Ungdomsspelen Pojkar Röd Lätt (06) (2019/20)

Gruppspel
Ungdomsspelen Pojkar Röd Lätt Grupp A
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-12-15 08:45 030003001 IBF Leksand - Sundborns GOIF 3 - 0 Fredrick Lundin, William Lundström Lugnet A
2019-12-15 08:45 030003002 IBF Säter - KAIS Mora UIF 0 - 13 Arlind Kutllovci, Jesper Högberg Lugnet B
2019-12-15 10:15 030003003 KAIS Mora UIF - IBF Leksand 1 - 0 Fredrick Lundin, William Lundström Guide Arena 1
2019-12-15 10:15 030003004 IBF Säter - Sundborns GOIF 2 - 4 Jesper Högberg, Arlind Kutllovci Guide Arena 2
2019-12-15 13:45 030003005 IBF Leksand - IBF Säter 8 - 0 Elvira Collin, Emma Wahlberg Lugnet A
2019-12-15 14:30 030003006 KAIS Mora UIF - Sundborns GOIF 3 - 3 Emelie Pernling, Elvira Collin Lugnet A
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. KAIS Mora UIF 3 2 1 0 17-3 14 7
2. IBF Leksand 3 2 0 1 11-1 10 6
3. Sundborns GOIF 3 1 1 1 7-8 -1 4
4. IBF Säter 3 0 0 3 2-25 -23 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Ungdomsspelen Pojkar Röd Lätt Grupp B
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-12-15 08:45 030007001 IBF Borlänge - Samuelsdals IF 3 - 3 Alexander Andersson, Hugo Bengtsson Lugnet C
2019-12-15 08:45 030007002 IBF Gagnef - IBF Hedemora 1 - 6 Viktor Ezelius, Jonas Jågas Lugnet D
2019-12-15 11:00 030007003 IBF Hedemora - IBF Borlänge 2 - 4 Elvira Collin, Emma Wahlberg Guide Arena 1
2019-12-15 11:00 030007004 IBF Gagnef - Samuelsdals IF 2 - 1 William Lundström, Fredrick Lundin Guide Arena 2
2019-12-15 14:30 030007005 IBF Borlänge - IBF Gagnef 5 - 4 Fredrick Lundin, William Lundström Lugnet B
2019-12-15 14:30 030007006 IBF Hedemora - Samuelsdals IF 9 - 2 Nicklas Hildensjö, Noel Hildensjö Lugnet C
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBF Borlänge 3 2 1 0 12-9 3 7
2. IBF Hedemora 3 2 0 1 17-7 10 6
3. IBF Gagnef 3 1 0 2 7-12 -5 3
4. Samuelsdals IF 3 0 1 2 6-14 -8 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Ungdomsspelen Pojkar Röd Lätt Grupp C
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-12-15 08:45 030018001 Hälsinggårdens AIK - Älvdalens IF 3 - 5 Elvira Collin, Emelie Pernling Guide Arena 1
2019-12-15 08:45 030018002 IBF Falun Ungdom - Nås IF 6 - 4 Carl Morenius, Johannes Sandberg Guide Arena 2
2019-12-15 12:00 030018003 Nås IF - Hälsinggårdens AIK 5 - 2 Emelie Pernling, Elvira Collin Lugnet C
2019-12-15 12:00 030018004 IBF Falun Ungdom - Älvdalens IF 2 - 2 Arlind Kutllovci, Jesper Högberg Lugnet D
2019-12-15 14:30 030018005 Hälsinggårdens AIK - IBF Falun Ungdom 1 - 2 Jesper Högberg, Arlind Kutllovci Lugnet D
2019-12-15 14:30 030018006 Nås IF - Älvdalens IF 2 - 7 Alexander Andersson, Hugo Bengtsson Guide Arena 2
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Älvdalens IF 3 2 1 0 14-7 7 7
2. IBF Falun Ungdom 3 2 1 0 10-7 3 7
3. Nås IF 3 1 0 2 11-15 -4 3
4. Hälsinggårdens AIK 3 0 0 3 6-12 -6 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Slutspel
Ungdomsspelen Pojkar Röd Lätt Slutspel
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-12-15 17:00 Semifinal 1 030019001 IBF Borlänge - IBF Falun Ungdom 3 - 6 Elvira Collin, Emma Wahlberg Lugnet A
2019-12-15 17:00 Semifinal 2 030019002 KAIS Mora UIF - Älvdalens IF 3 - 2 Alexander Andersson, Hugo Bengtsson Lugnet B
2019-12-15 18:40 Final 030019003 KAIS Mora UIF - IBF Falun Ungdom 4 - 3 Tim Nissinen Eriksson, Noel Hildensjö Lugnet A

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis