Karlskoga IBF U - Karlstads IBK 3 - 8 Christoffer Risberg, Christian Fröding Karlbergshallen B Karlskoga
2018-10-06 15:15 181401005 Hertzöga BK - Filipstad IBK U 8 - 4 Christoffer Risberg, Christian Fröding Mariebergshallen Karlstad
2018-10-06 17:00 181401001 Edebäck IBF U - Degerfors IBK 11 - 4 Anders Ekelund-Carlsson, Jan-Olov Johansson Ekshärads Sporthall
2018-10-11 19:15 181401006 Degerfors IBK - Hertzöga BK 5 - 10 Alfred Särnehed, Gabriel Hammarsten Stora Vallahallen
2018-10-12 19:30 181401010 Skattkärrs IK U - Edebäck IBF U 3 - 2 Alfred Särnehed, Gabriel Hammarsten Klubbhuset Arena
2018-10-14 18:00 181401007 Filipstad IBK U - Karlskoga IBF U 4 - 3 Gabriel Gunnarsson, David Granström Spångbergshallen
2018-12-02 15:00 181401009 GS 86 AIF U - Olsäters SK 5 - 2 Erik Jansson, Johan Friman Forshaga Sporthall
2018-10-19 19:00 181401013 Olsäters SK - Karlstads IBK 6 - 6 Alfred Särnehed, Robin Särén Deje Sporthall A
2018-10-20 13:00 181401012 Edebäck IBF U - GS 86 AIF U 9 - 8 Jan-Olov Johansson, Leif Andersson Ekshärads Sporthall
2018-10-20 15:00 181401011 Degerfors IBK - Skattkärrs IK U 3 - 9 Gabriel Gunnarsson, Christian Fröding Stora Vallahallen
2018-10-21 16:15 181401015 Hertzöga BK - Karlskoga IBF U 8 - 6 Adam Haglund, Erik Ejerfeldt Sporthallen Gjutaren
2018-10-26 19:30 181401018 Karlskoga IBF U - Skattkärrs IK U 8 - 3 Lars Larsson, Mats Andersson Karlbergshallen B Karlskoga
2018-10-26 20:30 181401016 Olsäters SK - Degerfors IBK 10 - 1 Erik Jansson, Albin Jakobsson Deje Sporthall A
2018-10-27 14:00 181401019 Hertzöga BK - GS 86 AIF U 6 - 7 Stefan Elmersson, Leif Lillberg Sporthallen Gjutaren
2018-10-28 14:00 181401020 Filipstad IBK U - Karlstads IBK 8 - 6 Alfred Särnehed, Gabriel Hammarsten Spångbergshallen
2018-11-02 19:30 181401023 GS 86 AIF U - Karlskoga IBF U 12 - 3 Christoffer Risberg, Christian Fröding Forshaga Sporthall
2018-11-02 19:45 181401022 Karlstads IBK - Hertzöga BK 2 - 3 Timmy Samuelsson, Morgan Vallberg Klubbhuset Arena
2018-11-03 14:00 181401025 Degerfors IBK - Filipstad IBK U 3 - 15 Gabriel Gunnarsson, David Granström Stora Vallahallen
2018-11-04 14:00 181401021 Edebäck IBF U - Olsäters SK 5 - 8 Nicklas Johansson, Gabriel Gunnarsson Ekshärads Sporthall
2018-11-10 16:15 181401030 Karlstads IBK - GS 86 AIF U 4 - 5 Björn Svensson, Anders Leander Klubbhuset Arena
2018-11-16 19:30 181401027 Karlskoga IBF U - Olsäters SK 3 - 9 Alfred Särnehed, Erik Ejerfeldt Karlbergshallen B Karlskoga
2018-11-18 16:00 181401028 Hertzöga BK - Edebäck IBF U 5 - 3 Raimon Strömberg, Nicklas Mattsson Sporthallen Gjutaren
2018-11-18 16:00 181401029 Filipstad IBK U - Skattkärrs IK U 7 - 8 Gabriel Gunnarsson, Nicklas Johansson Spångbergshallen
2018-11-25 14:30 181401035 Degerfors IBK - Karlstads IBK 3 - 8 Gabriel Gunnarsson, David Granström Stora Vallahallen
2018-12-04 20:00 181401033 GS 86 AIF U - Filipstad IBK U 6 - 3 Nicklas Mattsson, Albin Jakobsson Grossbolshallen
2018-12-10 20:00 181401034 Skattkärrs IK U - Hertzöga BK 11 - 1 Robert Andersson, Johan Friman Colorama Arena
2019-02-01 20:00 181401031 Edebäck IBF U - Karlskoga IBF U WO (5 - 0) Anders Ekelund-Carlsson, Jan-Olov Johansson Ekshärads Sporthall
2018-12-07 19:30 181401040 GS 86 AIF U - Skattkärrs IK U 7 - 3 Stefan Elmersson, Leif Lillberg Forshaga Sporthall
2018-12-07 20:00 181401038 Filipstad IBK U - Olsäters SK 10 - 10 Lars Larsson, Alfred Särnehed Spångbergshallen
2018-12-08 13:00 181401036 Karlskoga IBF U - Degerfors IBK 5 - 4 Gabriel Gunnarsson, David Granström Karlbergshallen B Karlskoga
2018-12-08 16:15 181401039 Karlstads IBK - Edebäck IBF U 4 - 3 Björn Svensson, Alfred Särnehed Stavdal Hyrcity Arena
2018-12-14 19:30 181401045 Degerfors IBK - GS 86 AIF U 4 - 7 Christian Fröding, David Granström Stora Vallahallen
2018-12-14 19:45 181401044 Skattkärrs IK U - Karlstads IBK 3 - 1 Stefan Elmersson, Leif Lillberg Klubbhuset Arena
2018-12-14 20:15 181401042 Olsäters SK - Hertzöga BK 6 - 8 Nicklas Mattsson, Honraw Ghassali Deje Sporthall A
2019-02-13 19:45 181401041 Edebäck IBF U - Filipstad IBK U 10 - 7 Gabriel Gunnarsson, Jörgen Grändefors Ekshärads Sporthall
2019-01-11 20:00 181401046 Filipstad IBK U - Hertzöga BK 2 - 2 Lars Larsson, David Granström Spångbergshallen
2019-01-12 14:00 181401050 Degerfors IBK - Edebäck IBF U 4 - 9 Alfred Särnehed, Raimon Strömberg Stora Vallahallen
2019-01-12 14:45 181401049 Skattkärrs IK U - Olsäters SK 4 - 5 Leif Pettersson, Magnus Fransson Stavdal Hyrcity Arena
2019-01-12 17:00 181401047 Karlstads IBK - Karlskoga IBF U 7 - 7 Leif Pettersson, Magnus Fransson Stavdal Hyrcity Arena
2019-01-18 18:15 181401052 Olsäters SK - GS 86 AIF U 4 - 3 Gabriel Gunnarsson, David Granström Deje Sporthall A
2019-01-18 19:30 181401054 Karlskoga IBF U - Filipstad IBK U 0 - 8 Alfred Särnehed, Pierre Strand Karlbergshallen B Karlskoga
2019-01-19 15:00 181401055 Hertzöga BK - Degerfors IBK 5 - 3 Björn Svensson, Anders Leander Hultsbergshallen
2019-01-20 12:00 181401051 Edebäck IBF U - Skattkärrs IK U 11 - 7 Gabriel Gunnarsson, Nicklas Johansson Ekshärads Sporthall
2019-01-25 19:30 181401056 Karlskoga IBF U - Hertzöga BK 7 - 4 Christian Fröding, Christoffer Frykestam Karlbergshallen B Karlskoga
2019-01-25 19:30 181401059 GS 86 AIF U - Edebäck IBF U 8 - 3 Alfred Särnehed, Raimon Strömberg Forshaga Sporthall
2019-01-25 19:45 181401060 Skattkärrs IK U - Degerfors IBK 9 - 2 Björn Svensson, Anders Leander Klubbhuset Arena
2019-01-26 16:15 181401058 Karlstads IBK - Olsäters SK 7 - 8 Peter Berntsson, Lars Room Stavdal Hyrcity Arena
2019-02-01 19:30 181401063 GS 86 AIF U - Hertzöga BK 3 - 3 Björn Svensson, Sven-Olov Berggren Forshaga Sporthall
2019-02-02 17:15 181401062 Karlstads IBK - Filipstad IBK U 5 - 4 Ragnar Clarström, Morgan Vallberg Stavdal Hyrcity Arena
2019-02-03 13:15 181401064 Skattkärrs IK U - Karlskoga IBF U 2 - 4 Christoffer Risberg, Christian Fröding Stavdal Hyrcity Arena
2019-02-28 20:00 181401065 Degerfors IBK - Olsäters SK 3 - 6 Nicklas Johansson, Gabriel Gunnarsson Stora Vallahallen
2019-02-08 19:30 181401068 Karlskoga IBF U - GS 86 AIF U 4 - 15 Pierre Strand, Alfred Särnehed Karlbergshallen B Karlskoga
2019-02-08 20:15 181401066 Olsäters SK - Edebäck IBF U 5 - 5 Nicklas Mattsson, Honraw Ghassali Deje Sporthall A
2019-02-10 15:30 181401070 Filipstad IBK U - Degerfors IBK 14 - 5 Pierre Strand, Nicklas Johansson Spångbergshallen
2019-02-10 16:00 181401069 Hertzöga BK - Karlstads IBK 5 - 4 Björn Svensson, Anders Leander Hultsbergshallen
2019-02-22 20:30 181401072 Olsäters SK - Karlskoga IBF U 4 - 5 Alfred Särnehed, Raimon Strömberg Deje Sporthall A
2019-02-24 16:00 181401071 Edebäck IBF U - Hertzöga BK 10 - 6 Jan-Olov Johansson, Leif Andersson Ekshärads Sporthall
2019-02-24 16:00 181401073 GS 86 AIF U - Karlstads IBK 13 - 2 Nicklas Mattsson, Robert Andersson Forshaga Sporthall
2019-02-24 16:00 181401074 Skattkärrs IK U - Filipstad IBK U 14 - 9 Raimon Strömberg, Nicklas Johansson Stavdal Hyrcity Arena
2019-03-01 19:30 181401077 Karlskoga IBF U - Edebäck IBF U 9 - 14 Pierre Strand, Lars Larsson Karlbergshallen B Karlskoga
2019-03-02 16:00 181401078 Hertzöga BK - Skattkärrs IK U 6 - 6 Adam Haglund, Robert Andersson Hultsbergshallen
2019-03-02 16:15 181401080 Karlstads IBK - Degerfors IBK 11 - 6 Christoffer Frykestam, Nicklas Mattsson Stavdal Hyrcity Arena
2019-03-03 14:00 181401079 Filipstad IBK U - GS 86 AIF U 10 - 3 Pierre Strand, David Krantz Spångbergshallen
2019-03-08 19:00 181401082 Olsäters SK - Filipstad IBK U 4 - 6 Stefan Elmersson, Leif Lillberg Deje Sporthall A
2019-03-09 13:00 181401081 Edebäck IBF U - Karlstads IBK 11 - 5 Jan-Olov Johansson, Filip Eriksson Ekshärads Sporthall
2019-03-10 16:30 181401085 Degerfors IBK - Karlskoga IBF U 4 - 6 Gabriel Gunnarsson, David Granström Stora Vallahallen
2019-03-10 19:45 181401084 Skattkärrs IK U - GS 86 AIF U 7 - 4 Oskar Sundin, Erik Ejerfeldt Colorama Arena
2019-03-17 14:00 181401087 Hertzöga BK - Olsäters SK 2 - 6 Björn Svensson, Anders Leander Hultsbergshallen
2019-03-17 14:00 181401088 Filipstad IBK U - Edebäck IBF U 7 - 6 Oskar Sundin, Sven-Olov Berggren Spångbergshallen
2019-03-17 14:00 181401089 Karlstads IBK - Skattkärrs IK U 3 - 5 Nicklas Mattsson, Honraw Ghassali Colorama Arena
2019-03-17 14:00 181401090 GS 86 AIF U - Degerfors IBK 9 - 3 Raimon Strömberg, Alfred Särnehed Forshaga Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. GS 86 AIF U 16 11 1 4 115-70 45 34
2. Olsäters SK 16 9 3 4 100-77 23 30
3. Edebäck IBF U 16 9 1 6 117-90 27 28
4. Skattkärrs IK U 16 9 1 6 98-80 18 28
5. Hertzöga BK 16 8 3 5 82-85 -3 27
6. Filipstad IBK U 16 8 2 6 118-93 25 26
7. Karlskoga IBF U 16 6 1 9 73-111 -38 19
8. Karlstads IBK 16 5 2 9 83-93 -10 17
9. Degerfors IBK 16 0 0 16 57-144 -87 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis