SDF-SM F16 (2018/19)

Gruppspel
SDF-SM F16 grupp 1
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-01-03 10:00 580120001 Västergötland - Gästrikland 9 - 4 Oskar Johnsson, Johan Magnusson Träffen Arena
2019-01-03 10:00 580120002 Västsvenska - Norrbotten 1 - 1 Lars Larsson, Albin Jakobsson Nynäshallen
2019-01-03 16:00 580120003 Stockholm - Västsvenska 2 - 1 Manuel Garzon, Rasmus Säfvenberg Arena Jernvallen
2019-01-03 16:00 580120004 Norrbotten - Västergötland 3 - 5 Amir Zilic, Daniel Larsson Nynäshallen
2019-01-04 09:00 580120005 Västergötland - Stockholm 0 - 5 Emil Lindhe, Daniel Pettersson Testebo Arena
2019-01-04 09:00 580120006 Gästrikland - Norrbotten 0 - 3 Jonas Håmark, Alexander Sommensjö Träffen Arena
2019-01-04 15:00 580120007 Västsvenska - Västergötland 2 - 0 Jonas Backman, Oliver Halvarsson Nynäshallen
2019-01-04 15:00 580120008 Stockholm - Gästrikland 6 - 2 Josefine Hedelind, Mona Franzon Träffen Arena
2019-01-05 09:00 580120009 Gästrikland - Västsvenska 2 - 4 Manuel Garzon, Rasmus Säfvenberg Alfahallen - Gavlehov
2019-01-05 09:00 580120010 Norrbotten - Stockholm 2 - 4 Philip Aronsson-Elffors, Claes Knutsson Novahallen - Gavlehov
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Stockholm 4 4 0 0 17-5 12 12
2. Västsvenska 4 2 1 1 8-5 3 7
3. Västergötland 4 2 0 2 14-14 0 6
4. Norrbotten 4 1 1 2 9-10 -1 4
5. Gästrikland 4 0 0 4 8-22 -14 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
SDF-SM F16 grupp 2
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-01-03 11:30 580121001 Västernorrland - Hälsingland/Jämtland/H-dalen 7 - 1 Jonas Backman, Oliver Halvarsson Arena Jernvallen
2019-01-03 11:30 580121002 Skåne - Halland 7 - 3 Oscar Carlsvärd, Erik Norin Nynäshallen
2019-01-03 17:30 580121004 Halland - Västernorrland 2 - 3 Emil Lindhe, Daniel Pettersson Testebo Arena
2019-01-04 09:00 580121006 Hälsingland/Jämtland/H-dalen - Halland 0 - 8 David Björketun, Jesper Jonsson Arena Jernvallen
2019-01-04 15:00 580121007 Skåne - Västernorrland 4 - 1 Albin Jakobsson, Lars Larsson Arena Jernvallen
2019-01-05 09:00 580121009 Hälsingland/Jämtland/H-dalen - Skåne 0 - 11 Daniel Pettersson, Emil Lindhe Träffen Arena
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Skåne 3 3 0 0 22-4 18 9
2. Västernorrland 3 2 0 1 11-7 4 6
3. Halland 3 1 0 2 13-10 3 3
4. Hälsingland/ Jämtland/ H-dalen 3 0 0 3 1-26 -25 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
SDF-SM F16 grupp 3
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-01-03 11:30 580122001 Småland - Värmland 1 - 1 Richard Öhneskog, Marcus Svedinger Träffen Arena
2019-01-03 11:30 580122002 Uppland - Södermanland 6 - 2 Amir Zilic, Daniel Larsson Testebo Arena
2019-01-03 17:30 580122003 Västerbotten - Uppland 2 - 5 Josefine Hedelind, Mona Franzon Träffen Arena
2019-01-03 17:30 580122004 Södermanland - Småland 1 - 5 Jonas Håmark, Alexander Sommensjö Nynäshallen
2019-01-04 10:30 580122005 Småland - Västerbotten 4 - 3 Richard Öhneskog, Marcus Svedinger Testebo Arena
2019-01-04 10:30 580122006 Värmland - Södermanland 5 - 1 Oscar Carlsvärd, Erik Norin Arena Jernvallen
2019-01-04 16:30 580122007 Uppland - Småland 7 - 0 Manuel Garzon, Rasmus Säfvenberg Arena Jernvallen
2019-01-04 16:30 580122008 Västerbotten - Värmland 7 - 3 Oscar Carlsvärd, Erik Norin Nynäshallen
2019-01-05 10:30 580122009 Värmland - Uppland 1 - 2 Josefine Hedelind, Mona Franzon Nynäshallen
2019-01-05 10:30 580122010 Södermanland - Västerbotten 2 - 2 Richard Öhneskog, Marcus Svedinger Alfahallen - Gavlehov
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Uppland 4 4 0 0 20-5 15 12
2. Småland 4 2 1 1 10-12 -2 7
3. Västerbotten 4 1 1 2 14-14 0 4
4. Värmland 4 1 1 2 10-11 -1 4
5. Södermanland 4 0 1 3 6-18 -12 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
SDF-SM F16 grupp 4
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-01-03 16:00 580123001 Dalarna - Örebro 8 - 3 Richard Öhneskog, Marcus Svedinger Träffen Arena
2019-01-03 16:00 580123002 Östergötland - Västmanland 3 - 5 Jonas Backman, Oliver Halvarsson Testebo Arena
2019-01-04 10:30 580123003 Västmanland - Dalarna 5 - 5 Lars Larsson, Albin Jakobsson Nynäshallen
2019-01-04 10:30 580123004 Örebro - Östergötland 3 - 4 Josefine Hedelind, Mona Franzon Träffen Arena
2019-01-04 16:30 580123005 Örebro - Västmanland 0 - 2 Amir Zilic, Daniel Larsson Testebo Arena
2019-01-04 16:30 580123006 Dalarna - Östergötland 2 - 2 Philip Aronsson-Elffors, Claes Knutsson Träffen Arena
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Västmanland 3 2 1 0 12-8 4 7
2. Dalarna 3 1 2 0 15-10 5 5
3. Östergötland 3 1 1 1 9-10 -1 4
4. Örebro 3 0 0 3 6-14 -8 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Övriga matcher
SDF-SM F16 Pl. 13-16
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-01-05 15:30 580127001 Norrbotten - Hälsingland/Jämtland/H-dalen 5 - 2 Daniel Pettersson, Emil Lindhe Testebo Arena
2019-01-05 17:00 580127002 Värmland - Örebro 1 - 2 Daniel Pettersson, Emil Lindhe Testebo Arena
2019-01-06 08:00 580127004 Norrbotten - Örebro 4 - 3 e.förl. Oskar Simryd, Petter Lundgren Testebo Arena
2019-01-06 08:00 580127003 Hälsingland/Jämtland/H-dalen - Värmland 0 - 5 Philip Aronsson-Elffors, Claes Knutsson Träffen Arena
SDF-SM F16 Pl. 17-18
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-01-06 11:00 580128003 Södermanland - Gästrikland 3 - 1 Alexander Sommensjö, Jonas Håmark Nynäshallen
SDF-SM F16 Pl. 5-8
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-01-06 09:30 580125002 Skåne - Västmanland 4 - 3 David Björketun, Jesper Jonsson Testebo Arena
2019-01-06 09:30 580125001 Västernorrland - Dalarna 4 - 2 Philip Aronsson-Elffors, Claes Knutsson Träffen Arena
SDF-SM F16 Pl. 9-12
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-01-05 15:30 580126001 Västergötland - Halland 3 - 4 Philip Aronsson-Elffors, Claes Knutsson Träffen Arena
2019-01-05 17:00 580126002 Västerbotten - Östergötland 5 - 3 Richard Öhneskog, Marcus Svedinger Träffen Arena
2019-01-06 08:00 580126004 Halland - Västerbotten 4 - 9 Richard Öhneskog, Marcus Svedinger Alfahallen - Gavlehov
2019-01-06 08:00 580126003 Västergötland - Östergötland 3 - 4 e.förl. Daniel Pettersson, Emil Lindhe Novahallen - Gavlehov
Slutspel
SDF-SM F16 A-slutspel
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-01-05 15:30 Kvartsfinal 1 580124001 Stockholm - Västernorrland 4 - 2 Josefine Hedelind, Mona Franzon Alfahallen - Gavlehov
2019-01-05 15:30 Kvartsfinal 3 580124003 Skåne - Västsvenska 1 - 3 Jonas Backman, Oliver Halvarsson Novahallen - Gavlehov
2019-01-05 17:00 Kvartsfinal 2 580124002 Uppland - Dalarna 4 - 1 Albin Jakobsson, Lars Larsson Alfahallen - Gavlehov
2019-01-05 17:00 Kvartsfinal 4 580124004 Västmanland - Småland 1 - 4 Jonas Håmark, Alexander Sommensjö Novahallen - Gavlehov
2019-01-06 09:30 Semifinal 1 580124005 Stockholm - Uppland 5 - 3 Mona Franzon, Josefine Hedelind Alfahallen - Gavlehov
2019-01-06 09:30 Semifinal 2 580124006 Västsvenska - Småland 0 - 1 Jonas Backman, Oliver Halvarsson Novahallen - Gavlehov
2019-01-06 14:30 Final 580124007 Stockholm - Småland 7 - 1 Albin Jakobsson, Lars Larsson Alfahallen - Gavlehov

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis