Skånemästerskapen Flickor B (2022/23)

Gruppspel
Skånemästerskapen Flickor B Grupp A
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-04-15 09:00 137030001 Häljarps SK F07/08 - Gantofta IBK F07 2 - 1 Ali Tourabi, Måns Gilén Gantoftahallen
2023-04-15 09:45 137030002 FBC Engelholm F07 - Munka-Ljungby IBK F07/08 1 - 2 Måns Gilén, Ali Tourabi Gantoftahallen
2023-04-15 10:30 137030003 IK Stanstad F07/08 - Häljarps SK F07/08 2 - 2 Ali Tourabi, Måns Gilén Gantoftahallen
2023-04-15 11:15 137030004 Gantofta IBK F07 - Munka-Ljungby IBK F07/08 0 - 0 Andreas Ljunggren, Per-Ivar Kullman Gantoftahallen
2023-04-15 12:00 137030005 IK Stanstad F07/08 - FBC Engelholm F07 0 - 6 Ali Tourabi, Måns Gilén Gantoftahallen
2023-04-15 13:00 137030006 Munka-Ljungby IBK F07/08 - Häljarps SK F07/08 0 - 5 Andreas Ljunggren, Per-Ivar Kullman Gantoftahallen
2023-04-15 13:45 137030007 Gantofta IBK F07 - IK Stanstad F07/08 2 - 2 Måns Gilén, Ali Tourabi Gantoftahallen
2023-04-15 14:30 137030008 Häljarps SK F07/08 - FBC Engelholm F07 1 - 1 Per-Ivar Kullman, Andreas Ljunggren Gantoftahallen
2023-04-15 15:30 137030009 Munka-Ljungby IBK F07/08 - IK Stanstad F07/08 2 - 5 Per-Ivar Kullman, Andreas Ljunggren Gantoftahallen
2023-04-15 16:15 137030010 FBC Engelholm F07 - Gantofta IBK F07 6 - 0 Per-Ivar Kullman, Andreas Ljunggren Gantoftahallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Häljarps SK F07/ 08 4 2 2 0 10-4 6 8
2. FBC Engelholm F07 4 2 1 1 14-3 11 7
3. IK Stanstad F07/ 08 4 1 2 1 9-12 -3 5
4. Munka-Ljungby IBK F07/ 08 4 1 1 2 4-11 -7 4
5. Gantofta IBK F07 4 0 2 2 3-10 -7 2
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Skånemästerskapen Flickor B Grupp B
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-04-15 09:00 137031001 Malmö FBC F07-08 - Bjärreds IBK F07 1 - 3 Kjell-Åke Olsson, Mikael Karlsson Kirsebergs Sporthall
2023-04-15 09:45 137031002 Höganäs IBF F07/09 - FC Helsingborg F07 1 - 2 Mikael Karlsson, Kjell-Åke Olsson Kirsebergs Sporthall
2023-04-15 10:30 137031003 Åstorp/Kvidinge IBS F07/08 - Malmö FBC F07-08 4 - 3 Claus Pettersson, Magnus Svensson Kirsebergs Sporthall
2023-04-15 11:15 137031004 Bjärreds IBK F07 - FC Helsingborg F07 2 - 5 Kjell-Åke Olsson, Mikael Karlsson Kirsebergs Sporthall
2023-04-15 12:00 137031005 Åstorp/Kvidinge IBS F07/08 - Höganäs IBF F07/09 3 - 2 Magnus Svensson, Claus Pettersson Kirsebergs Sporthall
2023-04-15 13:00 137031006 FC Helsingborg F07 - Malmö FBC F07-08 7 - 0 Kjell-Åke Olsson, Mikael Karlsson Kirsebergs Sporthall
2023-04-15 13:45 137031007 Bjärreds IBK F07 - Åstorp/Kvidinge IBS F07/08 2 - 1 Claus Pettersson, Magnus Svensson Kirsebergs Sporthall
2023-04-15 14:30 137031008 Malmö FBC F07-08 - Höganäs IBF F07/09 0 - 1 Mikael Karlsson, Kjell-Åke Olsson Kirsebergs Sporthall
2023-04-15 15:30 137031009 FC Helsingborg F07 - Åstorp/Kvidinge IBS F07/08 0 - 2 Magnus Svensson, Claus Pettersson Kirsebergs Sporthall
2023-04-15 16:15 137031010 Höganäs IBF F07/09 - Bjärreds IBK F07 1 - 2 Magnus Svensson, Claus Pettersson Kirsebergs Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. FC Helsingborg F07 4 3 0 1 14-5 9 9
2. Åstorp/ Kvidinge IBS F07/ 08 4 3 0 1 10-7 3 9
3. Bjärreds IBK F07 4 3 0 1 9-8 1 9
4. Höganäs IBF F07/ 09 4 1 0 3 5-7 -2 3
5. Malmö FBC F07-08 4 0 0 4 4-15 -11 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Slutspel
Skånemästerskapen Flickor B Slutspel A
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-04-16 11:45 Semifinal 1 137032001 Häljarps SK F07/08 - Åstorp/Kvidinge IBS F07/08 2 - 0 Per-Ivar Kullman, Andreas Ljunggren Arena Åstorp
2023-04-16 12:30 Semifinal 2 137032002 FC Helsingborg F07 - FBC Engelholm F07 1 - 2 Jürgen Neuenhofen, Björn Grahn Arena Åstorp
2023-04-16 14:30 Final 137032003 Häljarps SK F07/08 - FBC Engelholm F07 0 - 2 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Arena Åstorp
Skånemästerskapen Flickor B Slutspel B
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-04-16 09:00 Kvartsfinal 1 137033001 Höganäs IBF F07/09 - Gantofta IBK F07 5 - 1 Casper Johansson, Kevin Karlsson Kirsebergs Sporthall
2023-04-16 09:45 Kvartsfinal 2 137033002 Munka-Ljungby IBK F07/08 - Malmö FBC F07-08 3 - 1 Kevin Karlsson, Casper Johansson Kirsebergs Sporthall
2023-04-16 12:30 Semifinal 1 137033003 IK Stanstad F07/08 - Höganäs IBF F07/09 2 - 1 Robert Persson, Mats Ekblad-Thun Kirsebergs Sporthall
2023-04-16 13:15 Semifinal 2 137033004 Bjärreds IBK F07 - Munka-Ljungby IBK F07/08 1 - 2 e.förl. Claus Pettersson, Magnus Svensson Kirsebergs Sporthall
2023-04-16 16:00 Final 137033005 IK Stanstad F07/08 - Munka-Ljungby IBK F07/08 2 - 0 Robert Persson, Mats Ekblad-Thun Kirsebergs Sporthall

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis