Damer Division 3 (2019/20)

Gruppspel
Damer Division 3
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-10-03 19:30 182300002 BKI Sunnanå U - Degerfors IBK 6 - 8 Erik Jansson, Christoffer Risberg Sannerudshallen
2019-10-06 16:00 182300003 Sunne IBK - Hultsberg/Björkås IBF U 2 - 3 Fredrik Sjöberg, Filip Eriksson Sparbankshallen
2019-10-06 18:00 182300005 GS 86 AIF U - Filipstad IBK 3 - 4 Olivia Kästel-Sjöman, Alva Ödéhn Forshaga Sporthall
2020-02-23 17:30 182300006 Åmåls IBK - Hagfors IF Uddeholm U 7 - 4 Leif Pettersson, Magnus Fransson Karlbergshallen Åmål
2019-10-11 19:30 182300007 Hultsberg/Björkås IBF U - Munkfors IBK U 3 - 2 Tomas Hane, Patrik Gottfridsson Stavdal Hyrcity Arena
2019-10-12 13:00 182300012 Degerfors IBK - Åmåls IBK 6 - 1 Kim Persson, Gabriel Gunnarsson Stora Vallahallen
2019-10-12 16:00 182300008 IBF Lesjöfors - BKI Sunnanå U 8 - 7 e.förl. Filip Eriksson, Fredrik Sjöberg Lesjöforshallen
2019-10-13 12:00 182300009 Filipstad IBK - Sunne IBK 10 - 2 Mats Andersson, Gabriel Gunnarsson Spångbergshallen
2019-10-20 15:00 182300013 Munkfors IBK U - Degerfors IBK 7 - 8 Albin Äng, Anders Ekelund-Carlsson Munkfors Arena
2019-10-20 15:00 182300018 Åmåls IBK - Filipstad IBK 3 - 6 Björn Svensson, Olof Olsson Karlbergshallen Åmål
2019-10-20 16:00 182300015 Sunne IBK - IBF Lesjöfors 1 - 10 Mats Andersson, Roger Schmidt Sparbankshallen
2020-01-27 20:10 182300017 GS 86 AIF U - Hagfors IF Uddeholm U 8 - 1 Oscar Krantz, Christoffer Risberg Grossbolshallen
2019-10-27 16:45 182300023 Hultsberg/Björkås IBF U - GS 86 AIF U 7 - 4 Oscar Krantz, Erik Schmidt Colorama Arena
2019-11-10 16:00 182300019 Filipstad IBK - Munkfors IBK U 9 - 8 Anders Leander, Tobias Jäderqvist Spångbergshallen
2020-01-26 16:00 182300024 IBF Lesjöfors - Åmåls IBK 4 - 3 e.förl. Fredrik Sjöberg, Ahmad Alzain Lesjöforshallen
2020-02-02 15:00 182300020 Hagfors IF Uddeholm U - BKI Sunnanå U 5 - 8 Leif Andersson, Ahmad Alzain Uddeholm Arena
2019-11-02 13:00 182300029 GS 86 AIF U - IBF Lesjöfors 6 - 4 Olivia Kästel-Sjöman, Alva Ödéhn Forshaga Sporthall
2019-11-03 13:00 182300027 Sunne IBK - Degerfors IBK 3 - 15 Filip Eriksson, Jan-Olov Johansson Sparbankshallen
2019-11-03 15:00 182300030 Åmåls IBK - Hultsberg/Björkås IBF U 4 - 3 Anders Leander, Olof Olsson Karlbergshallen Åmål
2019-11-03 16:00 182300026 BKI Sunnanå U - Filipstad IBK 6 - 12 Alva Ödéhn, Erik Jansson Sannerudshallen
2019-12-03 19:30 182300025 Munkfors IBK U - Hagfors IF Uddeholm U 7 - 4 Björn Svensson, Anders Leander Munkfors Arena
2019-11-15 19:30 182300033 IBF Lesjöfors - Munkfors IBK U 5 - 4 Anders Ekelund-Carlsson, Fredrik Sjöberg Lesjöforshallen
2019-11-16 15:00 182300035 GS 86 AIF U - Degerfors IBK 5 - 6 e.förl. Hampus Larsson, Christian Karlsson Forshaga Sporthall
2019-11-17 15:00 182300032 Hagfors IF Uddeholm U - Sunne IBK 2 - 16 Leif Andersson, Ahmad Alzain Uddeholm Arena
2019-11-17 18:00 182300031 Hultsberg/Björkås IBF U - BKI Sunnanå U 5 - 13 Patrik Gottfridsson, Alva Ödéhn Colorama Arena
2019-11-19 19:30 182300038 BKI Sunnanå U - GS 86 AIF U 10 - 6 Filip Eriksson, Jan-Olov Johansson Sannerudshallen
2019-11-19 19:45 182300042 IBF Lesjöfors - Hagfors IF Uddeholm U 8 - 4 Leif Andersson, Fredrik Sjöberg Lesjöforshallen
2019-11-20 19:00 182300037 Munkfors IBK U - Sunne IBK 5 - 4 Björn Svensson, Tomas Hane Munkfors Arena
2019-11-21 19:00 182300041 Degerfors IBK - Filipstad IBK 5 - 6 e.förl. Olivia Kästel-Sjöman, Alva Ödéhn Stora Vallahallen
2019-11-23 16:00 182300048 Hultsberg/Björkås IBF U - Hagfors IF Uddeholm U 12 - 2 Tomas Hane, Björn Svensson Colorama Arena
2019-11-24 14:30 182300047 Degerfors IBK - IBF Lesjöfors 7 - 5 Johan Brunzell, Kim Persson Stora Vallahallen
2019-11-24 16:00 182300045 Sunne IBK - Åmåls IBK 2 - 5 Stefan Elmersson, Leif Lillberg Sparbankshallen
2019-11-24 16:30 182300044 GS 86 AIF U - Munkfors IBK U 8 - 4 Alva Ödéhn, Olivia Kästel-Sjöman Forshaga Sporthall
2019-11-29 19:30 182300051 BKI Sunnanå U - Åmåls IBK 8 - 2 Hampus Larsson, Mikael Kolleryd ECG Arena
2019-12-01 16:00 182300049 Sunne IBK - GS 86 AIF U 1 - 7 Morgan Vallberg, Lars Room Sparbankshallen
2019-12-01 16:45 182300054 Hagfors IF Uddeholm U - Degerfors IBK 0 - 17 Jörgen Grändefors, Leif Andersson Uddeholm Arena
2019-12-01 18:00 182300053 Hultsberg/Björkås IBF U - Filipstad IBK 3 - 7 Erik Schmidt, Oscar Krantz Klubbhuset Arena
2019-12-06 20:00 182300060 Hagfors IF Uddeholm U - Filipstad IBK 0 - 14 Albin Äng, Anders Ekelund-Carlsson Uddeholm Arena
2020-01-04 15:00 182300059 IBF Lesjöfors - Hultsberg/Björkås IBF U 5 - 3 Christian Fröding, Alfred Särnehed Lesjöforshallen
2020-02-08 17:00 182300057 Åmåls IBK - GS 86 AIF U 4 - 3 Leif Pettersson, Anders Leander Karlbergshallen Åmål
2020-03-04 19:45 182300055 BKI Sunnanå U - Munkfors IBK U 7 - 0 Hampus Larsson, Mikael Kolleryd ECG Arena
2019-12-15 15:00 182300061 Munkfors IBK U - Åmåls IBK 6 - 4 Anders Ekelund-Carlsson, Ahmad Alzain Munkfors Arena
2019-12-15 15:00 182300066 Filipstad IBK - IBF Lesjöfors 8 - 1 Tobias Jäderqvist, Johan Friman Spångbergshallen
2019-12-15 18:00 182300065 Hultsberg/Björkås IBF U - Degerfors IBK 2 - 5 Hampus Larsson, Johan Friman Colorama Arena
2019-12-15 19:00 182300062 Sunne IBK - BKI Sunnanå U 3 - 6 Lars Room, Morgan Vallberg Sparbankshallen
2019-12-21 13:00 182300068 Degerfors IBK - BKI Sunnanå U 11 - 1 David Krantz, Erik Wallin Stora Vallahallen
2019-12-21 16:45 182300072 Hagfors IF Uddeholm U - Åmåls IBK 1 - 9 Ahmad Alzain, Josefine Holmqvist-Göthberg Uddeholm Arena
2019-12-22 14:30 182300069 Hultsberg/Björkås IBF U - Sunne IBK 9 - 3 Björn Svensson, Tomas Hane Colorama Arena
2020-01-16 19:15 182300071 Filipstad IBK - GS 86 AIF U 10 - 5 David Granström, Gabriel Gunnarsson Spångbergshallen
2020-01-11 13:00 182300074 BKI Sunnanå U - IBF Lesjöfors 2 - 5 Raimon Strömberg, Bosse Andersson ECG Arena
2020-01-12 13:00 182300073 Munkfors IBK U - Hultsberg/Björkås IBF U 5 - 5 e.förl. Fredrik Sjöberg, Ahmad Alzain Munkfors Arena
2020-01-12 14:00 182300078 Åmåls IBK - Degerfors IBK 0 - 14 Leif Pettersson, Magnus Fransson Karlbergshallen Åmål
2020-01-12 16:00 182300075 Sunne IBK - Filipstad IBK 1 - 10 Bosse Andersson, Peter Berntsson Sparbankshallen
2020-01-18 17:00 182300084 Filipstad IBK - Åmåls IBK 5 - 2 Anders Ekelund-Carlsson, Albin Äng Spångbergshallen
2020-01-19 15:00 182300079 Degerfors IBK - Munkfors IBK U 8 - 2 Kim Persson, Johan Brunzell Stora Vallahallen
2020-01-19 15:00 182300083 Hagfors IF Uddeholm U - GS 86 AIF U 0 - 8 Leif Andersson, Fredrik Sjöberg Uddeholm Arena
2020-01-19 16:00 182300081 IBF Lesjöfors - Sunne IBK 10 - 3 Albin Äng, Ahmad Alzain Lesjöforshallen
2019-10-26 13:00 182300090 Åmåls IBK - IBF Lesjöfors 1 - 7 Magnus Fransson, Olof Olsson Karlbergshallen Åmål
2020-01-24 19:30 182300089 GS 86 AIF U - Hultsberg/Björkås IBF U 5 - 9 Björn Svensson, Ronny Malmgren Forshaga Sporthall
2020-01-26 15:00 182300085 Munkfors IBK U - Filipstad IBK 4 - 3 e.förl. Alva Ödéhn, Olivia Kästel-Sjöman Munkfors Arena
2020-01-26 17:00 182300086 BKI Sunnanå U - Hagfors IF Uddeholm U 15 - 1 Magnus Fransson, Leif Pettersson ECG Arena
2020-01-31 19:30 182300095 IBF Lesjöfors - GS 86 AIF U 5 - 4 e.förl. Wilhelm Hansson Tönning, Leif Andersson Lesjöforshallen
2020-01-31 19:45 182300096 Hultsberg/Björkås IBF U - Åmåls IBK 5 - 1 Alva Ödéhn, Olivia Kästel-Sjöman Stavdal Hyrcity Arena
2020-01-31 20:00 182300091 Hagfors IF Uddeholm U - Munkfors IBK U 5 - 6 Maximilian Halvarsson, Ragnar Clarström Uddeholm Arena
2020-02-01 14:30 182300092 Filipstad IBK - BKI Sunnanå U 9 - 6 Erik Schmidt, Oscar Krantz Spångbergshallen
2020-02-29 14:00 182300093 Degerfors IBK - Sunne IBK 15 - 0 Kim Persson, Johan Brunzell Stora Vallahallen
2020-02-07 19:00 182300099 Munkfors IBK U - IBF Lesjöfors 3 - 5 Anders Ekelund-Carlsson, Jörgen Grändefors Munkfors Arena
2020-02-09 14:30 182300101 Degerfors IBK - GS 86 AIF U 11 - 3 Kim Persson, Johan Brunzell Stora Vallahallen
2020-02-09 16:00 182300097 BKI Sunnanå U - Hultsberg/Björkås IBF U 3 - 5 Anders Leander, Björn Svensson ECG Arena
2020-02-09 19:00 182300098 Sunne IBK - Hagfors IF Uddeholm U 3 - 13 Olivia Kästel-Sjöman, Alva Ödéhn Sparbankshallen
2020-02-03 20:10 182300104 GS 86 AIF U - BKI Sunnanå U 5 - 11 Tomas Hane, Johan Friman Grossbolshallen
2020-02-11 19:30 182300103 Sunne IBK - Munkfors IBK U 2 - 11 Bosse Andersson, Morgan Vallberg Sparbankshallen
2020-02-12 19:30 182300107 Filipstad IBK - Degerfors IBK 4 - 6 Jörgen Grändefors, Gabriel Gunnarsson Spångbergshallen
2020-02-12 20:00 182300108 Hagfors IF Uddeholm U - IBF Lesjöfors 9 - 7 Ahmad Alzain, Fredrik Sjöberg Uddeholm Arena
2020-02-16 13:00 182300110 Munkfors IBK U - GS 86 AIF U 7 - 6 e.förl. Alva Ödéhn, Olivia Kästel-Sjöman Munkfors Arena
2020-02-16 14:30 182300114 Hagfors IF Uddeholm U - Hultsberg/Björkås IBF U 3 - 8 Jörgen Grändefors, Maximilian Halvarsson Uddeholm Arena
2020-02-16 15:30 182300111 Åmåls IBK - Sunne IBK 12 - 2 Olof Olsson, Magnus Fransson Karlbergshallen Åmål
2020-02-16 16:00 182300113 IBF Lesjöfors - Degerfors IBK 1 - 7 Ahmad Alzain, Anders Ekelund-Carlsson Lesjöforshallen
2020-02-21 19:30 182300117 Åmåls IBK - BKI Sunnanå U 3 - 3 e.förl. Björn Svensson, Ronny Malmgren Karlbergshallen Åmål
2020-02-21 19:30 182300120 Degerfors IBK - Hagfors IF Uddeholm U 7 - 1 Kim Persson, Johan Brunzell Stora Vallahallen
2020-02-22 15:00 182300119 Filipstad IBK - Hultsberg/Björkås IBF U 20 - 4 Emil Karlsson, Fredrik Sjöberg Spångbergshallen
2020-02-23 17:30 182300115 GS 86 AIF U - Sunne IBK 10 - 2 Tomas Hane, Johan Friman Forshaga Sporthall
2020-02-29 12:00 182300123 GS 86 AIF U - Åmåls IBK 4 - 2 Mats Andersson, Roger Schmidt Forshaga Sporthall
2020-03-01 11:00 182300126 Filipstad IBK - Hagfors IF Uddeholm U 14 - 2 Fredrik Sjöberg, Ahmad Alzain Spångbergshallen
2020-03-01 15:00 182300121 Munkfors IBK U - BKI Sunnanå U 4 - 6 Ragnar Clarström, Alva Ödéhn Munkfors Arena
2020-03-01 15:30 182300125 Hultsberg/Björkås IBF U - IBF Lesjöfors 6 - 3 Tomas Hane, Johan Friman Colorama Arena
2020-03-07 13:00 182300127 Åmåls IBK - Munkfors IBK U 4 - 5 Leif Pettersson, Magnus Fransson Karlbergshallen Åmål
2020-03-07 13:00 182300128 BKI Sunnanå U - Sunne IBK 6 - 5 Lars Room, Morgan Vallberg Sannerudshallen
2020-03-07 13:00 182300131 Degerfors IBK - Hultsberg/Björkås IBF U 11 - 3 Pierre Malmgren, Erik Wallin Stora Vallahallen
2020-03-07 13:00 182300132 IBF Lesjöfors - Filipstad IBK 2 - 7 Sören Johansson, Alva Ödéhn Lesjöforshallen
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Degerfors IBK 18 16 2 (1) 0 167-50 117 51
2. Filipstad IBK 18 15 2 (1) 1 158-63 95 48
3. BKI Sunnanå U 18 10 2 (0) 6 124-97 27 32
4. Hultsberg/ Björkås IBF U 18 10 1 (0) 7 95-98 -3 31
5. IBF Lesjöfors 18 8 3 (3) 7 95-85 10 30
6. GS 86 AIF U 18 7 3 (0) 8 100-98 2 24
7. Munkfors IBK U 18 6 3 (2) 9 90-96 -6 23
8. Åmåls IBK 18 6 2 (0) 10 67-88 -21 20
9. Hagfors IF Uddeholm U 18 2 0 (0) 16 57-174 -117 6
10. Sunne IBK 18 1 0 (0) 17 55-159 -104 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis