Spelprogram - Herrar division 5 Norra

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
IBF Täby (B) Vit, Vit, Vit
IK Frej Täby IBK (B) Tommy Rojling tommy.rojling@taby.se 072-386 34 91 Gul/Svart/Gul
Kungsängens IF Jannica Wermason Jannica_wermason@hotmail.com 0704776079 Blå, Blå, Blå
Lokomotiv Kista IBF Hans Malmsten hmalmstenbygg@hotmail.com 0707214274 Röd/Svart/Svart (tröja, byxa, strumpa)
Rotebro IS IBK (C) MörkBlå, MörkBlå, Vit
Sigtuna IF IBK (A) Ludvig Harryzon ludvigharryzon@hotmail.com 0707-701 703 Blå/Blå/Blå
Töjnan IBK Alexander Eriksson alexander.eriksson2@gmail.com 0722124310 Gul, Svart, Svart
Vaxholms IBF (B) Patrik Inge patrik.inge@consortum.se 070-8700606 Svart/Svart/Svart
Väsby AIK (B) Joakim Ekström Jockepocke96@hotmail.com 0701438580 Röd/Röd/Vit
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2019-09-21 12:30 1 Väsby AIK (B) - Lokomotiv Kista IBF 13 - 4 Väsby skolan 26
2019-09-22 13:30 1 IBF Täby (B) - Rotebro IS IBK (C) 3 - 4 Tibblehallen CC 15
2019-09-22 15:00 1 Sigtuna IF IBK (A) - Kungsängens IF 6 - 5 Prästängshallen 41
2019-09-22 17:00 1 Töjnan IBK - IK Frej Täby IBK (B) 5 - 1 Arena Satelliten
Omgång 2
2019-10-05 11:45 2 Kungsängens IF - IBF Täby (B) 3 - 2 Hagnäshallen
2019-10-05 13:00 2 Lokomotiv Kista IBF - Töjnan IBK 5 - 6 Ärvingehallen
2019-10-05 13:15 2 Rotebro IS IBK (C) - Väsby AIK (B) 4 - 15 Rotebrohallen (Nya)
2019-10-06 16:00 2 Vaxholms IBF (B) - Sigtuna IF IBK (A) 13 - 3 Vaxholm innebandyhallen
Omgång 3
2019-10-12 14:45 3 Väsby AIK (B) - Kungsängens IF 8 - 3 Smedsgärdshallen 65
2019-10-13 11:00 3 Rotebro IS IBK (C) - Lokomotiv Kista IBF 5 - 4 Rotebrohallen (Nya)
2019-10-13 13:15 3 Sigtuna IF IBK (A) - IK Frej Täby IBK (B) 1 - 4 Prästängshallen 22
2019-10-13 16:30 3 IBF Täby (B) - Vaxholms IBF (B) 1 - 11 Grindtorpshallen 76
Omgång 4
2019-10-19 11:45 4 Kungsängens IF - Rotebro IS IBK (C) 6 - 3 Hagnäshallen
2019-10-19 16:00 4 IK Frej Täby IBK (B) - IBF Täby (B) 4 - 3 Vikingavallen
2019-10-20 15:45 4 Töjnan IBK - Sigtuna IF IBK (A) 2 - 2 Arena Satelliten
2019-10-20 17:30 4 Vaxholms IBF (B) - Väsby AIK (B) 6 - 7 Vaxholm innebandyhallen
Omgång 5
2019-11-02 10:00 5 Rotebro IS IBK (C) - Vaxholms IBF (B) 4 - 12 Rotebrohallen (Nya)
2019-11-02 14:00 5 Väsby AIK (B) - IK Frej Täby IBK (B) 7 - 4 Smedsgärdshallen 32
2019-11-03 17:00 5 IBF Täby (B) - Töjnan IBK 3 - 9 Tibblehallen CC 43
2019-11-16 10:00 5 Kungsängens IF - Lokomotiv Kista IBF 9 - 6 Hagnäshallen 60
Omgång 6
2019-11-09 13:00 6 Lokomotiv Kista IBF - Sigtuna IF IBK (A) 2 - 8 Ärvingehallen
2019-11-09 16:00 6 IK Frej Täby IBK (B) - Rotebro IS IBK (C) 2 - 7 Vikingavallen
2019-11-10 13:45 6 Töjnan IBK - Väsby AIK (B) 4 - 7 Arena Satelliten
2019-11-10 18:30 6 Vaxholms IBF (B) - Kungsängens IF 7 - 1 Vaxholm innebandyhallen
Omgång 7
2019-11-23 11:45 7 Kungsängens IF - IK Frej Täby IBK (B) 4 - 5 Hagnäshallen 45
2019-11-23 19:30 7 Vaxholms IBF (B) - Lokomotiv Kista IBF 12 - 5 Vaxholm innebandyhallen
2019-11-24 12:15 7 IBF Täby (B) - Sigtuna IF IBK (A) 3 - 10 Tibblehallen CC 33
2019-11-24 12:15 7 Rotebro IS IBK (C) - Töjnan IBK 1 - 4 Rotebrohallen (Nya)
Omgång 8
2019-11-30 13:00 8 Lokomotiv Kista IBF - IBF Täby (B) 5 - 5 Ärvingehallen
2019-11-30 15:30 8 IK Frej Täby IBK (B) - Vaxholms IBF (B) 3 - 11 Vikingavallen
2019-12-01 12:00 8 Sigtuna IF IBK (A) - Väsby AIK (B) 4 - 10 Prästängshallen 54
2019-12-01 13:30 8 Töjnan IBK - Kungsängens IF 9 - 1 Arena Satelliten
Omgång 9
2019-12-07 11:00 9 Rotebro IS IBK (C) - Sigtuna IF IBK (A) 4 - 5 Rotebrohallen (Nya)
2019-12-07 15:30 9 Väsby AIK (B) - IBF Täby (B) 7 - 3 Smedsgärdshallen
2019-12-07 15:45 9 IK Frej Täby IBK (B) - Lokomotiv Kista IBF 10 - 3 Vikingavallen
2019-12-08 18:15 9 Vaxholms IBF (B) - Töjnan IBK 4 - 5 Vaxholm innebandyhallen
Omgång 10
2020-01-11 12:45 10 Kungsängens IF - Sigtuna IF IBK (A) 5 - 6 Hagnäshallen
2020-01-11 13:15 10 Lokomotiv Kista IBF - Väsby AIK (B) 4 - 7 Ärvingehallen
2020-01-11 14:00 10 IK Frej Täby IBK (B) - Töjnan IBK 3 - 10 Vikingavallen
2020-01-11 17:30 10 Rotebro IS IBK (C) - IBF Täby (B) 5 - 6 Rotebrohallen (Nya)
Omgång 11
2020-01-24 19:30 11 IBF Täby (B) - Kungsängens IF 4 - 4 Grindtorpshallen 27
2020-01-25 13:45 11 Väsby AIK (B) - Rotebro IS IBK (C) 8 - 1 Smedsgärdshallen 47
2020-01-26 11:30 11 Töjnan IBK - Lokomotiv Kista IBF 10 - 3 Arena Satelliten
2020-01-26 12:30 11 Sigtuna IF IBK (A) - Vaxholms IBF (B) 5 - 7 Prästängshallen 47
Omgång 12
2020-02-01 11:30 12 Kungsängens IF - Väsby AIK (B) 2 - 9 Hagnäshallen
2020-02-01 13:15 12 Lokomotiv Kista IBF - Rotebro IS IBK (C) 12 - 4 Ärvingehallen 11
2020-02-01 15:45 12 IK Frej Täby IBK (B) - Sigtuna IF IBK (A) 4 - 12 Vikingavallen
2020-02-02 16:15 12 Vaxholms IBF (B) - IBF Täby (B) 10 - 2 Vaxholm innebandyhallen
Omgång 13
2020-02-08 10:15 13 IBF Täby (B) - IK Frej Täby IBK (B) 3 - 8 Tibblehallen CC 33
2020-02-08 11:00 13 Väsby AIK (B) - Vaxholms IBF (B) 2 - 2 Smedsgärdshallen
2020-02-08 14:30 13 Rotebro IS IBK (C) - Kungsängens IF 3 - 4 Rotebrohallen (Nya)
2020-02-09 14:00 13 Sigtuna IF IBK (A) - Töjnan IBK 9 - 2 Prästängshallen 30
Omgång 14
2020-02-16 19:30 14 IK Frej Täby IBK (B) - Väsby AIK (B) 5 - 15 Vikingavallen 123
2020-02-22 13:00 14 Lokomotiv Kista IBF - Kungsängens IF 3 - 16 Ärvingehallen 20
2020-02-23 16:30 14 Töjnan IBK - IBF Täby (B) 3 - 1 Arena Satelliten
2020-02-23 18:45 14 Vaxholms IBF (B) - Rotebro IS IBK (C) 15 - 3 Vaxholm innebandyhallen
Omgång 15
2019-12-08 15:30 15 Sigtuna IF IBK (A) - Lokomotiv Kista IBF 18 - 1 Prästängshallen
2020-01-18 16:00 15 Rotebro IS IBK (C) - IK Frej Täby IBK (B) 4 - 8 Rotebrohallen (Nya)
2020-02-29 11:45 15 Kungsängens IF - Vaxholms IBF (B) 2 - 3 Hagnäshallen
2020-02-29 12:30 15 Väsby AIK (B) - Töjnan IBK 10 - 5 Smedsgärdshallen 47
Omgång 16
2020-03-07 13:00 16 Lokomotiv Kista IBF - Vaxholms IBF (B) 2 - 8 Ärvingehallen 40
2020-03-07 16:00 16 IK Frej Täby IBK (B) - Kungsängens IF 8 - 7 Vikingavallen
2020-03-08 13:30 16 Sigtuna IF IBK (A) - IBF Täby (B) WO (5 - 0) Prästängshallen
2020-03-08 15:45 16 Töjnan IBK - Rotebro IS IBK (C) 10 - 2 Arena Satelliten
Omgång 17
17 Väsby AIK (B) - Sigtuna IF IBK (A)
17 IBF Täby (B) - Lokomotiv Kista IBF
17 Vaxholms IBF (B) - IK Frej Täby IBK (B)
17 Kungsängens IF - Töjnan IBK
Omgång 18
18 IBF Täby (B) - Väsby AIK (B) Grindtorpshallen
18 Sigtuna IF IBK (A) - Rotebro IS IBK (C) Prästängshallen
18 Töjnan IBK - Vaxholms IBF (B) Arena Satelliten
18 Lokomotiv Kista IBF - IK Frej Täby IBK (B) Ärvingehallen

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis