Damer Div 2 (2019/20)

Gruppspel
Damer Div 2 Skåne
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-10-04 20:00 132002004 Gårdarike IBK - IBK Lund D2 1 - 4 Benjamin Bornéus, Ahmad Homsi Herrestorpshallen
2019-10-04 20:00 132002005 Häljarps SK - Willands IBK 2 - 2 Iulia Cismaru, Josefin Höglund Häljarps Idrottshall
2019-10-06 14:00 132002003 Munka Ljungby IBK Akademi - Burlöv HIBF 8 - 2 Erik Lövström, Per-Philip Nilsson Munkahallen
2019-11-04 20:00 132002002 FBC Engelholm D2 - Lomma FBC 8 - 1 Andreas Ekstrand, Jonas Malmborg Ängelholms Idrottshall
2019-10-08 19:30 132002009 Burlöv HIBF - FBC Engelholm D2 1 - 6 Joel Nihlgränd, Magnus Svensson Burlövs Sporthall
2019-10-11 20:00 132002007 Willands IBK - Gårdarike IBK 5 - 0 Roger Jönsson, Malena Björnlund Nosabyhallen
2019-10-13 16:00 132002008 IBK Lund D2 - Munka Ljungby IBK Akademi 3 - 5 Tobias Garhem, Jonas Karlsson Vipeholmshallen
2019-10-13 17:00 132002010 Lomma FBC - Västra Ingelstad IS 7 - 3 Iulia Cismaru, Mats Ekblad-Thun Slättängshallen
2019-10-18 20:00 132002015 Häljarps SK - Gårdarike IBK 3 - 2 Iulia Cismaru, Magnus Svensson Häljarps Idrottshall
2019-10-19 13:00 132002012 Västra Ingelstad IS - Burlöv HIBF 6 - 5 Jonas Karlsson, Kevin Prahl Västra Ingelstad Sporthall
2019-10-19 16:00 132002013 FBC Engelholm D2 - IBK Lund D2 5 - 1 Måns Gilén, Ali Tourabi Kungsgårdshallen
2019-10-20 18:30 132002014 Munka Ljungby IBK Akademi - Willands IBK 1 - 5 Johanna Löfgren Nordström, Ronja Ottosson Munkahallen
2019-10-23 132002020 Willands IBK - IBK Lund D2 WO (5 - 0)
2019-10-25 20:00 132002018 Gårdarike IBK - Lomma FBC 2 - 1 Kevin Karlsson, Henrik Lott Herrestorpshallen
2019-10-25 20:00 132002019 Häljarps SK - Burlöv HIBF 7 - 6 Ahmad Homsi, William Nilsson Häljarps Idrottshall
2019-10-26 16:30 132002017 Munka Ljungby IBK Akademi - Västra Ingelstad IS 5 - 3 Emil Wande, Kevin Karlsson Munkahallen
2019-11-08 20:00 132002023 Burlöv HIBF - Gårdarike IBK 4 - 5 Kevin Karlsson, Emil Stenmark Rasmussen Burlövs Sporthall
2019-11-09 13:00 132002025 Västra Ingelstad IS - FBC Engelholm D2 4 - 9 Benjamin Bornéus, Emil Stenmark Rasmussen Västra Ingelstad Sporthall
2019-11-09 14:10 132002022 IBK Lund D2 - Häljarps SK 1 - 6 Marcus Rundström, William Nilsson Vipeholmshallen
2019-11-13 20:00 132002024 Lomma FBC - Munka Ljungby IBK Akademi 2 - 4 Seth Möllebäck, Iulia Cismaru Slättängshallen
2019-11-15 20:00 132002027 Gårdarike IBK - FBC Engelholm D2 1 - 4 Matti Rouhiainen, Shaban Sadiku Herrestorpshallen
2019-11-15 20:00 132002029 Willands IBK - Lomma FBC 9 - 1 Ronja Ottosson, Fredrik Pramberg Nosabyhallen
2019-11-17 16:20 132002030 IBK Lund D2 - Burlöv HIBF 3 - 10 Oskar Syrén, Bengt Syrén Vipeholmshallen
2019-11-18 20:00 132002028 Häljarps SK - Västra Ingelstad IS 8 - 0 Iulia Cismaru, Benjamin Bornéus Häljarps Idrottshall
2019-11-22 19:30 132002035 FBC Engelholm D2 - Munka Ljungby IBK Akademi 6 - 2 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Kungsgårdshallen
2019-11-22 20:00 132002032 Burlöv HIBF - Willands IBK 0 - 6 Ahmad Homsi, Erik Höst Burlövs Sporthall
2019-11-23 13:00 132002034 Västra Ingelstad IS - Gårdarike IBK 5 - 5 Iulia Cismaru, William Nilsson Västra Ingelstad Sporthall
2019-11-24 15:00 132002033 Lomma FBC - Häljarps SK 3 - 8 Iulia Cismaru, Johannes Svensson Slättängshallen
2019-11-29 20:00 132002037 Häljarps SK - Munka Ljungby IBK Akademi 3 - 2 Iulia Cismaru, Mats Ekblad-Thun Häljarps Idrottshall
2019-11-29 20:00 132002038 Willands IBK - FBC Engelholm D2 3 - 2 Markus Brink, Jonny Johansson Nosabyhallen
2019-11-30 10:00 132002040 Burlöv HIBF - Lomma FBC 12 - 7 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Burlövs Sporthall
2019-11-30 15:30 132002039 IBK Lund D2 - Västra Ingelstad IS 2 - 5 Samuel Berg, Emil Stenmark Rasmussen Vipeholmshallen
2019-12-14 13:00 132002043 Västra Ingelstad IS - Willands IBK 1 - 8 Mikael Karlsson, Kjell-Åke Olsson Västra Ingelstad Sporthall
2019-12-14 15:00 132002042 Lomma FBC - IBK Lund D2 5 - 5 Iulia Cismaru, Ahmad Homsi Slättängshallen
2019-12-14 16:00 132002044 FBC Engelholm D2 - Häljarps SK 1 - 1 Marcus Hedlund, Andreas Ljunggren Kungsgårdshallen
2019-12-15 18:30 132002045 Munka Ljungby IBK Akademi - Gårdarike IBK 3 - 2 Ellinor Udd, Alicia Persson Munkahallen
2020-01-10 20:00 132002048 Burlöv HIBF - Munka Ljungby IBK Akademi 5 - 4 Kevin Karlsson, Emil Stenmark Rasmussen Burlövs Sporthall
2020-01-11 14:00 132002047 Lomma FBC - FBC Engelholm D2 2 - 10 Seth Möllebäck, Iulia Cismaru Slättängshallen
2020-01-11 15:20 132002049 IBK Lund D2 - Gårdarike IBK 5 - 3 Mikael Björkqvist, Tobias Garhem Vipeholmshallen
2020-01-12 14:00 132002050 Willands IBK - Häljarps SK 7 - 3 Malena Björnlund, Andreas Ljunggren Nosabyhallen
2020-01-17 20:00 132002052 Gårdarike IBK - Willands IBK 1 - 6 Ahmad Homsi, Mats Ekblad-Thun Herrestorpshallen
2020-01-18 13:00 132002055 Västra Ingelstad IS - Lomma FBC 6 - 3 Peter Dahlberg, Ahmad Homsi Västra Ingelstad Sporthall
2020-01-18 16:00 132002054 FBC Engelholm D2 - Burlöv HIBF 8 - 5 Ronja Ottosson, Andreas Ljunggren Kungsgårdshallen
2020-02-23 13:30 132002053 Munka Ljungby IBK Akademi - IBK Lund D2 5 - 3 Jonas Malmborg, Kevin Prahl Munkahallen
2020-01-24 20:00 132002057 Burlöv HIBF - Västra Ingelstad IS 11 - 6 Benjamin Bornéus, Seth Möllebäck Burlövs Sporthall
2020-01-24 20:00 132002059 Willands IBK - Munka Ljungby IBK Akademi 2 - 0 Per-Ivar Kullman, Ronja Ottosson Nosabyhallen
2020-01-24 20:00 132002060 Gårdarike IBK - Häljarps SK 0 - 4 Mikael Björkegren, Kevin Svensson Herrestorpshallen
2020-01-26 16:00 132002058 IBK Lund D2 - FBC Engelholm D2 4 - 3 Kevin Karlsson, Emil Stenmark Rasmussen Lerbäckshallen A
2020-01-29 20:00 132002063 Lomma FBC - Gårdarike IBK 4 - 4 Marcus Rundström, William Nilsson Slättängshallen
2020-01-31 20:00 132002064 Burlöv HIBF - Häljarps SK 3 - 4 Tobias Garhem, Magnus Svensson Burlövs Sporthall
2020-02-01 13:00 132002062 Västra Ingelstad IS - Munka Ljungby IBK Akademi 0 - 7 Niklas Jeppsson, Henrik Lott Västra Ingelstad Sporthall
2020-02-02 12:30 132002065 IBK Lund D2 - Willands IBK 0 - 3 Iulia Cismaru, Tobias Garhem Lerbäckshallen A
2020-02-07 00:00 132002070 FBC Engelholm D2 - Västra Ingelstad IS WO (5 - 0)
2020-02-07 20:00 132002068 Gårdarike IBK - Burlöv HIBF 1 - 4 Ahmad Homsi, Benjamin Bornéus Herrestorpshallen
2020-02-07 20:00 132002069 Munka Ljungby IBK Akademi - Lomma FBC 5 - 6 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Munkahallen
2020-03-09 19:45 132002067 Häljarps SK - IBK Lund D2 3 - 3 Mikael Karlsson, Kjell-Åke Olsson Häljarps Idrottshall
2020-02-28 20:00 132002075 Burlöv HIBF - IBK Lund D2 7 - 3 Ahmad Homsi, Tobias Garhem Burlövs Sporthall
2020-02-29 13:00 132002073 Västra Ingelstad IS - Häljarps SK 2 - 7 Casper Johansson, Iulia Cismaru Västra Ingelstad Sporthall
2020-02-29 13:00 132002074 Lomma FBC - Willands IBK 2 - 11 Wiktor Kentander, Erik Höst Slättängshallen
2020-02-29 16:00 132002072 FBC Engelholm D2 - Gårdarike IBK 6 - 2 Per-Philip Nilsson, Erik Lövström Kungsgårdshallen
2020-03-06 20:00 132002078 Häljarps SK - Lomma FBC 9 - 0 Marcus Hedlund, Andreas Ljunggren Häljarps Idrottshall
2020-03-06 20:00 132002079 Gårdarike IBK - Västra Ingelstad IS 4 - 2 Magnus Svensson, Claus Pettersson Herrestorpshallen
2020-03-07 10:00 132002080 Munka Ljungby IBK Akademi - FBC Engelholm D2 4 - 2 Kevin Prahl, Jonas Karlsson Munkahallen
2020-03-08 13:00 132002077 Willands IBK - Burlöv HIBF 5 - 6 Anders Jaensson, Malena Björnlund Kristianstad Arena
2020-03-14 13:00 132002084 Västra Ingelstad IS - IBK Lund D2 5 - 6 Kjell-Åke Olsson, Mikael Karlsson Västra Ingelstad Sporthall
2020-03-14 16:00 132002083 FBC Engelholm D2 - Willands IBK 3 - 3 Marcus Hedlund, Jonas Pettersson Kungsgårdshallen
2020-03-14 16:30 132002082 Munka Ljungby IBK Akademi - Häljarps SK 3 - 7 Björn Grahn, Erik Götborg Munkahallen
2020-03-15 14:15 132002085 Lomma FBC - Burlöv HIBF 1 - 8 Ahmad Homsi, Tobias Garhem Slättängshallen
132002087 IBK Lund D2 - Lomma FBC
132002088 Willands IBK - Västra Ingelstad IS
132002089 Häljarps SK - FBC Engelholm D2
132002090 Gårdarike IBK - Munka Ljungby IBK Akademi
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Willands IBK 15 12 2 1 80-22 58 38
2. Häljarps SK 15 11 3 1 75-35 40 36
3. FBC Engelholm D2 15 10 2 3 78-34 44 32
4. Burlöv HIBF 16 8 0 8 89-80 9 24
5. Munka Ljungby IBK Akademi 15 8 0 7 58-51 7 24
6. IBK Lund D2 15 4 2 9 43-71 -28 14
7. Gårdarike IBK 15 3 2 10 33-60 -27 11
8. Västra Ingelstad IS 15 3 1 11 48-92 -44 10
9. Lomma FBC 15 2 2 11 45-104 -59 8
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis