SDF-SM P16 (2018/19)

Gruppspel
SDF-SM P16 grupp 1
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-01-03 13:00 580140001 Västergötland - Örebro 3 - 2 Manuel Garzon, Rasmus Säfvenberg Träffen Arena
2019-01-03 13:00 580140002 Skåne - Norrbotten 9 - 1 Jonas Håmark, Alexander Sommensjö Nynäshallen
2019-01-03 19:00 580140003 Gotland - Skåne 2 - 11 Oskar Johnsson, Johan Magnusson Arena Jernvallen
2019-01-03 19:00 580140004 Norrbotten - Västergötland 1 - 8 Amir Zilic, Daniel Larsson Nynäshallen
2019-01-04 12:00 580140005 Västergötland - Gotland 12 - 0 Jonas Backman, Oliver Halvarsson Testebo Arena
2019-01-04 12:00 580140006 Örebro - Norrbotten 12 - 3 Amir Zilic, Daniel Larsson Träffen Arena
2019-01-04 18:00 580140007 Skåne - Västergötland 5 - 6 David Björketun, Jesper Jonsson Nynäshallen
2019-01-04 18:00 580140008 Gotland - Örebro 2 - 14 Emil Lindhe, Daniel Pettersson Testebo Arena
2019-01-05 10:30 580140009 Örebro - Skåne 4 - 2 Amir Zilic, Daniel Larsson Träffen Arena
2019-01-05 10:30 580140010 Norrbotten - Gotland 8 - 3 Jonas Backman, Oliver Halvarsson Novahallen - Gavlehov
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Västergötland 4 4 0 0 29-8 21 12
2. Örebro 4 3 0 1 32-10 22 9
3. Skåne 4 2 0 2 27-13 14 6
4. Norrbotten 4 1 0 3 13-32 -19 3
5. Gotland 4 0 0 4 7-45 -38 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
SDF-SM P16 grupp 2
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-01-03 13:00 580141001 Västernorrland - Hälsingland 7 - 4 Emil Lindhe, Daniel Pettersson Arena Jernvallen
2019-01-03 13:00 580141002 Uppland - Södermanland 3 - 2 Josefine Hedelind, Mona Franzon Testebo Arena
2019-01-03 19:00 580141003 Dalarna - Uppland 6 - 4 Lars Larsson, Albin Jakobsson Träffen Arena
2019-01-03 19:00 580141004 Södermanland - Västernorrland 2 - 7 Philip Aronsson-Elffors, Claes Knutsson Testebo Arena
2019-01-04 12:00 580141005 Västernorrland - Dalarna 3 - 2 Manuel Garzon, Rasmus Säfvenberg Nynäshallen
2019-01-04 12:00 580141006 Hälsingland - Södermanland 2 - 5 Oskar Johnsson, Johan Magnusson Arena Jernvallen
2019-01-04 18:00 580141007 Uppland - Västernorrland 2 - 6 Oskar Johnsson, Johan Magnusson Arena Jernvallen
2019-01-04 18:00 580141008 Dalarna - Hälsingland 4 - 4 Jonas Håmark, Alexander Sommensjö Träffen Arena
2019-01-05 12:00 580141009 Hälsingland - Uppland 4 - 6 Albin Jakobsson, Lars Larsson Träffen Arena
2019-01-05 12:00 580141010 Södermanland - Dalarna 6 - 1 Erik Norin, Oscar Carlsvärd Alfahallen - Gavlehov
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Västernorrland 4 4 0 0 23-10 13 12
2. Uppland 4 2 0 2 15-18 -3 6
3. Södermanland 4 2 0 2 15-13 2 6
4. Dalarna 4 1 1 2 13-17 -4 4
5. Hälsingland 4 0 1 3 14-22 -8 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
SDF-SM P16 grupp 3
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-01-03 14:30 580142001 Jämtland/Härjedalen - Värmland 1 - 7 Oskar Johnsson, Johan Magnusson Arena Jernvallen
2019-01-03 14:30 580142002 Östergötland - Västmanland 3 - 2 Lars Larsson, Albin Jakobsson Testebo Arena
2019-01-03 20:30 580142003 Västerbotten - Östergötland 2 - 3 Richard Öhneskog, Marcus Svedinger Träffen Arena
2019-01-03 20:30 580142004 Västmanland - Jämtland/Härjedalen 10 - 3 Manuel Garzon, Rasmus Säfvenberg Nynäshallen
2019-01-04 13:30 580142005 Jämtland/Härjedalen - Västerbotten 4 - 8 Philip Aronsson-Elffors, Claes Knutsson Testebo Arena
2019-01-04 13:30 580142006 Värmland - Västmanland 1 - 7 Jonas Håmark, Alexander Sommensjö Nynäshallen
2019-01-04 19:30 580142007 Östergötland - Jämtland/Härjedalen 11 - 2 Richard Öhneskog, Marcus Svedinger Arena Jernvallen
2019-01-04 19:30 580142008 Västerbotten - Värmland 3 - 1 Mona Franzon, Josefine Hedelind Nynäshallen
2019-01-05 12:00 580142009 Värmland - Östergötland 2 - 3 Manuel Garzon, Rasmus Säfvenberg Nynäshallen
2019-01-05 12:00 580142010 Västmanland - Västerbotten 2 - 4 Jonas Håmark, Alexander Sommensjö Novahallen - Gavlehov
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Östergötland 4 4 0 0 20-8 12 12
2. Västerbotten 4 3 0 1 17-10 7 9
3. Västmanland 4 2 0 2 21-11 10 6
4. Värmland 4 1 0 3 11-14 -3 3
5. Jämtland/ Härjedalen 4 0 0 4 10-36 -26 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
SDF-SM P16 grupp 4
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-01-03 14:30 580143001 Småland - Gästrikland 6 - 1 Philip Aronsson-Elffors, Claes Knutsson Träffen Arena
2019-01-03 14:30 580143002 Västsvenska - Halland 3 - 2 David Björketun, Jesper Jonsson Nynäshallen
2019-01-03 20:30 580143003 Stockholm - Västsvenska 3 - 3 Erik Norin, Oscar Carlsvärd Arena Jernvallen
2019-01-03 20:30 580143004 Halland - Småland 3 - 3 David Björketun, Jesper Jonsson Testebo Arena
2019-01-04 13:30 580143005 Småland - Stockholm 5 - 3 David Björketun, Jesper Jonsson Arena Jernvallen
2019-01-04 13:30 580143006 Gästrikland - Halland 5 - 6 Emil Lindhe, Daniel Pettersson Träffen Arena
2019-01-04 19:30 580143007 Västsvenska - Småland 2 - 2 Jonas Backman, Oliver Halvarsson Testebo Arena
2019-01-04 19:30 580143008 Stockholm - Gästrikland 8 - 0 Oscar Carlsvärd, Erik Norin Träffen Arena
2019-01-05 13:30 580143009 Gästrikland - Västsvenska 5 - 6 David Björketun, Jesper Jonsson Alfahallen - Gavlehov
2019-01-05 13:30 580143010 Halland - Stockholm 3 - 5 Johan Magnusson, Oskar Johnsson Novahallen - Gavlehov
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Småland 4 2 2 0 16-9 7 8
2. Västsvenska 4 2 2 0 14-12 2 8
3. Stockholm 4 2 1 1 19-11 8 7
4. Halland 4 1 1 2 14-16 -2 4
5. Gästrikland 4 0 0 4 11-26 -15 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Övriga matcher
SDF-SM P16 Pl. 13-16
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-01-05 18:30 580147001 Norrbotten - Dalarna 4 - 8 Josefine Hedelind, Mona Franzon Testebo Arena
2019-01-05 20:00 580147002 Värmland - Halland 5 - 4 e.förl. Jonas Håmark, Alexander Sommensjö Testebo Arena
2019-01-06 11:00 580147003 Norrbotten - Halland 3 - 9 Oskar Simryd, Petter Lundgren Testebo Arena
2019-01-06 12:30 580147004 Dalarna - Värmland 7 - 2 Daniel Pettersson, Emil Lindhe Nynäshallen
SDF-SM P16 Pl. 17-20
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-01-05 17:00 580148001 Gotland - Hälsingland 1 - 9 Manuel Garzon, Rasmus Säfvenberg Nynäshallen
2019-01-05 18:30 580148002 Jämtland/Härjedalen - Gästrikland 3 - 4 e.str. Jonas Backman, Oliver Halvarsson Nynäshallen
2019-01-06 09:30 580148003 Gotland - Jämtland/Härjedalen 2 - 4 Alexander Sommensjö, Jonas Håmark Nynäshallen
2019-01-06 11:00 580148004 Hälsingland - Gästrikland 3 - 2 Richard Öhneskog, Marcus Svedinger Träffen Arena
SDF-SM P16 Pl. 5-8
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-01-06 12:30 580145002 Örebro - Småland 4 - 12 Josefine Hedelind, Mona Franzon Novahallen - Gavlehov
2019-01-06 12:30 580145001 Västergötland - Västsvenska 1 - 6 David Björketun, Jesper Jonsson Alfahallen - Gavlehov
SDF-SM P16 Pl. 9-12
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-01-05 18:30 580146001 Skåne - Södermanland 5 - 4 e.förl. Claes Knutsson, Philip Aronsson-Elffors Träffen Arena
2019-01-05 20:00 580146002 Västmanland - Stockholm 6 - 4 Richard Öhneskog, Marcus Svedinger Träffen Arena
2019-01-06 12:30 580146004 Skåne - Västmanland 4 - 3 Oskar Simryd, Petter Lundgren Testebo Arena
2019-01-06 12:30 580146003 Södermanland - Stockholm 1 - 5 Claes Knutsson, Philip Aronsson-Elffors Träffen Arena
Slutspel
SDF-SM P16 A-slutspel
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-01-05 18:30 Kvartsfinal 1 580144001 Västergötland - Uppland 1 - 3 Johan Magnusson, Oskar Johnsson Alfahallen - Gavlehov
2019-01-05 18:30 Kvartsfinal 3 580144003 Västernorrland - Örebro 4 - 3 David Björketun, Jesper Jonsson Novahallen - Gavlehov
2019-01-05 20:00 Kvartsfinal 2 580144002 Östergötland - Västsvenska 4 - 3 Amir Zilic, Daniel Larsson Alfahallen - Gavlehov
2019-01-05 20:00 Kvartsfinal 4 580144004 Småland - Västerbotten 0 - 5 Erik Norin, Oscar Carlsvärd Novahallen - Gavlehov
2019-01-06 11:00 Semifinal 1 580144005 Uppland - Östergötland 2 - 3 Oscar Carlsvärd, Erik Norin Alfahallen - Gavlehov
2019-01-06 11:00 Semifinal 2 580144006 Västernorrland - Västerbotten 1 - 0 Amir Zilic, Daniel Larsson Novahallen - Gavlehov
2019-01-06 16:20 Framskjuten matchstart med 5 minuter. Final 580144007 Östergötland - Västernorrland 4 - 1 Oskar Johnsson, Johan Magnusson Alfahallen - Gavlehov

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis