Herrar Division 2 (2018/19)

Gruppspel
Herrar Division 2
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-09-29 13:00 161110004 FBC Nyköping - Katrineholms IBF 7 - 2 Daniel Pettersson, Emil Lindhe Nyköpings Sporthall
2018-09-29 14:00 161110003 Flens IBF - Nykvarns IF 7 - 5 Stefan Öberg, Mikael Andersson Hammarvallen
2018-09-29 14:00 161110005 IK Standard - IFK Gnesta 4 - 5 Fredrik Wernqvist, Göran Engfors Skjulstahallen A
2018-09-29 16:30 161110002 Ekbackskyrkans IBK - Onyx IBS 4 - 12 Ivan Wahlström, Mathias Lindvall Vingåkers Sporthall
2018-09-30 16:00 161110001 Telge SIBK - Trosa Edanö IBK 8 - 6 Arne Brattehag, Mathias Lindvall Västergård Arena A
2018-10-06 10:45 161110010 Onyx IBS - Telge SIBK 11 - 6 Henrik Ibjer, Kent Erlandsson Rosvalla A
2018-10-06 14:00 161110008 Katrineholms IBF - Flens IBF 4 - 5 Jesper Liedberg, Jimmy Eliasson Duveholmshallen A
2018-10-06 16:00 161110007 IFK Gnesta - FBC Nyköping 3 - 2 e.förl. Henrik Ibjer, Kent Erlandsson Frejahallen
2018-10-06 16:15 161110006 Trosa Edanö IBK - IK Standard 5 - 8 Emil Lindhe, Daniel Pettersson Hedebyhallen
2018-10-07 14:30 161110009 Nykvarns IF - Ekbackskyrkans IBK 6 - 3 Mattias Lönnborg, Stefan Öberg Björkestahallen
2018-10-10 19:30 161110013 Ekbackskyrkans IBK - Katrineholms IBF 5 - 9 Daniel Pettersson, Emil Lindhe Vingåkers Sporthall
2018-10-12 19:00 161110014 Flens IBF - IFK Gnesta 3 - 7 Richard Himberg, Christian Johnsson Hammarvallen
2018-10-13 13:00 161110012 Telge SIBK - Nykvarns IF 5 - 6 Mikael Celik, Stefan Öberg Västergård Arena A
2018-10-13 14:00 161110015 IK Standard - FBC Nyköping 2 - 6 Mattias Lönnborg, Mikael Andersson Skjulstahallen A
2018-10-14 14:30 161110011 Trosa Edanö IBK - Onyx IBS 1 - 4 Emil Lindhe, Daniel Pettersson Hedebyhallen
2018-10-20 14:00 161110017 Flens IBF - Telge SIBK 11 - 10 Sonny Weideborg, Tom Nilsson Hammarvallen
2018-10-20 15:30 161110018 FBC Nyköping - Onyx IBS 6 - 0 Emil Lindhe, Daniel Pettersson Nyköpings Sporthall
2018-10-20 15:30 161110019 IK Standard - Nykvarns IF 5 - 10 Fredrik Wernqvist, Stefan Öberg Skjulstahallen A
2018-10-20 16:00 161110020 IFK Gnesta - Katrineholms IBF 8 - 3 Mikael Celik, Christian Johnsson Frejahallen
2018-10-21 18:30 161110016 Ekbackskyrkans IBK - Trosa Edanö IBK 6 - 3 Mikael Samuelsson, Håkan Rask Vingåkers Sporthall
2018-10-24 19:30 161110022 Katrineholms IBF - IK Standard 6 - 8 Daniel Pettersson, Christian Johnsson Duveholmshallen A
2018-10-27 16:30 161110021 Telge SIBK - Ekbackskyrkans IBK 10 - 5 Mikael Celik, Richard Himberg Västergård Arena A
2018-10-27 17:30 161110025 Trosa Edanö IBK - IFK Gnesta 5 - 6 Mattias Lönnborg, Daniel Pettersson Hedebyhallen
2018-10-27 18:30 161110023 Nykvarns IF - FBC Nyköping 2 - 4 Henrik Ibjer, Kent Erlandsson Björkestahallen
2018-10-28 17:30 161110024 Onyx IBS - Flens IBF 15 - 9 Richard Himberg, Christian Johnsson Rosvalla A
2018-11-04 15:00 161110027 FBC Nyköping - Ekbackskyrkans IBK 9 - 2 Mathias Lindvall, Daniel Pettersson Nyköpings Sporthall
2018-11-05 19:00 161110030 Katrineholms IBF - Nykvarns IF 5 - 6 Henrik Ibjer, Kent Erlandsson Duveholmshallen A
2018-11-08 19:00 161110026 Flens IBF - Trosa Edanö IBK 9 - 5 Christer Avasjö, Jonas Holm Hammarvallen
2018-11-10 14:00 161110028 IK Standard - Telge SIBK 7 - 9 Daniel Pettersson, Christian Johnsson Skjulstahallen A
2018-11-10 16:00 161110029 IFK Gnesta - Onyx IBS 11 - 8 Mikael Celik, Josef Celik Frejahallen
2018-11-17 15:15 161110035 Trosa Edanö IBK - Katrineholms IBF 8 - 10 Stefan Öberg, Dennis Wagermark Hedebyhallen
2018-11-17 18:00 161110033 Nykvarns IF - IFK Gnesta 5 - 1 Richard Himberg, Daniel Pettersson Björkestahallen
2018-11-18 15:00 161110034 Onyx IBS - IK Standard 7 - 5 Daniel Lindbom-Rydell, Christian Jarl Rosvalla A
2018-11-18 15:30 161110031 Telge SIBK - FBC Nyköping 4 - 5 Mattias Lönnborg, Daniel Pettersson Västergård Arena A
2018-11-18 16:00 161110032 Ekbackskyrkans IBK - Flens IBF 5 - 10 Aarre Hietanen, Arne Brattehag Vingåkers Sporthall
2018-11-23 19:00 161110039 Katrineholms IBF - Telge SIBK 10 - 11 Stefan Öberg, Mattias Lönnborg Duveholmshallen A
2018-11-24 14:00 161110037 IK Standard - Flens IBF 5 - 10 Stefan Öberg, Mattias Lönnborg Skjulstahallen A
2018-11-24 16:00 161110038 IFK Gnesta - Ekbackskyrkans IBK 16 - 2 Mathias Lindvall, Ivan Wahlström Frejahallen
2018-11-25 14:30 161110036 FBC Nyköping - Trosa Edanö IBK 5 - 3 Daniel Pettersson, Arne Brattehag Nyköpings Sporthall
2018-11-25 17:30 161110040 Nykvarns IF - Onyx IBS 5 - 9 Ivan Wahlström, Mathias Lindvall Björkestahallen
2018-12-07 19:00 161110043 Flens IBF - FBC Nyköping 7 - 17 Daniel Pettersson, Stefan Öberg Hammarvallen
2018-12-08 13:30 161110044 Onyx IBS - Katrineholms IBF 9 - 5 Christian Johnsson, Richard Himberg Rosvalla A
2018-12-08 14:00 161110042 Ekbackskyrkans IBK - IK Standard 6 - 7 William Wengelin, Johan Nordlander Vingåkers Sporthall
2018-12-08 15:00 161110045 Trosa Edanö IBK - Nykvarns IF 4 - 3 e.förl. Henrik Ibjer, Kent Erlandsson Hedebyhallen
2018-12-09 19:00 161110041 Telge SIBK - IFK Gnesta 7 - 11 Emil Lindhe, Daniel Pettersson Wasa Sporthall
2018-12-14 19:00 161110047 Katrineholms IBF - FBC Nyköping 2 - 13 Henrik Ibjer, Stefan Öberg Duveholmshallen A
2018-12-15 15:00 161110050 Trosa Edanö IBK - Telge SIBK 6 - 4 Mathias Lindvall, Ivan Wahlström Hedebyhallen
2018-12-15 16:00 161110046 IFK Gnesta - IK Standard 12 - 4 Arne Brattehag, Sigge Maurer Frejahallen
2018-12-16 15:45 161110049 Onyx IBS - Ekbackskyrkans IBK 7 - 3 Aarre Hietanen, Dennis Wagermark Ramdalshallen
2018-12-16 17:45 161110048 Nykvarns IF - Flens IBF 8 - 4 Emil Lindhe, Daniel Pettersson Björkestahallen
2019-01-11 19:00 161110053 Flens IBF - Katrineholms IBF 11 - 10 Mattias Lönnborg, Stefan Öberg Hammarvallen
2019-01-11 19:00 161110054 FBC Nyköping - IFK Gnesta 3 - 6 Richard Himberg, Christian Johnsson Nyköpings Sporthall
2019-01-12 14:00 161110055 IK Standard - Trosa Edanö IBK 8 - 6 Mikael Celik, Stefan Öberg Skjulstahallen A
2019-01-12 17:30 161110051 Telge SIBK - Onyx IBS 6 - 10 Richard Himberg, Daniel Pettersson Västergård Arena A
2019-01-13 18:30 161110052 Ekbackskyrkans IBK - Nykvarns IF 6 - 7 e.förl. Mathias Lindvall, Ivan Wahlström Vingåkers Sporthall
2019-01-16 19:00 161110058 Katrineholms IBF - Ekbackskyrkans IBK 7 - 6 e.förl. Bemir Brkic, Daniel Pettersson Duveholmshallen A
2019-01-19 16:00 161110057 IFK Gnesta - Flens IBF 13 - 2 Ivan Wahlström, Mathias Lindvall Frejahallen
2019-01-19 16:15 161110056 FBC Nyköping - IK Standard 7 - 4 Bemir Brkic, Stefan Öberg Nyköpings Sporthall
2019-01-19 16:15 161110060 Onyx IBS - Trosa Edanö IBK 10 - 7 Fredrik Wernqvist, Daniel Pettersson Ramdalshallen
2019-01-20 19:30 161110059 Nykvarns IF - Telge SIBK 10 - 7 Mathias Lindvall, Ivan Wahlström Björkestahallen
2019-01-25 19:00 161110062 Katrineholms IBF - IFK Gnesta 5 - 13 Aarre Hietanen, Henrik Ibjer Duveholmshallen A
2019-01-26 16:00 161110061 Telge SIBK - Flens IBF 17 - 6 Mikael Andersson, Mattias Lönnborg Västergård Arena A
2019-01-26 16:15 161110065 Trosa Edanö IBK - Ekbackskyrkans IBK 7 - 6 Stefan Öberg, Dennis Wagermark Hedebyhallen
2019-01-27 11:45 161110064 Onyx IBS - FBC Nyköping 4 - 5 Christer Avasjö, Jonas Holm Rosvalla A
2019-01-27 19:00 161110063 Nykvarns IF - IK Standard 7 - 8 Bemir Brkic, Daniel Pettersson Björkestahallen
2019-01-31 19:30 161110066 Ekbackskyrkans IBK - Telge SIBK 6 - 12 Aarre Hietanen, Kent Erlandsson Vingåkers Sporthall
2019-02-02 13:00 161110067 Flens IBF - Onyx IBS 6 - 15 Arne Brattehag, Sigge Maurer Hammarvallen
2019-02-02 14:00 161110069 IK Standard - Katrineholms IBF 4 - 6 Fredrik Wernqvist, Stefan Öberg Skjulstahallen A
2019-02-02 15:30 161110068 FBC Nyköping - Nykvarns IF 2 - 7 Kent Erlandsson, Henrik Ibjer Nyköpings Sporthall
2019-02-23 16:00 161110070 IFK Gnesta - Trosa Edanö IBK 12 - 5 Stefan Öberg, Christian Johnsson Frejahallen
2019-02-09 15:00 161110075 Trosa Edanö IBK - Flens IBF 5 - 9 Mattias Lönnborg, Stefan Öberg Hedebyhallen
2019-02-10 11:30 161110071 Telge SIBK - IK Standard 11 - 10 e.förl. Daniel Pettersson, Emil Lindhe Västergård Arena A
2019-02-10 15:00 161110074 Onyx IBS - IFK Gnesta 9 - 10 e.förl. Mattias Lönnborg, Arne Brattehag Ramdalshallen
2019-02-10 16:30 161110073 Nykvarns IF - Katrineholms IBF 14 - 8 Kent Erlandsson, Henrik Ibjer Björkestahallen
2019-02-10 18:30 161110072 Ekbackskyrkans IBK - FBC Nyköping 6 - 16 Aarre Hietanen, Mikael Samuelsson Vingåkers Sporthall
2019-02-13 19:30 161110080 Katrineholms IBF - Trosa Edanö IBK 6 - 3 Daniel Pettersson, Bemir Brkic Duveholmshallen A
2019-02-15 19:00 161110076 Flens IBF - Ekbackskyrkans IBK 8 - 3 Aarre Hietanen, Magnus Nordahl Hammarvallen
2019-02-16 11:30 161110077 FBC Nyköping - Telge SIBK 9 - 5 Arne Brattehag, Christer Avasjö Nyköpings Sporthall
2019-02-16 14:00 161110078 IK Standard - Onyx IBS 2 - 8 Aarre Hietanen, Magnus Nordahl Skjulstahallen A
2019-02-16 16:00 161110079 IFK Gnesta - Nykvarns IF 3 - 7 Daniel Pettersson, Emil Lindhe Frejahallen
2019-02-24 13:00 161110084 Onyx IBS - Nykvarns IF 4 - 4 e.förl. Daniel Pettersson, Emil Lindhe Rosvalla A
2019-03-02 14:00 161110082 Ekbackskyrkans IBK - IFK Gnesta 4 - 11 Daniel Pettersson, Göran Engfors Vingåkers Sporthall
2019-03-02 14:00 161110083 Flens IBF - IK Standard 9 - 4 Ivan Wahlström, Mathias Lindvall Hammarvallen
2019-03-02 15:00 161110085 Trosa Edanö IBK - FBC Nyköping 3 - 13 Stefan Öberg, Mattias Lönnborg Hedebyhallen
2019-03-03 15:30 161110081 Telge SIBK - Katrineholms IBF 5 - 11 Daniel Pettersson, Mattias Lönnborg Västergård Arena A
2019-03-09 15:00 161110086 FBC Nyköping - Flens IBF 14 - 9 Arne Brattehag, Sigge Maurer Rosvalla A
2019-03-09 15:00 161110087 IK Standard - Ekbackskyrkans IBK 7 - 4 Stefan Öberg, Göran Engfors Skjulstahallen A
2019-03-09 15:00 161110088 IFK Gnesta - Telge SIBK 16 - 4 Daniel Pettersson, Bemir Brkic Frejahallen
2019-03-09 15:00 161110089 Katrineholms IBF - Onyx IBS 5 - 7 Ivan Wahlström, Mathias Lindvall Duveholmshallen A
2019-03-09 15:00 161110090 Nykvarns IF - Trosa Edanö IBK 7 - 4 Aarre Hietanen, Ken Johansson Björkestahallen
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. IFK Gnesta 18 14 2 (2) 2 164-82 82 46
2. FBC Nyköping 18 15 1 (0) 2 143-71 72 46
3. Onyx IBS 18 13 2 (0) 3 149-100 49 41
4. Nykvarns IF 18 11 3 (1) 4 119-89 30 37
5. Flens IBF 18 10 0 (0) 8 135-162 -27 30
6. Telge SIBK 18 6 1 (1) 11 141-156 -15 20
7. IK Standard 18 6 1 (0) 11 102-134 -32 19
8. Katrineholms IBF 18 5 1 (1) 12 114-143 -29 17
9. Trosa Edanö IBK 18 2 1 (1) 15 86-134 -48 8
10. Ekbackskyrkans IBK 18 1 2 (0) 15 82-164 -82 5
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis