Spelprogram - Herrar division 5 Norra

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
IBF Täby (B) David Geitz davidgeitz88@gmail.com 070-619 00 67 Vit/Vit/Vit
IK Frej Täby IBK (B) Gul, Svart, Gul
Kungsängens IF Jonas Aronsson Info@pwabyggisolering.se 070-7470047 Blå, Blå, Blå
Lokomotiv Kista IBF Hans Malmsten hmalmstenbygg@hotmail.com 0707214274 Röd/Svart/Svart (tröja, byxa, strumpa)
Märsta IBS Håkan Hagstedt hhagstedt@hotmail.com Svart/svart/svart
Rotebro IS IBK (C) Fredrik Svensson svensson.fredrik1997@gmail.com 070-963 96 73 MörkBlå, MörkBlå, Vit
Sigtuna IF IBK (A) Carolina Muskus advicejuridik@tele2.se 073-5040487 Blå/Blå/Blå
Töjnan IBK Gul, Svart, Svart
Vaxholms IBF (B) Patrik Inge patrik.inge@consortum.se 070-8700606 Svart/Svart/Svart
Väsby AIK (B) Kent Olsson kent.olsson18@gmail.com 073-426 83 94 Röd/Röd/Vit
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2019-09-20 19:30 1 Märsta IBS - Vaxholms IBF (B) 1 - 11 Jakob Nima, Johan Hessing Kolstahallen 225
2019-09-21 12:30 1 Väsby AIK (B) - Lokomotiv Kista IBF 13 - 4 Lars Samuelsson, Peter Lassfolk Väsby skolan 26
2019-09-22 13:30 1 IBF Täby (B) - Rotebro IS IBK (C) 3 - 4 Shabbir Ahmed, Johan Eklund Tibblehallen CC 15
2019-09-22 15:00 1 Sigtuna IF IBK (A) - Kungsängens IF 6 - 5 Anders Haag, Fredrik Hallenberg Prästängshallen 41
2019-09-22 17:00 1 Töjnan IBK - IK Frej Täby IBK (B) 5 - 1 Mauricio Castillo, Johnny Mikael Claesson Arena Satelliten
Omgång 2
2019-10-05 11:45 2 Kungsängens IF - IBF Täby (B) 3 - 2 Daniel Bäckner, Anton Fritshammar Hagnäshallen
2019-10-05 13:00 2 Lokomotiv Kista IBF - Töjnan IBK 5 - 6 Lars Sundlöf, Johan Engvall Ärvingehallen
2019-10-05 13:15 2 Rotebro IS IBK (C) - Väsby AIK (B) 4 - 15 Magnus Westerberg, Fredrik Hallenberg Rotebrohallen (Nya)
2019-10-05 15:30 2 IK Frej Täby IBK (B) - Märsta IBS 7 - 5 Linus Löfstedt, Fredrik Nensén Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2019-10-06 16:00 2 Vaxholms IBF (B) - Sigtuna IF IBK (A) 13 - 3 Lars Samuelsson, Peter Lassfolk Innebandyhallen Vaxholm
Omgång 3
2019-10-11 19:30 3 Märsta IBS - Töjnan IBK 4 - 7 Magnus Berg, Shabbir Ahmed Kolstahallen
2019-10-12 14:45 3 Väsby AIK (B) - Kungsängens IF 8 - 3 Lars Reuterhagen, Bjarne Hekkelstrand Smedsgärdshallen 65
2019-10-13 11:00 3 Rotebro IS IBK (C) - Lokomotiv Kista IBF 5 - 4 Emilia Tuomela, Elin Holm Rotebrohallen (Nya)
2019-10-13 13:15 3 Sigtuna IF IBK (A) - IK Frej Täby IBK (B) 1 - 4 Sezgin Youmer, Lars Samuelsson Prästängshallen 22
2019-10-13 16:30 3 IBF Täby (B) - Vaxholms IBF (B) 1 - 11 Imtiaz Karim, Sampo Friberg Grindtorpshallen 76
Omgång 4
2019-10-19 11:45 4 Kungsängens IF - Rotebro IS IBK (C) 6 - 3 Mikael Ferneback, Sezgin Youmer Hagnäshallen
2019-10-19 16:00 4 IK Frej Täby IBK (B) - IBF Täby (B) 4 - 3 Rikard Söderlund, Ken Johansson Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2019-10-20 15:45 4 Töjnan IBK - Sigtuna IF IBK (A) 2 - 2 Lars Sundlöf, Johnny Mikael Claesson Arena Satelliten
2019-10-20 17:30 4 Vaxholms IBF (B) - Väsby AIK (B) 6 - 7 Per Sundvall, Anton Fritshammar Innebandyhallen Vaxholm
2019-11-02 13:15 4 Lokomotiv Kista IBF - Märsta IBS Lars Reuterhagen, Ej offentliggjord Ärvingehallen
Omgång 5
2019-11-02 10:00 5 Rotebro IS IBK (C) - Vaxholms IBF (B) Stefano Bianque, Rikard Söderlund Rotebrohallen (Nya)
2019-11-02 14:00 5 Väsby AIK (B) - IK Frej Täby IBK (B) Rikard Söderlund Smedsgärdshallen
2019-11-03 13:00 5 Sigtuna IF IBK (A) - Märsta IBS Lars Reuterhagen, Fabian Fahimi Prästängshallen
2019-11-03 17:00 5 IBF Täby (B) - Töjnan IBK Ej offentliggjord, Rikard Söderlund Tibblehallen CC
2019-11-16 10:00 5 Kungsängens IF - Lokomotiv Kista IBF Lars Reuterhagen Hagnäshallen
Omgång 6
2019-11-08 19:30 6 Märsta IBS - IBF Täby (B) , Daniel Bäckner Kolstahallen
2019-11-09 13:00 6 Lokomotiv Kista IBF - Sigtuna IF IBK (A) Robert Milerud, Imtiaz Karim Ärvingehallen
2019-11-09 16:00 6 IK Frej Täby IBK (B) - Rotebro IS IBK (C) Magnus Westerberg, Jan Lingemark Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2019-11-10 13:45 6 Töjnan IBK - Väsby AIK (B) Arena Satelliten
2019-11-10 18:30 6 Vaxholms IBF (B) - Kungsängens IF Roger Nyström, Magnus Westerberg Innebandyhallen Vaxholm
Omgång 7
2019-11-23 11:15 7 Väsby AIK (B) - Märsta IBS Magnus Westerberg, Imtiaz Karim Smedsgärdshallen
2019-11-23 11:45 7 Kungsängens IF - IK Frej Täby IBK (B) Mauricio Castillo, Johnny Mikael Claesson Hagnäshallen
2019-11-23 19:30 7 Vaxholms IBF (B) - Lokomotiv Kista IBF Anders Haag, Martin Mårtensson Innebandyhallen Vaxholm
2019-11-24 12:15 7 IBF Täby (B) - Sigtuna IF IBK (A) Lucas Werelius, Can Asal Tibblehallen CC
2019-11-24 12:15 7 Rotebro IS IBK (C) - Töjnan IBK Johnn Wahlgren, Åsa Gustavsson Rotebrohallen (Nya)
Omgång 8
2019-11-29 19:30 8 Märsta IBS - Rotebro IS IBK (C) Kolstahallen
2019-11-30 13:00 8 Lokomotiv Kista IBF - IBF Täby (B) Jonas Laurell, Fredrik Dahl Ärvingehallen
2019-11-30 17:15 8 IK Frej Täby IBK (B) - Vaxholms IBF (B) Bjarne Hekkelstrand, Lars Reuterhagen Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2019-12-01 12:00 8 Sigtuna IF IBK (A) - Väsby AIK (B) Richard Jonsson, Åsa Gustavsson Prästängshallen
2019-12-01 13:30 8 Töjnan IBK - Kungsängens IF Daniel Bäckner, Anton Fritshammar Arena Satelliten
Omgång 9
2019-12-07 10:15 9 Kungsängens IF - Märsta IBS Imtiaz Karim, Sezgin Youmer Hagnäshallen
2019-12-07 11:00 9 Rotebro IS IBK (C) - Sigtuna IF IBK (A) Michael Leimer, Robert Milerud Rotebrohallen (Nya)
2019-12-07 15:30 9 Väsby AIK (B) - IBF Täby (B) Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Smedsgärdshallen
2019-12-07 17:00 9 IK Frej Täby IBK (B) - Lokomotiv Kista IBF Fabian Fahimi, Ej offentliggjord Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2019-12-08 18:15 9 Vaxholms IBF (B) - Töjnan IBK Bjarne Hekkelstrand, Jan Lingemark Innebandyhallen Vaxholm
Omgång 10
2020-01-11 12:45 10 Kungsängens IF - Sigtuna IF IBK (A) Hagnäshallen
2020-01-11 13:15 10 Lokomotiv Kista IBF - Väsby AIK (B) Ärvingehallen
2020-01-11 15:15 10 IK Frej Täby IBK (B) - Töjnan IBK Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2020-01-11 17:30 10 Rotebro IS IBK (C) - IBF Täby (B) Rotebrohallen (Nya)
2020-01-12 16:45 10 Vaxholms IBF (B) - Märsta IBS Innebandyhallen Vaxholm
Omgång 11
2020-01-24 19:30 11 IBF Täby (B) - Kungsängens IF Grindtorpshallen
2020-01-24 19:30 11 Märsta IBS - IK Frej Täby IBK (B) Kolstahallen
2020-01-25 13:45 11 Väsby AIK (B) - Rotebro IS IBK (C) Smedsgärdshallen
2020-01-26 11:30 11 Töjnan IBK - Lokomotiv Kista IBF Arena Satelliten
2020-01-26 12:30 11 Sigtuna IF IBK (A) - Vaxholms IBF (B) Prästängshallen
Omgång 12
2020-02-01 11:30 12 Kungsängens IF - Väsby AIK (B) Hagnäshallen
2020-02-01 13:15 12 Lokomotiv Kista IBF - Rotebro IS IBK (C) Ärvingehallen
2020-02-01 17:15 12 IK Frej Täby IBK (B) - Sigtuna IF IBK (A) Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2020-02-02 15:30 12 Töjnan IBK - Märsta IBS Arena Satelliten
2020-02-02 19:15 12 Vaxholms IBF (B) - IBF Täby (B) Innebandyhallen Vaxholm
Omgång 13
2020-02-07 19:30 13 Märsta IBS - Lokomotiv Kista IBF Kolstahallen
2020-02-08 10:15 13 IBF Täby (B) - IK Frej Täby IBK (B) Tibblehallen CC
2020-02-08 11:00 13 Väsby AIK (B) - Vaxholms IBF (B) Smedsgärdshallen
2020-02-08 14:30 13 Rotebro IS IBK (C) - Kungsängens IF Rotebrohallen (Nya)
2020-02-09 14:00 13 Sigtuna IF IBK (A) - Töjnan IBK Prästängshallen
Omgång 14
2020-02-21 19:30 14 Märsta IBS - Sigtuna IF IBK (A) Kolstahallen
2020-02-22 11:15 14 IK Frej Täby IBK (B) - Väsby AIK (B) Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2020-02-22 13:00 14 Lokomotiv Kista IBF - Kungsängens IF Ärvingehallen
2020-02-23 16:30 14 Töjnan IBK - IBF Täby (B) Arena Satelliten
2020-02-23 18:45 14 Vaxholms IBF (B) - Rotebro IS IBK (C) Innebandyhallen Vaxholm
Omgång 15
2020-02-29 11:45 15 Kungsängens IF - Vaxholms IBF (B) Hagnäshallen
2020-02-29 12:30 15 Väsby AIK (B) - Töjnan IBK Smedsgärdshallen
2020-03-01 12:00 15 IBF Täby (B) - Märsta IBS Tibblehallen CC
2020-03-01 12:45 15 Rotebro IS IBK (C) - IK Frej Täby IBK (B) Rotebrohallen (Nya)
2020-03-01 13:15 15 Sigtuna IF IBK (A) - Lokomotiv Kista IBF Prästängshallen
Omgång 16
2020-03-06 19:30 16 Märsta IBS - Väsby AIK (B) Kolstahallen
2020-03-07 13:00 16 Lokomotiv Kista IBF - Vaxholms IBF (B) Ärvingehallen
2020-03-07 16:00 16 IK Frej Täby IBK (B) - Kungsängens IF Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2020-03-08 13:30 16 Sigtuna IF IBK (A) - IBF Täby (B) Prästängshallen
2020-03-08 15:45 16 Töjnan IBK - Rotebro IS IBK (C) Arena Satelliten
Omgång 17
2020-03-14 10:15 17 IBF Täby (B) - Lokomotiv Kista IBF Tibblehallen CC
2020-03-14 10:15 17 Kungsängens IF - Töjnan IBK Hagnäshallen
2020-03-14 11:30 17 Väsby AIK (B) - Sigtuna IF IBK (A) Smedsgärdshallen
2020-03-15 14:45 17 Rotebro IS IBK (C) - Märsta IBS Rotebrohallen (Nya)
2020-03-15 16:45 17 Vaxholms IBF (B) - IK Frej Täby IBK (B) Innebandyhallen Vaxholm
Omgång 18
2020-03-20 19:30 18 Märsta IBS - Kungsängens IF Kolstahallen
2020-03-21 13:15 18 Lokomotiv Kista IBF - IK Frej Täby IBK (B) Ärvingehallen
2020-03-22 13:00 18 Sigtuna IF IBK (A) - Rotebro IS IBK (C) Prästängshallen
2020-03-22 15:30 18 Töjnan IBK - Vaxholms IBF (B) Arena Satelliten
2020-03-22 17:00 18 IBF Täby (B) - Väsby AIK (B) Grindtorpshallen

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis