Herrar Utveckling (2018/19)

Gruppspel
Herrar Utveckling Norra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-10-19 19:30 142500001 Forserums IF U - Tranemo IBK HU 4 - 4 Jonny Nilsson, Jonas Kvant Forserums Sporthall
2018-10-20 14:00 142500002 Hestra SSK U - Rottne IF U 8 - 4 Bo-Göran Svensson, Jan Blohm Hestra Sporthall
2018-10-20 15:00 142500003 Lagan IBK U - Moheda IBK U 8 - 6 Nicklas Bard, Suvad Kaltak Innebandyhallen
2018-10-26 19:45 142500005 Moheda IBK U - Tranemo IBK HU 6 - 7 Leif Johansson, Kjell Persson Alvesta Sporthall
2018-10-27 12:00 142500006 Lagan IBK U - Hestra SSK U 13 - 2 Hani Mousaviyan-Utter, Gustav Svensson Innebandyhallen
2018-10-28 13:30 142500004 Rottne IF U - Forserums IF U 7 - 4 Bo-Göran Svensson, Fredrik Maritz Rottne Sporthall
2018-11-09 19:30 142500007 Forserums IF U - Moheda IBK U 7 - 8 Jonas Jägerby, Jonny Nilsson Forserums Sporthall
2018-11-09 19:30 142500008 Rottne IF U - Lagan IBK U 4 - 4 Jonas Nilsson, Annie Nordmark Rottne Sporthall
2019-02-01 19:00 142500009 Tranemo IBK HU - Hestra SSK U 4 - 4 Pavle Velcov, Mikael Blom Idrottshall, Tranemo
2018-11-17 14:00 142500011 Hestra SSK U - Moheda IBK U 11 - 6 Bjarne Olsen, Ebba Bladh Hestra Sporthall
2018-11-17 15:00 142500010 Lagan IBK U - Forserums IF U 13 - 3 Sean Norouz, Filip Karlsson Innebandyhallen
2018-11-18 13:30 142500012 Rottne IF U - Tranemo IBK HU 7 - 5 Christer Jonsson, Nicklas Hult Rottne Sporthall
2018-11-23 19:30 142500013 Forserums IF U - Hestra SSK U 8 - 9 Ludvig Petersson, Rikard Petersson Forserums Sporthall
2018-11-23 19:30 142500014 Tranemo IBK HU - Lagan IBK U 2 - 6 Pavle Velcov, Bengt Stadig Idrottshall, Tranemo
2018-11-25 16:00 142500015 Moheda IBK U - Rottne IF U 6 - 4 Leif Johansson, Mikael Fransson Alvesta Sporthall
2018-12-07 19:30 142500016 Tranemo IBK HU - Forserums IF U 4 - 3 Bengt Stadig, Sebastian Åberg Idrottshall, Tranemo
2018-12-09 13:30 142500017 Rottne IF U - Hestra SSK U 7 - 3 Leif Johansson, Kjell Persson Rottne Sporthall
2018-12-09 16:00 142500018 Moheda IBK U - Lagan IBK U 3 - 3 Lars Hjelm, Johan Oxenmyr Alvesta Sporthall
2018-12-14 19:30 142500020 Tranemo IBK HU - Moheda IBK U 3 - 7 Bengt Stadig, Pavle Velcov Idrottshall, Tranemo
2018-12-15 14:00 142500021 Hestra SSK U - Lagan IBK U 6 - 10 Josef Bard, Nicklas Bard Hestra Sporthall
2019-02-01 19:30 142500019 Forserums IF U - Rottne IF U 6 - 9 Claes Axelsson, Kim Bjurek Forserums Sporthall
2019-01-12 14:00 142500024 Hestra SSK U - Tranemo IBK HU 6 - 4 Andreas Karlsson, Jan Blohm Hestra Sporthall
2019-01-12 19:30 142500023 Lagan IBK U - Rottne IF U 12 - 5 Sean Norouz, Gustav Svensson Innebandyhallen
2019-01-13 17:30 142500022 Moheda IBK U - Forserums IF U 7 - 3 Kjell Persson, Hani Mousaviyan-Utter Alvesta Sporthall
2019-01-20 13:00 142500025 Forserums IF U - Lagan IBK U 6 - 13 Claes Axelsson, Peter Nykvist Forserums Sporthall
2019-01-20 13:30 142500027 Rottne IF U - Tranemo IBK HU 6 - 7 Leif Johansson, Filip Karlsson Rottne Sporthall
2019-01-20 16:00 142500026 Moheda IBK U - Hestra SSK U 5 - 8 Andreas Karlsson, Jan Blohm Alvesta Sporthall
2019-01-25 19:30 142500029 Tranemo IBK HU - Lagan IBK U 8 - 3 Pavle Velcov, Bengt Stadig Idrottshall, Tranemo
2019-01-26 14:00 142500028 Hestra SSK U - Forserums IF U 10 - 7 Suvad Kaltak, Jan Blohm Hestra Sporthall
2019-01-27 13:30 142500030 Rottne IF U - Moheda IBK U 4 - 1 Leif Johansson, Michael Johansson Rottne Sporthall
2019-02-08 19:30 142500031 Forserums IF U - Tranemo IBK HU 9 - 8 Gustav Perman, Adam Rydholm Forserums Sporthall
2019-02-09 14:00 142500032 Hestra SSK U - Rottne IF U 5 - 8 Jonas Kvant, Nicklas Bard Hestra Sporthall
2019-02-09 14:30 142500033 Lagan IBK U - Moheda IBK U 11 - 8 Jonas Jägerby, Filip Karlsson Innebandyhallen
2019-02-15 19:45 142500035 Moheda IBK U - Tranemo IBK HU 9 - 2 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Alvesta Sporthall
2019-02-16 12:00 142500036 Lagan IBK U - Hestra SSK U 9 - 7 Anders A Nilsson, Anders Perman Innebandyhallen
2019-02-17 13:30 142500034 Rottne IF U - Forserums IF U 3 - 12 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Rottne Sporthall
2019-02-22 19:30 142500037 Forserums IF U - Moheda IBK U 9 - 4 Isak Mörnstål, Oskar Lööke Forserums Sporthall
2019-02-22 19:30 142500039 Tranemo IBK HU - Hestra SSK U 8 - 3 Bengt Stadig, Christer Abrahamsson Idrottshall, Tranemo
2019-02-24 13:30 142500038 Rottne IF U - Lagan IBK U 5 - 8 Kjell Persson, Annie Nordmark Rottne Sporthall
2019-01-05 15:00 142500042 Tranemo IBK HU - Rottne IF U 7 - 6 Nebojsa Stefanovski, Daniel Dimitrovski Idrottshall, Tranemo
2019-03-01 19:30 142500041 Hestra SSK U - Moheda IBK U 5 - 8 Andreas Karlsson, Jan Blohm Hestra Sporthall
2019-03-02 19:30 142500040 Lagan IBK U - Forserums IF U 9 - 5 Lars Hjelm, Filip Karlsson Innebandyhallen
2019-03-08 19:30 142500043 Forserums IF U - Hestra SSK U 5 - 9 Gustav Perman, Anders Perman Forserums Sporthall
2019-03-08 19:45 142500045 Moheda IBK U - Rottne IF U 11 - 6 Leif Johansson, Filip Karlsson Alvesta Sporthall
2019-03-09 16:30 142500044 Lagan IBK U - Tranemo IBK HU 5 - 8 Kjell Persson, Gustav Svensson Innebandyhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Lagan IBK U 15 11 2 2 127-78 49 35
2. Tranemo IBK HU 15 7 2 6 81-84 -3 23
3. Moheda IBK U 15 7 1 7 95-91 4 22
4. Hestra SSK U 15 7 1 7 96-106 -10 22
5. Rottne IF U 15 6 1 8 85-99 -14 19
6. Forserums IF U 15 3 1 11 91-117 -26 10
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar Utveckling Södra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-10-04 19:30 142501001 Hovmantorps GOIF U - Öjaby Sport IBK U 11 - 1 Kjell Persson, Martin Risberg Allhallen, Hovmantorp
2018-10-05 19:45 142501003 Olofströms IBK U - Väckelsångs IK U 4 - 9 Michéll Borgström, Jonas Nilsson Olofströms Sporthall
2018-10-07 11:00 142501002 Ingelstad IBK U - Älmhults IBK U 8 - 6 Leif Johansson, Dan Runberg Ingelstads Sporthall
2018-10-13 13:00 142501005 Väckelsångs IK U - Hovmantorps GOIF U 7 - 4 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Väckelsångs Idrottshall
2018-10-14 12:00 142501006 Olofströms IBK U - Ingelstad IBK U 5 - 7 Roger Gardell, Michell Rohde Olofströms Sporthall
2018-10-14 17:00 142501004 Öjaby Sport IBK U - Gransholms IF U 3 - 7 Dragan Zaharijev, Annie Nordmark Pär Lagerkvistskolan
2018-10-19 19:30 142501008 Öjaby Sport IBK U - Väckelsångs IK U 14 - 7 Kjell Persson, Annie Nordmark Pär Lagerkvistskolan
2018-10-20 11:00 142501007 Gransholms IF U - Älmhults IBK U 9 - 5 Senad Hamula, Linus Sandberg Gemla Sporthall
2018-10-21 16:00 142501009 Hovmantorps GOIF U - Ingelstad IBK U 3 - 3 Martin Risberg, Edo Sabanovic Allhallen, Hovmantorp
2018-10-27 11:00 142501011 Älmhults IBK U - Olofströms IBK U 10 - 7 Kjell Persson, Jonas Nilsson Haganäshallen
2018-10-28 13:00 142501010 Väckelsångs IK U - Gransholms IF U 3 - 12 Dragan Zaharijev, Håkan Abrahamsson Väckelsångs Idrottshall
2018-10-28 13:00 142501012 Ingelstad IBK U - Öjaby Sport IBK U 5 - 3 Sean Norouz, Filip Karlsson Ingelstads Sporthall
2018-11-03 11:00 142501015 Älmhults IBK U - Hovmantorps GOIF U 3 - 6 Kjell Persson, Lars Hjelm Haganäshallen
2018-11-03 12:00 142501013 Gransholms IF U - Olofströms IBK U 11 - 9 Kristian Constantinescu, Kevin Andersson Gemla Sporthall
2018-11-03 13:00 142501014 Väckelsångs IK U - Ingelstad IBK U 3 - 6 Jesper Grönblad, Jesper Abrahamsson Väckelsångs Idrottshall
2018-11-11 13:00 142501016 Ingelstad IBK U - Gransholms IF U 5 - 4 Kjell Persson, Johan Oxenmyr Ingelstads Sporthall
2018-11-11 16:00 142501017 Hovmantorps GOIF U - Olofströms IBK U 10 - 0 Hani Mousaviyan-Utter, Gustav Svensson Allhallen, Hovmantorp
2018-11-11 17:00 142501018 Öjaby Sport IBK U - Älmhults IBK U 4 - 6 Kjell Persson, Johan Oxenmyr Pär Lagerkvistskolan
2018-11-16 19:45 142501020 Olofströms IBK U - Öjaby Sport IBK U 8 - 9 Jesper Abrahamsson, Håkan Abrahamsson Olofströms Sporthall
2018-11-17 14:00 142501019 Gransholms IF U - Hovmantorps GOIF U 5 - 10 Senad Hamula, Linus Sandberg Gemla Sporthall
2018-12-04 19:00 142501021 Väckelsångs IK U - Älmhults IBK U 9 - 8 Kjell Persson, Gustav Svensson Väckelsångs Idrottshall
2018-11-24 11:00 142501023 Älmhults IBK U - Ingelstad IBK U 7 - 7 Andreas Karlsson, Jan Blohm Haganäshallen
2018-11-25 14:00 142501024 Väckelsångs IK U - Olofströms IBK U OW (0 - 5) Kjell Persson, Sean Norouz Väckelsångs Idrottshall
2018-11-25 17:00 142501022 Öjaby Sport IBK U - Hovmantorps GOIF U 7 - 10 Lars Hjelm, Edo Sabanovic Pär Lagerkvistskolan
2018-12-01 16:00 142501025 Gransholms IF U - Öjaby Sport IBK U 12 - 4 Kjell Persson, Hani Mousaviyan-Utter Gemla Sporthall
2018-12-02 13:00 142501027 Ingelstad IBK U - Olofströms IBK U 0 - 3 Martin Risberg, Kevin Andersson Ingelstads Sporthall
2018-12-02 16:00 142501026 Hovmantorps GOIF U - Väckelsångs IK U 5 - 5 Leif Johansson, Lars Hjelm Allhallen, Hovmantorp
2018-12-08 11:00 142501028 Älmhults IBK U - Gransholms IF U 5 - 8 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Haganäshallen
2018-12-08 14:00 142501030 Ingelstad IBK U - Hovmantorps GOIF U 8 - 7 Dragan Zaharijev, Håkan Abrahamsson Ingelstads Sporthall
2019-02-06 19:45 142501029 Väckelsångs IK U - Öjaby Sport IBK U 1 - 4 Jonas Nilsson, Michéll Borgström Pär Lagerkvistskolan
2018-12-15 12:30 142501032 Älmhults IBK U - Olofströms IBK U 8 - 10 Bo-Göran Svensson, Bjarne Olsen Haganäshallen
2018-12-16 13:00 142501031 Gransholms IF U - Väckelsångs IK U 8 - 6 Sean Norouz, Filip Karlsson Gemla Sporthall
2018-12-16 17:00 142501033 Öjaby Sport IBK U - Ingelstad IBK U 4 - 7 Sean Norouz, Hani Mousaviyan-Utter Pär Lagerkvistskolan
2019-01-05 10:30 142501034 Olofströms IBK U - Gransholms IF U 2 - 7 Johan Oxenmyr, Håkan Abrahamsson Olofströms Sporthall
2019-01-06 13:00 142501035 Ingelstad IBK U - Väckelsångs IK U 7 - 4 Lars Hjelm, Johan Oxenmyr Ingelstads Sporthall
2019-01-06 16:00 142501036 Hovmantorps GOIF U - Älmhults IBK U 10 - 1 Senad Hamula, Linus Sandberg Allhallen, Hovmantorp
2019-01-12 12:30 142501037 Gransholms IF U - Ingelstad IBK U 9 - 4 Magnus Widlund, Filip Karlsson Gemla Sporthall
2019-01-12 14:30 142501039 Älmhults IBK U - Öjaby Sport IBK U 6 - 8 Dragan Zaharijev, Håkan Abrahamsson Haganäshallen
2019-02-13 19:30 142501038 Olofströms IBK U - Hovmantorps GOIF U 6 - 8 Roger Gardell, Michell Rohde Olofströms Sporthall
2019-01-20 16:00 142501040 Hovmantorps GOIF U - Gransholms IF U 8 - 4 Christer Jonsson, Nicklas Hult Allhallen, Hovmantorp
2019-01-20 17:00 142501041 Öjaby Sport IBK U - Olofströms IBK U 11 - 4 Johan Oxenmyr, Jonas Lennartsson Pär Lagerkvistskolan
2019-01-21 19:15 142501042 Älmhults IBK U - Väckelsångs IK U 8 - 5 Edo Sabanovic, Senad Hamula Haganäshallen
2019-01-26 14:00 142501044 Ingelstad IBK U - Älmhults IBK U 8 - 1 Hani Mousaviyan-Utter, Filip Karlsson Ingelstads Sporthall
2019-01-26 16:00 142501043 Hovmantorps GOIF U - Öjaby Sport IBK U 4 - 0 Leffe Henryson, Rolf Vatvedt Lessebo Sporthall
2019-01-27 15:00 142501045 Olofströms IBK U - Väckelsångs IK U 3 - 8 Michéll Borgström, Jonas Nilsson Olofströms Sporthall
2019-02-01 19:25 142501047 Väckelsångs IK U - Hovmantorps GOIF U 3 - 13 Mikael Lundin, Linus Sjöberg Väckelsångs Idrottshall
2019-02-01 19:45 142501048 Olofströms IBK U - Ingelstad IBK U 8 - 4 Marcus Ingolf, Mikael Björkman Olofströms Sporthall
2019-02-03 17:00 142501046 Öjaby Sport IBK U - Gransholms IF U 3 - 8 Filip Karlsson, Johan Oxenmyr Pär Lagerkvistskolan
2019-02-09 12:00 142501049 Gransholms IF U - Älmhults IBK U 5 - 4 Stefan Karlsson, Michael Johansson Gemla Sporthall
2019-02-10 16:00 142501051 Hovmantorps GOIF U - Ingelstad IBK U 5 - 4 Kjell Persson, Linus Sandberg Allhallen, Hovmantorp
2019-02-10 17:00 142501050 Öjaby Sport IBK U - Väckelsångs IK U 8 - 2 Dragan Zaharijev, Jesper Abrahamsson Pär Lagerkvistskolan
2019-02-16 12:00 142501053 Olofströms IBK U - Älmhults IBK U 5 - 8 Jesper Grönblad, Jesper Abrahamsson Olofströms Sporthall
2019-02-17 13:00 142501054 Ingelstad IBK U - Öjaby Sport IBK U 6 - 4 Kjell Persson, Hani Mousaviyan-Utter Ingelstads Sporthall
2019-02-17 14:00 142501052 Väckelsångs IK U - Gransholms IF U 8 - 8 Christer Jonsson, Nicklas Hult Väckelsångs Idrottshall
2019-02-23 11:00 142501057 Älmhults IBK U - Hovmantorps GOIF U 9 - 8 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Haganäshallen
2019-02-23 13:00 142501055 Gransholms IF U - Olofströms IBK U 13 - 6 Leif Johansson, Lars Hjelm Gemla Sporthall
2019-02-23 14:00 142501056 Väckelsångs IK U - Ingelstad IBK U 5 - 5 Senad Hamula, Linus Sandberg Väckelsångs Idrottshall
2019-03-02 20:00 142501058 Ingelstad IBK U - Gransholms IF U 7 - 4 Martin Risberg, Michéll Borgström Ingelstads Sporthall
2019-03-03 16:00 142501059 Hovmantorps GOIF U - Olofströms IBK U 12 - 2 Senad Hamula, Linus Sandberg Allhallen, Hovmantorp
2019-03-03 17:00 142501060 Öjaby Sport IBK U - Älmhults IBK U 8 - 7 Kjell Persson, Michéll Borgström Pär Lagerkvistskolan
2019-03-08 19:30 142501061 Gransholms IF U - Hovmantorps GOIF U 3 - 10 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Gemla Sporthall
2019-03-08 19:45 142501062 Olofströms IBK U - Öjaby Sport IBK U 6 - 10 Dragan Zaharijev, Håkan Abrahamsson Olofströms Sporthall
2019-03-09 14:30 142501063 Älmhults IBK U - Väckelsångs IK U 12 - 4 Michéll Borgström, Jonas Nilsson Haganäshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Hovmantorps GOIF U 18 13 2 3 144-71 73 41
2. Gransholms IF U 18 12 1 5 137-102 35 37
3. Ingelstad IBK U 18 11 3 4 101-85 16 36
4. Öjaby Sport IBK U 18 8 0 10 105-117 -12 24
5. Älmhults IBK U 18 6 1 11 114-129 -15 19
6. Väckelsångs IK U 18 4 3 11 89-134 -45 15
7. Olofströms IBK U 18 4 0 14 93-145 -52 12
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis