Division 1 (2018/19)

Gruppspel
Herrar veteraner division 1
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-09-19 20:45 150019002 IBF Offensiv Lidingö - Högdalens AIS 7 - 3 Per Sundvall, Arne Brovig Bodals Bollhall
2018-09-22 13:00 150019001 FBI Tullinge - Västerhaninge IBK 7 - 2 Jonas Edström, John Awabdeh Tullingehallen
2018-09-22 14:45 150019005 Rotebro IS IBK - IK Malmen 2 - 11 Mattias Nordlund, Richard Jonsson Rotebrohallen (Nya)
2018-09-23 13:00 150019003 Töjnan IBK - Täby FC (A) 8 - 4 Arne Brovig, Osama Abaied Silverdalshallen
2019-03-09 18:00 150019004 Hammarby IF IBF (A) - Nyboda IBK 6 - 6 Osama Abaied, Sezgin Youmer Sjöstadshallen
2018-09-29 16:30 150019009 Högdalens AIS - FBI Tullinge 6 - 4 Nicklas Sundgren, Amanda Törner Högdalshallen
2018-09-30 10:15 150019007 Nyboda IBK - Töjnan IBK 9 - 6 Tony Verho, Lars Reuterhagen Råstaparkhallen
2018-09-30 12:15 150019010 Västerhaninge IBK - Rotebro IS IBK 5 - 5 Jonas Jatko, Jouni Kekkonen Söderbymalmskolan
2018-09-30 13:45 150019006 IK Malmen - Hammarby IF IBF (A) 6 - 6 Jonas Jatko, Jouni Kekkonen Söderbymalmskolan
2018-09-30 19:00 150019008 Täby FC (A) - IBF Offensiv Lidingö 6 - 5 Martin Svensson, Lars Samuelsson Grindtorpshallen
2018-10-10 20:45 150019012 IBF Offensiv Lidingö - Nyboda IBK 7 - 7 Sezgin Youmer, Osama Abaied Bodals Bollhall
2018-10-13 12:15 150019015 Högdalens AIS - Västerhaninge IBK 2 - 5 Madelene Westerberg, Anders Asp Högdalshallen
2018-10-13 16:00 150019014 Hammarby IF IBF (A) - Rotebro IS IBK 3 - 6 Mario Mallengren, Didrik Axen Eriksdalshallen
2018-10-13 17:45 150019011 FBI Tullinge - Täby FC (A) 6 - 4 Karl-Johan Leijon, Thomas Gjutarenäfve Tullingehallen
2018-10-14 17:15 150019013 Töjnan IBK - IK Malmen 5 - 5 Fredrik Berglund Sonesson, Ricky Bagge Silverdalshallen
2018-10-20 12:00 150019017 IK Malmen - IBF Offensiv Lidingö 4 - 7 Sadjad Nima, Alexander Hellström Söderbymalmskolan
2018-10-20 13:30 150019020 Västerhaninge IBK - Hammarby IF IBF (A) 8 - 7 Alexander Hellström, Sadjad Nima Söderbymalmskolan
2018-10-20 15:15 150019016 Rotebro IS IBK - Töjnan IBK 5 - 5 Tony Verho, Sezgin Youmer Rotebrohallen (Nya)
2018-10-21 10:00 150019018 Nyboda IBK - FBI Tullinge 6 - 1 Wen-chung Tsai, Sadjad Nima Råstaparkhallen
2018-10-21 16:30 150019019 Täby FC (A) - Högdalens AIS WO (5 - 0) Dennis Svensson, Martin Svensson Grindtorpshallen
2018-10-31 20:45 150019022 IBF Offensiv Lidingö - Rotebro IS IBK 14 - 2 Jonas Jatko, William Albrecht Bodals Bollhall
2018-11-03 13:30 150019023 Töjnan IBK - Hammarby IF IBF (A) 5 - 9 Magnus Johansson, Tim Sandström Sollentuna sim och sporthall
2018-11-03 17:45 150019021 FBI Tullinge - IK Malmen 4 - 2 Osama Abaied, Richard Jonsson Tullingehallen
2018-11-04 15:00 150019024 Täby FC (A) - Västerhaninge IBK 7 - 6 Sadjad Nima, Per Sundvall Grindtorpshallen
2019-02-10 19:00 150019025 Högdalens AIS - Nyboda IBK 6 - 9 Viking Claësson, Martin Claësson Västertorpshallen
2018-11-10 16:45 150019026 Hammarby IF IBF (A) - IBF Offensiv Lidingö 5 - 5 Mario Mallengren, Sadjad Nima Sjöstadshallen
2018-11-11 10:15 150019028 IK Malmen - Högdalens AIS 4 - 1 Sampo Friberg, Tony Verho Söderbymalmskolan
2018-11-11 11:45 150019030 Västerhaninge IBK - Töjnan IBK 5 - 4 Osama Abaied, Tony Verho Söderbymalmskolan
2018-11-11 14:00 150019029 Nyboda IBK - Täby FC (A) 4 - 4 Kari Malmros, Aarre Hietanen Råstaparkhallen
2019-02-10 17:30 150019027 Rotebro IS IBK - FBI Tullinge 4 - 5 Fabian Magnell, Imtiaz Karim Silverdalshallen
2018-11-14 20:45 150019032 IBF Offensiv Lidingö - Töjnan IBK 6 - 0 Jonas Jatko, Sadjad Nima Bodals Bollhall
2018-11-17 16:15 150019035 Högdalens AIS - Rotebro IS IBK 7 - 3 Karl-Johan Leijon, Thomas Gjutarenäfve Högdalshallen
2018-11-17 17:45 150019031 FBI Tullinge - Hammarby IF IBF (A) 1 - 8 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Tullingehallen
2018-11-18 09:30 150019033 Nyboda IBK - Västerhaninge IBK 10 - 3 Linus Warrenstein, Per Sundvall Råstaparkhallen
2018-11-18 18:00 150019034 Täby FC (A) - IK Malmen 6 - 2 Sezgin Youmer, Sadjad Nima Grindtorpshallen
2018-12-01 13:00 150019037 Hammarby IF IBF (A) - Högdalens AIS 5 - 5 Magnus Westerberg, Marco Svenström Eriksdalshallen
2018-12-01 15:15 150019038 Rotebro IS IBK - Täby FC (A) 7 - 8 Richard Jonsson, Jonatan Svahn Rotebrohallen (Nya)
2018-12-01 15:45 150019036 Töjnan IBK - FBI Tullinge 6 - 3 Ricky Bagge, Johan Jäderlund Sollentuna sim och sporthall
2018-12-02 13:00 150019040 Västerhaninge IBK - IBF Offensiv Lidingö 4 - 7 Wen-chung Tsai, Marco Svenström Söderbymalmskolan
2018-12-02 14:30 150019039 IK Malmen - Nyboda IBK 5 - 9 Marco Svenström, Wen-chung Tsai Söderbymalmskolan
2018-12-08 16:00 150019045 Högdalens AIS - Töjnan IBK 9 - 3 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Högdalshallen
2018-12-08 17:00 150019042 IK Malmen - Västerhaninge IBK 5 - 7 Aldin Imamovic, Sadjad Nima Söderbymalmskolan
2018-12-08 17:30 150019041 FBI Tullinge - IBF Offensiv Lidingö 5 - 2 Kenny Ly, Håkan Taxén Tullingehallen
2018-12-09 10:15 150019043 Nyboda IBK - Rotebro IS IBK 11 - 6 Fredrik Hallenberg, Mario Mallengren Råstaparkhallen
2018-12-09 12:45 150019044 Täby FC (A) - Hammarby IF IBF (A) 6 - 7 Lars Samuelsson, Richard Jonsson Grindtorpshallen
2018-12-15 16:45 150019049 Högdalens AIS - IBF Offensiv Lidingö 7 - 4 Svedje Ohlson, Emilia Tuomela Högdalshallen
2018-12-16 11:30 150019047 Nyboda IBK - Hammarby IF IBF (A) 6 - 6 William Albrecht, Fredrik Berglund Sonesson Råstaparkhallen
2018-12-16 11:30 150019050 Västerhaninge IBK - FBI Tullinge 8 - 5 Petra Dynesius, Didrik Axen Söderbymalmskolan
2018-12-16 13:00 150019046 IK Malmen - Rotebro IS IBK 8 - 8 Sezgin Youmer, Didrik Axen Söderbymalmskolan
2018-12-16 14:30 150019048 Täby FC (A) - Töjnan IBK 5 - 4 Lars Samuelsson, Fredrik Hallenberg Grindtorpshallen
2019-01-09 20:45 150019052 IBF Offensiv Lidingö - Täby FC (A) 6 - 10 Sadjad Nima, Johan Hessing Bodals Bollhall
2019-01-11 20:00 150019051 FBI Tullinge - Högdalens AIS 2 - 3 Sezgin Youmer, Osama Abaied Tullingehallen
2019-01-12 14:30 150019055 Rotebro IS IBK - Västerhaninge IBK 3 - 6 Fredrik Dahl, Jonas Laurell Rotebrohallen (Nya)
2019-01-13 11:30 150019053 Töjnan IBK - Nyboda IBK 3 - 4 Stefano Bianque, Lars Samuelsson Arena Satelliten
2019-03-23 17:15 150019054 Hammarby IF IBF (A) - IK Malmen 4 - 11 Valestany Eskander, Shabbir Ahmed Sjöstadshallen
2019-01-19 10:00 150019057 IK Malmen - Töjnan IBK 4 - 4 Esa Kuutamo, Juha Kuusmaa Söderbymalmskolan
2019-01-20 10:15 150019060 Västerhaninge IBK - Högdalens AIS 5 - 4 Elin Holm, Emilia Tuomela Söderbymalmskolan
2019-01-20 11:00 150019058 Nyboda IBK - IBF Offensiv Lidingö 12 - 3 Tim Sandström, Daniel Karlsson Råstaparkhallen
2019-01-20 16:00 150019059 Täby FC (A) - FBI Tullinge 12 - 4 Kari Malmros, Roger Nyström Grindtorpshallen
2019-01-20 17:30 150019056 Rotebro IS IBK - Hammarby IF IBF (A) 7 - 2 Amanda Törner, Aldin Imamovic Rotebrohallen (Nya)
2019-01-26 17:00 150019065 Högdalens AIS - Täby FC (A) 5 - 10 Kent Kastell, William Albrecht Högdalshallen
2019-01-30 20:45 150019062 IBF Offensiv Lidingö - IK Malmen 2 - 4 William Albrecht, Sezgin Youmer Bodals Bollhall
2019-02-02 13:30 150019063 Töjnan IBK - Rotebro IS IBK 5 - 4 Daniel Karlsson, Jonas Edström Sollentuna sim och sporthall
2019-02-02 17:30 150019064 Hammarby IF IBF (A) - Västerhaninge IBK 4 - 6 Wilmer Axén, Arash Sohrevardi Sjöstadshallen
2019-02-02 18:30 150019061 FBI Tullinge - Nyboda IBK 2 - 4 Osama Abaied, Shakir Ahmed Tullingehallen
2019-02-16 13:45 150019067 Rotebro IS IBK - IBF Offensiv Lidingö 13 - 5 Daniel Bäckner, Jonatan Svahn Rotebrohallen (Nya)
2019-02-16 13:45 150019070 Västerhaninge IBK - Täby FC (A) 8 - 5 Marco Svenström, Magnus Berg Söderbymalmskolan
2019-02-16 15:15 150019068 IK Malmen - FBI Tullinge 8 - 5 Marco Svenström, Magnus Berg Söderbymalmskolan
2019-02-16 16:15 150019066 Hammarby IF IBF (A) - Töjnan IBK 4 - 1 Jonas Jatko, Erik Hellgren Sjöstadshallen
2019-02-17 10:00 150019069 Nyboda IBK - Högdalens AIS 5 - 3 Erik Hellgren, Aldin Imamovic Råstaparkhallen
2019-02-20 20:45 150019072 IBF Offensiv Lidingö - Hammarby IF IBF (A) 6 - 5 Thomas Andersson, Vince Faso Bodals Bollhall
2019-02-23 15:30 150019075 Högdalens AIS - IK Malmen 5 - 5 Johan Hessing, Sadjad Nima Farstahallen 3
2019-02-23 17:45 150019071 FBI Tullinge - Rotebro IS IBK 3 - 4 Magnus Johansson, Tim Sandström Tullingehallen
2019-02-24 13:15 150019074 Täby FC (A) - Nyboda IBK 5 - 7 Fabian Fahimi, Ken Johansson Grindtorpshallen
2019-03-24 17:30 150019073 Töjnan IBK - Västerhaninge IBK 0 - 0 Richard Jonsson, Anders Haag Silverdalshallen
2019-03-02 13:00 150019080 Västerhaninge IBK - Nyboda IBK 6 - 10 Sadjad Nima, Mats Andersson Lyckeby Sporthall
2019-03-02 14:30 150019079 IK Malmen - Täby FC (A) 3 - 8 Mats Andersson, Sadjad Nima Lyckeby Sporthall
2019-03-02 15:00 150019077 Hammarby IF IBF (A) - FBI Tullinge 4 - 7 Magnus Berg, Marco Svenström Sjöstadshallen
2019-03-03 16:30 150019078 Rotebro IS IBK - Högdalens AIS 10 - 5 Erik Hellgren, Oscar Forstadius Rotebrohallen (Nya)
2019-03-09 16:45 150019076 Töjnan IBK - IBF Offensiv Lidingö 4 - 2 Jonatan Svahn, Patrik Arvinder Sollentuna sim och sporthall
2019-03-13 20:45 150019082 IBF Offensiv Lidingö - Västerhaninge IBK 9 - 8 Stefano Bianque, Ken Johansson Bodals Bollhall
2019-03-16 15:00 150019085 Högdalens AIS - Hammarby IF IBF (A) 4 - 11 Johnny Mikael Claesson, Lars Sundlöf Högdalshallen
2019-03-16 19:30 150019081 FBI Tullinge - Töjnan IBK 2 - 2 Sadjad Nima, Mattias Lönnborg Tullingehallen
2019-03-17 12:00 150019083 Nyboda IBK - IK Malmen 13 - 7 Robert Milerud, Michael Leimer Råstaparkhallen
2019-03-17 17:15 150019084 Täby FC (A) - Rotebro IS IBK 9 - 7 Magnus Johansson, Tim Sandström Grindtorpshallen
2019-03-27 20:45 150019086 IBF Offensiv Lidingö - FBI Tullinge 4 - 5 Marco Svenström, Magnus Berg Bodals Bollhall
2019-03-30 13:30 150019088 Hammarby IF IBF (A) - Täby FC (A) 8 - 6 Emilia Tuomela, Lars Sundlöf Sjöstadshallen
2019-03-30 14:45 150019087 Töjnan IBK - Högdalens AIS 5 - 4 Aldin Imamovic, Johan Engvall Sollentuna sim och sporthall
2019-03-30 14:45 150019089 Rotebro IS IBK - Nyboda IBK 5 - 7 Mario Mallengren, Johnn Wahlgren Rotebrohallen (Nya)
2019-03-31 12:45 150019090 Västerhaninge IBK - IK Malmen 4 - 9 Emilia Tuomela, Elin Holm Söderbymalmskolan
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Nyboda IBK 18 14 4 0 139-84 55 46
2. Täby FC (A) 18 11 1 6 120-97 23 34
3. Västerhaninge IBK 18 9 2 7 96-103 -7 29
4. IK Malmen 18 6 5 7 103-100 3 23
5. Hammarby IF IBF (A) 18 6 5 7 104-102 2 23
6. IBF Offensiv Lidingö 18 7 2 9 101-104 -3 23
7. FBI Tullinge 18 7 1 10 71-89 -18 22
8. Töjnan IBK 18 5 5 8 70-84 -14 20
9. Rotebro IS IBK 18 5 3 10 101-119 -18 18
10. Högdalens AIS 18 5 2 11 79-102 -23 17
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis