Träningsmatcher Dam (2020/21)

Övriga matcher
Träningsmatcher Dam
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2020-06-29 19:30 169020002 Telge SIBK Allsvenskan - Täby FC IBK Västergård Arena A
2020-08-12 19:00 169020016 Trosa Edanö IBK D1 - Nykvarns IBF Ungdom A-lag 3 - 8 Arne Brattehag, Sigge Maurer Hedebyhallen
2020-08-16 13:00 169020013 Nykvarns IBF Ungdom A-lag - Täby FC Dam D1 9 - 3 Mathias Lindvall, Ivan Wahlström Björkestahallen
2020-08-21 00:00 169020014 Nykvarns IBF Ungdom A-lag - Onyx IBS Dam Inst. Multihallen
2020-08-21 18:30 169020005 Telge SIBK Allsvenskan - Nacka Wallenstam IBK DAM SSL 0 - 6 Thomas Andersson, Rickard Wissman Västergård Arena A
2020-08-21 21:00 169020006 IBK Lund Elit DA - Västerås Rönnby IBK 2 - 5 Glenn Boström, Rickard Wissman Västergård Arena A
2020-08-22 11:00 169020007 Telge SIBK Allsvenskan - Malmö FBC Dam A 3 - 6 Thomas Andersson, Rickard Wissman Västergård Arena A
2020-08-22 13:00 169020015 Nykvarns IBF Ungdom A-lag - FBC Katrineholm A-lag 3 - 6 Admir Brkic, Liam Bodingh Multihallen
2020-08-22 13:30 169020008 Nacka Wallenstam IBK DAM SSL - IBK Lund Elit DA Glenn Boström, Thomas Andersson Västergård Arena A
2020-08-22 16:00 169020009 Malmö FBC Dam A - Täby FC IBK 3 - 5 Rickard Wissman, Glenn Boström Västergård Arena A
2020-08-23 09:00 169020026 Trosa Edanö IBK F 05/06 - FBI Tullinge F05/06 Röd Svår 0 - 7 Viktor Taavitsainen, Sigge Maurer Hedebyhallen
2020-08-23 10:30 169020027 Trosa Edanö IBK F 05/06 - FBI Tullinge F05/06 Röd Svår 1 - 5 Viktor Taavitsainen, Sigge Maurer Hedebyhallen
2020-08-23 11:00 169020010 Täby FC IBK - IBK Lund Elit DA Glenn Boström, Rickard Wissman Västergård Arena A
2020-08-23 12:00 169020017 Trosa Edanö IBK D1 - Telge SIBK D1 4 - 2 Sigge Maurer, Robin Hynninen Hedebyhallen
2020-08-23 13:30 169020011 Nacka Wallenstam IBK DAM SSL - Malmö FBC Dam A 0 - 3 Rickard Wissman, Thomas Andersson Västergård Arena A
2020-08-23 14:30 169020028 Trosa Edanö IBK F 05/06 - Salems IF F-Röd Svår 4 - 2 Sigge Maurer, Robin Hynninen Hedebyhallen
2020-08-23 16:00 169020012 Telge SIBK Allsvenskan - Västerås Rönnby IBK 3 - 9 Glenn Boström, Thomas Andersson Västergård Arena A
2020-08-29 13:00 169020022 FBC Katrineholm A-lag - Bergs IK Dam Div1 7 - 5 Aarre Hietanen, Mikael Samuelsson Duveholmshallen A
2020-08-29 14:00 169020001 Telge SIBK Allsvenskan - Nacka Wallenstam IBK DAM SSL 2 - 1 Mattias Lönnborg, Stefan Öberg Västergård Arena A
2020-08-30 11:00 169020003 Sundbybergs IK - Onyx IBS Dam Rosvalla B
2020-08-30 16:00 169020018 Trosa Edanö IBK D1 - FBI Tullinge 3 - 3 Viktor Taavitsainen, Aarre Hietanen Hedebyhallen
2020-09-05 10:00 169020029 Trosa Edanö IBK JAS - Täby FC JAS 2 - 4 Mats Jernmo, Sigge Maurer Hedebyhallen
2020-09-05 11:00 169020032 Onyx IBS Dam - IFK Gnesta Damlag 3 - 3 Ramdalshallen
2020-09-05 12:00 169020030 Täby FC JAS - Lillån IBK JAS Dam 3 - 3 Sigge Maurer, Mats Jernmo Hedebyhallen
2020-09-05 14:00 169020033 IFK Gnesta Damlag - Lillån IBK A-lag Dam Ramdalshallen
2020-09-05 14:00 169020031 Trosa Edanö IBK JAS - Lillån IBK JAS Dam 2 - 1 Mats Jernmo, Sigge Maurer Hedebyhallen
2020-09-05 17:00 169020034 Onyx IBS Dam - Lillån IBK A-lag Dam 5 - 5 Ramdalshallen
2020-09-06 11:00 169020019 Onyx IBS Dam - Katrineholms IBF Damer 5 - 0 Arne Brattehag, Admir Brkic Ramdalshallen
2020-09-06 12:00 169020004 Katrineholms IBF F05/06 - IFK Gnesta F 05-06 2 - 7 Daniel Jävergren, Rickard Andersson Valla Sporthall
2020-09-06 15:00 169020043 Telge SIBK D1 - Trosa Edanö IBK D1 8 - 4 Magnus Berg, Patrik Andersén Västergård Arena A
2020-09-06 17:45 169020023 FBC Katrineholm A-lag - Lillån IBK A-lag Dam 8 - 2 Sigge Maurer, Arne Brattehag Duveholmshallen A
2020-09-12 10:00 169020039 Telge SIBK F03/05 - FBI Tullinge F05/06 Röd Svår 2 - 11 , Joacim Hansson Västergård Arena A
2020-09-12 13:00 169020037 Katrineholms IBF F05/06 - Strängnäs IBK F05-06 2 - 7 Felicia Rask, Julia Rask Duveholmshallen C
2020-09-12 15:00 169020024 FBC Katrineholm A-lag - FBI Tullinge 5 - 4 Viktor Taavitsainen, Christian Johnsson Duveholmshallen A
2020-09-13 11:00 169020042 Katrineholms IBF Damer - Onyx IBS Dam 3 - 8 Mats Hällgren, Dennis Wagermark Duveholmshallen A
2020-09-13 16:00 169020044 Trosa Edanö IBK D1 - IFK Gnesta Damlag 9 - 3 Leo Lindh, Emil Onestam Hedebyhallen
2020-09-16 19:30 169020040 Nykvarns IBF Ungdom A-lag - Hammarby IF IBF Allsvenskan 4 - 6 Richard Himberg, Daniel Pettersson Björkestahallen
2020-09-17 18:30 169020046 IFK Gnesta Damlag - Salems IF Dam 10 - 1 Sigge Maurer, Stefan Öberg Gnesta Sporthall
2020-09-18 19:00 169020047 Telge SIBK F08/09 - Huddinge IBS Blå-Svår (F08) 0 - 5 Kjell-olof Ingvar Rolin, Josef Johancsik Västergård Arena A
2020-09-19 12:15 169020021 Katrineholms IBF F05/06 - Trosa Edanö IBK F 05/06 Felicia Rask, Julia Rask Duveholmshallen A
2020-09-19 14:00 169020041 IK Standard Dam - IBK Sala D2 2 - 13 Anton Carlsson, Linus Broberg Skjulstahallen A
2020-09-19 14:00 169020025 Nykvarns IBF Ungdom /Telge JAS - Bele Barkarby IF IBF JAS DJ17 Magnus Berg, Patrik Andersén Björkestahallen
2020-09-19 15:00 169020036 IFK Gnesta F 05-06 - Telge SIBK F03/05 3 - 2 Mathias Lindvall, Ivan Wahlström Gnesta Sporthall
2020-09-20 11:00 169020049 Trosa Edanö IBK F 05/06 - Salems IF F-Röd Svår 0 - 3 Arne Brattehag, Sigge Maurer Hedebyhallen
2020-09-20 11:00 169020020 Onyx IBS Dam - Svärtinge SK dam A 7 - 3 Jesper Asplund, Robin Hynninen Rosvalla A
2020-09-20 12:00 169020045 Nykvarns IBF Ungdom /Telge JAS - Älvsjö AIK IBF 5 - 2 Magnus Berg, Patrik Andersén Björkestahallen
2020-09-20 13:00 169020050 Trosa Edanö IBK JAS - FBI Tullinge DJ 1 2 - 2 Sigge Maurer, Arne Brattehag Hedebyhallen
2020-09-25 18:00 169020051 Strängnäs IBK F05-06 - Malmköpings IBF F04-07 2 - 0 Amanda Sigurbjörnsson, Michaela Sigurbjörnsson Thomas Arena
2020-09-26 13:00 169020052 Onyx IBS Dam - Telge SIBK D1 4 - 6 Camilla Örnebro, Admir Brkic Rosvalla B
2020-09-27 12:00 169020053 Trosa Edanö IBK F 05/06 - Onyx IBS F05 7 - 1 Viktor Taavitsainen, Sigge Maurer Hedebyhallen
2020-09-27 12:00 169020038 Katrineholms IBF F05/06 - IBK Hallsta FK1 F05 Daniel Jävergren, Rickard Andersson Duveholmshallen A
2020-09-27 12:00 169020035 Onyx IBS Dam - IFK Gnesta Damlag Inst. Rosvalla A
2020-09-27 12:30 169020048 IFK Gnesta F 07-08 - Järna SK Flickor 07-08 Petter Johansson, Fredrik Licke Gnesta Sporthall
2020-09-27 13:30 169020054 Trosa Edanö IBK F 05/06 - Onyx IBS F05 5 - 0 Viktor Taavitsainen, Sigge Maurer Hedebyhallen
2020-09-29 19:15 169020058 IK Standard F 05/06 - Malmköpings IBF F04-07 Casper Larsson, Adam Mejenqvist Stiga Sports Arena C
2020-09-29 19:30 169020057 IK Standard Dam - Surahammars IBF Damer Div 2 4 - 6 Stefan Öberg, Peter Palmelius Skjulstahallen A
2020-10-03 10:30 169020055 Telge SIBK D1 - Onyx IBS Dam 7 - 3 Mikko Mäkelä, Göran Karlsson Hölö Allaktivitetshall
2020-10-04 10:00 169020056 Telge SIBK F03/05 - Malmköpings IBF F04-07 6 - 0 Arne Brattehag, Sigge Maurer Västergård Arena A
2020-10-19 18:15 169020059 Trosa Edanö IBK F 05/06 - Nykvarns IF F05-06 Viktor Taavitsainen, Sigge Maurer Lånestahallen

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis