SDF-SM F16 (2019/20)

Gruppspel
SDF-SM F16 grupp 1
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2020-01-03 10:00 580120001 Stockholm - Halland 4 - 3 Daniel Larsson, Amir Zilic Novahallen - Gavlehov
2020-01-03 10:00 580120002 Östergötland - Örebro 4 - 0 Tobias Anderberg, Jacob Johansson Alfahallen - Gavlehov
2020-01-03 16:00 580120003 Västmanland - Östergötland 7 - 4 Andreas Bengtsson, Johannes Ekenberg Testebo Arena
2020-01-03 16:00 580120004 Örebro - Stockholm 0 - 8 Henrik Carlsson, Joacim Olofsson Träffen Arena
2020-01-04 10:30 580120005 Stockholm - Västmanland 3 - 3 Dawan Mofak, Jesper Rygert Alfahallen - Gavlehov
2020-01-04 10:30 580120006 Halland - Örebro 6 - 2 Richard Himberg, Daniel Pettersson Testebo Arena
2020-01-04 16:30 580120007 Östergötland - Stockholm 1 - 1 Erik Lindberg, Sean Norouz Testebo Arena
2020-01-04 16:30 580120008 Västmanland - Halland 3 - 4 David Björketun, Jesper Jonsson Träffen Arena
2020-01-05 09:00 580120009 Halland - Östergötland 0 - 1 Andreas Bengtsson, Johannes Ekenberg Alfahallen - Gavlehov
2020-01-05 09:00 580120010 Örebro - Västmanland 2 - 2 Viktor Snöborgs, Joacim Svensson Novahallen - Gavlehov
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Stockholm 4 2 2 0 16-7 9 8
2. Östergötland 4 2 1 1 10-8 2 7
3. Halland 4 2 0 2 13-10 3 6
4. Västmanland 4 1 2 1 15-13 2 5
5. Örebro 4 0 1 3 4-20 -16 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
SDF-SM F16 grupp 2
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2020-01-03 16:00 580121001 Västergötland - Västsvenska 3 - 7 Erik Lindberg, Sean Norouz Novahallen - Gavlehov
2020-01-03 16:00 580121002 Dalarna - Västerbotten 2 - 4 David Björketun, Jesper Jonsson Alfahallen - Gavlehov
2020-01-04 10:30 580121003 Västerbotten - Västergötland 2 - 1 Tobias Anderberg, Jacob Johansson Träffen Arena
2020-01-04 10:30 580121004 Västsvenska - Dalarna 0 - 3 Tony Cederholm, Mathias Damgaard Novahallen - Gavlehov
2020-01-04 16:30 580121005 Västsvenska - Västerbotten 2 - 3 Andreas Bengtsson, Johannes Ekenberg Novahallen - Gavlehov
2020-01-04 16:30 580121006 Västergötland - Dalarna 4 - 3 Henrik Carlsson, Joacim Olofsson Alfahallen - Gavlehov
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Västerbotten 3 3 0 0 9-5 4 9
2. Dalarna 3 1 0 2 8-8 0 3
3. Västsvenska 3 1 0 2 9-9 0 3
4. Västergötland 3 1 0 2 8-12 -4 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
SDF-SM F16 grupp 3
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2020-01-03 13:00 580122001 Uppland - Norrbotten 11 - 0 Kevin Larsson, Jesper Liedberg Träffen Arena
2020-01-03 13:00 580122002 Hälsingland - Södermanland 1 - 4 Daniel Larsson, Amir Zilic Testebo Arena
2020-01-03 19:00 580122003 Värmland - Hälsingland 10 - 1 Tony Cederholm, Mathias Damgaard Träffen Arena
2020-01-03 19:00 580122004 Södermanland - Uppland 1 - 4 Dawan Mofak, Jesper Rygert Novahallen - Gavlehov
2020-01-04 13:30 580122005 Uppland - Värmland 1 - 1 Joacim Svensson, Viktor Snöborgs Novahallen - Gavlehov
2020-01-04 13:30 580122006 Norrbotten - Södermanland 4 - 4 Jonas Backman, Oliver Halvarsson Träffen Arena
2020-01-04 19:30 580122007 Hälsingland - Uppland 1 - 5 Richard Himberg, Daniel Pettersson Testebo Arena
2020-01-04 19:30 580122008 Värmland - Norrbotten 7 - 1 Dawan Mofak, Jesper Rygert Alfahallen - Gavlehov
2020-01-05 10:30 580122009 Norrbotten - Hälsingland 3 - 0 Tobias Anderberg, Jacob Johansson Novahallen - Gavlehov
2020-01-05 10:30 580122010 Södermanland - Värmland 1 - 1 Jonas Backman, Oliver Halvarsson Testebo Arena
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Uppland 4 3 1 0 21-3 18 10
2. Värmland 4 2 2 0 19-4 15 8
3. Södermanland 4 1 2 1 10-10 0 5
4. Norrbotten 4 1 1 2 8-22 -14 4
5. Hälsingland 4 0 0 4 3-22 -19 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
SDF-SM F16 grupp 4
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2020-01-03 13:00 580123001 Småland - Skåne 0 - 3 Viktor Snöborgs, Joacim Svensson Novahallen - Gavlehov
2020-01-03 13:00 580123002 Västernorrland - Gästrikland 6 - 1 Jonas Backman, Oliver Halvarsson Alfahallen - Gavlehov
2020-01-03 19:00 580123003 Blekinge - Västernorrland 1 - 5 Richard Himberg, Daniel Pettersson Testebo Arena
2020-01-03 19:00 580123004 Gästrikland - Småland 3 - 7 Tobias Anderberg, Jacob Johansson Alfahallen - Gavlehov
2020-01-04 13:30 580123005 Småland - Blekinge 5 - 1 Daniel Larsson, Amir Zilic Testebo Arena
2020-01-04 13:30 580123006 Skåne - Gästrikland 5 - 0 Kevin Larsson, Jesper Liedberg Alfahallen - Gavlehov
2020-01-04 19:30 580123007 Västernorrland - Småland 1 - 4 Tony Cederholm, Mathias Damgaard Novahallen - Gavlehov
2020-01-04 19:30 580123008 Blekinge - Skåne 0 - 3 Tobias Anderberg, Jacob Johansson Träffen Arena
2020-01-05 10:30 580123009 Skåne - Västernorrland 2 - 4 Mathias Damgaard, Tony Cederholm Träffen Arena
2020-01-05 10:30 580123010 Gästrikland - Blekinge 3 - 2 Dawan Mofak, Jesper Rygert Alfahallen - Gavlehov
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Skåne 4 3 0 1 13-4 9 9
2. Småland 4 3 0 1 16-8 8 9
3. Västernorrland 4 3 0 1 16-8 8 9
4. Gästrikland 4 1 0 3 7-20 -13 3
5. Blekinge 4 0 0 4 4-16 -12 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Övriga matcher
SDF-SM F16 Pl. 13-16
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2020-01-05 15:30 580127001 Västmanland - Västergötland 2 - 3 e.förl. Jonas Backman, Oliver Halvarsson Träffen Arena
2020-01-05 17:00 580127002 Norrbotten - Gästrikland 1 - 2 Daniel Larsson, Amir Zilic Träffen Arena
2020-01-06 08:00 580127004 Västergötland - Gästrikland 3 - 2 Tobias Anderberg, Jacob Johansson Träffen Arena
2020-01-06 08:00 580127003 Västmanland - Norrbotten 2 - 1 e.förl. Viktor Snöborgs, Joacim Svensson Testebo Arena
SDF-SM F16 Pl. 17-19
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2020-01-05 15:30 580128001 Örebro - Hälsingland 5 - 3 Mathias Damgaard, Tony Cederholm Testebo Arena
2020-01-06 08:00 580128002 Hälsingland - Blekinge 4 - 6 Andreas Sjöberg, Emil Sanderfors Nynäshallen
2020-01-06 12:30 580128003 Blekinge - Örebro 4 - 3 e.förl. Andreas Sjöberg, Emil Sanderfors Nynäshallen
SDF-SM F16 Pl. 5-8
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2020-01-06 11:00 580125002 Östergötland - Värmland 1 - 5 Tobias Anderberg, Jacob Johansson Träffen Arena
2020-01-06 11:00 580125001 Dalarna - Småland 3 - 4 Erik Lindberg, Sean Norouz Testebo Arena
SDF-SM F16 Pl. 9-12
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2020-01-05 17:00 580126002 Södermanland - Västernorrland 3 - 4 Kevin Larsson, Jesper Liedberg Nynäshallen
2020-01-05 17:00 580126001 Halland - Västsvenska 1 - 2 Erik Lindberg, Sean Norouz Testebo Arena
2020-01-06 08:00 580126004 Västsvenska - Västernorrland 1 - 2 e.förl. Richard Himberg, Daniel Pettersson Alfahallen - Gavlehov
2020-01-06 08:00 580126003 Halland - Södermanland 4 - 2 David Björketun, Jesper Jonsson Novahallen - Gavlehov
Slutspel
SDF-SM F16 A-slutspel
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2020-01-05 15:30 Kvartsfinal 1 580124001 Stockholm - Dalarna 6 - 1 Dawan Mofak, Jesper Rygert Alfahallen - Gavlehov
2020-01-05 15:30 Kvartsfinal 3 580124003 Västerbotten - Östergötland 5 - 0 Henrik Carlsson, Joacim Olofsson Novahallen - Gavlehov
2020-01-05 17:00 Kvartsfinal 2 580124002 Uppland - Småland 5 - 2 Richard Himberg, Daniel Pettersson Alfahallen - Gavlehov
2020-01-05 17:00 Kvartsfinal 4 580124004 Skåne - Värmland 3 - 1 David Björketun, Jesper Jonsson Novahallen - Gavlehov
2020-01-06 09:30 Semifinal 1 580124005 Stockholm - Uppland 2 - 1 Henrik Carlsson, Joacim Olofsson Alfahallen - Gavlehov
2020-01-06 09:30 Semifinal 2 580124006 Västerbotten - Skåne 1 - 6 Dawan Mofak, Jesper Rygert Novahallen - Gavlehov
2020-01-06 14:30 Final 580124007 Stockholm - Skåne 2 - 1 Kevin Larsson, Jesper Liedberg Alfahallen - Gavlehov

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis