Herrar Division 2 (2019/20)

Gruppspel
Herrar Division 2
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-09-27 19:00 161110002 Flens IBF - Trosa Edanö IBK 5 - 7 Christian Johnsson, Fredrik Wernqvist Hammarvallen
2019-09-27 19:30 161110005 Nykvarns IF - Onyx IBS 11 - 5 Stefan Öberg, Mattias Lönnborg Björkestahallen
2019-09-27 20:00 161110004 FBC Nyköping - Telge SIBK 4 - 2 Richard Himberg, Daniel Pettersson Rosvalla B
2019-11-30 14:00 161110001 Katrineholms IBF - Visby IBK U-lag 9 - 11 Robin Hynninen, Dennis Wagermark Duveholmshallen A
2019-10-02 19:30 161110010 Trosa Edanö IBK - Katrineholms IBF 7 - 5 Richard Himberg, Daniel Pettersson Hedebyhallen
2019-10-05 12:30 161110007 Onyx IBS - FBC Nyköping 4 - 20 Mattias Lönnborg, Mathias Olofsson Rosvalla A
2019-10-05 14:30 161110006 Visby IBK U-lag - Nykvarns IF 8 - 9 Stefan Öberg, Arne Brattehag Wasa Sporthall
2019-10-06 14:30 161110009 Torshälla IBK U-lag - Flens IBF 7 - 4 Aarre Hietanen, Christian Johnsson Skjulstahallen A
2019-10-09 19:00 161110012 Katrineholms IBF - Torshälla IBK U-lag 11 - 5 Richard Himberg, Daniel Pettersson Duveholmshallen A
2019-10-11 19:30 161110015 Nykvarns IF - FBC Nyköping 4 - 6 Stefan Öberg, Christian Johnsson Björkestahallen
2019-10-12 14:00 161110011 Visby IBK U-lag - Trosa Edanö IBK 6 - 7 Christian Johnsson, Fredrik Wernqvist Wasa Sporthall
2019-10-12 14:00 161110013 Flens IBF - Telge SIBK 2 - 15 Aarre Hietanen, Arne Brattehag Hammarvallen
2019-10-24 20:15 161110020 Onyx IBS - Telge SIBK 1 - 14 Daniel Pettersson, Emil Moberg Ramdalshallen
2019-10-27 15:00 161110018 FBC Nyköping - Trosa Edanö IBK 12 - 3 Arne Brattehag, Aarre Hietanen Rosvalla B
2019-10-27 17:00 161110019 Nykvarns IF - Torshälla IBK U-lag 10 - 2 Daniel Pettersson, Richard Himberg Björkestahallen
2019-11-10 11:00 161110016 Flens IBF - Visby IBK U-lag 8 - 7 Arne Brattehag, Göran Engfors Hammarvallen
2019-10-20 14:30 161110023 Torshälla IBK U-lag - FBC Nyköping 2 - 14 Emil Moberg, Daniel Pettersson Skjulstahallen A
2019-10-30 19:00 161110021 Katrineholms IBF - Flens IBF 9 - 4 Fredrik Strandlund, Aarre Hietanen Duveholmshallen A
2019-11-02 13:30 161110025 Onyx IBS - Visby IBK U-lag 5 - 13 Jesper Asplund, Robin Hynninen Rosvalla B
2019-11-03 11:00 161110022 Telge SIBK - Nykvarns IF 8 - 5 Emil Moberg, Viktor Taavitsainen Västergård Arena A
2019-11-07 20:00 161110027 FBC Nyköping - Flens IBF 16 - 5 Emil Moberg, Richard Himberg Rosvalla A
2019-11-09 14:00 161110030 Telge SIBK - Torshälla IBK U-lag 7 - 2 Dennis Wagermark, Mats Jernmo Västergård Arena A
2019-11-09 15:30 161110028 Nykvarns IF - Katrineholms IBF 3 - 5 Daniel Pettersson, Richard Himberg Björkestahallen
2019-11-09 16:30 161110029 Onyx IBS - Trosa Edanö IBK 7 - 12 Sonny Weideborg, Magnus Jakobsson Ramdalshallen
2019-11-16 14:00 161110035 Visby IBK U-lag - Telge SIBK 7 - 11 Stefan Öberg, Mattias Lönnborg Wasa Sporthall
2019-11-16 16:00 161110034 Trosa Edanö IBK - Nykvarns IF 5 - 9 Richard Himberg, Daniel Pettersson Hedebyhallen
2019-11-17 17:00 161110031 Katrineholms IBF - FBC Nyköping 2 - 9 Daniel Pettersson, Richard Himberg Duveholmshallen A
2019-11-17 18:00 161110033 Torshälla IBK U-lag - Onyx IBS 5 - 4 Ivan Wahlström, Mathias Lindvall Skjulstahallen A
2019-11-23 15:00 161110036 FBC Nyköping - Visby IBK U-lag 10 - 5 Emil Moberg, Viktor Taavitsainen Nyköpings Sporthall
2019-11-23 15:00 161110040 Torshälla IBK U-lag - Trosa Edanö IBK 1 - 3 Ivan Wahlström, Mathias Lindvall Skjulstahallen A
2019-11-23 16:30 161110039 Telge SIBK - Katrineholms IBF 3 - 2 Richard Himberg, Daniel Pettersson Västergård Arena A
2019-11-24 16:30 161110038 Onyx IBS - Flens IBF 9 - 8 Christian Johnsson, Fredrik Wernqvist Ramdalshallen
2019-12-04 19:00 161110041 Katrineholms IBF - Onyx IBS 10 - 5 Christian Johnsson, Fredrik Strandlund Duveholmshallen A
2019-12-07 14:00 161110042 Flens IBF - Nykvarns IF 4 - 13 Christian Johnsson, Fredrik Wernqvist Hammarvallen
2019-12-07 16:00 161110044 Trosa Edanö IBK - Telge SIBK 4 - 8 Ivan Wahlström, Arne Brattehag Hedebyhallen
2019-12-08 14:00 161110045 Visby IBK U-lag - Torshälla IBK U-lag 9 - 9 e.förl. Christian Johnsson, Viktor Taavitsainen Wasa Sporthall
2019-12-11 19:30 161110049 Trosa Edanö IBK - Flens IBF 10 - 3 Jesper Asplund, Robin Hynninen Hedebyhallen
2019-12-14 15:45 161110046 Onyx IBS - Nykvarns IF 8 - 17 Ivan Wahlström, Mathias Lindvall Ramdalshallen
2019-12-15 14:15 161110047 Telge SIBK - FBC Nyköping 9 - 5 Christer Avasjö, Jonas Holm Västergård Arena A
2020-02-08 14:00 161110050 Visby IBK U-lag - Katrineholms IBF 6 - 8 Karl-Gustav Bergström, Fredrik Wernqvist Wasa Sporthall
2020-01-08 19:30 161110051 Katrineholms IBF - Trosa Edanö IBK 9 - 3 Christian Johnsson, Fredrik Wernqvist Duveholmshallen A
2020-01-10 19:00 161110052 Flens IBF - Torshälla IBK U-lag 8 - 7 e.förl. Richard Himberg, Daniel Pettersson Hammarvallen
2020-01-10 20:00 161110054 FBC Nyköping - Onyx IBS 13 - 5 Emil Moberg, Viktor Taavitsainen Rosvalla B
2020-01-11 14:00 161110055 Nykvarns IF - Visby IBK U-lag 4 - 3 Arne Brattehag, Mattias Lönnborg Björkestahallen
2020-01-17 19:30 161110056 FBC Nyköping - Nykvarns IF 4 - 3 Christer Avasjö, Jonas Holm Rosvalla A
2020-01-18 14:30 161110060 Trosa Edanö IBK - Visby IBK U-lag 5 - 6 Richard Himberg, Daniel Pettersson Hedebyhallen
2020-01-18 15:45 161110058 Telge SIBK - Flens IBF 19 - 4 Stefan Öberg, Fredrik Wernqvist Västergård Arena A
2020-01-19 17:30 161110059 Torshälla IBK U-lag - Katrineholms IBF 5 - 7 Christian Johnsson, Stefan Öberg Skjulstahallen A
2020-01-25 00:00 161110065 Visby IBK U-lag - Flens IBF OW (0 - 5) Jesper Asplund, Robin Hynninen Wasa Sporthall
2020-01-25 16:00 161110064 Trosa Edanö IBK - FBC Nyköping 4 - 12 Richard Himberg, Daniel Pettersson Hedebyhallen
2020-01-25 17:00 161110063 Torshälla IBK U-lag - Nykvarns IF 2 - 8 Christian Johnsson, Stefan Öberg Stiga Sports Arena A2
2020-01-25 18:45 161110062 Telge SIBK - Onyx IBS 9 - 4 Aarre Hietanen, Mattias Lönnborg Västergård Arena A
2020-01-31 19:00 161110066 Flens IBF - Katrineholms IBF 4 - 10 Aarre Hietanen, Fredrik Strandlund Hammarvallen
2020-01-31 20:00 161110068 FBC Nyköping - Torshälla IBK U-lag 20 - 3 Daniel Pettersson, Richard Himberg Rosvalla B
2020-02-01 14:00 161110070 Visby IBK U-lag - Onyx IBS 7 - 5 Ivan Wahlström, Mathias Lindvall Wasa Sporthall
2020-02-01 16:00 161110069 Nykvarns IF - Telge SIBK 2 - 7 Christer Avasjö, Fredrik Wernqvist Björkestahallen
2020-02-08 14:00 161110072 Flens IBF - FBC Nyköping 4 - 16 Jesper Asplund, Robin Hynninen Hammarvallen
2020-02-08 16:00 161110074 Trosa Edanö IBK - Onyx IBS 8 - 7 Aarre Hietanen, Magnus Nordahl Hedebyhallen
2020-02-09 18:30 161110073 Torshälla IBK U-lag - Telge SIBK 3 - 18 Henrik Ibjer, Kent Erlandsson Skjulstahallen A
2020-02-19 19:00 161110071 Katrineholms IBF - Nykvarns IF 6 - 6 e.förl. Kent Erlandsson, Aarre Hietanen Duveholmshallen A
2020-02-14 19:30 161110078 Nykvarns IF - Trosa Edanö IBK 6 - 3 Dennis Wagermark, Fredrik Wernqvist Björkestahallen
2020-02-14 20:00 161110077 FBC Nyköping - Katrineholms IBF 8 - 2 Richard Himberg, Daniel Pettersson Rosvalla B
2020-02-15 15:00 161110079 Onyx IBS - Torshälla IBK U-lag 5 - 4 Ivan Wahlström, Mathias Lindvall Rosvalla A
2020-02-16 15:00 161110080 Telge SIBK - Visby IBK U-lag 7 - 4 Christer Avasjö, Dennis Wagermark Västergård Arena A
2020-02-29 14:00 161110082 Flens IBF - Onyx IBS 13 - 8 Richard Himberg, Daniel Pettersson Hammarvallen
2020-02-29 16:00 161110084 Trosa Edanö IBK - Torshälla IBK U-lag 2 - 4 Aarre Hietanen, Magnus Nordahl Hedebyhallen
2020-03-01 14:00 161110085 Visby IBK U-lag - FBC Nyköping 5 - 7 Christian Johnsson, Fredrik Wernqvist Wasa Sporthall
2020-03-01 16:30 161110081 Katrineholms IBF - Telge SIBK 4 - 7 Aarre Hietanen, Magnus Nordahl Duveholmshallen A
2020-03-07 14:30 161110087 Nykvarns IF - Flens IBF 16 - 6 Aarre Hietanen, Ken Johansson Björkestahallen
2020-03-07 14:30 161110088 Onyx IBS - Katrineholms IBF 4 - 13 Stefan Öberg, Mattias Lönnborg Rosvalla A
2020-03-07 14:30 161110089 Telge SIBK - Trosa Edanö IBK 12 - 4 Arne Brattehag, Mathias Lindvall Västergård Arena A
2020-03-07 14:30 161110090 Torshälla IBK U-lag - Visby IBK U-lag 5 - 8 Richard Himberg, Daniel Pettersson Stiga Sports Arena A2
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. FBC Nyköping 16 15 0 (0) 1 176-62 114 45
2. Telge SIBK 16 15 0 (0) 1 156-57 99 45
3. Nykvarns IF 16 10 1 (0) 5 126-82 44 31
4. Katrineholms IBF 16 9 1 (0) 6 112-90 22 28
5. Trosa Edanö IBK 16 7 0 (0) 9 87-112 -25 21
6. Visby IBK U-lag 16 5 1 (0) 10 105-114 -9 16
7. Torshälla IBK U-lag 16 3 2 (0) 11 66-138 -72 11
8. Flens IBF 16 3 1 (1) 12 87-169 -82 11
9. Onyx IBS 16 2 0 (0) 14 86-177 -91 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis