Pojkar A Svår (2019/20)

Gruppspel
Pantamera Pojkar A (P03) Svår
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
131030002 IBK Höllviken Gårdarike 1 - IBK Genarp Inst.
2019-10-05 12:30 131030005 IBK Lund P03/04-1 - IK Stanstad P02-1 3 - 2 Iulia Cismaru, Ahmad Homsi Nyvångsskolan
2019-10-06 12:00 131030004 Munka Ljungby IBK Akademi - Bjärreds IBK P03 2 - 5 Emil Svensson, Kevin Karlsson Munkahallen
2019-10-06 14:00 131030003 Malmhaug IBF - FBC Engelholm 1 - 1 Benjamin Bornéus, Seth Möllebäck Kulladals Sporthall
131030009 FBC Engelholm - IBK Höllviken Gårdarike 1 Inst.
2019-10-13 10:30 131030008 Bjärreds IBK P03 - Malmhaug IBF 1 - 1 Bengt Syrén, Oskar Syrén Bjärehovhallen
2019-10-13 15:00 131030007 IK Stanstad P02-1 - Munka Ljungby IBK Akademi 2 - 3 Magnus Dandanell, Petter Niklasson Bråhögshallen
2019-10-19 11:00 131030013 IBK Höllviken Gårdarike 1 - Bjärreds IBK P03 1 - 5 Bengt Syrén, Oskar Syrén Herrestorpshallen
2019-10-19 12:30 131030015 IBK Lund P03/04-1 - Munka Ljungby IBK Akademi 2 - 2 Johan Andersson, Joel Sundblad Nyvångsskolan
2019-10-20 10:45 131030014 Malmhaug IBF - IK Stanstad P02-1 3 - 3 Bengt Syrén, Oskar Syrén Kulladals Sporthall
2019-11-18 19:35 131030020 IK Stanstad P02-1 - Bjärreds IBK P03 1 - 8 Ahmad Homsi, Peter Dahlberg Bråhögshallen
2019-12-15 15:45 131030019 IBK Lund P03/04-1 - FBC Engelholm 4 - 4 Jonas Karlsson, Kevin Prahl Killebäckshallen
2019-12-22 11:45 131030018 Munka Ljungby IBK Akademi - IBK Genarp 2 - 6 Emil Svensson, Ola Nilsson Munkahallen
2019-11-16 14:00 131030023 FBC Engelholm - Munka Ljungby IBK Akademi 1 - 8 Pontus Paulsson, Andreas Ljunggren Ängelholms Idrottshall
2019-11-16 14:00 131030024 IBK Genarp - Malmhaug IBF 9 - 1 Claus Pettersson, Magnus Svensson Genarps Idrottshall
2019-11-16 14:30 131030022 Bjärreds IBK P03 - IBK Lund P03/04-1 3 - 1 Mikael Björkegren, Kevin Svensson Bjärehovhallen
2019-11-11 19:20 131030029 IK Stanstad P02-1 - IBK Genarp 2 - 6 Peter Dahlberg, Ahmad Homsi Bråhögshallen
2019-11-24 10:30 131030030 Bjärreds IBK P03 - FBC Engelholm 1 - 0 Lucas Nilsson-Norlin, Casper Johansson Bjärehovhallen
2019-11-24 18:30 131030027 Munka Ljungby IBK Akademi - IBK Höllviken Gårdarike 1 4 - 2 Erik Lövström, Per-Philip Nilsson Munkahallen
2019-11-24 16:30 131030033 IBK Genarp - IBK Lund P03/04-1 14 - 2 Benjamin Bornéus, Seth Möllebäck Genarps Idrottshall
2019-11-30 11:00 131030035 IBK Höllviken Gårdarike 1 - Malmhaug IBF 4 - 3 Johan Andersson, Joel Sundblad Herrestorpshallen
2020-03-01 16:30 131030032 FBC Engelholm - IK Stanstad P02-1 3 - 7 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Ängelholms Idrottshall
2019-12-07 14:00 131030037 IBK Lund P03/04-1 - Malmhaug IBF 1 - 0 Samuel Berg, Ahmad Homsi Nyvångsskolan
2019-12-07 14:00 131030040 FBC Engelholm - IBK Genarp 1 - 8 Martin Morén, Ronja Ottosson Ängelholms Idrottshall
2019-12-08 15:00 131030038 IK Stanstad P02-1 - IBK Höllviken Gårdarike 1 3 - 4 Bengt Syrén, Oskar Syrén Bråhögshallen
2019-12-13 20:00 131030042 IBK Genarp - Bjärreds IBK P03 4 - 2 Benjamin Bornéus, William Nilsson Genarps Idrottshall
2019-12-15 13:30 131030045 Malmhaug IBF - Munka Ljungby IBK Akademi 3 - 4 Benjamin Bornéus, Seth Möllebäck Kulladals Sporthall
2019-12-16 20:00 131030044 IBK Höllviken Gårdarike 1 - IBK Lund P03/04-1 2 - 3 William Nilsson, Casper Johansson Herrestorpshallen
131030050 IK Stanstad P02-1 - IBK Lund P03/04-1 Inst.
2020-01-10 20:00 131030047 IBK Genarp - IBK Höllviken Gårdarike 1 6 - 2 Magnus Svensson, Claus Pettersson Genarps Idrottshall
2020-01-11 15:30 131030048 FBC Engelholm - Malmhaug IBF 3 - 5 Kjell-Åke Olsson, Mikael Karlsson Ängelholms Idrottshall
2020-01-12 14:00 131030049 Bjärreds IBK P03 - Munka Ljungby IBK Akademi 5 - 2 Bengt Syrén, Oskar Syrén Bjärehovhallen
2020-01-18 13:00 131030054 IBK Höllviken Gårdarike 1 - FBC Engelholm 1 - 5 Niklas Jeppsson, Henrik Lott Herrestorpshallen
2020-01-18 14:30 131030052 Munka Ljungby IBK Akademi - IK Stanstad P02-1 4 - 2 Andreas Ekstrand, Alex Andersson Munkahallen
2020-01-19 15:30 131030053 Malmhaug IBF - Bjärreds IBK P03 3 - 5 Johan Andersson, Joel Sundblad Kulladals Sporthall
2020-01-25 17:30 131030058 Bjärreds IBK P03 - IBK Höllviken Gårdarike 1 1 - 0 Kevin Karlsson, Emil Stenmark Rasmussen Bjärehovhallen
2020-01-26 13:30 131030059 IK Stanstad P02-1 - Malmhaug IBF 5 - 2 Malena Björnlund, Håkan Bondesson Bråhögshallen
2020-01-26 15:30 131030060 Munka Ljungby IBK Akademi - IBK Lund P03/04-1 7 - 0 Viktor Hjalmarsson, Robert Persson Munkahallen
2020-02-07 20:00 131030063 IBK Genarp - Munka Ljungby IBK Akademi 3 - 1 Peter Dahlberg, Mats Ekblad-Thun Genarps Idrottshall
2020-02-08 12:30 131030064 FBC Engelholm - IBK Lund P03/04-1 4 - 5 Samuel Berg, Jonas Malmborg Ängelholms Idrottshall
2020-02-09 18:30 131030065 Bjärreds IBK P03 - IK Stanstad P02-1 3 - 2 Joel Nihlgränd, Ahmad Homsi Bjärehovhallen
2020-02-14 19:30 131030067 IBK Lund P03/04-1 - Bjärreds IBK P03 3 - 6 Magnus Svensson, Claus Pettersson Killebäckshallen
2020-02-15 16:00 131030068 Munka Ljungby IBK Akademi - FBC Engelholm 2 - 3 Wiktor Kentander, Erik Höst Munkahallen
2020-02-28 19:00 131030069 Malmhaug IBF - IBK Genarp 3 - 1 Magnus Svensson, Claus Pettersson Gottorpshallen
131030074 IBK Genarp - IK Stanstad P02-1 Inst.
2020-02-29 11:00 131030072 IBK Höllviken Gårdarike 1 - Munka Ljungby IBK Akademi 2 - 2 Marcus Rundström, Emil Stenmark Rasmussen Herrestorpshallen
2020-02-29 14:00 131030075 FBC Engelholm - Bjärreds IBK P03 1 - 3 Andreas Ljunggren, Pontus Paulsson Ängelholms Idrottshall
131030078 IBK Lund P03/04-1 - IBK Genarp Inst.
2020-03-08 11:30 131030080 Malmhaug IBF - IBK Höllviken Gårdarike 1 5 - 4 Tobias Garhem, Ahmad Homsi Kulladals Sporthall
2020-03-08 13:30 131030077 IK Stanstad P02-1 - FBC Engelholm 4 - 6 Marcus Rundström, William Nilsson Bråhögshallen
131030082 Malmhaug IBF - IBK Lund P03/04-1 Inst.
131030083 IBK Höllviken Gårdarike 1 - IK Stanstad P02-1 Inst.
131030085 IBK Genarp - FBC Engelholm Inst.
131030087 Bjärreds IBK P03 - IBK Genarp Inst.
131030089 IBK Lund P03/04-1 - IBK Höllviken Gårdarike 1 Inst.
131030090 Munka Ljungby IBK Akademi - Malmhaug IBF Inst.
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Bjärreds IBK P03 13 11 1 1 48-21 27 34
2. IBK Genarp 9 8 0 1 57-16 41 24
3. Munka Ljungby IBK Akademi 13 6 2 5 43-36 7 20
4. IBK Lund P03/ 04-1 10 4 2 4 24-44 -20 14
5. Malmhaug IBF 12 3 3 6 30-41 -11 12
6. FBC Engelholm 12 3 2 7 32-49 -17 11
7. IK Stanstad P02-1 11 2 1 8 33-45 -12 7
8. IBK Höllviken Gårdarike 1 10 2 1 7 22-37 -15 7
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis