Pantamera Junior Division 1 (2018/19)

Gruppspel
Pantamera Herrjuniorer division 1
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-09-22 14:45 150025005 FBI Tullinge (A) - Huddinge IBS (A) 7 - 3 Jonas Edström, John Awabdeh Tullingehallen
2018-09-22 15:30 150025001 Farsta IBK (A) - Åkersberga IBF (A) 3 - 3 Aldin Imamovic, Daniel Karlsson Farstahallen 1
2018-09-23 16:15 150025004 Bele Barkarby IF IBF (A) - Rotebro IS IBK (A) 9 - 1 Roland Nester, Tobias Ekmark Björkebyhallen
2018-09-23 17:30 150025003 Älvsjö AIK IBF (A) - Salems IF (A) 3 - 3 Martin Johansson, John Awabdeh Västertorpshallen
2018-09-23 19:00 150025002 Vendelsö IK (A) - Täby FC (A) 1 - 2 Johannes Ekenberg, Stefano Bianque Torvalla Sporthall
2018-09-26 20:45 150025006 Huddinge IBS (A) - Bele Barkarby IF IBF (A) 5 - 6 Magnus Johansson, Fredrik Landin Tomtbergahallen
2018-09-30 13:45 150025008 Salems IF (A) - Vendelsö IK (A) 4 - 2 Erik Nyman, Alexander Hellström Skogsängshallen
2018-09-30 15:45 150025007 Rotebro IS IBK (A) - Älvsjö AIK IBF (A) 5 - 1 Tim Sandström, Magnus Johansson Rotebrohallen (Nya)
2018-09-30 16:00 150025009 Täby FC (A) - Farsta IBK (A) 1 - 7 Jonas Edström, Stefano Bianque Grindtorpshallen
2018-09-30 18:00 150025010 Åkersberga IBF (A) - FBI Tullinge (A) 6 - 5 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Åkersberga Sporthall A
2018-10-06 16:45 150025011 Farsta IBK (A) - Salems IF (A) 3 - 5 Erik Nyman, Fredrik Berglund Sonesson Farstahallen 1
2018-10-07 13:45 150025012 Vendelsö IK (A) - Rotebro IS IBK (A) 0 - 2 Håkan Taxén, Daniel Karlsson Torvalla Sporthall
2018-10-07 15:30 150025014 Bele Barkarby IF IBF (A) - FBI Tullinge (A) 7 - 7 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Herresta Sporthall
2018-10-07 16:30 150025015 Täby FC (A) - Åkersberga IBF (A) 6 - 3 Christian Högberg, Stefano Bianque Grindtorpshallen
2018-10-07 17:30 150025013 Älvsjö AIK IBF (A) - Huddinge IBS (A) 1 - 3 Daniel Kölborn, Shari Tingman Västertorpshallen
2018-10-10 20:45 150025017 Huddinge IBS (A) - Vendelsö IK (A) 6 - 5 Christoffer Markovski, Aldin Imamovic Tomtbergahallen
2018-10-14 14:15 150025019 Salems IF (A) - Täby FC (A) 4 - 3 Martin Johansson, Aldin Imamovic Skogsängshallen
2018-10-14 18:15 150025020 Åkersberga IBF (A) - Bele Barkarby IF IBF (A) 4 - 7 Stefano Bianque, Alexander Hellström Åkersberga Sporthall A
2018-10-16 19:45 150025018 Rotebro IS IBK (A) - Farsta IBK (A) 5 - 4 Jonas Edström, Fredrik Landin Rotebrohallen (Nya)
2018-10-20 14:15 150025016 FBI Tullinge (A) - Älvsjö AIK IBF (A) 5 - 3 Tobias Berger, Fredrik Berglund Sonesson Malmsjö Sporthall
2018-10-25 19:15 150025024 Salems IF (A) - Åkersberga IBF (A) 5 - 2 John Awabdeh, Aldin Imamovic Skogsängshallen
2018-10-27 17:30 150025021 Farsta IBK (A) - Huddinge IBS (A) 1 - 2 Kari Malmros, Johannes Ekenberg Farstahallen 3
2018-10-27 17:30 150025025 Täby FC (A) - Rotebro IS IBK (A) 3 - 10 Christian Högberg, Aldin Imamovic Grindtorpshallen
2018-10-28 14:15 150025023 Älvsjö AIK IBF (A) - Bele Barkarby IF IBF (A) 1 - 6 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Västertorpshallen
2018-10-28 15:15 150025022 Vendelsö IK (A) - FBI Tullinge (A) 6 - 5 Erik Nyman, Alexander Hellström Lyckeby Sporthall
2018-11-06 19:45 150025029 Rotebro IS IBK (A) - Salems IF (A) 5 - 9 Alexander Mattsson, Andreas Mattsson Rotebrohallen (Nya)
2018-11-07 20:45 150025028 Huddinge IBS (A) - Täby FC (A) 6 - 5 Elis Erbing, Martin Johansson Tomtbergahallen
2018-11-10 18:30 150025026 Bele Barkarby IF IBF (A) - Vendelsö IK (A) 6 - 7 Linus Löfstedt, Mathias Stegrud Björkebyhallen
2018-11-10 19:15 150025027 FBI Tullinge (A) - Farsta IBK (A) 5 - 2 Tim Sandström, Alexander Hellström Tullingehallen
2018-11-11 12:30 150025030 Åkersberga IBF (A) - Älvsjö AIK IBF (A) 4 - 7 Johannes Ekenberg, Jonas Edström Åkersberga Sporthall A
2018-11-15 19:15 150025034 Salems IF (A) - Huddinge IBS (A) 4 - 6 Christoffer Markovski, Aldin Imamovic Skogsängshallen
2018-11-17 16:00 150025031 Farsta IBK (A) - Bele Barkarby IF IBF (A) 5 - 7 Mattias Lönnborg, Emilia Tuomela Farstahallen 1
2018-11-18 18:30 150025032 Vendelsö IK (A) - Älvsjö AIK IBF (A) 6 - 5 Fredrik Hallenberg, Arash Sohrevardi Lyckeby Sporthall
2018-11-19 19:30 150025035 Täby FC (A) - FBI Tullinge (A) 7 - 2 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Grindtorpshallen
2018-11-20 20:00 150025033 Rotebro IS IBK (A) - Åkersberga IBF (A) 3 - 4 Aldin Imamovic, Jimmy Rittervall Rotebrohallen (Nya)
2018-11-21 20:45 150025039 Huddinge IBS (A) - Rotebro IS IBK (A) 2 - 1 Martin Johansson, Fredrik Landin Tomtbergahallen
2018-11-24 16:15 150025038 FBI Tullinge (A) - Salems IF (A) 0 - 12 Tim Sandström, Fredrik Landin Tullingehallen
2018-11-24 17:00 150025037 Bele Barkarby IF IBF (A) - Täby FC (A) 7 - 7 Nihada Cenanovic, Aldin Imamovic Björkebyhallen
2018-11-25 14:15 150025036 Älvsjö AIK IBF (A) - Farsta IBK (A) 3 - 0 Stefano Bianque, Fredrik Landin Västertorpshallen
2018-11-25 15:00 150025040 Åkersberga IBF (A) - Vendelsö IK (A) 7 - 1 Jonathan Varli, John Awabdeh Åkersberga Sporthall A
2018-11-28 20:45 150025042 Huddinge IBS (A) - Åkersberga IBF (A) 6 - 5 Roland Nester, Johannes Ekenberg Tomtbergahallen
2018-12-01 14:15 150025041 Farsta IBK (A) - Vendelsö IK (A) 4 - 4 Magnus Johansson, Tim Sandström Farstahallen 1
2018-12-01 14:15 150025043 Rotebro IS IBK (A) - FBI Tullinge (A) 3 - 5 Johan Jäderlund, Christian Högberg Sollentuna sim och sporthall
2018-12-01 14:15 150025045 Täby FC (A) - Älvsjö AIK IBF (A) 9 - 3 Fadi Saffo, Stefano Bianque Grindtorpshallen
2018-12-02 16:00 150025044 Salems IF (A) - Bele Barkarby IF IBF (A) 7 - 6 Fadi Saffo, Kari Malmros Skogsängshallen
2018-12-05 20:45 150025046 Huddinge IBS (A) - FBI Tullinge (A) 4 - 5 Martin Johansson, Johannes Ekenberg Tomtbergahallen
2018-12-11 20:30 150025050 Åkersberga IBF (A) - Farsta IBK (A) 4 - 4 Johannes Ekenberg, Jonas Edström Åkersberga Sporthall A
2018-12-15 16:45 150025049 Täby FC (A) - Vendelsö IK (A) 5 - 4 Erik Nyman, William Albrecht Grindtorpshallen
2018-12-16 15:00 150025048 Salems IF (A) - Älvsjö AIK IBF (A) 3 - 3 Magnus Johansson, Tim Sandström Skogsängshallen
2018-12-16 16:45 150025047 Rotebro IS IBK (A) - Bele Barkarby IF IBF (A) 2 - 1 Roland Nester, Christoffer Markovski Rotebrohallen (Nya)
2019-01-19 14:00 150025051 Farsta IBK (A) - Täby FC (A) 5 - 2 Johannes Ekenberg, Daniel Karlsson Farstahallen 1
2019-01-19 14:15 150025055 FBI Tullinge (A) - Åkersberga IBF (A) 7 - 6 Johan Larsson, Alexander Hellström Malmsjö Sporthall
2019-01-20 17:30 150025052 Vendelsö IK (A) - Salems IF (A) 5 - 5 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Lyckeby Sporthall
2019-01-20 17:30 150025054 Bele Barkarby IF IBF (A) - Huddinge IBS (A) 2 - 3 Alexander Mattsson, Andreas Mattsson Björkebyhallen
2019-01-20 19:15 150025053 Älvsjö AIK IBF (A) - Rotebro IS IBK (A) 3 - 7 Elis Erbing, Arash Sohrevardi Västertorpshallen
2018-12-07 20:15 150025058 Rotebro IS IBK (A) - Vendelsö IK (A) 1 - 5 Roland Nester, Arash Sohrevardi Rotebrohallen (Nya)
2018-12-20 19:10 150025059 Salems IF (A) - Farsta IBK (A) 4 - 4 Elis Erbing, Christoffer Markovski Skogsängshallen
2019-01-23 20:45 150025057 Huddinge IBS (A) - Älvsjö AIK IBF (A) 6 - 1 Magnus Johansson, Tim Sandström Tomtbergahallen
2019-01-26 11:45 150025056 FBI Tullinge (A) - Bele Barkarby IF IBF (A) 8 - 10 Aldin Imamovic, Håkan Taxén Tullingehallen
2019-01-27 18:30 150025060 Åkersberga IBF (A) - Täby FC (A) 6 - 7 Roland Nester, Jonas Edström Åkersberga Sporthall A
2019-02-02 15:30 150025061 Farsta IBK (A) - Rotebro IS IBK (A) 5 - 3 Linus Löfstedt, Alexander Hellström Farstahallen 3
2019-02-02 17:15 150025064 Bele Barkarby IF IBF (A) - Åkersberga IBF (A) 6 - 6 Emilia Tuomela, Elin Holm Björkebyhallen
2019-02-03 14:15 150025065 Täby FC (A) - Salems IF (A) 5 - 7 Jonathan Varli, John Awabdeh Grindtorpshallen
2019-02-03 17:15 150025063 Älvsjö AIK IBF (A) - FBI Tullinge (A) 3 - 10 Johannes Ekenberg, Andreas Bengtsson Västertorpshallen
2019-02-03 18:30 150025062 Vendelsö IK (A) - Huddinge IBS (A) 4 - 2 Roland Nester, Erik Nyman Lyckeby Sporthall
2019-02-06 20:45 150025068 Huddinge IBS (A) - Farsta IBK (A) 4 - 2 Jacob Leijon, Johan Jäderlund Tomtbergahallen
2019-02-09 15:00 150025067 FBI Tullinge (A) - Vendelsö IK (A) 3 - 3 Björn Landin, Håkan Taxén Tullingehallen
2019-02-09 16:30 150025069 Rotebro IS IBK (A) - Täby FC (A) 8 - 6 Jan Lingemark, Kenny Ly Rotebrohallen (Nya)
2019-02-09 17:00 150025070 Åkersberga IBF (A) - Salems IF (A) 4 - 1 Magnus Johansson, Tim Sandström Åkersberga Sporthall A
2019-02-09 19:30 150025066 Bele Barkarby IF IBF (A) - Älvsjö AIK IBF (A) 8 - 4 Aldin Imamovic, Roland Nester Björkebyhallen
2019-02-16 13:00 150025071 Farsta IBK (A) - FBI Tullinge (A) 6 - 2 Johan Larsson, Sebastian Öhman Farstahallen 1
2019-02-16 18:15 150025072 Vendelsö IK (A) - Bele Barkarby IF IBF (A) 6 - 5 Aldin Imamovic, Emilia Tuomela Lyckeby Sporthall
2019-02-17 15:30 150025075 Täby FC (A) - Huddinge IBS (A) 9 - 8 Johannes Ekenberg, Andreas Bengtsson Grindtorpshallen
2019-02-17 17:15 150025073 Älvsjö AIK IBF (A) - Åkersberga IBF (A) 6 - 5 Arash Sohrevardi, Fredrik Landin Västertorpshallen
2019-02-22 19:30 150025074 Salems IF (A) - Rotebro IS IBK (A) 6 - 3 Jacob Leijon, Johannes Ekenberg Skogsängshallen
2019-03-05 20:30 150025080 Åkersberga IBF (A) - Rotebro IS IBK (A) 5 - 4 Magnus Johansson, Tim Sandström Åkersberga Sporthall A
2019-03-06 20:45 150025079 Huddinge IBS (A) - Salems IF (A) 2 - 5 Magnus Johansson, Tim Sandström Tomtbergahallen
2019-03-09 17:30 150025078 FBI Tullinge (A) - Täby FC (A) 8 - 2 Johan Larsson, Sebastian Öhman Tullingehallen
2019-03-10 13:45 150025077 Bele Barkarby IF IBF (A) - Farsta IBK (A) 3 - 12 Magnus Johansson, Arash Sohrevardi Herresta Sporthall
2019-03-10 17:15 150025076 Älvsjö AIK IBF (A) - Vendelsö IK (A) 1 - 8 Daniel Mårtensson, Håkan Taxén Västertorpshallen
2019-03-16 12:45 150025081 Farsta IBK (A) - Älvsjö AIK IBF (A) 6 - 3 Erik Nyman, Aarre Hietanen Farstahallen 3
2019-03-17 13:30 150025083 Rotebro IS IBK (A) - Huddinge IBS (A) 3 - 3 Dawan Mofak, Jesper Rygert Rotebrohallen (Nya)
2019-03-17 13:30 150025085 Täby FC (A) - Bele Barkarby IF IBF (A) 9 - 8 Magnus Johansson, Tim Sandström Grindtorpshallen
2019-03-17 19:45 150025082 Vendelsö IK (A) - Åkersberga IBF (A) 4 - 7 Aldin Imamovic, Mattias Lönnborg Lyckeby Sporthall
2019-03-20 20:40 150025084 Salems IF (A) - FBI Tullinge (A) 6 - 3 Magnus Johansson, Tim Sandström Skogsängshallen
2019-03-23 13:00 150025090 Åkersberga IBF (A) - Huddinge IBS (A) 5 - 3 Martin Åkesson, Kent Budell Åkersberga Sporthall A
2019-03-23 18:15 150025089 FBI Tullinge (A) - Rotebro IS IBK (A) 2 - 8 Johannes Ekenberg, Aldin Imamovic Tullingehallen
2019-03-24 16:00 150025088 Bele Barkarby IF IBF (A) - Salems IF (A) 7 - 2 Roland Nester, Björn Landin Björkebyhallen
2019-03-24 18:00 150025086 Vendelsö IK (A) - Farsta IBK (A) 3 - 7 Johannes Ekenberg, Andreas Bengtsson Lyckeby Sporthall
2019-03-24 19:00 150025087 Älvsjö AIK IBF (A) - Täby FC (A) 8 - 7 Andreas Persson Stenberg, Erik Palmertz Västertorpshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Salems IF (A) 18 11 4 3 92-66 26 37
2. Huddinge IBS (A) 18 10 1 7 74-71 3 31
3. Bele Barkarby IF IBF (A) 18 8 3 7 111-96 15 27
4. FBI Tullinge (A) 18 8 2 8 89-97 -8 26
5. Farsta IBK (A) 18 7 4 7 80-63 17 25
6. Rotebro IS IBK (A) 18 8 1 9 74-73 1 25
7. Täby FC (A) 18 8 1 9 95-105 -10 25
8. Åkersberga IBF (A) 18 7 3 8 86-85 1 24
9. Vendelsö IK (A) 18 7 3 8 74-77 -3 24
10. Älvsjö AIK IBF (A) 18 4 2 12 59-101 -42 14
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis