Damer Division 2 (2019/20)

Gruppspel
Damer Division 2
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-10-04 19:30 182200002 Skoghalls IBK Utveckling - Hultsberg/Björkås IBF 6 - 5 Nicklas Mattsson, Robert Kuylenstjerna Hammarö Arena
2019-10-04 19:30 182200004 GS 86 AIF - Åmotfors IF 9 - 1 David Granström, Gabriel Gunnarsson Forshaga Sporthall
2019-10-05 14:00 182200001 Grums IBK - SK Örnen 4 - 5 Björn Svensson, Josefine Holmqvist-Göthberg Grums Sporthall
2019-10-06 17:00 182200003 BKI Sunnanå - Kristinehamns IBF 7 - 6 Robin Särén, Ragnar Clarström ECG Arena
2019-10-06 17:00 182200005 Karlstad IBF Ungdom U - Edebäck IBF 1 - 5 Oskar Sundin, Oscar Ryen Colorama Arena
2019-10-11 19:30 182200006 SK Örnen - Karlstad IBF Ungdom U 6 - 1 David Granström, Gabriel Gunnarsson Molkoms Sporthall
2019-10-11 19:30 182200008 Åmotfors IF - BKI Sunnanå 1 - 4 Nicklas Mattsson, Robert Kuylenstjerna Gärdeshallen
2019-10-12 13:00 182200009 Kristinehamns IBF - Skoghalls IBK Utveckling 3 - 6 Josefine Holmqvist-Göthberg, Rebecca Bräck Brogårdshallen
2019-10-12 13:30 182200007 Edebäck IBF - GS 86 AIF 4 - 5 Jan-Olov Johansson, Leif Andersson Ekshärads Sporthall
2019-10-13 14:30 182200010 Hultsberg/Björkås IBF - Grums IBK 5 - 2 Christian Fröding, Christoffer Risberg Colorama Arena
2019-10-18 19:30 182200013 Skoghalls IBK Utveckling - Åmotfors IF 6 - 4 Adam Haglund, Erik Ejerfeldt Hammarö Arena
2019-10-18 19:30 182200014 BKI Sunnanå - Edebäck IBF 8 - 2 Robin Särén, Ragnar Clarström ECG Arena
2019-10-19 17:00 182200012 Grums IBK - Kristinehamns IBF 1 - 5 Sören Johansson, Rebecca Bräck Grums Sporthall
2019-10-20 16:00 182200011 SK Örnen - Hultsberg/Björkås IBF 7 - 4 Patrik Gottfridsson, Erik Wallin Molkoms Sporthall
2019-10-20 17:45 182200015 Karlstad IBF Ungdom U - GS 86 AIF 1 - 10 Josefine Holmqvist-Göthberg, Rebecca Bräck Colorama Arena
2019-10-25 19:30 182200016 Skoghalls IBK Utveckling - SK Örnen 5 - 2 Robert Kuylenstjerna, Nicklas Mattsson Hammarö Arena
2019-10-25 20:00 182200020 Edebäck IBF - Åmotfors IF 7 - 3 Ragnar Clarström, Robin Särén Ekshärads Sporthall
2019-10-26 17:00 182200017 BKI Sunnanå - Grums IBK 11 - 2 Josefine Holmqvist-Göthberg, Rebecca Bräck ECG Arena
2019-10-27 14:15 182200019 Karlstad IBF Ungdom U - Kristinehamns IBF 2 - 7 Christian Fröding, Christoffer Risberg Colorama Arena
2019-10-27 16:15 182200018 GS 86 AIF - Hultsberg/Björkås IBF 8 - 2 Johan Friman, Patrik Gottfridsson Forshaga Sporthall
2019-11-08 19:30 182200021 Grums IBK - Skoghalls IBK Utveckling 5 - 3 Nicklas Mattsson, Robert Kuylenstjerna Grums Sporthall
2019-11-08 19:30 182200022 Åmotfors IF - Karlstad IBF Ungdom U 4 - 3 Sören Johansson, Mikael Johansson Gärdeshallen
2019-11-08 19:30 182200024 Hultsberg/Björkås IBF - BKI Sunnanå 1 - 9 Patrik Gottfridsson, Gabriel Gunnarsson Colorama Arena
2019-11-08 19:30 182200025 SK Örnen - Edebäck IBF 8 - 4 Sven-Olov Berggren, Alfred Särnehed Molkoms Sporthall
2019-11-09 13:30 182200023 Kristinehamns IBF - GS 86 AIF 2 - 1 Christian Fröding, Christoffer Risberg Brogårdshallen
2019-11-15 19:30 182200026 BKI Sunnanå - SK Örnen 10 - 5 Sören Johansson, Mikael Johansson ECG Arena
2019-11-15 20:00 182200029 Edebäck IBF - Hultsberg/Björkås IBF 4 - 5 e.förl. Sven-Olov Berggren, Alfred Särnehed Ekshärads Sporthall
2019-11-16 13:00 182200030 Kristinehamns IBF - Åmotfors IF 9 - 1 Erik Wallin, Alfred Särnehed Brogårdshallen
2019-11-16 16:00 182200028 Karlstad IBF Ungdom U - Grums IBK 2 - 10 Christian Fröding, Christoffer Risberg Stavdal Hyrcity Arena
2019-11-17 14:30 182200027 GS 86 AIF - Skoghalls IBK Utveckling 7 - 1 Josefine Holmqvist-Göthberg, Rebecca Bräck Forshaga Sporthall
2019-11-22 19:30 182200034 Hultsberg/Björkås IBF - Karlstad IBF Ungdom U 11 - 4 Olivia Kästel-Sjöman, Björn Svensson Stavdal Hyrcity Arena
2019-11-22 19:30 182200035 SK Örnen - Åmotfors IF 3 - 4 Patrik Gottfridsson, Anders Leander Molkoms Sporthall
2019-11-23 14:00 182200032 Skoghalls IBK Utveckling - BKI Sunnanå 3 - 7 Josefine Holmqvist-Göthberg, Rebecca Bräck Hammarö Arena
2019-11-23 14:00 182200033 Kristinehamns IBF - Edebäck IBF 3 - 2 Christian Fröding, Christoffer Risberg Brogårdshallen
2019-11-23 17:30 182200031 Grums IBK - GS 86 AIF 3 - 4 Mikael Johansson, Sören Johansson Grums Sporthall
2019-12-01 13:30 182200038 Edebäck IBF - Skoghalls IBK Utveckling 2 - 4 Ragnar Clarström, Jörgen Grändefors Ekshärads Sporthall
2019-12-07 15:30 182200039 Åmotfors IF - Grums IBK 4 - 3 Sören Johansson, Mikael Johansson Gärdeshallen
2019-12-07 16:30 182200037 Karlstad IBF Ungdom U - BKI Sunnanå 0 - 10 Christoffer Risberg, Christian Fröding Colorama Arena
2019-12-08 13:00 182200040 Kristinehamns IBF - Hultsberg/Björkås IBF 4 - 3 e.förl. Gabriel Gunnarsson, Nicklas Mattsson Brogårdshallen
2020-01-05 16:00 182200036 GS 86 AIF - SK Örnen 6 - 3 Christoffer Risberg, Alfred Särnehed Forshaga Sporthall
2019-12-13 19:30 182200042 Skoghalls IBK Utveckling - Karlstad IBF Ungdom U 6 - 0 Mikael Johansson, Sören Johansson Hammarö Arena
2019-12-13 19:30 182200043 BKI Sunnanå - GS 86 AIF 5 - 5 e.förl. Linus Larsson, Patrik Gottfridsson ECG Arena
2019-12-13 20:00 182200045 SK Örnen - Kristinehamns IBF 2 - 5 Erik Wallin, Hampus Larsson Molkoms Sporthall
2019-12-14 13:30 182200044 Hultsberg/Björkås IBF - Åmotfors IF 7 - 4 Olivia Kästel-Sjöman, Nicklas Mattsson Colorama Arena
2020-02-23 17:00 182200041 Grums IBK - Edebäck IBF 6 - 4 Ronny Malmgren, Björn Svensson Grums Sporthall
2019-12-20 19:30 182200047 Åmotfors IF - GS 86 AIF 1 - 7 Sören Johansson, Mikael Johansson Gärdeshallen
2019-12-20 19:30 182200050 SK Örnen - Grums IBK 5 - 6 Sven-Olov Berggren, Patrik Gottfridsson Molkoms Sporthall
2019-12-20 19:45 182200049 Hultsberg/Björkås IBF - Skoghalls IBK Utveckling 3 - 5 Nicklas Mattsson, Björn Svensson Colorama Arena
2019-12-21 14:00 182200048 Kristinehamns IBF - BKI Sunnanå 6 - 1 Oscar Ryen, Oskar Sundin Brogårdshallen
2020-02-26 20:00 182200046 Edebäck IBF - Karlstad IBF Ungdom U 7 - 4 Fredrik Sjöberg, Jörgen Grändefors Ekshärads Sporthall
2020-01-10 19:30 182200053 BKI Sunnanå - Åmotfors IF 8 - 4 Robin Särén, Ragnar Clarström ECG Arena
2020-01-11 14:00 182200052 Skoghalls IBK Utveckling - Kristinehamns IBF 7 - 4 Rebecca Bräck, Josefine Holmqvist-Göthberg Hammarö Arena
2020-01-11 15:30 182200051 Grums IBK - Hultsberg/Björkås IBF 5 - 7 Sören Johansson, Mikael Johansson Grums Sporthall
2020-01-11 18:00 182200054 GS 86 AIF - Edebäck IBF 6 - 2 Johan Friman, Jonas Snäll Forshaga Sporthall
2020-01-30 19:45 182200055 Karlstad IBF Ungdom U - SK Örnen 3 - 9 Sven-Olov Berggren, Johan Friman Klubbhuset Arena
2020-01-17 19:30 182200056 GS 86 AIF - Karlstad IBF Ungdom U 12 - 1 Josefine Holmqvist-Göthberg, Olivia Kästel-Sjöman Forshaga Sporthall
2020-01-17 19:45 182200060 Hultsberg/Björkås IBF - SK Örnen 6 - 3 Mikael Johansson, Sören Johansson Colorama Arena
2020-01-18 13:30 182200057 Edebäck IBF - BKI Sunnanå 2 - 7 Gabriel Gunnarsson, Ragnar Clarström Ekshärads Sporthall
2020-01-18 14:00 182200059 Kristinehamns IBF - Grums IBK 9 - 3 Christian Fröding, Christoffer Risberg Brogårdshallen
2020-01-18 15:30 182200058 Åmotfors IF - Skoghalls IBK Utveckling 5 - 5 e.förl. Sören Johansson, Mikael Johansson Gärdeshallen
2020-01-24 19:30 182200062 Åmotfors IF - Edebäck IBF 2 - 3 Mikael Johansson, Sören Johansson Gärdeshallen
2020-01-24 19:45 182200064 Hultsberg/Björkås IBF - GS 86 AIF 1 - 6 Patrik Gottfridsson, Alfred Särnehed Colorama Arena
2020-01-24 20:00 182200065 SK Örnen - Skoghalls IBK Utveckling 5 - 2 Filip Eriksson, Jan-Olov Johansson Molkoms Sporthall
2020-01-25 13:30 182200063 Kristinehamns IBF - Karlstad IBF Ungdom U 16 - 1 Erik Wallin, David Krantz Brogårdshallen
2020-01-25 15:30 182200061 Grums IBK - BKI Sunnanå 5 - 8 Jörgen Grändefors, Alfred Särnehed Grums Sporthall
2020-02-07 19:30 182200066 Skoghalls IBK Utveckling - Grums IBK 3 - 4 Mikael Johansson, Sören Johansson Hammarö Arena
2020-02-07 19:30 182200068 GS 86 AIF - Kristinehamns IBF 4 - 3 Sebastian Falk-Asplund, David Krantz Forshaga Sporthall
2020-02-07 20:00 182200070 Edebäck IBF - SK Örnen 6 - 10 Sven-Olov Berggren, Alfred Särnehed Ekshärads Sporthall
2020-02-08 14:00 182200067 BKI Sunnanå - Hultsberg/Björkås IBF 7 - 3 Mikael Johansson, Sören Johansson ECG Arena
2020-02-08 16:00 182200069 Karlstad IBF Ungdom U - Åmotfors IF 0 - 4 Olivia Kästel-Sjöman, Alva Ödéhn Klubbhuset Arena
2020-02-14 19:30 182200072 Skoghalls IBK Utveckling - GS 86 AIF 0 - 6 Nicklas Mattsson, Oskar Sundin Hammarö Arena
2020-02-14 19:30 182200073 Åmotfors IF - Kristinehamns IBF 2 - 7 Filip Eriksson, Jan-Olov Johansson Gärdeshallen
2020-02-14 19:45 182200074 Hultsberg/Björkås IBF - Edebäck IBF 6 - 1 Björn Svensson, Ronny Malmgren Colorama Arena
2020-02-15 17:30 182200071 Grums IBK - Karlstad IBF Ungdom U 13 - 1 Jörgen Grändefors, Alfred Särnehed Grums Sporthall
2020-02-16 16:00 182200075 SK Örnen - BKI Sunnanå 3 - 8 Björn Svensson, Nicklas Mattsson Molkoms Sporthall
2020-02-18 19:00 182200078 Karlstad IBF Ungdom U - Hultsberg/Björkås IBF 2 - 5 Olivia Kästel-Sjöman, Alva Ödéhn Colorama Arena
2020-02-20 18:30 182200077 GS 86 AIF - Grums IBK 6 - 4 Johan Friman, Christoffer Risberg Forshaga Sporthall
2020-02-21 19:30 182200080 Åmotfors IF - SK Örnen 3 - 4 Jan-Olov Johansson, Filip Eriksson Gärdeshallen
2020-02-22 13:30 182200079 Edebäck IBF - Kristinehamns IBF 3 - 10 Jan-Olov Johansson, Filip Eriksson Ekshärads Sporthall
2020-02-22 16:00 182200076 BKI Sunnanå - Skoghalls IBK Utveckling 11 - 1 Josefine Holmqvist-Göthberg, Olivia Kästel-Sjöman Sannerudshallen
2020-02-28 19:30 182200082 Skoghalls IBK Utveckling - Edebäck IBF 7 - 6 e.förl. Mikael Johansson, Sören Johansson Hammarö Arena
2020-02-28 19:30 182200085 SK Örnen - GS 86 AIF 5 - 8 Alfred Särnehed, Nicklas Mattsson Molkoms Sporthall
2020-02-28 19:45 182200084 Hultsberg/Björkås IBF - Kristinehamns IBF 1 - 8 Alva Ödéhn, Olivia Kästel-Sjöman Colorama Arena
2020-02-29 13:00 182200083 BKI Sunnanå - Karlstad IBF Ungdom U 5 - 1 Sven-Olov Berggren, Alfred Särnehed ECG Arena
2020-02-29 14:00 182200081 Grums IBK - Åmotfors IF 4 - 5 e.förl. Sebastian Falk-Asplund, David Krantz Grums Sporthall
2020-03-08 14:00 182200086 GS 86 AIF - BKI Sunnanå 5 - 4 Gabriel Gunnarsson, Anders Leander Forshaga Sporthall
2020-03-08 14:00 182200087 Karlstad IBF Ungdom U - Skoghalls IBK Utveckling 0 - 7 Alva Ödéhn, Olivia Kästel-Sjöman Klubbhuset Arena
2020-03-08 14:00 182200088 Edebäck IBF - Grums IBK 3 - 2 Christoffer Risberg, Christian Fröding Ekshärads Sporthall
2020-03-08 14:00 182200089 Åmotfors IF - Hultsberg/Björkås IBF 3 - 1 Mikael Johansson, Sören Johansson Gärdeshallen
2020-03-08 14:00 182200090 Kristinehamns IBF - SK Örnen 11 - 6 Sven-Olov Berggren, Alfred Särnehed Brogårdshallen
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. GS 86 AIF 18 16 1 (0) 1 115-43 72 49
2. BKI Sunnanå 18 15 1 (0) 2 130-55 75 46
3. Kristinehamns IBF 18 13 1 (1) 4 118-53 65 41
4. Skoghalls IBK Utveckling 18 9 2 (1) 7 77-79 -2 30
5. SK Örnen 18 8 0 (0) 10 91-96 -5 24
6. Hultsberg/ Björkås IBF 18 7 2 (1) 9 76-88 -12 24
7. Grums IBK 18 6 1 (0) 11 82-90 -8 19
8. Åmotfors IF 18 5 2 (1) 11 55-90 -35 18
9. Edebäck IBF 18 5 2 (0) 11 67-97 -30 17
10. Karlstad IBF Ungdom U 18 0 0 (0) 18 27-147 -120 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis