Pantamera Flickor Röd Svår (2019/20)

Gruppspel
Flickor Röd Svår
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-10-12 14:30 031012003 IBF Gagnef - Insjön/Leksand Vit 3 - 18 Håkan Aspman, Jonatan Åcerclinth Mockfjärds Sporthall
2019-10-12 18:30 031012001 IBF Borlänge - Sundborns GOIF/Envikens IF 5 - 2 Torbjörn Aspman, Tim Green Maserhallen
2019-10-13 10:00 031012002 IBF Falun Ungdom - KAIS Mora UIF 5 - 7 Pontus Berggren, Olle Holmström Guide Arena 2
2019-10-13 11:00 031012004 IBF Hedemora - Insjön/Leksand Blå 3 - 3 Emma Nyberg, Ronja Perjans Vasahallen
2019-10-19 11:30 031012005 KAIS Mora UIF - IBF Borlänge 2 - 1 Roger Pernling, Terje Severinsson Idre Fjäll Arena
2019-10-19 11:30 031012007 Insjön/Leksand Blå - IBF Falun Ungdom 4 - 1 Fahrudin Omerbasic, Hajrudin Omerbasic Leksandshallen
2019-10-19 13:30 031012006 Insjön/Leksand Vit - Sundborns GOIF/Envikens IF 10 - 2 Senad Omerbasic, Fahrudin Omerbasic Leksandshallen
2019-10-20 11:30 031012008 IBF Hedemora - IBF Gagnef 11 - 2 Emma Nyberg, Ronja Perjans Vasahallen
2019-10-26 09:00 031012011 Sundborns GOIF/Envikens IF - IBF Hedemora 0 - 4 Johannes Sandberg, Carl Morenius Envikens Sporthall
2019-10-26 11:30 031012009 IBF Borlänge - Insjön/Leksand Vit 6 - 3 Tim Green, Johan Forsström Ornäs Sporthall
2019-10-27 12:30 031012010 KAIS Mora UIF - Insjön/Leksand Blå 0 - 5 Carl Halvarsson, Björn Kindström Idre Fjäll Arena
2019-10-27 16:00 031012012 IBF Falun Ungdom - IBF Gagnef 6 - 0 Linus Hedberg, Jonatan Hedberg Guide Arena 2
2019-11-03 10:30 031012014 IBF Hedemora - Insjön/Leksand Vit 8 - 6 Emma Nyberg, Ronja Perjans Långshyttans Sporthall
2019-11-03 11:30 031012013 Insjön/Leksand Blå - IBF Borlänge 2 - 4 Fahrudin Omerbasic, Hajrudin Omerbasic Leksandshallen
2019-11-03 14:30 031012015 IBF Gagnef - KAIS Mora UIF 3 - 6 Senad Omerbasic, Fahrudin Omerbasic Mockfjärds Sporthall
2019-11-03 18:00 031012016 IBF Falun Ungdom - Sundborns GOIF/Envikens IF 5 - 3 Pontus Berggren, Hampus Larsson Guide Arena 1
2019-11-08 19:30 031012020 KAIS Mora UIF - Sundborns GOIF/Envikens IF 6 - 3 Robin Bjelkesten, Carl Halvarsson Idre Fjäll Arena
2019-11-08 20:00 031012018 Insjön/Leksand Blå - IBF Gagnef 13 - 2 Hans Bylund, Tim Green Leksandshallen
2019-11-09 14:00 031012019 Insjön/Leksand Vit - IBF Falun Ungdom 9 - 4 Alexander Andersson, Hugo Bengtsson Leksandshallen
2019-11-10 10:00 031012017 IBF Borlänge - IBF Hedemora 5 - 4 Adam El-Amrani, Denis Omerbasic Ornäs Sporthall
2019-11-16 10:45 031012022 IBF Falun Ungdom - IBF Hedemora 3 - 5 Oscar Hannersjö, Mathias Renström Lugnet A
2019-11-16 11:30 031012024 KAIS Mora UIF - Insjön/Leksand Vit 7 - 5 Robin Bjelkesten, Carl Halvarsson Idre Fjäll Arena
2019-11-25 20:00 031012021 IBF Gagnef - IBF Borlänge 1 - 4 Simon Karlsson, Jonatan Åcerclinth Mockfjärds Sporthall
2019-12-22 00:00 031012023 Sundborns GOIF/Envikens IF - Insjön/Leksand Blå Denis Omerbasic, Adam El-Amrani
2019-11-23 11:30 031012025 IBF Borlänge - IBF Falun Ungdom 2 - 5 Oscar Hannersjö, Mathias Renström Ornäs Sporthall
2019-11-23 15:30 031012028 Insjön/Leksand Blå - Insjön/Leksand Vit 6 - 8 Alexander Andersson, Hugo Bengtsson Leksandshallen
2019-11-24 11:30 031012026 IBF Gagnef - Sundborns GOIF/Envikens IF 2 - 13 Håkan Aspman, Jonatan Åcerclinth Mockfjärds Sporthall
2019-11-24 11:30 031012027 IBF Hedemora - KAIS Mora UIF 6 - 4 Nicklas Hildensjö, Tim Green Vasahallen
2019-11-28 20:00 031012031 Insjön/Leksand Vit - IBF Gagnef 1 - 5 Senad Omerbasic, Fahrudin Omerbasic Leksandshallen
2019-11-30 09:00 031012030 KAIS Mora UIF - IBF Falun Ungdom 5 - 2 Robin Bjelkesten, Carl Halvarsson Idre Fjäll Arena
2019-12-01 10:00 031012029 Sundborns GOIF/Envikens IF - IBF Borlänge 1 - 9 Eric Croner, Jesper Bergman Lugnet D
2020-01-31 00:00 031012032 Insjön/Leksand Blå - IBF Hedemora Fahrudin Omerbasic, Hajrudin Omerbasic Leksandshallen
2019-12-07 08:30 031012036 IBF Gagnef - IBF Hedemora 5 - 4 Simon Karlsson, Jonatan Åcerclinth Mockfjärds Sporthall
2019-12-07 11:30 031012033 IBF Borlänge - KAIS Mora UIF 5 - 3 Linus Hedberg, Jonatan Hedberg Ornäs Sporthall
2019-12-08 15:30 031012035 IBF Falun Ungdom - Insjön/Leksand Blå 3 - 3 Linus Hedberg, Jonatan Hedberg Guide Arena 1
2019-12-08 16:00 031012034 Sundborns GOIF/Envikens IF - Insjön/Leksand Vit 0 - 6 Olle Holmström, Pontus Berggren Envikens Sporthall
2020-01-11 11:00 031012037 Insjön/Leksand Vit - IBF Borlänge 2 - 2 Fahrudin Omerbasic, Hajrudin Omerbasic Leksandshallen
2020-01-12 11:30 031012040 IBF Gagnef - IBF Falun Ungdom 1 - 10 Simon Karlsson, Jonatan Åcerclinth Mockfjärds Sporthall
2020-01-12 14:00 031012038 Insjön/Leksand Blå - KAIS Mora UIF 2 - 3 Anders Sundvall, Hans Bylund Leksandshallen
2020-01-12 15:00 031012039 IBF Hedemora - Sundborns GOIF/Envikens IF 3 - 3 Tim Nissinen Eriksson, Noel Hildensjö Långshyttans Sporthall
2020-01-18 12:00 031012042 Insjön/Leksand Vit - IBF Hedemora 5 - 2 Hajrudin Omerbasic, Mikael Arnberg Leksandshallen
2020-01-18 12:30 031012043 KAIS Mora UIF - IBF Gagnef 5 - 3 Robin Bjelkesten, Carl Halvarsson Idre Fjäll Arena
2020-01-18 18:00 031012041 IBF Borlänge - Insjön/Leksand Blå 1 - 2 Oscar Hannersjö, Mathias Renström Ornäs Sporthall
2020-01-19 14:00 031012044 Sundborns GOIF/Envikens IF - IBF Falun Ungdom 3 - 5 Hampus Larsson, Fabian Magnell Lugnet D
2020-01-25 10:00 031012048 Sundborns GOIF/Envikens IF - KAIS Mora UIF Viktor Ezelius Haraldsbo Sporthall
2020-01-25 13:30 031012047 IBF Falun Ungdom - Insjön/Leksand Vit Viktor Ezelius, Jonas Jågas Guide Arena 2
2020-01-26 09:30 031012046 IBF Gagnef - Insjön/Leksand Blå Simon Karlsson, Jonatan Åcerclinth Mockfjärds Sporthall
2020-01-26 11:00 031012045 IBF Hedemora - IBF Borlänge Tim Nissinen Eriksson, Nicklas Hildensjö Långshyttans Sporthall
2020-02-01 13:45 031012049 IBF Borlänge - IBF Gagnef Hampus Larsson, Fabian Magnell Lugnet A
2020-02-01 14:00 031012052 Insjön/Leksand Vit - KAIS Mora UIF Alexander Andersson, Hugo Bengtsson Leksandshallen
2020-02-02 14:00 031012051 Insjön/Leksand Blå - Sundborns GOIF/Envikens IF Fahrudin Omerbasic, Hajrudin Omerbasic Leksandshallen
2020-02-29 00:00 031012050 IBF Hedemora - IBF Falun Ungdom
2020-02-08 13:00 031012056 Insjön/Leksand Vit - Insjön/Leksand Blå Leksandshallen
2020-02-09 11:00 031012055 KAIS Mora UIF - IBF Hedemora Idre Fjäll Arena
2020-02-09 11:15 031012053 IBF Falun Ungdom - IBF Borlänge Guide Arena 2
2020-02-09 16:30 031012054 Sundborns GOIF/Envikens IF - IBF Gagnef Envikens Sporthall
2020-02-15 12:30 031012060 IBF Hedemora - Insjön/Leksand Blå Vasahallen
2020-02-15 14:30 031012057 IBF Borlänge - Sundborns GOIF/Envikens IF Ornäs Sporthall
2020-02-16 12:30 031012058 IBF Falun Ungdom - KAIS Mora UIF Guide Arena 1
2020-02-16 14:30 031012059 IBF Gagnef - Insjön/Leksand Vit Mockfjärds Sporthall
2020-02-22 10:00 031012064 IBF Hedemora - IBF Gagnef Vikmanshyttans sporthall
2020-02-22 11:30 031012062 Insjön/Leksand Vit - Sundborns GOIF/Envikens IF Leksandshallen
2020-02-22 13:30 031012063 Insjön/Leksand Blå - IBF Falun Ungdom Leksandshallen
2020-02-22 16:30 031012061 KAIS Mora UIF - IBF Borlänge Idre Fjäll Arena
2020-02-29 10:30 031012066 KAIS Mora UIF - Insjön/Leksand Blå Idre Fjäll Arena
2020-03-01 10:00 031012067 Sundborns GOIF/Envikens IF - IBF Hedemora Lugnet D
2020-03-01 13:00 031012068 IBF Falun Ungdom - IBF Gagnef Guide Arena 1
2020-03-01 14:00 031012065 IBF Borlänge - Insjön/Leksand Vit Ornäs Sporthall
2020-03-07 11:00 031012070 IBF Hedemora - Insjön/Leksand Vit Långshyttans Sporthall
2020-03-07 14:00 031012069 Insjön/Leksand Blå - IBF Borlänge Leksandshallen
2020-03-08 10:15 031012072 IBF Falun Ungdom - Sundborns GOIF/Envikens IF Guide Arena 2
2020-03-08 14:30 031012071 IBF Gagnef - KAIS Mora UIF Mockfjärds Sporthall
2020-03-14 11:30 031012075 Insjön/Leksand Vit - IBF Falun Ungdom Leksandshallen
2020-03-14 12:00 031012076 KAIS Mora UIF - Sundborns GOIF/Envikens IF Idre Fjäll Arena
2020-03-14 13:30 031012074 Insjön/Leksand Blå - IBF Gagnef Leksandshallen
2020-03-14 16:30 031012073 IBF Borlänge - IBF Hedemora Ornäs Sporthall
2020-03-22 10:00 031012079 Sundborns GOIF/Envikens IF - Insjön/Leksand Blå Lugnet C
2020-03-22 11:30 031012077 IBF Gagnef - IBF Borlänge Mockfjärds Sporthall
2020-03-22 12:00 031012080 KAIS Mora UIF - Insjön/Leksand Vit Idre Fjäll Arena
2020-03-22 13:30 031012078 IBF Falun Ungdom - IBF Hedemora Guide Arena 2
2020-03-28 11:00 031012084 Insjön/Leksand Blå - Insjön/Leksand Vit Leksandshallen
2020-03-29 11:30 031012083 IBF Hedemora - KAIS Mora UIF Vasahallen
2020-03-29 14:30 031012082 IBF Gagnef - Sundborns GOIF/Envikens IF Mockfjärds Sporthall
2020-04-05 16:00 031012081 IBF Borlänge - IBF Falun Ungdom Ornäs Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. KAIS Mora UIF 11 8 0 3 48-40 8 24
2. IBF Borlänge 11 7 1 3 44-27 17 22
3. Insjön/ Leksand Vit 11 6 1 4 73-45 28 19
4. IBF Hedemora 10 5 2 3 50-36 14 17
5. IBF Falun Ungdom 11 5 1 5 49-42 7 16
6. Insjön/ Leksand Blå 9 4 2 3 40-25 15 14
7. IBF Gagnef 11 2 0 9 27-91 -64 6
8. Sundborns GOIF/ Envikens IF 10 1 1 8 30-55 -25 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis