Herrar Div 4 (2023/24)

Gruppspel
Herrar Div 4 Norra Skåne
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-09-22 19:30 131004001 Emmaljunga GOIF - FBC Engelholm B 1 - 9 Christian Nilsson, Mikael Karlsson Vittsjö Idrottshall
2023-09-22 19:30 131004004 Bromölla IBK - Örkelljunga IF U 4 - 3 Andreas Thorsell, Claus Pettersson Tianshallen
2023-09-24 16:00 131004006 Åstorp/Kvidinge IBS B - VV-84 SK Bjuv B 4 - 2 Björn Zorec, Kjell-Åke Olsson Arena Åstorp
2023-12-17 17:45 131004002 Willands IBK B - Båstads GIF 2 - 12 Ej offentliggjord, Ej offentliggjord Strandängsskolan
2023-09-29 19:30 131004009 SS Sofiero - Höganäs IBF 4 - 3 Kjell-Åke Olsson, Mikael Karlsson Västergårdshallen
2023-09-30 13:00 131004008 Örkelljunga IF U - Willands IBK B 4 - 6 Jürgen Neuenhofen, Jonas Karlsson FORUM Örkelljunga
2023-10-01 14:00 131004012 Båstads GIF - Åstorp/Kvidinge IBS B 6 - 2 Kevin Karlsson, Andreas Ljunggren Strandängsskolan
2024-01-14 11:00 131004010 VV-84 SK Bjuv B - Bromölla IBK 7 - 7 Per-Philip Nilsson, Erik Lövström Brogårdaskolan
2023-10-06 19:30 131004013 Emmaljunga GOIF - Båstads GIF 5 - 4 Andreas Ekstrand, Jonas Malmborg Vittsjö Idrottshall
2023-10-06 19:30 131004018 Åstorp/Kvidinge IBS B - SS Sofiero 6 - 4 Mikael Karlsson, Kjell-Åke Olsson Åstorps Sporthall
2023-10-07 12:30 131004015 Höganäs IBF - Örkelljunga IF U 18 - 3 Jonas Malmborg, Christian Nilsson Höganäs Sportcenter B
2023-10-07 14:00 131004014 Willands IBK B - FBC Engelholm B 2 - 12 Tojje Sildén-Glemark, Petter Niklasson Nosabyhallen
2023-10-10 20:00 131004024 Örkelljunga IF U - Åstorp/Kvidinge IBS B 2 - 7 Per-Ivar Kullman, Andreas Ljunggren FORUM Örkelljunga
2023-10-13 19:30 131004019 SS Sofiero - Emmaljunga GOIF 6 - 3 Linus Isgren, Magnus Svensson Mariahallen
2023-10-13 20:00 131004021 FBC Engelholm B - Höganäs IBF 4 - 4 Kjell-Åke Olsson, Mikael Karlsson Ängelholms Idrottshall
2023-10-14 16:00 131004020 VV-84 SK Bjuv B - Willands IBK B 5 - 3 Erik Lövström, Per-Philip Nilsson Brogårdaskolan
2023-10-15 16:00 131004022 Båstads GIF - Bromölla IBK 4 - 6 Jonas Malmborg, Kevin Karlsson Strandängsskolan
2023-10-20 19:30 131004025 Emmaljunga GOIF - VV-84 SK Bjuv B 10 - 2 Per-Philip Nilsson, Erik Lövström Vittsjö Idrottshall
2023-10-20 19:30 131004028 Bromölla IBK - FBC Engelholm B 3 - 9 Kenan Masic, Dzenan Masic Tianshallen
2023-10-21 12:30 131004027 Höganäs IBF - Båstads GIF 13 - 6 Jonas Malmborg, Andreas Ekstrand Höganäs Sportcenter B
2023-11-12 16:00 131004026 Willands IBK B - SS Sofiero 2 - 11 Björn Zorec, Christian Nilsson Nosabyhallen
2023-10-27 20:00 131004036 FBC Engelholm B - Åstorp/Kvidinge IBS B 5 - 3 Mikael Karlsson, Kjell-Åke Olsson Ängelholms Idrottshall
2023-10-28 12:45 131004032 VV-84 SK Bjuv B - Höganäs IBF 8 - 8 Jonas Malmborg, Björn Zorec Brogårdaskolan
2023-10-28 14:30 131004034 SS Sofiero - Bromölla IBK 10 - 1 Kenan Masic, Dzenan Masic Harlyckans Sporthall
2023-10-29 17:00 131004033 Örkelljunga IF U - Emmaljunga GOIF 3 - 8 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen FORUM Örkelljunga
2023-11-09 20:00 131004037 Emmaljunga GOIF - Höganäs IBF 6 - 6 Jürgen Neuenhofen, Andreas Ljunggren Vittsjö Idrottshall
2023-11-10 20:00 131004042 Örkelljunga IF U - VV-84 SK Bjuv B 2 - 9 Jürgen Neuenhofen, Björn Grahn FORUM Örkelljunga
2023-11-11 14:00 131004041 Båstads GIF - SS Sofiero 7 - 4 Kevin Karlsson, Claus Pettersson Strandängsskolan
2023-11-12 16:30 131004039 Åstorp/Kvidinge IBS B - Bromölla IBK 6 - 3 Magnus Dandanell, Ante Johansson Stenholm Arena Åstorp
2023-11-17 19:30 131004043 Bromölla IBK - Willands IBK B 6 - 4 Björn Zorec, Christian Nilsson Tianshallen
2023-11-17 19:30 131004046 SS Sofiero - FBC Engelholm B 7 - 3 Claus Pettersson, William Nilsson Mariahallen
2023-11-19 16:00 131004047 Båstads GIF - Örkelljunga IF U 18 - 4 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Strandängsskolan
2023-11-23 19:30 131004045 Höganäs IBF - Åstorp/Kvidinge IBS B 6 - 7 Björn Grahn, Pierre Bergsten Höganäs Sportcenter B
2023-11-23 20:00 131004050 Emmaljunga GOIF - Bromölla IBK 4 - 7 Andreas Ekstrand, Jonas Malmborg Vittsjö Idrottshall
2023-11-24 19:15 131004052 FBC Engelholm B - Örkelljunga IF U 13 - 3 Jürgen Neuenhofen, Jonas Malmborg Ängelholms Idrottshall
2023-11-25 12:00 131004051 Willands IBK B - Åstorp/Kvidinge IBS B 7 - 14 Mårten Högblom, Jonas Pettersson Nosabyhallen
2023-11-25 13:00 131004054 VV-84 SK Bjuv B - Båstads GIF 5 - 4 Pierre Bergsten, Björn Grahn Brogårdaskolan
2023-12-01 19:30 131004055 Willands IBK B - Emmaljunga GOIF 6 - 8 Kenan Masic, Dzenan Masic Nosabyhallen
2023-12-01 19:30 131004056 Bromölla IBK - Höganäs IBF 6 - 8 Erik Lövström, Per-Philip Nilsson Tianshallen
2023-12-02 13:00 131004060 VV-84 SK Bjuv B - SS Sofiero 4 - 2 Niklas Jeppsson, Jonas Karlsson Brogårdaskolan
2023-12-03 16:00 131004058 Båstads GIF - FBC Engelholm B 8 - 9 Kevin Karlsson, Claus Pettersson Strandängsskolan
2023-12-07 19:30 131004062 Höganäs IBF - Willands IBK B 10 - 2 Andreas Ekstrand, Jonas Malmborg Höganäs Sportcenter B
2023-12-08 19:15 131004064 FBC Engelholm B - VV-84 SK Bjuv B 9 - 1 Kjell-Åke Olsson, Mikael Karlsson Ängelholms Idrottshall
2023-12-08 19:30 131004061 Emmaljunga GOIF - Åstorp/Kvidinge IBS B 6 - 4 Björn Zorec, Christian Nilsson Vittsjö Idrottshall
2024-01-07 19:30 131004066 SS Sofiero - Örkelljunga IF U 13 - 5 Jonas Malmborg, Jürgen Neuenhofen Mariahallen
2023-12-12 20:00 131004070 Örkelljunga IF U - Bromölla IBK 8 - 6 Pierre Bergsten, Kevin Karlsson FORUM Örkelljunga
2023-12-15 19:30 131004067 FBC Engelholm B - Emmaljunga GOIF 2 - 6 Andreas Ljunggren, Mikael Karlsson Ängelholms Idrottshall
2023-12-17 16:00 131004068 Båstads GIF - Willands IBK B 10 - 4 Jonas Malmborg, Andreas Ekstrand Strandängsskolan
2023-12-18 20:00 131004072 VV-84 SK Bjuv B - Åstorp/Kvidinge IBS B 7 - 8 Pierre Bergsten, Björn Zorec Brogårdaskolan
2023-09-29 19:30 131004076 Bromölla IBK - VV-84 SK Bjuv B 4 - 3 Malena Björnlund, Magnus Dandanell Tianshallen
2024-01-13 12:30 131004075 Höganäs IBF - SS Sofiero 5 - 7 Mårten Högblom, Per-Philip Nilsson Höganäs Sportcenter B
2024-01-14 13:00 131004074 Willands IBK B - Örkelljunga IF U 4 - 5 Johan Gustafsson, Mikael Karlsson Nosabyhallen
2024-02-24 14:00 131004078 Åstorp/Kvidinge IBS B - Båstads GIF Isac Salomonsson, Ante Johansson Stenholm Arena Åstorp
2024-01-19 19:15 131004080 FBC Engelholm B - Willands IBK B 14 - 4 Björn Zorec, Mikael Karlsson Ängelholms Idrottshall
2024-01-19 19:30 131004084 SS Sofiero - Åstorp/Kvidinge IBS B 3 - 7 Kevin Karlsson, Andreas Ljunggren Västergårdshallen
2024-01-20 13:00 131004081 Örkelljunga IF U - Höganäs IBF 3 - 6 Jonas Malmborg, Andreas Ekstrand FORUM Örkelljunga
2024-01-21 16:00 131004079 Båstads GIF - Emmaljunga GOIF 3 - 5 Robert Persson, Andreas Ljunggren Strandängsskolan
2024-01-25 19:30 131004087 Höganäs IBF - FBC Engelholm B 2 - 8 Jonas Malmborg, Mikael Karlsson Höganäs Sportcenter B
2024-01-26 19:30 131004085 Emmaljunga GOIF - SS Sofiero 4 - 4 Björn Zorec, Christian Nilsson Vittsjö Idrottshall
2024-01-26 19:30 131004088 Bromölla IBK - Båstads GIF 3 - 4 Jürgen Neuenhofen, Björn Grahn Tianshallen
2024-01-26 19:30 131004090 Åstorp/Kvidinge IBS B - Örkelljunga IF U 8 - 2 Linus Isgren, Casper Johansson Arena Åstorp
2024-01-27 14:00 131004086 Willands IBK B - VV-84 SK Bjuv B 4 - 9 Björn Zorec, Christian Nilsson Nosabyhallen
2024-02-02 19:30 131004092 SS Sofiero - Willands IBK B 11 - 4 Marcus Rundström, William Nilsson Västergårdshallen
2024-02-04 16:00 131004093 Båstads GIF - Höganäs IBF 7 - 8 Andreas Ekstrand, Jonas Malmborg Strandängsskolan
2024-02-12 19:30 131004091 VV-84 SK Bjuv B - Emmaljunga GOIF 6 - 6 Björn Zorec, Christian Nilsson Brogårdaskolan
2024-02-12 19:45 131004094 FBC Engelholm B - Bromölla IBK 10 - 5 Jonas Pettersson, Linus Isgren Ängelholms Idrottshall
2024-02-09 19:30 131004099 Emmaljunga GOIF - Örkelljunga IF U 8 - 4 Ante Johansson Stenholm, Isac Salomonsson Vittsjö Idrottshall
2024-02-09 19:30 131004100 Bromölla IBK - SS Sofiero 5 - 7 Casper Johansson, Dzenan Masic Tianshallen
2024-02-09 19:30 131004102 Åstorp/Kvidinge IBS B - FBC Engelholm B 9 - 5 Claus Pettersson, Andreas Thorsell Arena Åstorp
2024-02-10 12:30 131004098 Höganäs IBF - VV-84 SK Bjuv B 4 - 5 Kjell-Åke Olsson, Mikael Karlsson Höganäs Sportcenter B
2024-02-16 19:30 131004105 Bromölla IBK - Åstorp/Kvidinge IBS B 4 - 7 Dzenan Masic, Kenan Masic Tianshallen
2024-02-16 19:30 131004107 SS Sofiero - Båstads GIF 3 - 4 Per-Ivar Kullman, Andreas Ljunggren Helsingborg Arena B
2024-02-17 13:00 131004108 VV-84 SK Bjuv B - Örkelljunga IF U 4 - 1 Petter Niklasson, Erik Höst Brogårdaskolan
2024-03-05 19:30 131004103 Höganäs IBF - Emmaljunga GOIF Jonas Karlsson, Niklas Jeppsson Höganäs Sportcenter B
2024-02-28 19:30 131004109 Willands IBK B - Bromölla IBK Kjell-Åke Olsson, Mikael Karlsson Nosabyhallen
2024-02-28 19:30 131004111 Åstorp/Kvidinge IBS B - Höganäs IBF Björn Zorec, Christian Nilsson Arena Åstorp
2024-02-28 20:00 131004113 Örkelljunga IF U - Båstads GIF Ante Johansson Stenholm, Jürgen Neuenhofen FORUM Örkelljunga
2024-02-29 20:00 131004112 FBC Engelholm B - SS Sofiero Jonas Pettersson, Mårten Högblom Ängelholms Idrottshall
2024-03-02 15:00 131004116 Bromölla IBK - Emmaljunga GOIF Mikael Karlsson, Kjell-Åke Olsson Tianshallen
2024-03-03 16:00 131004117 Åstorp/Kvidinge IBS B - Willands IBK B Linus Isgren, Casper Johansson Åstorps Sporthall
2024-03-03 16:00 131004120 Båstads GIF - VV-84 SK Bjuv B Kevin Karlsson, Jonas Pettersson Strandängsskolan
2024-03-03 17:00 131004118 Örkelljunga IF U - FBC Engelholm B Per-Ivar Kullman, Andreas Ljunggren FORUM Örkelljunga
2024-02-22 19:30 131004121 Emmaljunga GOIF - Willands IBK B 12 - 2 Christian Nilsson, Björn Zorec Vittsjö Idrottshall
2024-03-08 19:30 131004126 SS Sofiero - VV-84 SK Bjuv B Casper Johansson, Linus Isgren Mariahallen
2024-03-08 20:00 131004124 FBC Engelholm B - Båstads GIF Björn Zorec, Christian Nilsson Ängelholms Idrottshall
2024-03-09 12:45 131004122 Höganäs IBF - Bromölla IBK Mikael Karlsson, Kjell-Åke Olsson Höganäs Sportcenter B
2024-03-17 12:00 131004127 Åstorp/Kvidinge IBS B - Emmaljunga GOIF Simon Björkman Rydnemalm, Niklas Jeppsson Arena Åstorp
2024-03-17 12:00 131004128 Willands IBK B - Höganäs IBF Per-Ivar Kullman, Andreas Ljunggren Nosabyhallen
2024-03-17 12:00 131004130 VV-84 SK Bjuv B - FBC Engelholm B Robert Persson, Kevin Karlsson Brogårdaskolan
2024-03-17 12:00 131004132 Örkelljunga IF U - SS Sofiero Kjell-Åke Olsson, Mikael Karlsson FORUM Örkelljunga
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Åstorp/ Kvidinge IBS B 14 11 0 3 92-62 30 33
2. FBC Engelholm B 14 10 1 3 112-58 54 31
3. Emmaljunga GOIF 15 9 3 3 92-68 24 30
4. SS Sofiero 15 9 1 5 96-63 33 28
5. VV-84 SK Bjuv B 15 7 3 5 77-76 1 24
6. Höganäs IBF 14 6 3 5 101-76 25 21
7. Båstads GIF 14 7 0 7 97-73 24 21
8. Bromölla IBK 15 5 1 9 70-94 -24 16
9. Örkelljunga IF U 15 2 0 13 52-132 -80 6
10. Willands IBK B 15 1 0 14 56-143 -87 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar Div 4 Södra Skåne
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-09-29 20:00 131005005 Kävlinge IBK - Hofterups IBF 1 - 13 Kenan Masic, Dzenan Masic Korsbackahallen
2023-09-30 15:30 131005001 IBK Finn - Lund - Eslövs IBF B 6 - 4 Kenan Masic, Dzenan Masic Vipeholmshallen
2023-10-01 14:00 131005002 Skurups IBK B - FBC Helsingborg B 4 - 7 Petter Niklasson, Erik Höst Rydsgårds Arena
2023-10-07 14:00 131005007 Hofterups IBF - Västra Ingelstad IS 4 - 4 Matti Rouhiainen, Shaban Sadiku Tolvåkershallen A
2023-10-07 15:00 131005006 Eslövs IBF B - Kävlinge IBK 6 - 5 Marcus Rundström, Cevin Ivarsson Sallerupshallen
2023-10-08 15:30 131005010 FBC Helsingborg B - IBK Finn - Lund 5 - 4 Oskar Syrén, Bengt Syrén Helsingborg Arena C
2023-10-14 15:00 131005011 Eslövs IBF B - FBC Helsingborg B 0 - 10 Jonas Karlsson, Mikael Karlsson Sallerupshallen
2023-10-15 12:45 131005014 Palmstaden IK B - Hofterups IBF 2 - 13 Sigge Svensson Martell, Magnus Dandanell Söderslättshallen B
2023-11-04 13:00 131005015 Kävlinge IBK - Västra Ingelstad IS 2 - 9 Matti Rouhiainen, Dzenan Masic Korsbackahallen
2023-10-20 19:30 131005016 Skurups IBK B - Eslövs IBF B 4 - 5 Andreas Thorsell, Claus Pettersson Skurups Sparbank Arena
2023-10-21 15:30 131005017 Palmstaden IK B - IBK Finn - Lund 1 - 9 Claus Pettersson, Andreas Thorsell Söderslättshallen B
2023-10-25 19:30 131005018 Västra Ingelstad IS - FBC Helsingborg B 4 - 5 Kevin Prahl, Mikael Björkqvist Västra Ingelstad Sporthall
2023-10-28 15:30 131005025 IBK Finn - Lund - Skurups IBK B 4 - 3 Magnus Dandanell, Simon Björkman Rydnemalm Vipeholmshallen
2023-10-29 10:00 131005024 FBC Helsingborg B - Palmstaden IK B 10 - 4 Magnus Dandanell, Malena Björnlund Idrottens Hus A
2023-10-29 15:00 131005021 Eslövs IBF B - Hofterups IBF 4 - 10 Ante Johansson Stenholm, Mikael Karlsson Sallerupshallen
2023-11-14 20:00 131005026 Palmstaden IK B - Eslövs IBF B 4 - 6 Claus Pettersson, Mikael Karlsson Söderslättshallen B
2023-11-17 19:30 131005029 Hofterups IBF - FBC Helsingborg B 6 - 6 Ante Johansson Stenholm, Henrik Lott Tolvåkershallen A
2023-11-18 13:00 131005027 Västra Ingelstad IS - Skurups IBK B 9 - 3 Magnus Svensson, Petter Niklasson Västra Ingelstad Sporthall
2023-11-18 18:00 131005028 Kävlinge IBK - IBK Finn - Lund 3 - 10 Kenan Masic, Dzenan Masic Korsbackahallen
2023-11-24 19:30 131005035 Skurups IBK B - Palmstaden IK B 6 - 8 Magnus Svensson, Henrik Lott Skurups Sparbank Arena
2023-11-25 15:30 131005034 IBK Finn - Lund - Västra Ingelstad IS 7 - 2 Henrik Lott, Linus Isgren Vipeholmshallen
2023-11-27 20:00 131005033 FBC Helsingborg B - Kävlinge IBK 6 - 0 Jürgen Neuenhofen, Ante Johansson Stenholm Västergårdshallen
2023-12-09 12:00 131005038 Hofterups IBF - Skurups IBK B 7 - 5 Kenan Masic, Ahmad Homsi Tolvåkershallen A
2023-12-09 16:00 131005037 Kävlinge IBK - Palmstaden IK B 7 - 7 Mikael Björkqvist, Kevin Prahl Korsbackahallen
2023-12-09 17:30 131005036 Västra Ingelstad IS - Eslövs IBF B 8 - 3 Simon Björkman Rydnemalm, Linus Isgren Västra Ingelstad Sporthall
2023-12-16 12:30 131005045 Palmstaden IK B - Västra Ingelstad IS 2 - 4 Bengt Syrén, Oskar Syrén Söderslättshallen B
2023-12-16 15:30 131005043 IBK Finn - Lund - Hofterups IBF 2 - 7 Shaban Sadiku, Matti Rouhiainen Vipeholmshallen
2023-12-17 17:30 131005044 Skurups IBK B - Kävlinge IBK 8 - 7 Tobias Garhem, Ahmad Homsi Skurups Sparbank Arena
2024-01-13 14:00 131005050 Hofterups IBF - Kävlinge IBK 13 - 2 Dzenan Masic, Kenan Masic Tolvåkershallen A
2024-01-14 16:00 131005046 Eslövs IBF B - IBK Finn - Lund 3 - 7 Jonas Malmborg, Andreas Ekstrand Sallerupshallen
2024-01-14 18:00 131005047 FBC Helsingborg B - Skurups IBK B 3 - 4 Claus Pettersson, Andreas Thorsell Helsingborg Arena B
2024-01-20 15:00 131005052 Västra Ingelstad IS - Hofterups IBF 2 - 7 Kevin Karlsson, Mikael Karlsson Västra Ingelstad Sporthall
2024-01-20 15:30 131005055 IBK Finn - Lund - FBC Helsingborg B 8 - 6 Linus Dahlström-Nilsson, Simon Björkman Rydnemalm Vipeholmshallen
2024-01-20 18:00 131005051 Kävlinge IBK - Eslövs IBF B 7 - 5 Henrik Lott, Magnus Svensson Korsbackahallen
2024-01-26 19:30 131005059 Hofterups IBF - Palmstaden IK B 8 - 0 Isac Salomonsson, Ante Johansson Stenholm Tolvåkershallen A
2024-01-27 13:00 131005060 Västra Ingelstad IS - Kävlinge IBK 8 - 2 Henrik Lott, Claus Pettersson Västra Ingelstad Sporthall
2024-01-28 13:00 131005056 FBC Helsingborg B - Eslövs IBF B 14 - 2 Dzenan Masic, Mikael Karlsson Mariahallen
2024-02-02 19:00 131005063 FBC Helsingborg B - Västra Ingelstad IS 4 - 3 Dzenan Masic, Matti Rouhiainen Helsingborg Arena B
2024-02-03 15:30 131005062 IBK Finn - Lund - Palmstaden IK B 13 - 2 Magnus Svensson, Isac Salomonsson Vipeholmshallen
2024-02-04 16:00 131005061 Eslövs IBF B - Skurups IBK B 6 - 3 Ante Johansson Stenholm, Isac Salomonsson Sallerupshallen
2024-02-09 20:00 131005070 Skurups IBK B - IBK Finn - Lund 1 - 7 Mikael Björkqvist, Magnus Svensson Skurups Sparbank Arena
2024-02-10 12:30 131005069 Palmstaden IK B - FBC Helsingborg B 6 - 14 Tobias Garhem, Mikael Björkqvist Söderslättshallen B
2024-02-10 14:00 131005066 Hofterups IBF - Eslövs IBF B 8 - 2 Kenan Masic, Dzenan Masic Tolvåkershallen B
2024-02-17 12:00 131005074 FBC Helsingborg B - Hofterups IBF 7 - 5 Erik Götborg, Andreas Ekstrand Helsingborg Arena B
2024-02-17 15:30 131005073 IBK Finn - Lund - Kävlinge IBK 12 - 2 Casper Johansson, Linus Isgren Vipeholmshallen
2024-02-18 13:00 131005072 Skurups IBK B - Västra Ingelstad IS 3 - 9 Mårten Högblom, Jonas Pettersson Skurups Sparbank Arena
2024-02-18 15:00 131005071 Eslövs IBF B - Palmstaden IK B 3 - 5 Björn Zorec, Christian Nilsson Sallerupshallen
2024-03-02 13:00 131005079 Västra Ingelstad IS - IBK Finn - Lund Cevin Ivarsson, Pelle Verhulst Västra Ingelstad Sporthall
2024-03-02 13:30 131005080 Palmstaden IK B - Skurups IBK B Dzenan Masic, Kenan Masic Söderslättshallen B
2024-03-02 17:15 131005078 Kävlinge IBK - FBC Helsingborg B Isac Salomonsson, Ante Johansson Stenholm Korsbackahallen
2024-03-08 19:30 131005082 Palmstaden IK B - Kävlinge IBK Magnus Svensson, Henrik Lott Söderslättshallen B
2024-03-10 16:00 131005081 Eslövs IBF B - Västra Ingelstad IS Ante Johansson Stenholm, Isac Salomonsson Sallerupshallen
2024-03-10 16:00 131005083 Skurups IBK B - Hofterups IBF Pelle Verhulst, Cevin Ivarsson Rydsgårds Arena
2024-03-16 12:00 131005088 Hofterups IBF - IBK Finn - Lund Matti Rouhiainen, Shaban Sadiku Tolvåkershallen B
2024-03-16 12:00 131005089 Kävlinge IBK - Skurups IBK B Jonas Malmborg, Andreas Ekstrand Korsbackahallen
2024-03-16 12:00 131005090 Västra Ingelstad IS - Palmstaden IK B Isac Salomonsson, Linus Dahlström-Nilsson Västra Ingelstad Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. FBC Helsingborg B 13 10 1 2 97-50 47 31
2. IBK Finn - Lund 12 10 0 2 89-39 50 30
3. Hofterups IBF 12 9 2 1 101-37 64 29
4. Västra Ingelstad IS 11 6 1 4 62-42 20 19
5. Eslövs IBF B 13 4 0 9 49-91 -42 12
6. Palmstaden IK B 11 2 1 8 41-93 -52 7
7. Skurups IBK B 11 2 0 9 44-72 -28 6
8. Kävlinge IBK 11 1 1 9 38-97 -59 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis