Herrar Division 2 (2021/22)

Gruppspel
Herrar Division 2
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-09-24 18:45 110120004 Bergnäsets AIK H2 - Gammelstads IF H2 16 - 4 Gustaf Vallgren, Christoffer Flemström Kronanhallen
2021-09-24 19:15 110120003 Haparanda AIK H2 - Team Kalix IBK H2 7 - 5 Tobias Skogsberg, Conny Björnfot Idrottshuset Haparanda
2021-09-25 16:30 110120001 Kiruna AIF H2 - Öjebyns IBF H2 3 - 2 e.förl. Gustaf Vallgren, Jörgen Eriksson Rakethallen Kiruna
2021-09-28 20:15 110120006 Öjebyns IBF H2 - Gammelstads IF H2 12 - 6 Oscar Sundbaum, Axel Wernqvist Norrmalmia Sph
2021-10-02 13:00 110120008 IBK Luleå H2 - Kiruna AIF H2 4 - 3 Johan Nyström, Conny Björnfot Kronanhallen
2021-10-02 14:45 110120009 Bergnäsets AIK H2 - Haparanda AIK H2 17 - 2 Gustaf Vallgren, Jörgen Eriksson Örnäsets Sp
2021-10-03 12:45 110120069 Bergnäsets AIK H2 - Kiruna AIF H2 10 - 2 Tobias Skogsberg, Conny Björnfot Kronanhallen
2021-10-08 19:15 110120014 Bergnäsets AIK H2 - Öjebyns IBF H2 3 - 6 Jörgen Eriksson, Gustaf Vallgren Kronanhallen
2021-10-09 15:00 110120013 IBF Argentum 91 H2 - Kiruna AIF H2 14 - 1 Conny Björnfot, Tobias Skogsberg Arjeplog Sporthall
2021-10-09 17:00 110120011 Haparanda AIK H2 - Gammelstads IF H2 4 - 9 Jari Korpi, Christoffer Flemström Idrottshuset Haparanda
2021-10-22 19:00 110120017 IBK Luleå H2 - Öjebyns IBF H2 5 - 12 Oscar Sundbaum, Axel Wernqvist Kronanhallen
2021-10-23 12:00 110120018 Team Kalix IBK H2 - IBF Argentum 91 H2 1 - 10 Conny Björnfot, Tobias Skogsberg Sportcity Kalix
2021-10-23 17:00 110120020 Kiruna AIF H2 - Haparanda AIK H2 15 - 3 Gustaf Vallgren, Jörgen Eriksson Rakethallen Kiruna
2021-10-15 19:30 110120022 Haparanda AIK H2 - IBK Luleå H2 6 - 5 e.förl. Johan Nyström, Gustaf Vallgren Idrottshuset Haparanda
2021-10-20 20:15 110120021 Gammelstads IF H2 - Team Kalix IBK H2 11 - 6 Johan Nyström, Gustaf Vallgren Gammelstad Sp
2021-10-24 13:40 110120023 Öjebyns IBF H2 - IBF Argentum 91 H2 17 - 6 Oscar Sundbaum, Jari Korpi Norrmalmia Sph
2021-10-24 14:00 110120024 Kiruna AIF H2 - Bergnäsets AIK H2 2 - 4 Jörgen Eriksson, Gustaf Vallgren Rakethallen Kiruna
2021-11-07 12:00 110120026 Gammelstads IF H2 - IBF Argentum 91 H2 5 - 14 Gustaf Vallgren, Anton Backelind Gammelstad Sp
2021-11-08 19:45 110120029 IBK Luleå H2 - Bergnäsets AIK H2 2 - 5 Gustaf Vallgren, Conny Björnfot Kronanhallen
2021-11-12 18:45 110120034 Bergnäsets AIK H2 - Team Kalix IBK H2 11 - 1 Conny Björnfot, Tobias Skogsberg Örnäsets Sp
2021-11-14 12:00 110120035 Öjebyns IBF H2 - Haparanda AIK H2 25 - 4 Oscar Sundbaum, Axel Wernqvist Norrmalmia Sph
2021-11-14 13:00 110120032 IBK Luleå H2 - IBF Argentum 91 H2 3 - 8 Jari Korpi, Jörgen Eriksson Kronanhallen
2021-11-18 19:45 110120038 Team Kalix IBK H2 - Öjebyns IBF H2 7 - 15 Tobias Skogsberg, Conny Björnfot Sportcity Kalix
2021-11-19 19:00 110120037 IBK Luleå H2 - Gammelstads IF H2 10 - 1 Conny Björnfot, Gustaf Vallgren Kronanhallen
2021-11-21 12:45 110120039 Bergnäsets AIK H2 - IBF Argentum 91 H2 8 - 6 Gustaf Vallgren, Jörgen Eriksson Örnäsets Sp
2021-11-25 19:45 110120042 Team Kalix IBK H2 - IBK Luleå H2 3 - 13 Christoffer Flemström, Johan Nyström Sportcity Kalix
2021-11-27 17:00 110120045 Haparanda AIK H2 - IBF Argentum 91 H2 4 - 11 Lars-Johan Rylander, Jörgen Eriksson Idrottshuset Haparanda
2021-11-28 14:00 110120041 Kiruna AIF H2 - Gammelstads IF H2 5 - 8 Christoffer Flemström, Lars-Johan Rylander Rakethallen Kiruna
2021-12-03 20:15 110120048 Team Kalix IBK H2 - Haparanda AIK H2 9 - 8 Jörgen Eriksson, Jari Korpi Sportcity Kalix
2021-12-04 15:00 110120046 Öjebyns IBF H2 - Kiruna AIF H2 14 - 8 Johan Nyström, Axel Wernqvist Norrmalmia Sph
2021-12-05 12:45 110120086 Gammelstads IF H2 - Kiruna AIF H2 7 - 10 Oscar Sundbaum, Axel Wernqvist Gammelstad Sp
2021-12-08 20:15 110120051 Gammelstads IF H2 - Öjebyns IBF H2 4 - 18 Christoffer Flemström, Johan Nyström Gammelstad Sp
2021-12-11 17:30 110120054 Haparanda AIK H2 - Bergnäsets AIK H2 5 - 18 Christoffer Flemström, Johan Nyström Idrottshuset Haparanda
2021-12-12 14:00 110120053 Kiruna AIF H2 - IBK Luleå H2 11 - 7 Axel Wernqvist, Oscar Sundbaum Rakethallen Kiruna
2021-12-14 20:15 110120059 Öjebyns IBF H2 - Bergnäsets AIK H2 11 - 4 Jörgen Eriksson, Gustaf Vallgren Norrmalmia Sph
2021-12-18 14:00 110120058 Kiruna AIF H2 - IBF Argentum 91 H2 6 - 5 e.förl. Axel Wernqvist, Oscar Sundbaum Rakethallen Kiruna
2021-12-19 12:45 110120056 Gammelstads IF H2 - Haparanda AIK H2 11 - 5 Tobias Skogsberg, Jörgen Eriksson Gammelstad Sp
2022-01-15 14:00 110120063 IBF Argentum 91 H2 - Team Kalix IBK H2 26 - 3 Axel Wernqvist, Oscar Sundbaum Arjeplog Sporthall
2022-01-22 16:30 110120065 Haparanda AIK H2 - Kiruna AIF H2 5 - 10 Tobias Skogsberg, Conny Björnfot Idrottshuset Haparanda
2022-01-23 11:00 110120027 Team Kalix IBK H2 - Kiruna AIF H2 4 - 12 Jari Korpi, Johan Nyström Sportcity Kalix
2022-02-07 20:15 110120062 Öjebyns IBF H2 - IBK Luleå H2 7 - 9 Jörgen Eriksson, Conny Björnfot Norrmalmia Sph
2022-01-16 13:00 110120067 IBK Luleå H2 - Haparanda AIK H2 5 - 4 Johan Nyström, Jari Korpi Kronanhallen
2022-01-20 20:00 110120066 Team Kalix IBK H2 - Gammelstads IF H2 4 - 14 Gustaf Vallgren, Conny Björnfot Sportcity Kalix
2022-01-22 16:00 110120068 IBF Argentum 91 H2 - Öjebyns IBF H2 4 - 12 Jörgen Eriksson, Gustaf Vallgren Arjeplog Sporthall
2022-02-04 19:00 110120074 Bergnäsets AIK H2 - IBK Luleå H2 6 - 5 Gustaf Vallgren, Jörgen Eriksson Örnäsets Sp
2022-02-24 19:30 110120071 IBF Argentum 91 H2 - Gammelstads IF H2 14 - 5 Petter Lindkvist, Axel Wernqvist Arjeplog Sporthall
2022-02-26 15:00 110120072 Kiruna AIF H2 - Team Kalix IBK H2 21 - 3 Christoffer Flemström, Johan Nyström Rakethallen Kiruna
2022-02-10 20:00 110120079 Team Kalix IBK H2 - Bergnäsets AIK H2 5 - 23 Conny Björnfot, Gustaf Vallgren Sportcity Kalix
2022-02-12 17:00 110120077 Haparanda AIK H2 - Öjebyns IBF H2 7 - 17 Jörgen Eriksson, Gustaf Vallgren Idrottshuset Haparanda
2022-02-13 16:00 110120078 IBF Argentum 91 H2 - IBK Luleå H2 8 - 4 Tobias Skogsberg, Conny Björnfot Arjeplog Sporthall
2022-02-16 20:15 110120083 Gammelstads IF H2 - IBK Luleå H2 6 - 8 Anton Backelind, Johan Nyström Gammelstad Sp
2022-02-18 18:00 110120082 Öjebyns IBF H2 - Team Kalix IBK H2 37 - 1 Jörgen Eriksson, Gustaf Vallgren Norrmalmia Sph
2022-02-19 16:00 110120084 IBF Argentum 91 H2 - Bergnäsets AIK H2 10 - 6 Tobias Skogsberg, Conny Björnfot Arjeplog Sporthall
2022-02-26 16:00 110120049 Gammelstads IF H2 - Bergnäsets AIK H2 6 - 16 Gustaf Vallgren, Per-Anders Blind Gammelstad Sp
2022-02-26 16:00 110120090 IBF Argentum 91 H2 - Haparanda AIK H2 8 - 7 e.förl. Conny Björnfot, Tobias Skogsberg Arjeplog Sporthall
2022-02-27 16:00 110120087 IBK Luleå H2 - Team Kalix IBK H2 11 - 2 Conny Björnfot, Tobias Skogsberg Kronanhallen
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Öjebyns IBF H2 14 12 1 (0) 1 205-71 134 37
2. Bergnäsets AIK H2 14 11 0 (0) 3 147-67 80 33
3. IBF Argentum 91 H2 14 9 2 (1) 3 144-82 62 30
4. Kiruna AIF H2 14 6 2 (2) 6 109-90 19 22
5. IBK Luleå H2 14 7 1 (0) 6 91-82 9 22
6. Gammelstads IF H2 14 5 0 (0) 9 97-142 -45 15
7. Haparanda AIK H2 14 1 2 (1) 11 71-165 -94 6
8. Team Kalix IBK H2 14 1 0 (0) 13 54-219 -165 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis