Spelprogram - Pantamera Pojkar Ljusröd Medel A

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Bele Barkarby IF IBF (B) Robert Linder robertllinder@gmail.com 073-650 72 43 Svart, Svart, Svart
Hässelby SK IBK (A) Petra Lundmark petra.lundmark@marknadsstrategen.se +46 73-387 77 53 Röd, Svart, Svart
Rotebro IS IBK Joakim Ängelid Joakim.Angelid@seb.se 070-763 87 97 mörkblå/mörkblå/vit
Sigtuna IF IBK Mattias Söderlund mattias_soderlund@telia.com 0703-634282 Blå, Blå, Blå
Täby FC (A) Johnny Hedlund johnny.hedlund@gmail.com 0734382329 Vit/vit/vit
Töjnan IBK (A) Christian Nilsson chrillen1970@gmail.com 0702448269 gul/svart/svar
Vallentuna IBK Svart, Svart, Svart
Vaxholms IBF Johan Edström edstromjohan01@gmail.com 070-7515245 Svart/Svart/Svart
Åkersberga IBF (D) Orange, Svart, Orange
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2019-09-28 10:15 1 Hässelby SK IBK (A) - Rotebro IS IBK 1 - 6 Hugo Dandanell, Mario Mallengren Hässelbyhallen
2019-09-28 14:30 1 Vaxholms IBF - Vallentuna IBK 3 - 1 Lars Samuelsson, Oscar Wernborg Vaxholm innebandyhallen
2019-09-29 09:00 1 Täby FC (A) - Sigtuna IF IBK 15 - 2 Theodore Idevall, Mimma Spasic K-Rauta Arena
2019-11-23 18:30 1 Töjnan IBK (A) - Bele Barkarby IF IBF (B) 7 - 4 Ludwig Idevall, Åsa Gustavsson Rotebrohallen (Nya)
Omgång 2
2019-10-05 16:00 2 Bele Barkarby IF IBF (B) - Hässelby SK IBK (A) 3 - 10 Totte Hallgren, William Wetterud Björkebyhallen
2019-10-05 16:30 2 Vallentuna IBK - Töjnan IBK (A) 0 - 2 Ida Nedin, Peter Lassfolk Hammarbackens Sporthall
2019-10-06 11:30 2 Sigtuna IF IBK - Vaxholms IBF 2 - 4 Fredrik Nensén, Jan Lingemark Prästängshallen
2019-10-06 16:30 2 Rotebro IS IBK - Åkersberga IBF (D) 3 - 2 Fabian Fahimi, Alexander Sommensjö Rotebrohallen (Nya)
Omgång 3
2019-10-20 12:00 3 Hässelby SK IBK (A) - Vallentuna IBK 8 - 3 Samuel Oreland, Fredrik Hallenberg Hässelbyhallen
2019-10-20 12:45 3 Täby FC (A) - Åkersberga IBF (D) 7 - 0 Per Sundvall, Rikard Söderlund K-Rauta Arena
2019-10-20 15:15 3 Bele Barkarby IF IBF (B) - Rotebro IS IBK 3 - 1 Filip Lövenklint, Sezgin Youmer Björkebyhallen
2019-11-16 15:00 3 Töjnan IBK (A) - Sigtuna IF IBK 8 - 2 Magnus Johnsson, William Wetterud Arena Satelliten
Omgång 4
2019-10-26 15:30 4 Vallentuna IBK - Bele Barkarby IF IBF (B) 5 - 2 Simon Fröberg, Bjarne Hekkelstrand Hammarbackens Sporthall
2019-10-27 13:15 4 Åkersberga IBF (D) - Vaxholms IBF 4 - 2 Niclas Andersson, Jakob Iskander Åkersberga Sporthall A
2019-10-27 14:30 4 Rotebro IS IBK - Täby FC (A) 7 - 7 Amanda Torbjörner, Lisa Dahl Rotebrohallen (Nya)
2020-02-16 17:00 4 Sigtuna IF IBK - Hässelby SK IBK (A) 3 - 11 Magnus Johnsson, Fredrik Nensén Prästängshallen
Omgång 5
2019-11-10 11:00 5 Töjnan IBK (A) - Åkersberga IBF (D) 5 - 1 Alexander Löfgren, Leif Karlsson Arena Satelliten
2019-11-10 13:00 5 Vallentuna IBK - Rotebro IS IBK 0 - 5 Lars Reuterhagen, Fredrik Nensén Hammarbackens Sporthall
2019-11-10 16:15 5 Bele Barkarby IF IBF (B) - Sigtuna IF IBK 7 - 3 Totte Hallgren, William Wetterud Björkebyhallen
2019-11-10 17:15 5 Vaxholms IBF - Täby FC (A) 7 - 4 Bjarne Hekkelstrand, Fredrik Hallenberg Vaxholm innebandyhallen
Omgång 6
2019-11-16 11:30 6 Täby FC (A) - Töjnan IBK (A) 6 - 2 Linn Skotte, Ida Torbjörner K-Rauta Arena
2019-11-16 13:00 6 Åkersberga IBF (D) - Hässelby SK IBK (A) 5 - 2 Andreas Sandgren, Fredrik Sandgren Åkersberga Sporthall A
2019-11-17 14:45 6 Rotebro IS IBK - Vaxholms IBF 6 - 3 Lukas Jellnor, Wilmer Jonsson Rotebrohallen (Nya)
2019-11-17 16:00 6 Sigtuna IF IBK - Vallentuna IBK 0 - 6 Robert Lindén Säfström, Anders Haag Prästängshallen
Omgång 7
2019-11-29 19:00 7 Sigtuna IF IBK - Rotebro IS IBK 5 - 7 Mimma Spasic, Fabian Fahimi Prästängshallen
2019-11-30 09:00 7 Hässelby SK IBK (A) - Täby FC (A) 5 - 7 Hugo Dandanell, Johan Hessing Hässelbyhallen
2019-12-01 12:15 7 Töjnan IBK (A) - Vaxholms IBF 4 - 5 Anton Fritshammar, Daniel Bäckner Arena Satelliten
2019-12-01 15:00 7 Bele Barkarby IF IBF (B) - Åkersberga IBF (D) 1 - 7 Filip Lövenklint, Samuel Oreland Björkebyhallen
Omgång 8
2019-12-07 11:30 8 Täby FC (A) - Bele Barkarby IF IBF (B) 7 - 3 Niklas Forsman, William Wetterud K-Rauta Arena
2019-12-07 17:45 8 Vaxholms IBF - Hässelby SK IBK (A) 5 - 7 Christian Ljunggren, Mats Järnmark Vaxholm innebandyhallen
2019-12-08 12:15 8 Rotebro IS IBK - Töjnan IBK (A) 2 - 2 Andreas Theorén, Imtiaz Karim Rotebrohallen (Nya)
2019-12-08 14:15 8 Åkersberga IBF (D) - Vallentuna IBK 5 - 3 Sadjad Nima, Jakob Iskander Åkersberga Sporthall A
Omgång 9
2019-12-14 09:00 9 Hässelby SK IBK (A) - Töjnan IBK (A) 6 - 2 Hugo Dandanell, Alexander Edehag Hässelbyhallen
2019-12-14 11:30 9 Vallentuna IBK - Täby FC (A) 3 - 6 Johan Nima, Fredrik Nensén Hammarbackens Sporthall
2019-12-14 20:15 9 Bele Barkarby IF IBF (B) - Vaxholms IBF 1 - 5 Daniel Bjerdahl, Lars Reuterhagen Björkebyhallen
2019-12-15 11:45 9 Sigtuna IF IBK - Åkersberga IBF (D) 3 - 5 Johan Engvall, Fredrik Nensén Prästängshallen
Omgång 10
2020-01-18 14:30 10 Vallentuna IBK - Vaxholms IBF 8 - 4 Fredrik Sandgren, Andreas Sandgren Hammarbackens Sporthall
2020-01-19 11:00 10 Bele Barkarby IF IBF (B) - Töjnan IBK (A) 3 - 3 Mimma Spasic, Mario Mallengren Björkebyhallen
2020-01-19 12:15 10 Rotebro IS IBK - Hässelby SK IBK (A) 4 - 6 Andreas Lyhnakis, Arvid Stegrud Rotebrohallen (Nya)
2020-01-19 15:45 10 Sigtuna IF IBK - Täby FC (A) 1 - 5 Mimma Spasic, Daniel Bjerdahl Prästängshallen
Omgång 11
2020-01-25 10:15 11 Hässelby SK IBK (A) - Bele Barkarby IF IBF (B) 7 - 1 Gustav Fohlstedt, Mats Järnmark Hässelbyhallen
2020-01-25 15:45 11 Åkersberga IBF (D) - Rotebro IS IBK 4 - 1 Fredrik Berglund Sonesson, Lars Reuterhagen Åkersberga Sporthall A
2020-01-26 10:15 11 Töjnan IBK (A) - Vallentuna IBK 5 - 1 Ricky Bagge, Ludwig Idevall Arena Satelliten
2020-01-26 17:00 11 Vaxholms IBF - Sigtuna IF IBK 6 - 8 Ken Johansson, Fadi Saffo Vaxholm innebandyhallen
Omgång 12
2020-02-01 10:15 12 Rotebro IS IBK - Bele Barkarby IF IBF (B) 3 - 3 Magnus Johnsson, Alexander Hellström Rotebrohallen (Nya)
2020-02-01 14:15 12 Vallentuna IBK - Hässelby SK IBK (A) WO (5 - 0) , Fredrik Hallenberg Hammarbackens Sporthall
2020-02-01 17:15 12 Sigtuna IF IBK - Töjnan IBK (A) 2 - 5 Roger Nyström, Alexander Löfgren Prästängshallen
2020-02-02 09:15 12 Åkersberga IBF (D) - Täby FC (A) 1 - 7 William De Besche, Niclas Andersson Åkersberga Sporthall A
Omgång 13
2020-02-08 17:30 13 Bele Barkarby IF IBF (B) - Vallentuna IBK 5 - 4 Totte Hallgren, Ricky Bagge Björkebyhallen
2020-02-09 10:15 13 Hässelby SK IBK (A) - Sigtuna IF IBK 4 - 5 Filip Lövenklint, Theodore Idevall Hässelbyhallen
2020-02-09 10:45 13 Täby FC (A) - Rotebro IS IBK 2 - 1 Oscar Olsson Berglund, Aida Jönsson K-Rauta Arena
2020-02-09 13:45 13 Vaxholms IBF - Åkersberga IBF (D) 4 - 4 Mario Mallengren, Kenny Ly Vaxholm innebandyhallen
Omgång 14
2020-02-16 10:30 14 Täby FC (A) - Vaxholms IBF 2 - 5 Theodore Idevall, Bjarne Hekkelstrand K-Rauta Arena
2020-02-16 11:15 14 Åkersberga IBF (D) - Töjnan IBK (A) 4 - 2 Ken Johansson, Daniel Karlsson Åkersberga Sporthall A
2020-02-16 14:30 14 Sigtuna IF IBK - Bele Barkarby IF IBF (B) 3 - 1 Magnus Johnsson, Fredrik Nensén Prästängshallen
2020-02-16 16:15 14 Rotebro IS IBK - Vallentuna IBK 12 - 1 Sampo Friberg, Lukas Jellnor Silverdalshallen
Omgång 15
2020-03-07 10:15 15 Hässelby SK IBK (A) - Åkersberga IBF (D) 2 - 4 Mario Mallengren, Alice Fritshammar Hässelbyhallen
2020-03-07 12:00 15 Vallentuna IBK - Sigtuna IF IBK 5 - 7 Andreas Sandgren, Fredrik Sandgren Hammarbackens Sporthall
2020-03-08 14:45 15 Vaxholms IBF - Rotebro IS IBK 6 - 4 Lars Samuelsson, Jan Lingemark Vaxholm innebandyhallen
2020-03-08 16:15 15 Töjnan IBK (A) - Täby FC (A) 3 - 5 Johnny Mikael Claesson, Håkan Taxén Silverdalshallen
Omgång 16
16 Vaxholms IBF - Töjnan IBK (A) Vaxholm innebandyhallen
16 Täby FC (A) - Hässelby SK IBK (A)
16 Åkersberga IBF (D) - Bele Barkarby IF IBF (B) Åkersberga Sporthall A
16 Rotebro IS IBK - Sigtuna IF IBK
Omgång 17
17 Hässelby SK IBK (A) - Vaxholms IBF Hässelbyhallen
17 Vallentuna IBK - Åkersberga IBF (D) Hammarbackens Sporthall
17 Bele Barkarby IF IBF (B) - Täby FC (A) Björkebyhallen
2020-01-12 16:30 17 Töjnan IBK (A) - Rotebro IS IBK 0 - 5 Lisa Dahl, Amanda Torbjörner Silverdalshallen
Omgång 18
18 Töjnan IBK (A) - Hässelby SK IBK (A) Arena Satelliten
18 Vaxholms IBF - Bele Barkarby IF IBF (B) Vaxholm innebandyhallen
18 Täby FC (A) - Vallentuna IBK K-Rauta Arena
18 Åkersberga IBF (D) - Sigtuna IF IBK Åkersberga Sporthall A

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis