Spelprogram - JAS HJ18 Play Off 2

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
AIK IBF Svart, Vit, Svartgula
Bele Barkarby IF IBF Stefan Andersson stejaandersson@hotmail.com 0707131822 Svart, Svart, Svart
FBC Aspen/FBC Lerum Röd, Röd, Vita
Hovslätts IK Adam Pellnor adampellnor@hotmail.com Röd, Vit, Vit
IBF Falun Ungdom Ciya Hajo ciya.hajo@hagstromska.se Rosa, Svart, Svart
IK Sirius FBC Blå/Svart, svart, svart
Jönköping IBK Ungdom Jonas Nyström jonas.nystrom@evry.com 070-3089302 Röd, Röd, Röd
Karlstad IBF Ungdom Oskar Moberg o_moberg@live.se 070-5777485 Blå, Svart, Svart
Ledberg IBF Johannes Batshon johannesbatshon73@gmail.com 0768997190 Grön/Vit, Vit, Vit
Lillån IBK Edvin Eriksson eriksssson99@gmail.com 0767684323 Grön, Vit (dam=svart), Vit
Lindås Rasta IBK Anders Mattsson anders.am.mattsson@gmail.com 0765-534155 Turkosblå, Svart, Turkosblå
Nykvarns IF/IBF Ungdom Erik Svensson erik.svensson@delaval.com 0709566741 Svart, Svart, Svart
Pixbo Wallenstam IBF Mehregan Redjamand mehregan.redjamand@pixbo.se Röd/Vit/Röd
RIG Umeå IBF John Edström john.edstrom@umea.se 0702345455 Blå, Blå, Gul/Blå randiga
Salems IF Lila/blå, Vit, Vit
Växjö IBK Utveckling David Lindahl david.lindahl@telia.com 076-792 2805 Mörkblå, Mörkblå, Mörkblå
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2019-04-06 13:30 1 RIG Umeå IBF - Bele Barkarby IF IBF 15 - 6 Joakim Hagy, Erik Johansson Umeå Energi Arena Öst 56
2019-04-06 14:00 1 IBF Falun Ungdom - AIK IBF 9 - 5 Daniel Larsson, Amir Zilic Guide Arena 270
2019-04-06 17:30 1 IK Sirius FBC - Salems IF 10 - 8 Jonas Tidsjö, Jakob Westerlund IFU Arena E – Lundqvist EL 513
2019-04-06 19:00 1 Nykvarns IF/IBF Ungdom - Karlstad IBF Ungdom 7 - 2 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Björkestahallen 205
2019-04-06 19:30 1 FBC Aspen/FBC Lerum - Växjö IBK Utveckling 3 - 4 e.förl. Jesper Axelsson, Henrik Lord Johansson Salming Arena 363
2019-04-07 16:00 1 Pixbo Wallenstam IBF - Jönköping IBK Ungdom 7 - 3 Pelle Hellberg, Joakim Jögi Wallenstamhallen
2019-04-07 19:30 1 Hovslätts IK - Lindås Rasta IBK 5 - 6 e.förl. Dawan Mofak, Jesper Rygert Jönköpings Idrottshus D-hall
2019-04-09 19:30 1 Ledberg IBF - Lillån IBK 6 - 5 e.förl. Rickard Olsen, Tomas Edstrand Kärnahallen 283

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis