Division 4 Herrar Dalarna/Gästrikland (2019/20)

Gruppspel
Division 4 Herrar Dalarna/Gästrikland
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-10-12 14:00 031806002 Envikens IF - Malungs IBK 6 - 4 Johan Forsström, Mattias Papmehl-Dufay Envikens Sporthall
2019-10-12 16:00 031806001 Digers BK - IBF Gagnef 2 8 - 3 Peter Wallin, Terje Severinsson Orsa Sporthall
2019-10-12 16:45 031806003 Gävle GIK 2 - Insjöns IF 2 7 - 6 Pontus Grönberg, Rikard Karlsson Novahallen - Gavlehov
2019-10-18 19:30 031806005 IBF Borlänge 2 - IBF Falun Ungdom 3 3 - 6 Torbjörn Aspman, Johan Forsström Ornäs Sporthall
2019-11-15 19:00 031806004 Hofors IBK - Älvdalens IF Innebandy 14 - 8 Magnus Nordahl, Jonas Tidsjö Hoforshallen
2019-10-18 19:00 031806006 Malungs IBK - Digers BK 7 - 13 Simon Jansson, Tonni Boström Blå Hallen
2019-10-19 14:30 031806010 IBF Borlänge 2 - Hofors IBK 5 - 4 Mattias Papmehl-Dufay, Johan Forsström Ornäs Sporthall
2019-10-20 14:00 031806007 Insjöns IF 2 - IBF Gagnef 2 11 - 4 Mattias Papmehl-Dufay, Johan Forsström Leksandshallen
2019-10-20 14:30 031806009 IBF Falun Ungdom 3 - Gävle GIK 2 7 - 2 Tonni Boström, Simon Jansson Guide Arena 1
2019-11-16 15:00 031806008 Älvdalens IF Innebandy - Envikens IF 9 - 7 Terje Severinsson, Conny Törehed Älvdalens Sporthall
2019-10-25 19:00 031806012 Malungs IBK - Älvdalens IF Innebandy 15 - 10 Nicklas Sjöström, Terje Severinsson Blå Hallen
2019-10-25 19:45 031806013 IBF Gagnef 2 - IBF Falun Ungdom 3 1 - 9 Fredrik Andersson, Michelle Unger Mockfjärds Sporthall
2019-10-26 14:10 031806014 Envikens IF - IBF Borlänge 2 10 - 3 Johan Forsström, Mattias Papmehl-Dufay Envikens Sporthall
2019-10-26 17:00 031806015 Gävle GIK 2 - Hofors IBK 6 - 11 Pär Hedlund, Andreas Sjöberg Novahallen - Gavlehov
2019-10-27 13:45 031806011 Digers BK - Insjöns IF 2 14 - 4 Tonni Boström, Simon Jansson Orsa Sporthall
2019-11-01 19:00 031806016 Älvdalens IF Innebandy - Digers BK 10 - 12 Terje Severinsson, Conny Törehed Älvdalens Sporthall
2019-11-01 19:00 031806019 Hofors IBK - IBF Gagnef 2 12 - 1 Anders Löfgren, Magnus Nordahl Hoforshallen
2019-11-03 10:15 031806017 IBF Falun Ungdom 3 - Insjöns IF 2 8 - 5 Felix Carlsson, Mattias Hedberg Guide Arena 2
2019-11-03 15:00 031806018 IBF Borlänge 2 - Malungs IBK 3 - 1 Samuel Nissinen-Eriksson, Jussi Nissinen Ornäs Sporthall
2019-11-03 17:00 031806020 Gävle GIK 2 - Envikens IF 7 - 3 Reine Schröder, Martin Stenberg Novahallen - Gavlehov
2019-11-08 19:30 031806022 Älvdalens IF Innebandy - IBF Borlänge 2 9 - 10 e.förl. Terje Severinsson, Conny Törehed Älvdalens Sporthall
2019-11-10 13:45 031806021 Digers BK - IBF Falun Ungdom 3 9 - 10 e.förl. Terje Severinsson, Nicklas Sjöström Orsa Sporthall
2019-11-10 15:00 031806024 Malungs IBK - Gävle GIK 2 5 - 6 e.förl. Simon Jansson, Tonni Boström Blå Hallen
2019-11-10 16:30 031806025 IBF Gagnef 2 - Envikens IF 2 - 14 Mattias Papmehl-Dufay, Johan Forsström Mockfjärds Sporthall
2019-11-10 17:00 031806023 Insjöns IF 2 - Hofors IBK 12 - 7 Peter Atternäs, Torbjörn Aspman Leksandshallen
2019-11-22 19:45 031806030 IBF Gagnef 2 - Malungs IBK 5 - 19 Phichet Phaetaya, Johan Forsström Mockfjärds Sporthall
2019-11-23 14:00 031806029 Envikens IF - Insjöns IF 2 8 - 5 Phichet Phaetaya, Peter Atternäs Envikens Sporthall
2019-11-23 17:30 031806028 Gävle GIK 2 - Älvdalens IF Innebandy 7 - 7 e.förl. Pär Hedlund, Johan Andersson Novahallen - Gavlehov
2019-11-24 14:30 031806027 Hofors IBK - IBF Falun Ungdom 3 6 - 8 Erik Lindberg, Sean Norouz Hoforshallen
2019-11-24 15:00 031806026 IBF Borlänge 2 - Digers BK 2 - 3 Tonni Boström, Simon Jansson Ornäs Sporthall
2019-11-29 19:00 031806034 Älvdalens IF Innebandy - IBF Gagnef 2 23 - 4 Conny Törehed, Terje Severinsson Älvdalens Sporthall
2019-11-29 19:30 031806035 Malungs IBK - Insjöns IF 2 15 - 7 Johan Forsström, Mattias Papmehl-Dufay Blå Hallen
2019-12-01 15:15 031806031 Digers BK - Hofors IBK 9 - 7 Mattias Papmehl-Dufay, Johan Forsström Orsa Sporthall
2019-12-01 18:30 031806033 IBF Falun Ungdom 3 - Envikens IF 7 - 5 Tonni Boström, Simon Jansson Guide Arena 1
2019-12-21 11:30 031806032 IBF Borlänge 2 - Gävle GIK 2 5 - 3 Peter Atternäs, Phichet Phaetaya Maserhallen
2019-12-06 19:00 031806039 Malungs IBK - IBF Falun Ungdom 3 5 - 10 Tonni Boström, Simon Jansson Blå Hallen
2019-12-07 14:00 031806037 Envikens IF - Hofors IBK 10 - 8 Mattias Papmehl-Dufay, Johan Forsström Envikens Sporthall
2019-12-07 17:00 031806036 Gävle GIK 2 - Digers BK 2 - 5 Oliver Parment, Gustav Johansson Nynäshallen
2019-12-08 16:30 031806038 IBF Gagnef 2 - IBF Borlänge 2 2 - 5 Mattias Papmehl-Dufay, Johan Forsström Mockfjärds Sporthall
2020-03-07 17:15 031806040 Insjöns IF 2 - Älvdalens IF Innebandy 8 - 17 Tonni Boström, Simon Jansson Leksandshallen
2019-12-15 11:55 031806045 IBF Falun Ungdom 3 - Älvdalens IF Innebandy 6 - 9 Phichet Phaetaya, Fredrik Andersson Guide Arena 2
2019-12-15 14:15 031806042 Gävle GIK 2 - IBF Gagnef 2 14 - 1 Oliver Parment, Gustav Johansson Novahallen - Gavlehov
2019-12-15 14:30 031806043 Hofors IBK - Malungs IBK 10 - 6 Magnus Nordahl, Martin Stenberg Hoforshallen
2019-12-15 15:00 031806044 IBF Borlänge 2 - Insjöns IF 2 12 - 5 Mattias Papmehl-Dufay, Johan Forsström Ornäs Sporthall
2019-12-15 15:15 031806041 Digers BK - Envikens IF 6 - 12 Peter Wallin, Nicklas Sjöström Orsa Sporthall
2020-01-10 19:00 031806049 Älvdalens IF Innebandy - Hofors IBK 12 - 7 Peter Wallin, Nicklas Sjöström Älvdalens Sporthall
2020-01-10 19:00 031806050 IBF Falun Ungdom 3 - IBF Borlänge 2 7 - 5 Fredrik Andersson, Linus Isberg Guide Arena 1
2020-01-11 14:00 031806047 Malungs IBK - Envikens IF 5 - 8 Phichet Phaetaya, Tim Green Blå Hallen
2020-01-11 16:00 031806048 Insjöns IF 2 - Gävle GIK 2 4 - 8 Per Nordström, Mikael Svenske Leksandshallen
2020-01-12 14:30 031806046 IBF Gagnef 2 - Digers BK 5 - 9 Felix Carlsson, Emil Karlsson Mockfjärds Sporthall
2020-01-18 14:00 031806053 Envikens IF - Älvdalens IF Innebandy 8 - 7 Johan Forsström, Mattias Papmehl-Dufay Envikens Sporthall
2020-01-18 14:30 031806055 Hofors IBK - IBF Borlänge 2 7 - 8 Rikard Karlsson, Benny Grönblad Hoforshallen
2020-01-19 14:30 031806052 IBF Gagnef 2 - Insjöns IF 2 8 - 9 Mattias Hedberg, Anders Sundvall Mockfjärds Sporthall
2020-01-19 15:15 031806051 Digers BK - Malungs IBK 16 - 10 Terje Severinsson, Peter Wallin Orsa Sporthall
2020-02-16 17:00 031806054 Gävle GIK 2 - IBF Falun Ungdom 3 2 - 7 Pär Hedlund, Johan Andersson Novahallen - Gavlehov
2020-01-24 19:00 031806058 IBF Falun Ungdom 3 - IBF Gagnef 2 20 - 8 Phichet Phaetaya, Fredrik Andersson Guide Arena 1
2020-01-25 16:00 031806056 Insjöns IF 2 - Digers BK 5 - 16 Tim Green, Mattias Papmehl-Dufay Leksandshallen
2020-01-26 15:00 031806059 IBF Borlänge 2 - Envikens IF 0 - 6 Phichet Phaetaya, Peter Atternäs Ornäs Sporthall
2020-01-27 19:00 031806060 Hofors IBK - Gävle GIK 2 8 - 11 Erik Lindberg, Sean Norouz Hoforshallen
2020-02-05 19:30 031806057 Älvdalens IF Innebandy - Malungs IBK 8 - 6 Terje Severinsson, Conny Törehed Älvdalens Sporthall
2020-01-31 19:45 031806063 Malungs IBK - IBF Borlänge 2 6 - 10 Terje Severinsson, Roger Pernling Blå Hallen
2020-01-31 19:45 031806064 IBF Gagnef 2 - Hofors IBK 6 - 7 Torbjörn Aspman, Mattias Hedberg Mockfjärds Sporthall
2020-02-01 14:00 031806065 Envikens IF - Gävle GIK 2 9 - 8 Phichet Phaetaya, Peter Atternäs Envikens Sporthall
2020-02-13 19:00 031806061 Digers BK - Älvdalens IF Innebandy 9 - 10 e.förl. Conny Törehed, Nicklas Sjöström Orsa Sporthall
2020-04-30 031806062 Insjöns IF 2 - IBF Falun Ungdom 3
2020-02-07 19:00 031806068 Hofors IBK - Insjöns IF 2 8 - 5 Petter Lundgren, Pär Hedlund Hoforshallen
2020-02-08 14:00 031806070 Envikens IF - IBF Gagnef 2 24 - 4 Torbjörn Aspman, Hans Bylund Envikens Sporthall
2020-02-09 12:00 031806067 IBF Borlänge 2 - Älvdalens IF Innebandy 9 - 7 Mattias Papmehl-Dufay, Johan Forsström Ornäs Sporthall
2020-02-09 16:15 031806069 Gävle GIK 2 - Malungs IBK 11 - 5 Jonas Tidsjö, Jakob Westerlund Novahallen - Gavlehov
2020-02-09 17:15 031806066 IBF Falun Ungdom 3 - Digers BK 14 - 5 Samuel Nissinen-Eriksson, Jussi Nissinen Guide Arena 1
2020-02-21 19:00 031806075 Malungs IBK - IBF Gagnef 2 23 - 5 Conny Törehed, Terje Severinsson Blå Hallen
2020-02-21 20:00 031806074 Insjöns IF 2 - Envikens IF 3 - 17 Torbjörn Aspman, Phichet Phaetaya Leksandshallen
2020-02-22 13:45 031806071 Digers BK - IBF Borlänge 2 3 - 8 Phichet Phaetaya, Hans Bylund Orsa Sporthall
2020-02-22 15:00 031806073 Älvdalens IF Innebandy - Gävle GIK 2 15 - 12 Terje Severinsson, Nicklas Sjöström Älvdalens Sporthall
2020-02-23 18:15 031806072 IBF Falun Ungdom 3 - Hofors IBK 11 - 7 Per Nordström, Mikael Svenske Guide Arena 1
2020-02-16 13:00 031806080 Insjöns IF 2 - Malungs IBK 12 - 8 Mattias Papmehl-Dufay, Johan Forsström Leksandshallen
2020-02-28 19:00 031806076 Hofors IBK - Digers BK 11 - 10 Reine Schröder, Martin Stenberg Hoforshallen
2020-02-29 14:00 031806078 Envikens IF - IBF Falun Ungdom 3 8 - 8 e.förl. Peter Atternäs, Phichet Phaetaya Envikens Sporthall
2020-02-29 17:00 031806077 Gävle GIK 2 - IBF Borlänge 2 9 - 4 Reine Schröder, Magnus Undén Novahallen - Gavlehov
2020-04-30 031806079 IBF Gagnef 2 - Älvdalens IF Innebandy Mockfjärds Sporthall
2020-03-06 19:00 031806082 Hofors IBK - Envikens IF 5 - 20 Benny Grönblad, Magnus Nordahl Hoforshallen
2020-03-06 19:00 031806085 Älvdalens IF Innebandy - Insjöns IF 2 13 - 8 Conny Törehed, Roger Pernling Älvdalens Sporthall
2020-03-07 12:30 031806083 IBF Borlänge 2 - IBF Gagnef 2 16 - 8 Samuel Nissinen-Eriksson, Jussi Nissinen Maserhallen
2020-03-07 12:30 031806084 IBF Falun Ungdom 3 - Malungs IBK WO (5 - 0) Guide Arena 2
2020-03-08 13:45 031806081 Digers BK - Gävle GIK 2 14 - 11 Mikael Svenske, Linus Isberg Orsa Sporthall
2020-04-30 031806086 Envikens IF - Digers BK Envikens Sporthall
2020-04-30 031806087 IBF Gagnef 2 - Gävle GIK 2 Mockfjärds Sporthall
2020-04-30 031806088 Malungs IBK - Hofors IBK Blå Hallen
2020-04-30 031806089 Insjöns IF 2 - IBF Borlänge 2 Leksandshallen
2020-04-30 031806090 Älvdalens IF Innebandy - IBF Falun Ungdom 3 Älvdalens Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. IBF Falun Ungdom 3 16 13 2 (1) 1 143-80 63 42
2. Envikens IF 17 13 1 (0) 3 175-91 84 40
3. Digers BK 17 11 2 (0) 4 161-131 30 35
4. IBF Borlänge 2 17 10 1 (1) 6 108-96 12 32
5. Älvdalens IF Innebandy 16 8 3 (1) 5 174-142 32 28
6. Gävle GIK 2 17 7 2 (1) 8 126-116 10 24
7. Hofors IBK 17 7 0 (0) 10 139-148 -9 21
8. Malungs IBK 17 4 1 (0) 12 140-145 -5 13
9. Insjöns IF 2 16 4 0 (0) 12 109-170 -61 12
10. IBF Gagnef 2 16 0 0 (0) 16 67-223 -156 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis