Distriktsmästarskap 19/20 UNGDOM (2019/20)

Gruppspel
DM F04 Kval
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-11-30 09:00 121227003 IBF Örebro Utv DM-F04 - Nora IBK DM-F04 1 - 0 Tomas Helgesson, Gustav Salmela Idrottshuset, Nora
2019-11-30 09:50 121227004 Lillån IBK DM-F04 - Ekeby IF DM-F04 7 - 3 Fredrik Alm, Tomas Helgesson Idrottshuset, Nora
2019-11-30 11:30 121227002 Nora IBK DM-F04 - Ekeby IF DM-F04 2 - 2 Gustav Salmela, Fredrik Alm Idrottshuset, Nora
2019-11-30 12:20 121227001 IBF Örebro Utv DM-F04 - Lillån IBK DM-F04 2 - 0 Fredrik Alm, Gustav Salmela Idrottshuset, Nora
2019-11-30 14:00 121227005 Ekeby IF DM-F04 - IBF Örebro Utv DM-F04 0 - 4 Tomas Helgesson, Fredrik Alm Idrottshuset, Nora
2019-11-30 14:50 121227006 Nora IBK DM-F04 - Lillån IBK DM-F04 1 - 1 Tomas Helgesson, Fredrik Alm Idrottshuset, Nora
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBF Örebro Utv DM-F04 3 3 0 0 7-0 7 9
2. Lillån IBK DM-F04 3 1 1 1 8-6 2 4
3. Nora IBK DM-F04 3 0 2 1 3-4 -1 2
4. Ekeby IF DM-F04 3 0 1 2 5-13 -8 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
DM F05 Kval
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-11-30 09:00 121228008 IBF Örebro Utv DM-F05 - Ekeby IF DM-F05 1 - 0 Shanaz Nabipour, Fredrik Knutsson Kumlahallen Viahallen (Stora)
2019-11-30 09:50 121228009 Lillån IBK DM-F05 - ÖSK Ungdom DM-F05 1 - 3 Shanaz Nabipour, Fredrik Knutsson Kumlahallen Viahallen (Stora)
2019-11-30 10:40 121228010 Ekeby IF DM-F05 - KFUM Örebro DM-F05 3 - 1 Shanaz Nabipour, Fredrik Knutsson Kumlahallen Viahallen (Stora)
2019-11-30 12:30 121228004 KFUM Örebro DM-F05 - IBF Örebro Utv DM-F05 0 - 5 Shanaz Nabipour, Fredrik Knutsson Kumlahallen Viahallen (Stora)
2019-11-30 14:20 121228002 IBF Örebro Utv DM-F05 - Lillån IBK DM-F05 2 - 0 Fredrik Knutsson, Shanaz Nabipour Kumlahallen Viahallen (Stora)
2019-11-30 16:10 121228003 Ekeby IF DM-F05 - ÖSK Ungdom DM-F05 3 - 1 Fredrik Knutsson, Henrik Zegelsson Kumlahallen Viahallen (Stora)
2019-11-30 17:00 121228007 KFUM Örebro DM-F05 - Lillån IBK DM-F05 1 - 7 Felicia Setthammar, Anna Palmqvist Kumlahallen Viahallen (Stora)
2019-11-30 17:50 121228006 ÖSK Ungdom DM-F05 - IBF Örebro Utv DM-F05 2 - 11 Felicia Setthammar, Anna Palmqvist Kumlahallen Viahallen (Stora)
2019-11-30 18:40 121228005 Lillån IBK DM-F05 - Ekeby IF DM-F05 0 - 3 Felicia Setthammar, Anna Palmqvist Kumlahallen Viahallen (Stora)
2019-11-30 19:30 121228001 ÖSK Ungdom DM-F05 - KFUM Örebro DM-F05 5 - 2 Felicia Setthammar, Anna Palmqvist Kumlahallen Viahallen (Stora)
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBF Örebro Utv DM-F05 4 4 0 0 19-2 17 12
2. Ekeby IF DM-F05 4 3 0 1 9-3 6 9
3. ÖSK Ungdom DM-F05 4 2 0 2 11-17 -6 6
4. Lillån IBK DM-F05 4 1 0 3 8-9 -1 3
5. KFUM Örebro DM-F05 4 0 0 4 4-20 -16 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
DM P04 Kval
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-12-01 10:00 121232001 KFUM Örebro DM-P04 - Lillån IBK DM-P04 2 - 3 Fredrik Alm, Gustav Salmela Närlundahallen
2019-12-01 11:50 121232003 Ekeby IF DM-P04 - KFUM Örebro DM-P04 2 - 3 Tony Wennberg, Gustav Salmela Närlundahallen
2019-12-01 13:40 121232002 Lillån IBK DM-P04 - Ekeby IF DM-P04 9 - 0 Fredrik Alm, Gustav Salmela Närlundahallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Lillån IBK DM-P04 2 2 0 0 12-2 10 6
2. KFUM Örebro DM-P04 2 1 0 1 5-5 0 3
3. Ekeby IF DM-P04 2 0 0 2 2-12 -10 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
DM P06 Kval
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-11-30 09:00 121234009 IBF Örebro Utv DM-P06 - Lillån IBK DM-P06 1 - 2 Oscar Söljén, Mats Eriksson Närlundahallen
2019-11-30 09:50 121234008 Kumla IBK DM-P06 - Askersunds IBK DM-P06 2 - 2 Oscar Söljén, Mats Eriksson Närlundahallen
2019-11-30 10:40 121234001 Lillån IBK DM-P06 - ÖSK Ungdom DM-P06 2 - 3 Oscar Söljén, Mats Eriksson Närlundahallen
2019-11-30 11:30 121234005 IBF Örebro Utv DM-P06 - Askersunds IBK DM-P06 2 - 1 Emil Wass, Isac Åhman Närlundahallen
2019-11-30 12:20 121234004 ÖSK Ungdom DM-P06 - Kumla IBK DM-P06 2 - 5 Emil Wass, Isac Åhman Närlundahallen
2019-11-30 13:10 121234003 Askersunds IBK DM-P06 - Lillån IBK DM-P06 1 - 3 Oscar Söljén, Mats Eriksson Närlundahallen
2019-11-30 14:00 121234002 Kumla IBK DM-P06 - IBF Örebro Utv DM-P06 2 - 4 Emil Wass, Isac Åhman Närlundahallen
2019-11-30 14:50 121234010 Askersunds IBK DM-P06 - ÖSK Ungdom DM-P06 4 - 7 Oscar Söljén, Mats Eriksson Närlundahallen
2019-11-30 15:40 121234006 Lillån IBK DM-P06 - Kumla IBK DM-P06 7 - 4 Isac Åhman, Emil Wass Närlundahallen
2019-11-30 16:30 121234007 ÖSK Ungdom DM-P06 - IBF Örebro Utv DM-P06 3 - 0 Isac Åhman, Emil Wass Närlundahallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. ÖSK Ungdom DM-P06 4 3 0 1 15-11 4 9
2. Lillån IBK DM-P06 4 3 0 1 14-9 5 9
3. IBF Örebro Utv DM-P06 4 2 0 2 7-8 -1 6
4. Kumla IBK DM-P06 4 1 1 2 13-15 -2 4
5. Askersunds IBK DM-P06 4 0 1 3 8-14 -6 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
DM P07 Kval gr 1
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-12-01 09:00 121235001 Vintrosa IS DM-P07 - Hovsta IF DM-P07 3 - 0 Isac Åhman, Emil Wass Kumlahallen Viahallen (Stora)
2019-12-01 09:50 121235002 IBF Örebro Utveckling DM-P07 - Gropens IF DM-P07 2 - 2 Isac Åhman, Emil Wass Kumlahallen Viahallen (Stora)
2019-12-01 11:30 121235006 IBF Örebro Utveckling DM-P07 - Hovsta IF DM-P07 2 - 3 Fredrik Knutsson, Gustav Westman Kumlahallen Viahallen (Stora)
2019-12-01 12:20 121235005 Gropens IF DM-P07 - Vintrosa IS DM-P07 5 - 0 Isac Åhman, Emil Wass Kumlahallen Viahallen (Stora)
2019-12-01 14:00 121235003 Vintrosa IS DM-P07 - IBF Örebro Utveckling DM-P07 6 - 2 Isac Åhman, Emil Wass Kumlahallen Viahallen (Stora)
2019-12-01 14:50 121235004 Hovsta IF DM-P07 - Gropens IF DM-P07 1 - 4 Fredrik Knutsson, Gustav Westman Kumlahallen Viahallen (Stora)
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Gropens IF DM-P07 3 2 1 0 11-3 8 7
2. Vintrosa IS DM-P07 3 2 0 1 9-7 2 6
3. Hovsta IF DM-P07 3 1 0 2 4-9 -5 3
4. IBF Örebro Utveckling DM-P07 3 0 1 2 6-11 -5 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
DM P07 Kval gr 2
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-12-01 10:40 121230001 ÖSK Ungdom DM-P07 - Kumla IBK DM-P07 6 - 0 Fredrik Knutsson, Gustav Westman Kumlahallen Viahallen (Stora)
2019-12-01 13:10 121230002 Kumla IBK DM-P07 - Lillån IBK DM-P07 2 - 5 Fredrik Knutsson, Gustav Westman Kumlahallen Viahallen (Stora)
2019-12-01 15:40 121230003 Lillån IBK DM-P07 - ÖSK Ungdom DM-P07 1 - 8 Fredrik Knutsson, Oscar Sundström Kumlahallen Viahallen (Stora)
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. ÖSK Ungdom DM-P07 2 2 0 0 14-1 13 6
2. Lillån IBK DM-P07 2 1 0 1 6-10 -4 3
3. Kumla IBK DM-P07 2 0 0 2 2-11 -9 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Övriga matcher
DM F04 Final
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2020-02-02 17:30 121222001 IBF Örebro Utv DM-F04 - Lillån IBK DM-F04 Anna Palmqvist, Felicia Setthammar Idrottshuset Örebro, Arenahallen
DM F05 Final
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2020-02-01 10:30 121223001 IBF Örebro Utv DM-F05 - Ekeby IF DM-F05 Gustav Westman, Isac Åhman Idrottshuset Örebro, Arenahallen
DM F06 Final
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2020-02-02 10:30 121224001 Ekeby IF DM-F06 - Örebro SK Ung FK4 Jonathan Ahlqvist, Jonathan Eriksson Idrottshuset Örebro, Arenahallen
DM P03 Final
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2020-02-01 18:30 121231001 Lillån IBK DM-P03 - ÖSK Ungdom DM-P03 Carl Wikgren Idrottshuset Örebro, Arenahallen
DM P04 Final
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2020-02-02 16:00 121238001 Lillån IBK DM-P04 - KFUM Örebro DM-P04 Anna Palmqvist, Felicia Setthammar Idrottshuset Örebro, Arenahallen
DM P05 Final
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2020-02-01 12:00 121233001 Lillån IBK DM-P05 - ÖSK Ungdom DM-P05 Shanaz Nabipour, Tilde Pettersson Idrottshuset Örebro, Arenahallen
DM P06 Final
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2020-02-02 09:00 121226001 ÖSK Ungdom DM-P06 - Lillån IBK DM-P06 Tomas Helgesson, Fredrik Alm Idrottshuset Örebro, Arenahallen
DM P07 Final
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2020-02-01 09:00 121237001 ÖSK Ungdom DM-P07 - Gropens IF DM-P07 Gustav Salmela, Tony Wennberg Idrottshuset Örebro, Arenahallen
DM P07 Semifinal 1
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-12-01 17:00 121225001 Gropens IF DM-P07 - Lillån IBK DM-P07 8 - 1 Fredrik Knutsson, Oscar Sundström Kumlahallen Viahallen (Stora)
DM P07 Semifinal 2
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-12-01 18:00 121236001 ÖSK Ungdom DM-P07 - Vintrosa IS DM-P07 9 - 2 Fredrik Knutsson, Oscar Sundström Kumlahallen Viahallen (Stora)

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis