Träningsmatcher - Herr/Pojkar (2019/20)

Övriga matcher
Träningsmatcher - Herr/Pojkar
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
059999015 Sandvikens AIK H2 - Forsbacka IK Div.3 Inst.
059999001 IBK Runsten HJ17 - Skutskärs IBK Div 1 Röd P03 Avbr.
2019-08-10 14:00 059999005 IBK Runsten A-lag - IBF Borlänge H2 GUD 6 - 4 Erik Lindberg, Henrik Öberg Alfahallen - Gavlehov
2019-08-11 15:00 059999012 IK Sätra A-lag - Timrå IBC HERR 6 - 4 Jakob Westerlund, Håkan Thunman Träffen Arena
2019-08-17 15:00 059999003 Gävle GIK Allsvenskan - Sundsvall FBC 4 - 6 Mattias Hedberg, Erik Lindberg Giganten
2019-08-25 14:50 059999008 Gävle GIK P03 Röd - IK Sirius FBC P03 8 - 7 Gustav Johansson, Andreas Sjöberg Alfahallen - Gavlehov
2019-09-01 14:00 059999021 Gävle GIK Allsvenskan - Hudik/Björkberg IBK Herr div 1 12 - 4 Håkan Thunman, Magnus Nordahl Alfahallen - Gavlehov
2019-09-01 14:00 059999017 IBK Runsten HJ17 - IK Sirius FBC HJ18 1 - 12 Anders Löfgren, Torbjörn Ström Nynäshallen
2019-09-01 14:20 059999013 Gävle GIK P03 Röd - Sandvikens AIK HJ18 9 - 4 Roger Morin, Karim Boudiaf Novahallen - Gavlehov
2019-09-01 17:30 059999016 IBK Runsten HJ17 - Södra Tolvfors IF 5 - 2 Anders Löfgren, Torbjörn Ström Nynäshallen
2019-09-06 17:30 059999025 Skutskärs IBK P16 - IBK Runsten HJ17 6 - 5 Emil Sanderfors, Conny Carlsson Rotskärsskolans Sporthall
2019-09-07 13:30 059999018 Gävle GIK P05 Blå - Nykvarns IF P05 2 - 9 Hampus Andersson Testebo Arena
2019-09-07 15:30 059999019 Gävle GIK P05 Blå - Nykvarns IF P05 3 - 7 Hampus Andersson Testebo Arena
2019-09-08 13:00 059999004 Sandvikens AIK HJ JAS - IBK Runsten HJ17 5 - 3 Andreas Sjöberg, Magnus Undén Arena Jernvallen
2019-09-08 13:20 059999014 Gävle GIK P03 Röd - Skutskärs IBK Div 1 Röd P03 0 - 0 Pär Hedlund, Hampus Andersson Alfahallen - Gavlehov
2019-09-14 11:30 059999023 Gävle GIK P05 Blå - Söderhamns IBF P05/06 7 - 3 Hampus Andersson, Ronnie Eriksson Alfahallen - Gavlehov
2019-09-14 14:00 059999022 Gävle GIK Allsvenskan - KAIS Mora IF H1 13 - 7 Marcus Svedinger, Richard Öhneskog Alfahallen - Gavlehov
2019-09-14 16:30 059999026 Gävle GIK P05 Blå - IBF Falun Ungdom P04/05 8 - 4 Torbjörn Ström, Hampus Andersson Alfahallen - Gavlehov
2019-09-15 16:00 059999028 Gävle GIK P04 - IBK Runsten P04 Anders Löfgren, Pär Hedlund Alfahallen - Gavlehov
2019-09-16 20:00 059999020 IBK Runsten HJ17 - Skutskärs IBK H3 Uppland 8 - 11 Anders Löfgren, Pär Hedlund Rotskärs sporthall
2019-09-17 19:00 059999031 Sandvikens AIK H2 - IBF Falun Ungdom Herr Div 3 10 - 2 Sean Norouz, Erik Lindberg Arena Jernvallen
2019-09-22 14:00 059999039 IBK Runsten P07 - Valbo AIF 07 Gustav Johansson, Ida Markusson Nynäshallen
2019-09-22 14:00 059999036 Skutskärs IBK Div1 Röd P03/04 - IBK Runsten P03 Hampus Andersson, Imre Mattsson-Åkerlund Rotskärs sporthall
2019-09-22 14:00 059999033 IBK Runsten A-lag - Hudik/Björkberg IBK Herr div 1 5 - 5 Jonas Tidsjö, Jakob Westerlund Alfahallen - Gavlehov
2019-09-22 15:00 059999027 Strömsbro IF - Södra Tolvfors IF Reine Schröder, Robin Andersson Testebo Arena
2019-09-22 16:30 059999035 Gävle GIK HJ17 - Sandvikens AIK HJ JAS 2 - 5 Gustav Johansson, Magnus Undén Alfahallen - Gavlehov
2019-09-25 20:45 059999042 Strömsbro IF - IBK Runsten A-lag Roger Morin, Jonas Tidsjö Testebo Arena
2019-09-28 10:30 059999041 Valbo AIF 06 - IBK Runsten P05 12 - 7 Albin Norring, Mattias Dahlqvist Ludvigbergsskolan
2019-09-29 12:00 059999040 Hofors IBK Herr - IBF Falun Ungdom Herr Div 4 3 - 13 Gustav Johansson, Oliver Parment Hoforshallen
2019-09-29 13:00 059999038 Sandvikens AIK P04 - Gävle GIK P03 Blå 7 - 2 Anders Löfgren, Karim Boudiaf Arena Jernvallen
2019-09-29 16:00 059999037 IBK Runsten P07 - Gävle GIK P06 Imre Mattsson-Åkerlund, Robin Andersson Novahallen - Gavlehov
2019-09-29 18:00 059999034 Högbo AIK P05 - Valbo AIF 05 Daniel Ahlin, Gustav Johansson Arena Jernvallen
2019-10-27 11:00 059999043 Gävle GIK Parasport - Tierps Snipers Martin Stenberg, Jimmy Löfgren Kunskapsskolans Sporthall
2019-11-07 20:30 059999044 Sandvikens AIK H2 - Sandvikens AIK HJ JAS 11 - 0 Pär Hedlund, Erik Lindberg Arena Jernvallen
2019-11-14 18:15 059999045 Gävle GIK Parasport - Gävle GIK P03 Röd Gustav Johansson, Oliver Parment Kunskapsskolans Sporthall
2019-12-19 20:15 059999046 Gästrikland - Sandvikens AIK H2 5 - 7 Sean Norouz, Erik Lindberg Arena Jernvallen

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis