Damer - Division 1 (2019/20)

Gruppspel
Div 1 Dam
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-09-19 19:30 201300002 IBK Lockerud Mariestad U - IBK Lidköping 7 - 5 Kronoslav Kis, Mikael Magnusson LF-hallen, Mariestad
2019-09-20 20:00 201300001 BK Halna - Sandareds IBS 8 - 7 e.förl. Per Johansson, Christoffer Danielsson Idrottshallen, Töreboda
2019-09-22 11:00 201300005 Fröjereds IF U - IBK Alingsås 8 - 3 Ola Forsberg, Carl Larsson Sparbankshallen, T-holm
2019-09-22 13:00 201300003 Fristads GoIF - Mullsjö AIS 4 - 3 Erling Josefsson, Joakim Mattsson Fristadhallen, Fristad
2019-09-29 12:00 201300009 IBK Lidköping - Fristads GoIF 3 - 12 Kronoslav Kis, Magnus Jansson Idrottens hus i Lidköping
2019-09-29 18:00 201300010 Sandareds IBS - IBK Lockerud Mariestad U 2 - 7 Erling Josefsson, Joakim Mattsson Almåshallen - Borås
2019-10-11 19:15 201300008 Mullsjö AIS - Fagerhult Habo IBK 5 - 4 Magnus Jansson, Pedram Koublani Nyhemshallen - Mullsjö
2019-12-21 17:00 201300006 Tvåstad KIK - BK Halna 8 - 2 David Karlsson, Pedram Koublani Idrottshuset, Vänersborg
2019-10-06 13:00 201300014 Fröjereds IF U - Mullsjö AIS 2 - 1 Harri Tjäder, David Persson Sparbankshallen, T-holm
2019-10-11 19:30 201300011 IBK Lockerud Mariestad U - Tvåstad KIK 6 - 5 e.förl. Per Johansson, Eino Vuoluterä UW-Elasthallen, Mariestad
2019-10-12 13:00 201300012 Fristads GoIF - Sandareds IBS 5 - 1 Joakim Mattsson, Erling Josefsson Fristadhallen, Fristad
2020-01-19 16:00 201300013 Fagerhult Habo IBK - IBK Lidköping 17 - 1 Eino Vuoluterä, Per Johansson Habo Sporthall A
2019-10-19 15:00 201300018 Mullsjö AIS - IBK Alingsås 5 - 3 Harri Tjäder, David Persson Nyhemshallen - Mullsjö
2019-10-19 17:00 201300017 BK Halna - IBK Lockerud Mariestad U 1 - 5 Kronoslav Kis, Eino Vuoluterä Idrottshallen, Töreboda
2019-10-20 17:15 201300019 IBK Lidköping - Fröjereds IF U 7 - 6 e.förl. Per Johansson, Eino Vuoluterä Idrottens hus i Lidköping
2019-10-20 18:00 201300020 Sandareds IBS - Fagerhult Habo IBK 2 - 12 David Persson, Harri Tjäder Almåshallen - Borås
2019-10-20 19:00 201300016 Tvåstad KIK - Fristads GoIF 3 - 6 Sven Persson, Mattias Furbo Idrottshuset, Vänersborg
2019-10-26 14:00 201300021 Fristads GoIF - BK Halna 19 - 2 Pedram Koublani, Christoffer Danielsson Fristadhallen, Fristad
2019-10-26 16:00 201300022 Fagerhult Habo IBK - Tvåstad KIK 6 - 4 Richard Claesson, Dan Pettersson Habo Sporthall A-hall
2019-10-26 16:00 201300023 Fröjereds IF U - Sandareds IBS 4 - 3 Sven Persson, Alma Ernstsson Sparbankshallen, T-holm
2019-10-27 19:10 201300024 IBK Alingsås - IBK Lidköping 8 - 4 Kronoslav Kis, Mattias Furbo Stadsskogshallen, Alingsås
2019-11-01 20:00 201300026 Tvåstad KIK - Fröjereds IF U 5 - 4 Mattias Furbo, Sven Persson Idrottshuset, Vänersborg
2019-11-02 15:00 201300027 BK Halna - Fagerhult Habo IBK 0 - 28 Kronoslav Kis, Mikael Magnusson Idrottshallen, Töreboda
2019-11-02 15:00 201300028 IBK Lockerud Mariestad U - Fristads GoIF 3 - 12 Pedram Koublani, Alma Ernstsson UW-Elasthallen, Mariestad
2019-11-03 18:00 201300030 Sandareds IBS - IBK Alingsås 2 - 7 Ola Forsberg, Carl Larsson Almåshallen - Borås
2019-11-08 20:00 201300032 Fröjereds IF U - BK Halna 5 - 1 Magnus Jansson, Pedram Koublani Sparbankshallen, T-holm
2019-11-09 16:00 201300031 Fagerhult Habo IBK - IBK Lockerud Mariestad U 12 - 4 Carl Larsson, David Karlsson Habo Sporthall A-hall
2019-11-10 14:00 201300035 Mullsjö AIS - IBK Lidköping 8 - 3 David Persson, Harri Tjäder Nyhemshallen - Mullsjö
2019-11-10 16:00 201300033 IBK Alingsås - Tvåstad KIK 2 - 11 Alma Ernstsson, Nebojsa Stefanovski Stadsskogshallen, Alingsås
2019-11-16 13:30 201300039 Fristads GoIF - Fagerhult Habo IBK 0 - 12 Richard Claesson, Dan Pettersson Fristadhallen, Fristad
2019-11-17 16:00 201300038 IBK Lockerud Mariestad U - Fröjereds IF U 7 - 3 Kronoslav Kis, Linus Svensson UW-Elasthallen, Mariestad
2019-11-17 18:00 201300040 Sandareds IBS - Mullsjö AIS 0 - 8 Magnus Jansson, Pedram Koublani Almåshallen - Borås
2019-12-15 12:00 201300037 BK Halna - IBK Alingsås 4 - 3 e.förl. Kronoslav Kis, Mikael Magnusson Idrottshallen, Töreboda
2019-11-22 19:15 201300044 Mullsjö AIS - Tvåstad KIK 4 - 6 Magnus Widlund, Johan Ferm Nyhemshallen - Mullsjö
2019-11-23 13:30 201300041 Fröjereds IF U - Fristads GoIF 2 - 9 Magnus Jansson, Pedram Koublani Sparbankshallen, T-holm
2019-11-24 13:30 201300045 IBK Lidköping - Sandareds IBS 10 - 1 Kronoslav Kis, Mikael Magnusson Idrottens hus i Lidköping
2019-11-24 16:00 201300042 IBK Alingsås - IBK Lockerud Mariestad U 2 - 3 Joakim Mattsson, Erling Josefsson Stadsskogshallen, Alingsås
2019-11-30 15:00 201300047 BK Halna - Mullsjö AIS 2 - 4 Linus Svensson, Iza Hederdahl Idrottshallen, Töreboda
2019-11-30 17:00 201300049 Fristads GoIF - IBK Alingsås 11 - 3 Harri Tjäder, David Persson Fristadhallen, Fristad
2019-12-01 13:00 201300050 Fagerhult Habo IBK - Fröjereds IF U 14 - 6 David Persson, Carl Larsson Habo Sporthall A-hall
2019-12-01 14:00 201300046 Tvåstad KIK - IBK Lidköping 7 - 4 Sven Persson, Alma Ernstsson Idrottshuset, Vänersborg
2019-12-08 12:00 201300054 IBK Lidköping - BK Halna 5 - 4 e.förl. Dan Pettersson, David Karlsson Idrottens hus i Lidköping
2019-12-08 18:00 201300055 Sandareds IBS - Tvåstad KIK 3 - 9 Harri Tjäder, Joakim Mattsson Almåshallen - Borås
2020-01-10 20:00 201300051 IBK Alingsås - Fagerhult Habo IBK 1 - 13 Peter Jaeger, Alma Ernstsson Östlyckehallen, Alingsås
2020-01-31 19:15 201300053 Mullsjö AIS - IBK Lockerud Mariestad U 7 - 3 Nebojsa Stefanovski, Daniel Dimitrovski Nyhemshallen - Mullsjö
2019-12-14 14:00 201300059 Fristads GoIF - IBK Lidköping 7 - 4 Bjarne Wesenlund, Henrik Carlsson Fristadhallen, Fristad
2019-12-15 16:00 201300058 Fagerhult Habo IBK - Mullsjö AIS 15 - 4 Harri Tjäder, David Persson Habo Sporthall A-hall
2019-12-15 16:00 201300060 IBK Lockerud Mariestad U - Sandareds IBS 5 - 3 Per Johansson, Eino Vuoluterä UW-Elasthallen, Mariestad
2020-01-09 19:30 201300056 BK Halna - Tvåstad KIK 3 - 4 Eino Vuoluterä, Per Johansson Idrottshallen, Töreboda
2020-01-11 15:00 201300063 Mullsjö AIS - Fristads GoIF 1 - 3 Nebojsa Stefanovski, Daniel Dimitrovski Nyhemshallen - Mullsjö
2020-01-12 12:00 201300062 IBK Lidköping - IBK Lockerud Mariestad U 4 - 5 Peter Jaeger, Martin Johansson Idrottens hus i Lidköping
2020-01-12 16:00 201300065 IBK Alingsås - Fröjereds IF U 6 - 7 Mattias Furbo, Alma Ernstsson Stadsskogshallen, Alingsås
2020-03-08 17:00 201300061 Sandareds IBS - BK Halna 2 - 4 Nebojsa Stefanovski, Daniel Dimitrovski Almåshallen - Borås
2019-10-13 17:30 201300068 IBK Lidköping - Fagerhult Habo IBK 2 - 15 Sven Persson, Mattias Furbo Idrottens hus i Lidköping
2020-01-17 19:15 201300069 Mullsjö AIS - Fröjereds IF U 5 - 6 Kronoslav Kis, Mikael Magnusson Nyhemshallen - Mullsjö
2020-01-17 20:00 201300066 Tvåstad KIK - IBK Lockerud Mariestad U 6 - 5 Mattias Furbo, Henrik Sjöberg Idrottshuset, Vänersborg
2020-01-19 18:00 201300067 Sandareds IBS - Fristads GoIF 0 - 9 Sven Persson, Pedram Koublani Almåshallen - Borås
2020-01-25 15:00 201300074 Fröjereds IF U - IBK Lidköping 2 - 5 Per Johansson, Eino Vuoluterä Sparbankshallen, T-holm
2020-01-26 16:00 201300073 IBK Alingsås - Mullsjö AIS 2 - 3 Bjarne Wesenlund, Mattias Furbo Stadsskogshallen, Alingsås
2020-01-26 16:00 201300075 Fagerhult Habo IBK - Sandareds IBS 11 - 4 Kronoslav Kis, Linus Svensson Habo Sporthall A
2020-02-14 20:00 201300071 Fristads GoIF - Tvåstad KIK 7 - 9 David Persson, Carl Larsson Fristadhallen, Fristad
2020-03-03 20:00 201300072 IBK Lockerud Mariestad U - BK Halna 10 - 3 Kronoslav Kis, Christoffer Danielsson UW-Elasthallen, Mariestad
2020-01-31 20:00 201300076 BK Halna - Fristads GoIF 0 - 14 Kronoslav Kis, Mikael Magnusson Idrottshallen, Töreboda
2020-02-02 14:00 201300077 Tvåstad KIK - Fagerhult Habo IBK 2 - 6 Mattias Furbo, Nebojsa Stefanovski Idrottshuset, Vänersborg
2020-02-02 14:30 201300079 IBK Lidköping - IBK Alingsås 3 - 3 e.förl. Kronoslav Kis, Eino Vuoluterä Idrottens hus i Lidköping
2020-02-02 18:00 201300078 Sandareds IBS - Fröjereds IF U 2 - 4 Henrik Carlsson, Richard Claesson Almåshallen - Borås
2019-10-05 13:00 201300082 Fagerhult Habo IBK - BK Halna 19 - 1 Nebojsa Stefanovski, Daniel Dimitrovski Habo Sporthall A-hall
2020-02-08 11:00 201300081 Fröjereds IF U - Tvåstad KIK 6 - 5 e.förl. Eino Vuoluterä, Per Johansson Sparbankshallen, T-holm
2020-02-08 13:00 201300083 Fristads GoIF - IBK Lockerud Mariestad U 9 - 2 Christoffer Danielsson, Magnus Jansson Fristadhallen, Fristad
2020-02-09 16:00 201300085 IBK Alingsås - Sandareds IBS 6 - 3 Magnus Jansson, David Karlsson Stadsskogshallen, Alingsås
2020-02-16 12:00 201300090 IBK Lidköping - Mullsjö AIS 3 - 4 Mattias Furbo, Christoffer Danielsson Idrottens hus i Lidköping
2020-02-16 14:00 201300088 Tvåstad KIK - IBK Alingsås 4 - 1 Peter Jaeger, Pedram Koublani Idrottshuset, Vänersborg
2020-02-16 16:00 201300086 IBK Lockerud Mariestad U - Fagerhult Habo IBK 1 - 12 Kronoslav Kis, Mikael Magnusson UW-Elasthallen, Mariestad
2020-02-18 20:00 201300087 BK Halna - Fröjereds IF U 1 - 4 Linus Svensson, Martin Söderström Idrottshallen, Töreboda
2020-02-21 19:30 201300093 Fröjereds IF U - IBK Lockerud Mariestad U 4 - 3 Magnus Jansson, Pedram Koublani Sparbankshallen, T-holm
2020-02-22 13:00 201300094 Fagerhult Habo IBK - Fristads GoIF 5 - 3 David Persson, Harri Tjäder Habo Sporthall A
2020-02-22 14:00 201300095 Mullsjö AIS - Sandareds IBS 7 - 1 Pedram Koublani, David Karlsson Nyhemshallen - Mullsjö
2020-02-23 16:00 201300092 IBK Alingsås - BK Halna 7 - 2 Mattias Furbo, Martin Johansson Stadsskogshallen, Alingsås
2020-02-28 19:15 201300099 Tvåstad KIK - Mullsjö AIS 6 - 1 Mattias Furbo, Alma Ernstsson Entréhallen, Trollhättan
2020-02-29 13:00 201300096 Fristads GoIF - Fröjereds IF U 6 - 0 Nebojsa Stefanovski, Daniel Dimitrovski Fristadhallen, Fristad
2020-03-01 16:00 201300097 IBK Lockerud Mariestad U - IBK Alingsås 6 - 7 Eino Vuoluterä, Per Johansson UW-Elasthallen, Mariestad
2020-03-01 18:00 201300100 Sandareds IBS - IBK Lidköping 3 - 6 Carl Larsson, Ola Forsberg Almåshallen - Borås
2020-03-03 19:30 201300104 IBK Alingsås - Fristads GoIF 1 - 5 Magnus Jansson, David Karlsson Stadsskogshallen, Alingsås
2020-03-06 19:15 201300102 Mullsjö AIS - BK Halna 7 - 7 e.förl. Daniel Dimitrovski, Nebojsa Stefanovski Nyhemshallen - Mullsjö
2020-03-06 19:30 201300105 Fröjereds IF U - Fagerhult Habo IBK 6 - 7 e.förl. Kronoslav Kis, Alma Ernstsson Sparbankshallen, T-holm
2020-03-08 12:00 201300101 IBK Lidköping - Tvåstad KIK 3 - 6 Sven Persson, Peter Jaeger Idrottens hus i Lidköping
2020-03-13 19:30 201300106 Fagerhult Habo IBK - IBK Alingsås Habo Sporthall A
2020-03-13 19:30 201300108 IBK Lockerud Mariestad U - Mullsjö AIS WW (-5 - -5) UW-Elasthallen, Mariestad
2020-03-13 19:30 201300109 BK Halna - IBK Lidköping Idrottshallen, Töreboda
2020-03-13 19:30 201300110 Tvåstad KIK - Sandareds IBS Idrottshuset, Vänersborg
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Fagerhult Habo IBK 17 15 1 (1) 1 208-46 162 47
2. Fristads GoIF 18 15 0 (0) 3 141-54 87 45
3. Tvåstad KIK 17 12 2 (0) 3 100-69 31 38
4. Fröjereds IF U 18 9 3 (1) 6 79-90 -11 31
5. Mullsjö AIS 18 9 1 (0) 8 77-75 2 28
6. IBK Lockerud Mariestad U 18 8 1 (1) 9 82-102 -20 26
7. IBK Alingsås 17 5 2 (0) 10 65-94 -29 17
8. IBK Lidköping 17 3 3 (2) 11 72-115 -43 14
9. BK Halna 17 1 4 (2) 12 45-151 -106 9
10. Sandareds IBS 17 0 1 (0) 16 39-122 -83 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis