Herrar Div 3 (2019/20)

Gruppspel
Herrar Div 3 Skåne
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-09-27 19:45 131002006 Åstorp/Kvidinge IBS H3 - IBS Svedala H3 5 - 10 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Åstorps Sporthall
2019-09-27 20:00 131002002 IBK Osby - Bjärreds IBK H3 2 - 8 Martin Morén, Fredrik Pramberg Osby Sporthall
2019-09-27 20:00 131002003 Lomma FBC H3 - Malmö FBC H3 9 - 3 Leon Fuchs, Tobias Garhem Slättängshallen
2019-09-28 12:30 131002004 IBK Finn - Lund - Örkelljunga IF 3 - 3 Matti Rouhiainen, Shaban Sadiku Vipeholmshallen
2019-09-29 16:00 131002005 Båstads GIF - IK Stanstad H3 13 - 3 Pierre Bergsten, Erik Götborg Strandängsskolan
2019-10-23 20:30 131002001 IBK Lund H3 - Förslövs IF 7 - 4 Mårten Högblom, Jonas Pettersson ISLK
2019-10-04 19:30 131002007 Malmö FBC H3 - IBK Lund H3 5 - 7 Håkan Bondesson, Isac Bondesson Kirsebergs Sporthall
2019-10-04 19:30 131002008 Örkelljunga IF - IBK Osby 3 - 3 Jürgen Neuenhofen, Christian Olofsson FORUM Örkelljunga
2019-10-04 20:00 131002010 IBS Svedala H3 - IBK Finn - Lund 8 - 4 Mikael Björkqvist, Erik Höst Aggarpshallen
2019-10-05 14:00 131002011 Förslövs IF - Båstads GIF 9 - 3 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Förslövs Idrottshall
2019-10-06 18:00 131002009 IK Stanstad H3 - Lomma FBC H3 3 - 8 Leon Fuchs, Petter Niklasson Uppåkrahallen
2019-10-06 19:00 131002012 Bjärreds IBK H3 - Åstorp/Kvidinge IBS H3 10 - 2 Måns Gilén, Ali Tourabi Bjärehovhallen
2019-10-11 20:00 131002014 IBK Osby - Förslövs IF 4 - 8 Martin Morén, Fredrik Pramberg Osby Sporthall
2019-10-11 20:00 131002015 Lomma FBC H3 - Örkelljunga IF 4 - 2 Jürgen Neuenhofen, Petter Niklasson Slättängshallen
2019-10-12 12:30 131002016 IBK Finn - Lund - Malmö FBC H3 5 - 5 Matti Rouhiainen, Shaban Sadiku Vipeholmshallen
2019-10-12 17:00 131002018 Åstorp/Kvidinge IBS H3 - IK Stanstad H3 3 - 1 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Åstorps Sporthall
2019-10-13 16:00 131002017 Båstads GIF - IBS Svedala H3 7 - 11 Håkan Bondesson, Isac Bondesson Strandängsskolan
2019-10-13 17:30 131002013 IBK Lund H3 - Bjärreds IBK H3 3 - 8 Wiktor Kentander, Erik Höst Killebäckshallen
2019-10-16 20:00 131002022 Bjärreds IBK H3 - IBK Finn - Lund 6 - 4 Jonas Karlsson, Kevin Prahl Bjärehovhallen
2019-10-18 19:30 131002023 Malmö FBC H3 - Båstads GIF 8 - 7 Matti Rouhiainen, Shaban Sadiku Kirsebergs Sporthall
2019-10-18 19:30 131002024 Örkelljunga IF - Åstorp/Kvidinge IBS H3 6 - 5 Mikael Bohman, Per-Ivar Kullman FORUM Örkelljunga
2019-10-18 20:00 131002020 IBS Svedala H3 - IBK Osby 6 - 5 Jonas Karlsson, Kevin Prahl Aggarpshallen
2019-10-19 14:00 131002021 Förslövs IF - Lomma FBC H3 8 - 8 Fredrik Pramberg, Per-Ivar Kullman Förslövs Idrottshall
2019-10-20 13:00 131002019 IK Stanstad H3 - IBK Lund H3 10 - 3 Jonas Karlsson, Kevin Prahl Uppåkrahallen
2019-10-25 19:30 131002029 Båstads GIF - Örkelljunga IF 2 - 5 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Strandängsskolan
2019-10-25 19:45 131002030 Åstorp/Kvidinge IBS H3 - Malmö FBC H3 8 - 2 Wiktor Kentander, Erik Höst Åstorps Sporthall
2019-10-25 20:00 131002026 IBK Osby - IK Stanstad H3 3 - 2 Tojje Sildén-Glemark, Roger Jönsson Osby Sporthall
2019-10-26 15:00 131002027 Lomma FBC H3 - Bjärreds IBK H3 6 - 8 Mikael Björkqvist, Mikael Bohman Slättängshallen
2019-10-26 18:00 131002025 IBK Lund H3 - IBS Svedala H3 10 - 7 Leon Fuchs, Petter Niklasson ISLK
2019-10-27 12:30 131002028 IBK Finn - Lund - Förslövs IF 7 - 3 David Dornlöv, Hussein Ibrahim Vipeholmshallen
2019-11-08 19:30 131002031 Malmö FBC H3 - IBK Osby 5 - 4 Mikael Björkqvist, Mats Ekblad-Thun Kirsebergs Sporthall
2019-11-08 19:45 131002033 IBK Lund H3 - Örkelljunga IF 8 - 5 Mårten Högblom, Jonas Pettersson Vipeholmshallen
2019-11-08 20:00 131002032 IBS Svedala H3 - Lomma FBC H3 5 - 13 Jonas Karlsson, Kevin Prahl Aggarpshallen
2019-11-09 14:00 131002036 Förslövs IF - Åstorp/Kvidinge IBS H3 2 - 6 Martin Morén, Fredrik Pramberg Förslövs Idrottshall
2019-11-10 14:00 131002034 IK Stanstad H3 - IBK Finn - Lund 2 - 7 Leon Fuchs, Petter Niklasson Bråhögshallen
2019-11-10 16:00 131002035 Båstads GIF - Bjärreds IBK H3 6 - 5 Jonas Pettersson, Martin Morén Strandängsskolan
2019-11-14 20:00 131002039 Åstorp/Kvidinge IBS H3 - IBK Finn - Lund 7 - 7 Mikael Bohman, Roger Persson Åstorps Sporthall
2019-11-15 19:30 131002037 IBK Lund H3 - Lomma FBC H3 6 - 8 Måns Gilén, Ali Tourabi Nyvångsskolan
2019-11-15 19:30 131002042 Örkelljunga IF - IBS Svedala H3 2 - 5 Pierre Bergsten, Erik Götborg FORUM Örkelljunga
2019-11-15 20:00 131002038 IBK Osby - Båstads GIF 8 - 5 Anders Jaensson, Malena Björnlund Osby Sporthall
2019-11-16 14:00 131002040 Förslövs IF - Malmö FBC H3 7 - 0 Mårten Högblom, Jonas Pettersson Förslövs Idrottshall
2019-11-16 16:30 131002041 Bjärreds IBK H3 - IK Stanstad H3 7 - 5 Matti Rouhiainen, Shaban Sadiku Bjärehovhallen
2019-11-22 19:30 131002048 Malmö FBC H3 - IBS Svedala H3 2 - 7 Hussein Ibrahim, David Dornlöv Kirsebergs Sporthall
2019-11-22 20:00 131002045 Lomma FBC H3 - Åstorp/Kvidinge IBS H3 8 - 1 Matti Rouhiainen, Shaban Sadiku Slättängshallen
2019-11-23 12:30 131002043 IBK Finn - Lund - IBK Osby 7 - 7 Leon Fuchs, Petter Niklasson Vipeholmshallen
2019-11-24 15:00 131002046 IK Stanstad H3 - Förslövs IF 2 - 2 Fredrik Lundborg, Fredrik Pramberg Staffanshallen
2019-11-24 16:00 131002044 Båstads GIF - IBK Lund H3 7 - 5 Ola Nilsson, Per-Ivar Kullman Strandängsskolan
2019-12-10 20:00 131002047 Bjärreds IBK H3 - Örkelljunga IF 4 - 4 Pierre Bergsten, Erik Götborg Bjärehovhallen
2019-11-29 19:30 131002053 Malmö FBC H3 - IK Stanstad H3 10 - 4 Leon Fuchs, Petter Niklasson Kirsebergs Sporthall
2019-11-29 20:00 131002049 Lomma FBC H3 - Båstads GIF 13 - 6 Mikael Björkqvist, Erik Höst Slättängshallen
2019-11-29 20:00 131002051 IBK Osby - Åstorp/Kvidinge IBS H3 4 - 6 Tojje Sildén-Glemark, Roger Jönsson Osby Sporthall
2019-11-29 20:00 131002054 IBS Svedala H3 - Bjärreds IBK H3 4 - 4 Matti Rouhiainen, Shaban Sadiku Aggarpshallen
2019-11-30 14:00 131002052 Förslövs IF - Örkelljunga IF 1 - 2 Måns Gilén, Ali Tourabi Förslövs Idrottshall
2019-12-01 17:10 131002050 IBK Lund H3 - IBK Finn - Lund 12 - 8 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Killebäckshallen
2019-12-04 19:30 131002055 IBK Osby - IBK Lund H3 4 - 5 Mikael Bohman, Per-Ivar Kullman Osby Sporthall
2019-12-06 19:30 131002059 Örkelljunga IF - Malmö FBC H3 5 - 3 Mårten Högblom, Jonas Pettersson FORUM Örkelljunga
2019-12-06 19:45 131002057 Åstorp/Kvidinge IBS H3 - Båstads GIF 3 - 9 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Åstorps Sporthall
2019-12-06 20:00 131002060 IBS Svedala H3 - IK Stanstad H3 5 - 4 Jonas Karlsson, Mikael Björkqvist Aggarpshallen
2019-12-07 12:30 131002056 IBK Finn - Lund - Lomma FBC H3 7 - 7 Wiktor Kentander, Erik Höst Vipeholmshallen
2019-12-08 19:30 131002058 Bjärreds IBK H3 - Förslövs IF 2 - 6 Wiktor Kentander, Erik Höst Bjärehovhallen
2019-12-13 19:30 131002065 Malmö FBC H3 - Bjärreds IBK H3 6 - 5 Jonas Karlsson, Kevin Prahl Kirsebergs Sporthall
2019-12-13 20:00 131002062 Lomma FBC H3 - IBK Osby 5 - 4 Matti Rouhiainen, Shaban Sadiku Slättängshallen
2019-12-14 14:00 131002064 Förslövs IF - IBS Svedala H3 7 - 7 Mårten Högblom, Jonas Pettersson Förslövs Idrottshall
2019-12-14 14:30 131002061 IBK Lund H3 - Åstorp/Kvidinge IBS H3 8 - 4 Mikael Björkqvist, Petter Niklasson Vipeholmshallen
2019-12-14 16:00 131002063 Båstads GIF - IBK Finn - Lund 10 - 11 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Strandängsskolan
2019-12-15 13:30 131002066 IK Stanstad H3 - Örkelljunga IF 0 - 4 Jonas Karlsson, Kevin Prahl Bråhögshallen
2020-01-10 19:30 131002069 Malmö FBC H3 - Lomma FBC H3 2 - 9 Niklas Jeppsson, Henrik Lott Kirsebergs Sporthall
2020-01-10 19:30 131002070 Örkelljunga IF - IBK Finn - Lund 4 - 7 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen FORUM Örkelljunga
2020-01-10 20:00 131002072 IBS Svedala H3 - Åstorp/Kvidinge IBS H3 8 - 5 Jonas Karlsson, Kevin Prahl Aggarpshallen
2020-01-11 14:00 131002067 Förslövs IF - IBK Lund H3 0 - 7 Tojje Sildén-Glemark, Roger Jönsson Förslövs Idrottshall
2020-01-12 00:00 131002068 Bjärreds IBK H3 - IBK Osby WO (5 - 0)
2020-01-12 13:00 131002071 IK Stanstad H3 - Båstads GIF 8 - 8 Tojje Sildén-Glemark, Roger Jönsson Uppåkrahallen
2020-01-15 20:00 131002074 IBK Osby - Örkelljunga IF 3 - 4 Tojje Sildén-Glemark, Roger Jönsson Osby Sporthall
2020-01-15 20:00 131002077 Båstads GIF - Förslövs IF 6 - 8 Martin Morén, Jürgen Neuenhofen Strandängsskolan
2020-01-15 20:30 131002073 IBK Lund H3 - Malmö FBC H3 11 - 3 Jonas Karlsson, Kevin Prahl ISLK
2020-01-15 20:30 131002076 IBK Finn - Lund - IBS Svedala H3 7 - 6 Mikael Björkqvist, Erik Höst Vipeholmshallen
2020-01-16 20:00 131002078 Åstorp/Kvidinge IBS H3 - Bjärreds IBK H3 6 - 6 Martin Morén, Fredrik Pramberg Åstorps Sporthall
2020-01-16 20:15 131002075 Lomma FBC H3 - IK Stanstad H3 13 - 6 Matti Rouhiainen, Shaban Sadiku Slättängshallen
2020-01-18 14:00 131002083 IBS Svedala H3 - Båstads GIF 10 - 9 Matti Rouhiainen, Shaban Sadiku Aggarpshallen
2020-01-18 15:00 131002084 IK Stanstad H3 - Åstorp/Kvidinge IBS H3 8 - 4 Martin Morén, Fredrik Pramberg Bråhögshallen
2020-01-18 16:00 131002082 Malmö FBC H3 - IBK Finn - Lund 6 - 4 Mikael Björkqvist, Kevin Prahl Kirsebergs Sporthall
2020-01-22 20:00 131002079 Bjärreds IBK H3 - IBK Lund H3 3 - 3 Wiktor Kentander, Erik Höst Bjärehovhallen
2020-01-28 20:00 131002081 Örkelljunga IF - Lomma FBC H3 4 - 7 Mikael Björkqvist, Jürgen Neuenhofen FORUM Örkelljunga
2020-01-29 19:30 131002080 Förslövs IF - IBK Osby 5 - 3 Mårten Högblom, Jonas Pettersson Förslövs Idrottshall
2020-01-24 19:45 131002090 Åstorp/Kvidinge IBS H3 - Örkelljunga IF 3 - 3 Martin Morén, Fredrik Pramberg Åstorps Sporthall
2020-01-25 12:30 131002088 IBK Finn - Lund - Bjärreds IBK H3 7 - 6 Matti Rouhiainen, Shaban Sadiku Vipeholmshallen
2020-01-25 15:00 131002085 IBK Lund H3 - IK Stanstad H3 5 - 5 Måns Gilén, Jonas Pettersson ISLK
2020-01-25 15:00 131002087 Lomma FBC H3 - Förslövs IF 13 - 2 Tojje Sildén-Glemark, Roger Jönsson Slättängshallen
2020-01-26 16:00 131002089 Båstads GIF - Malmö FBC H3 4 - 4 Mikael Björkqvist, Jonas Pettersson Strandängsskolan
2020-01-26 17:30 131002086 IBK Osby - IBS Svedala H3 5 - 6 Pierre Bergsten, Per-Ivar Kullman Osby Sporthall
2020-01-31 19:30 131002095 Örkelljunga IF - Båstads GIF 7 - 4 Tojje Sildén-Glemark, Roger Jönsson FORUM Örkelljunga
2020-01-31 19:30 131002096 Malmö FBC H3 - Åstorp/Kvidinge IBS H3 3 - 3 Jonas Karlsson, Kevin Prahl Kirsebergs Sporthall
2020-01-31 20:00 131002091 IBS Svedala H3 - IBK Lund H3 7 - 6 Leon Fuchs, Rickard Nilsson Aggarpshallen
2020-02-01 13:00 131002092 IK Stanstad H3 - IBK Osby 5 - 4 Matti Rouhiainen, Shaban Sadiku Uppåkrahallen
2020-02-01 16:00 131002093 Bjärreds IBK H3 - Lomma FBC H3 6 - 11 Wiktor Kentander, Erik Höst Bjärehovhallen
2020-02-02 14:00 131002094 Förslövs IF - IBK Finn - Lund 10 - 7 Jonas Karlsson, Kevin Prahl Förslövs Idrottshall
2020-02-07 19:30 131002099 Örkelljunga IF - IBK Lund H3 9 - 5 Tojje Sildén-Glemark, Roger Jönsson FORUM Örkelljunga
2020-02-07 19:45 131002102 Åstorp/Kvidinge IBS H3 - Förslövs IF 4 - 7 Måns Gilén, Ali Tourabi Åstorps Sporthall
2020-02-07 20:00 131002097 IBK Osby - Malmö FBC H3 5 - 4 Martin Morén, Fredrik Pramberg Osby Sporthall
2020-02-07 20:00 131002098 Lomma FBC H3 - IBS Svedala H3 9 - 6 Matti Rouhiainen, Shaban Sadiku Slättängshallen
2020-02-08 12:30 131002100 IBK Finn - Lund - IK Stanstad H3 6 - 7 Jonas Karlsson, Kevin Prahl Vipeholmshallen
2020-02-08 15:30 131002101 Bjärreds IBK H3 - Båstads GIF 4 - 5 Matti Rouhiainen, Shaban Sadiku Bjärehovhallen
2020-02-14 19:30 131002106 Malmö FBC H3 - Förslövs IF 5 - 7 Tojje Sildén-Glemark, Erik Höst Kirsebergs Sporthall
2020-02-14 20:00 131002103 Lomma FBC H3 - IBK Lund H3 12 - 5 Jonas Karlsson, Wiktor Kentander Slättängshallen
2020-02-14 20:00 131002108 IBS Svedala H3 - Örkelljunga IF 3 - 2 Mikael Björkqvist, Fredrik Pramberg Aggarpshallen
2020-02-15 15:30 131002107 IK Stanstad H3 - Bjärreds IBK H3 9 - 1 Martin Morén, Fredrik Pramberg Bråhögshallen
2020-02-22 13:00 131002104 Båstads GIF - IBK Osby 6 - 2 Håkan Bondesson, Isac Bondesson Strandängsskolan
2020-03-09 20:30 131002105 IBK Finn - Lund - Åstorp/Kvidinge IBS H3 2 - 2 Matti Rouhiainen, Shaban Sadiku Vipeholmshallen
2020-02-28 19:45 131002111 Åstorp/Kvidinge IBS H3 - Lomma FBC H3 4 - 5 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Åstorps Sporthall
2020-02-28 20:00 131002109 IBK Osby - IBK Finn - Lund 3 - 4 Martin Morén, Fredrik Pramberg Osby Sporthall
2020-02-28 20:00 131002113 Örkelljunga IF - Bjärreds IBK H3 7 - 3 Måns Gilén, Ali Tourabi FORUM Örkelljunga
2020-02-28 20:00 131002114 IBS Svedala H3 - Malmö FBC H3 9 - 10 Matti Rouhiainen, Mikael Björkqvist Aggarpshallen
2020-03-01 14:00 131002112 Förslövs IF - IK Stanstad H3 4 - 5 Martin Morén, Fredrik Pramberg Förslövs Idrottshall
2020-03-01 15:10 131002110 IBK Lund H3 - Båstads GIF 3 - 3 Mikael Björkqvist, Kevin Prahl ISLK
2020-03-04 20:30 131002116 IBK Finn - Lund - IBK Lund H3 5 - 5 Måns Gilén, Ali Tourabi Vipeholmshallen
2020-03-06 19:30 131002118 Örkelljunga IF - Förslövs IF 8 - 6 Wiktor Kentander, Erik Höst FORUM Örkelljunga
2020-03-07 16:30 131002119 IK Stanstad H3 - Malmö FBC H3 6 - 6 Ola Nilsson, Magnus Dandanell Bråhögshallen
2020-03-08 11:00 131002120 Bjärreds IBK H3 - IBS Svedala H3 6 - 3 Steffen Leholk, Tobias Jörgensen Bjärehovhallen
2020-03-08 16:00 131002115 Båstads GIF - Lomma FBC H3 5 - 7 Martin Morén, Fredrik Pramberg Strandängsskolan
2020-03-08 18:00 131002117 Åstorp/Kvidinge IBS H3 - IBK Osby 9 - 8 Wiktor Kentander, Erik Höst Åstorps Sporthall
131002124 Förslövs IF - Bjärreds IBK H3 Inst.
131002126 IK Stanstad H3 - IBS Svedala H3 Inst.
2020-03-13 19:30 131002125 Malmö FBC H3 - Örkelljunga IF 8 - 2 Jonas Karlsson, Kevin Prahl Kirsebergs Sporthall
2020-03-13 20:00 131002122 Lomma FBC H3 - IBK Finn - Lund 13 - 6 Leon Fuchs, Petter Niklasson Slättängshallen
2020-03-15 00:00 131002121 IBK Lund H3 - IBK Osby WO (5 - 0)
2020-03-15 16:00 131002123 Båstads GIF - Åstorp/Kvidinge IBS H3 8 - 10 Wiktor Kentander, Erik Höst Strandängsskolan
131002127 Åstorp/Kvidinge IBS H3 - IBK Lund H3
131002128 IBK Osby - Lomma FBC H3
131002129 IBK Finn - Lund - Båstads GIF
131002130 IBS Svedala H3 - Förslövs IF
131002131 Bjärreds IBK H3 - Malmö FBC H3
131002132 Örkelljunga IF - IK Stanstad H3
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Lomma FBC H3 21 18 2 1 188-99 89 56
2. IBS Svedala H3 20 12 2 6 133-122 11 38
3. IBK Lund H3 21 10 4 7 129-117 12 34
4. Örkelljunga IF 21 10 4 7 91-87 4 34
5. Förslövs IF 20 9 3 8 106-106 0 30
6. Bjärreds IBK H3 20 8 4 8 107-99 8 28
7. IBK Finn - Lund 21 7 7 7 125-132 -7 28
8. Malmö FBC H3 21 7 4 10 100-128 -28 25
9. Åstorp/ Kvidinge IBS H3 21 6 5 10 100-125 -25 23
10. IK Stanstad H3 20 6 4 10 95-116 -21 22
11. Båstads GIF 21 6 3 12 133-144 -11 21
12. IBK Osby 21 3 2 16 81-113 -32 11
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis