Bäst i Stan Ungdom Flickor (2021/22)

Gruppspel
B.I.S. F15-16 Gr 1
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-09-25 09:00 150102001 Bele Barkarby IF IBF - Älvsjö AIK IBF 3 - 3 , Bjarne Hekkelstrand Kämpetorpshallen 2
2021-09-25 10:00 150102002 Sköndals IK - Åkersberga IBF 1 - 1 Bjarne Hekkelstrand, Fabian Magnell Kämpetorpshallen 2
2021-09-25 15:00 150102003 Bele Barkarby IF IBF - Sköndals IK 1 - 6 Kevin Helly, Kenneth Johansson Kämpetorpshallen 2
2021-09-26 09:00 150102004 Åkersberga IBF - Älvsjö AIK IBF 6 - 1 Tuva Egman, Tommy Egman Kämpetorpshallen 2
2021-09-26 12:00 150102005 Åkersberga IBF - Bele Barkarby IF IBF 2 - 1 Niklas Lundberg, Shabbir Ahmed Kämpetorpshallen 2
2021-09-26 13:00 150102006 Älvsjö AIK IBF - Sköndals IK 4 - 8 Lars Sundlöf, Niklas Lundberg Kämpetorpshallen 2
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Sköndals IK 3 2 1 0 15-6 9 7
2. Åkersberga IBF 3 2 1 0 9-3 6 7
3. Bele Barkarby IF IBF 3 0 1 2 5-11 -6 1
4. Älvsjö AIK IBF 3 0 1 2 8-17 -9 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
B.I.S. F15-16 Gr 2
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-09-25 11:00 150103001 Täby FC - Värmdö IF 7 - 0 Bjarne Hekkelstrand, Fabian Magnell Kämpetorpshallen 2
2021-09-25 12:00 150103002 Vallentuna IBK / IK Frej - Vendelsö IK 2 - 0 Max Sjöberg, Malva Sölvemark Kämpetorpshallen 2
2021-09-25 16:00 150103003 Täby FC - Vallentuna IBK / IK Frej 5 - 3 Kenneth Johansson, Kevin Helly Kämpetorpshallen 2
2021-09-26 10:00 150103004 Vendelsö IK - Värmdö IF 2 - 5 Tommy Egman, Tuva Egman Kämpetorpshallen 2
2021-09-26 14:00 150103005 Vendelsö IK - Täby FC 0 - 8 Niklas Lundberg, Lars Sundlöf Kämpetorpshallen 2
2021-09-26 15:00 150103006 Värmdö IF - Vallentuna IBK / IK Frej 2 - 1 Jouni Kekkonen, Kenneth Johansson Kämpetorpshallen 2
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Täby FC 3 3 0 0 20-3 17 9
2. Värmdö IF 3 2 0 1 7-10 -3 6
3. Vallentuna IBK / IK Frej 3 1 0 2 6-7 -1 3
4. Vendelsö IK 3 0 0 3 2-15 -13 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
B.I.S. F15-16 Gr 3
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-09-25 13:00 150104001 FBI Tullinge - Tyresö Trollbäcken IBK 3 - 3 Max Sjöberg, Malva Sölvemark Kämpetorpshallen 2
2021-09-25 14:00 150104002 Huddinge IBS - Rosersberg Arlanda IBK/ Sigtuna IF IBK 8 - 1 Malva Sölvemark, Max Sjöberg Kämpetorpshallen 2
2021-09-25 17:00 150104003 FBI Tullinge - Huddinge IBS 3 - 3 Kenneth Johansson, Kevin Helly Kämpetorpshallen 2
2021-09-26 11:00 150104004 Rosersberg Arlanda IBK/ Sigtuna IF IBK - Tyresö Trollbäcken IBK 3 - 7 Tommy Egman, Tuva Egman Kämpetorpshallen 2
2021-09-26 16:00 150104005 Rosersberg Arlanda IBK/ Sigtuna IF IBK - FBI Tullinge 2 - 5 Jouni Kekkonen, Kenneth Johansson Kämpetorpshallen 2
2021-09-26 17:00 150104006 Tyresö Trollbäcken IBK - Huddinge IBS 1 - 3 Kenneth Johansson, Jouni Kekkonen Kämpetorpshallen 2
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Huddinge IBS 3 2 1 0 14-5 9 7
2. FBI Tullinge 3 1 2 0 11-8 3 5
3. Tyresö Trollbäcken IBK 3 1 1 1 11-9 2 4
4. Rosersberg Arlanda IBK/ Sigtuna IF IBK 3 0 0 3 6-20 -14 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Övriga matcher
Kvalfinaler B.I.S. Ungdom Flickor
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-11-14 11:30 150107003 Älvsjö AIK IBF - Tyresö Trollbäcken IBK 3 - 1 Andreas Persson Stenberg, Kenny Ly Västertorpshallen
2021-11-19 19:20 150107001 Rosersberg Arlanda IBK/ Sigtuna IF IBK - Värmdö IF 5 - 4 Shabbir Ahmed, Anders Haag Ekilla Sporthall
2021-11-21 16:30 150107002 Bele Barkarby IF IBF - Vallentuna IBK / IK Frej 6 - 2 Niklas Forsman, Ricky Bagge Björkebyhallen
2021-11-25 18:15 150107004 Vendelsö IK - FBI Tullinge 0 - 5 Osama Abaied, Aldin Imamovic Lyckeby Sporthall
Slutspel
Slutspel B.I.S. Ungdom Flickor
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-02-12 09:45 Kvartsfinal 1 150106001 FBI Tullinge - Täby FC 4 - 9 Filip Lövenklint, Theodore Idevall K-Rauta Arena
2022-02-12 11:15 Kvartsfinal 2 150106002 Älvsjö AIK IBF - Sköndals IK 1 - 6 William Rennerfelt, Gustaf Reimer K-Rauta Arena
2022-02-13 09:15 Kvartsfinal 3 150106003 Bele Barkarby IF IBF - Huddinge IBS 1 - 3 William Rennerfelt, Gustaf Reimer K-Rauta Arena
2022-02-13 10:45 Kvartsfinal 4 150106004 Rosersberg Arlanda IBK/ Sigtuna IF IBK - Åkersberga IBF 0 - 6 Theodore Idevall, Filip Lövenklint K-Rauta Arena
2022-04-24 10:00 Semifinal 1 150106005 Åkersberga IBF - Täby FC 0 - 5 Gustaf Reimer, William Rennerfelt Löthallen
2022-04-24 11:30 Semifinal 2 150106006 Huddinge IBS - Sköndals IK 1 - 4 Filip Lövenklint, Theodore Idevall Löthallen
2022-05-01 11:30 Final 150106007 Täby FC - Sköndals IK 4 - 3 Gustaf Reimer, William Rennerfelt Eriksdalshallen

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis