Spelprogram - Herrar Div 4 Norra Skåne

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Bromölla IBK Oscar Lindberg oscar.pan.lindberg@icloud.com 0760-161170 Blå/Blå/Vit
Emmaljunga GOIF Leif Jönsson leif.joensson61@gmail.com 0708-115311 Grön/Svart/Svart
FBC Engelholm H4 Kim Falkenback kimfalkenback@hotmail.com 073-346 73 08 Vit/Svart/Orange
Frosta IBF Robert Persson perssonrobert@hotmail.com 0762-007554 Röd/Röd/Röd
Hjärnarps IBK Grön, Svart, svart
Höganäs IBF Oskar Sikesjö Sikesjo91@gmail.com 070-910 99 89 Röd/Blå/Vit
IBK Landskrona H4 Pontus Nielsen pontus.nielsen@sstnet.se 0766-324131 Svart/Svart/Svart
Perstorp Bälinge IK Toni Jokikokko jokikokko5@gmail.com 072-24 63 566 Marinblå/Marinblå/Marinblå
SS Sofiero Andreas Blixt blixtarn@hotmail.com 0736-509407
Willands IBK H4 Kristoffer Wittenberg Kristoffer-wittenberg@hotmail.se 072-201 34 91 Neongrön/Svart/Svart
VV-84 SK Bjuv Dragan Antic dragan.antic@skola.bjuv.se 0709-585307,0704-221401 Röd/Vit/Röd
Åby IBK Klippan Jimmy Jeonander senioransvarig.abyibk@outlook.com Röd/Svart/Röd
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2019-09-27 19:30 1 Emmaljunga GOIF - Frosta IBF 5 - 6 Erik Götborg, Pierre Bergsten Vittsjö Idrottshall
2019-09-27 19:30 1 Willands IBK H4 - FBC Engelholm H4 3 - 14 Andreas Ljunggren, Per-Ivar Kullman Nosabyhallen
2019-09-27 19:30 1 Perstorp Bälinge IK - IBK Landskrona H4 1 - 2 Mårten Högblom, Marcus Hedlund Ugglehallen
2019-09-27 20:00 1 Bromölla IBK - SS Sofiero 5 - 4 Mikael Karlsson, Kjell-Åke Olsson Tianshallen 310
2019-09-28 12:00 1 Hjärnarps IBK - Höganäs IBF 12 - 4 Anders Jaensson, Malena Björnlund Magnarpshallen
2019-09-29 13:00 1 VV-84 SK Bjuv - Åby IBK Klippan 9 - 9 Malena Björnlund, Per-Ivar Kullman Brogårdaskolan 150
Omgång 2
2019-10-02 19:30 2 Frosta IBF - Hjärnarps IBK 9 - 10 Per-Ivar Kullman, Mikael Bohman Höörs Idrottshall 122
2019-10-04 19:30 2 Åby IBK Klippan - Emmaljunga GOIF 5 - 6 Robert Persson, Andreas Ljunggren Klippans Idrottshall 130
2019-10-05 12:15 2 SS Sofiero - Perstorp Bälinge IK 4 - 2 Kjell-Åke Olsson, Mikael Karlsson Helsingborg Arena B 24
2019-10-05 13:00 2 Höganäs IBF - VV-84 SK Bjuv 8 - 13 Robert Persson, Fredrik Pramberg Höganäs Sportcenter B
2019-10-05 15:30 2 IBK Landskrona H4 - Willands IBK H4 13 - 5 Henrik Lott, Ali Tourabi Landskrona Idrottshall
2019-10-06 17:00 2 FBC Engelholm H4 - Bromölla IBK 11 - 6 Malena Björnlund, Fredrik Pramberg Ängelholms Idrottshall
Omgång 3
2019-10-11 19:30 3 Emmaljunga GOIF - SS Sofiero 7 - 8 Andreas Ljunggren, Marcus Hedlund Vittsjö Idrottshall
2019-10-11 19:30 3 Perstorp Bälinge IK - Höganäs IBF 3 - 3 Erik Götborg, Pierre Bergsten Ugglehallen 75
2019-10-11 20:00 3 Bromölla IBK - Frosta IBF 3 - 7 Per-Ivar Kullman, Mikael Bohman Tianshallen 225
2019-10-12 12:00 3 Hjärnarps IBK - IBK Landskrona H4 10 - 6 Andreas Ljunggren, Per-Ivar Kullman Magnarpshallen
2019-10-12 14:00 3 Willands IBK H4 - Åby IBK Klippan 2 - 13 Henrik Lott, Niklas Jeppsson Nosabyhallen
2019-10-12 14:30 3 VV-84 SK Bjuv - FBC Engelholm H4 8 - 6 Håkan Bondesson, Malena Björnlund Brogårdaskolan
Omgång 4
2019-10-18 19:30 4 Frosta IBF - VV-84 SK Bjuv 9 - 7 Andreas Ljunggren, Marcus Hedlund Höörs Idrottshall 155
2019-10-18 19:30 4 Åby IBK Klippan - Hjärnarps IBK 16 - 9 Jürgen Neuenhofen, Erik Götborg Klippans Idrottshall 100
2019-10-19 13:00 4 Höganäs IBF - Emmaljunga GOIF 7 - 6 Malena Björnlund, Anders Jaensson Höganäs Sportcenter B
2019-10-19 14:30 4 SS Sofiero - Willands IBK H4 9 - 4 Mikael Karlsson, Kjell-Åke Olsson Helsingborg Arena B
2019-10-20 12:00 4 IBK Landskrona H4 - Bromölla IBK 6 - 3 Petter Niklasson, Peter Dahlberg Landskrona Idrottshall
2019-10-20 17:00 4 FBC Engelholm H4 - Perstorp Bälinge IK 7 - 1 Jonas Pettersson, Mårten Högblom Ängelholms Idrottshall
Omgång 5
2019-10-22 19:30 5 Willands IBK H4 - Frosta IBF 1 - 7 Per-Ivar Kullman, Mikael Bohman Nosabyhallen
2019-10-23 19:30 5 VV-84 SK Bjuv - SS Sofiero 6 - 6 Niklas Jeppsson, Henrik Lott Brogårdaskolan
2019-10-25 19:30 5 Emmaljunga GOIF - IBK Landskrona H4 8 - 1 Kjell-Åke Olsson, Mikael Karlsson Vittsjö Idrottshall
2019-10-25 19:30 5 Perstorp Bälinge IK - Åby IBK Klippan 4 - 8 Erik Götborg, Pierre Bergsten Ugglehallen 175
2019-10-25 20:00 5 Bromölla IBK - Höganäs IBF 4 - 2 Fredrik Pramberg, Andreas Ljunggren Tianshallen 248
2019-10-26 12:00 5 Hjärnarps IBK - FBC Engelholm H4 4 - 4 Malena Björnlund, Jonas Pettersson Magnarpshallen
Omgång 6
2019-11-08 19:30 6 Åby IBK Klippan - Bromölla IBK 5 - 8 Anders Viebke, Christian Nilsson Klippans Idrottshall 100
2019-11-09 13:00 6 Höganäs IBF - Willands IBK H4 17 - 8 Jonas Pettersson, Pierre Bergsten Höganäs Sportcenter B
2019-11-09 13:00 6 IBK Landskrona H4 - VV-84 SK Bjuv 2 - 5 Jürgen Neuenhofen, Björn Grahn Landskrona Idrottshall
2019-11-09 13:45 6 SS Sofiero - Hjärnarps IBK 11 - 6 Marcus Hedlund, Andreas Ljunggren Helsingborg Arena B 143
2019-11-09 14:00 6 Perstorp Bälinge IK - Frosta IBF 4 - 4 Malena Björnlund, Anders Jaensson Ugglehallen 62
2019-11-10 15:00 6 FBC Engelholm H4 - Emmaljunga GOIF 4 - 9 Mikael Karlsson, Kjell-Åke Olsson Ängelholms Idrottshall
Omgång 7
2019-11-15 19:30 7 Emmaljunga GOIF - Perstorp Bälinge IK 5 - 5 Andreas Ljunggren, Marcus Hedlund Vittsjö Idrottshall
2019-11-15 19:30 7 Frosta IBF - IBK Landskrona H4 6 - 1 Mikael Karlsson, Kjell-Åke Olsson Höörs Idrottshall 132
2019-11-15 19:30 7 Åby IBK Klippan - Höganäs IBF 11 - 5 Marcus Rundström, William Nilsson Klippans Idrottshall 90
2019-11-15 20:00 7 Bromölla IBK - Willands IBK H4 7 - 3 Tojje Sildén-Glemark, Roger Jönsson Tianshallen 238
2019-11-16 12:00 7 Hjärnarps IBK - VV-84 SK Bjuv 8 - 6 Mårten Högblom, Jonas Pettersson Magnarpshallen
2019-11-16 12:45 7 SS Sofiero - FBC Engelholm H4 12 - 6 Anders Viebke, Christian Nilsson Västergårdshallen 81
Omgång 8
2019-11-22 19:30 8 Frosta IBF - Åby IBK Klippan 7 - 10 Peter Dahlberg, Tobias Garhem Höörs Idrottshall 183
2019-11-23 14:00 8 Perstorp Bälinge IK - Bromölla IBK 5 - 6 Per-Ivar Kullman, Mikael Bohman Ugglehallen 83
2019-11-23 14:00 8 Willands IBK H4 - Hjärnarps IBK 1 - 13 Anders Jaensson, Isac Bondesson Nosabyhallen 40
2019-11-23 14:30 8 VV-84 SK Bjuv - Emmaljunga GOIF 9 - 5 Marcus Hedlund, Andreas Ljunggren Brogårdaskolan 123
2019-11-24 13:00 8 IBK Landskrona H4 - SS Sofiero 3 - 6 Jonas Pettersson, Anders Jaensson Borstahusens Idrottshall
2019-11-24 17:00 8 FBC Engelholm H4 - Höganäs IBF 8 - 2 Robert Persson, Andreas Ljunggren Ängelholms Idrottshall
Omgång 9
2019-11-29 19:30 9 Emmaljunga GOIF - Hjärnarps IBK 6 - 7 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Vittsjö Idrottshall
2019-11-29 20:00 9 Bromölla IBK - VV-84 SK Bjuv 3 - 5 Erik Götborg, Per-Ivar Kullman Tianshallen 182
2019-11-30 14:00 9 Willands IBK H4 - Perstorp Bälinge IK 5 - 2 Anders Jaensson, Malena Björnlund Nosabyhallen
2019-11-30 14:00 9 SS Sofiero - Åby IBK Klippan 4 - 4 Andreas Ljunggren, Fredrik Pramberg Helsingborg Arena C
2019-11-30 14:15 9 Höganäs IBF - Frosta IBF 7 - 7 Christian Nilsson, Anders Viebke Höganäs Sportcenter B
2019-12-01 17:00 9 FBC Engelholm H4 - IBK Landskrona H4 6 - 4 Per-Ivar Kullman, Andreas Ljunggren Ängelholms Idrottshall
Omgång 10
2019-12-04 19:30 10 Åby IBK Klippan - FBC Engelholm H4 7 - 7 Jonas Pettersson, Mårten Högblom Klippans Idrottshall 110
2019-12-05 19:30 10 Höganäs IBF - IBK Landskrona H4 5 - 9 Jürgen Neuenhofen, Fredrik Pramberg Höganäs Sportcenter B
2019-12-06 19:30 10 Emmaljunga GOIF - Bromölla IBK 7 - 8 Mikael Karlsson, Kjell-Åke Olsson Vittsjö Idrottshall
2019-12-06 19:30 10 Frosta IBF - SS Sofiero 3 - 4 Malena Björnlund, Anders Jaensson Höörs Idrottshall 133
2019-12-07 12:00 10 Hjärnarps IBK - Perstorp Bälinge IK 11 - 8 Mikael Karlsson, Måns Gilén Magnarpshallen
2019-12-07 14:30 10 VV-84 SK Bjuv - Willands IBK H4 13 - 4 Robert Persson, Andreas Ljunggren Brogårdaskolan
Omgång 11
2019-12-14 14:00 11 Willands IBK H4 - Emmaljunga GOIF 6 - 6 Markus Brink, Jonny Johansson Nosabyhallen
2019-12-14 14:00 11 Perstorp Bälinge IK - VV-84 SK Bjuv 4 - 8 Måns Gilén, Ali Tourabi Ugglehallen 78
2019-12-15 11:00 11 SS Sofiero - Höganäs IBF 9 - 4 Mats Ekblad-Thun, Erik Höst Helsingborg Arena B 24
2019-12-15 17:00 11 FBC Engelholm H4 - Frosta IBF 6 - 7 Erik Götborg, Jonas Pettersson Ängelholms Idrottshall
2019-12-21 13:30 11 IBK Landskrona H4 - Åby IBK Klippan 5 - 6 Niklas Jeppsson, Henrik Lott Borstahusens Idrottshall
2020-01-07 20:00 11 Bromölla IBK - Hjärnarps IBK 9 - 9 Malena Björnlund, Anders Jaensson Tianshallen 97
Omgång 12
2020-01-10 19:30 12 Frosta IBF - Emmaljunga GOIF 6 - 6 Kjell-Åke Olsson, Andreas Ljunggren Höörs Idrottshall 122
2020-01-10 19:30 12 Åby IBK Klippan - VV-84 SK Bjuv 4 - 7 Pierre Bergsten, Ali Tourabi Klippans Idrottshall 145
2020-01-11 13:00 12 Höganäs IBF - Hjärnarps IBK 3 - 13 Kjell-Åke Olsson, Mikael Karlsson Höganäs Sportcenter B
2020-01-12 12:00 12 IBK Landskrona H4 - Perstorp Bälinge IK 12 - 3 Tobias Garhem, Mikael Björkqvist Landskrona Idrottshall
2020-01-12 15:00 12 SS Sofiero - Bromölla IBK 10 - 5 Matti Rouhiainen, Shaban Sadiku Helsingborg Arena B
2020-01-12 17:30 12 FBC Engelholm H4 - Willands IBK H4 6 - 1 Jonas Pettersson, Mårten Högblom Ängelholms Idrottshall
Omgång 13
2020-01-17 19:30 13 Emmaljunga GOIF - Åby IBK Klippan 8 - 11 Henrik Lott, Niklas Jeppsson Vittsjö Idrottshall
2020-01-17 19:30 13 Willands IBK H4 - IBK Landskrona H4 4 - 7 Roger Jönsson, Tojje Sildén-Glemark Nosabyhallen
2020-01-17 19:30 13 Perstorp Bälinge IK - SS Sofiero 4 - 4 Andreas Ljunggren, Robert Persson Ugglehallen
2020-01-17 20:00 13 Bromölla IBK - FBC Engelholm H4 8 - 4 Marcus Hedlund, Per-Ivar Kullman Tianshallen 231
2020-01-18 12:30 13 Hjärnarps IBK - Frosta IBF 10 - 8 Jürgen Neuenhofen, Björn Grahn Magnarpshallen
2020-01-18 14:00 13 VV-84 SK Bjuv - Höganäs IBF 11 - 5 Erik Lövström, Per-Philip Nilsson Brogårdaskolan
Omgång 14
2020-01-23 19:30 14 Höganäs IBF - Perstorp Bälinge IK 3 - 8 Pierre Bergsten, Erik Götborg Höganäs Sportcenter B
2020-01-24 19:30 14 Frosta IBF - Bromölla IBK 9 - 3 Kjell-Åke Olsson, Mikael Karlsson Höörs Idrottshall 143
2020-01-24 19:30 14 Åby IBK Klippan - Willands IBK H4 12 - 3 Marcus Hedlund, Mårten Högblom Klippans Idrottshall 90
2020-01-26 13:00 14 SS Sofiero - Emmaljunga GOIF 7 - 6 Andreas Ljunggren, Marcus Hedlund Mariahallen 43
2020-01-26 13:00 14 FBC Engelholm H4 - VV-84 SK Bjuv 7 - 8 Mikael Karlsson, Kjell-Åke Olsson Ängelholms Idrottshall
2020-01-26 14:30 14 IBK Landskrona H4 - Hjärnarps IBK 7 - 8 Mats Ekblad-Thun, Tobias Garhem Borstahusens Idrottshall
Omgång 15
2020-01-30 19:30 15 VV-84 SK Bjuv - Frosta IBF 5 - 5 Per-Ivar Kullman, Andreas Ljunggren Brogårdaskolan 113
2020-01-31 19:30 15 Emmaljunga GOIF - Höganäs IBF 15 - 2 Kjell-Åke Olsson, Mikael Karlsson Vittsjö Idrottshall
2020-01-31 20:00 15 Bromölla IBK - IBK Landskrona H4 7 - 2 Håkan Bondesson, Per-Ivar Kullman Tianshallen 92
2020-02-01 14:00 15 Willands IBK H4 - SS Sofiero 6 - 4 Anders Jaensson, Per-Ivar Kullman Nosabyhallen
2020-02-01 14:00 15 Perstorp Bälinge IK - FBC Engelholm H4 1 - 5 Ali Tourabi, Måns Gilén Ugglehallen
2020-02-04 20:00 15 Hjärnarps IBK - Åby IBK Klippan 6 - 5 Christian Nilsson, Anders Viebke Magnarpshallen
Omgång 16
2020-02-07 19:30 16 Frosta IBF - Willands IBK H4 11 - 4 Jonas Pettersson, Mårten Högblom Höörs Idrottshall 138
2020-02-07 19:30 16 Åby IBK Klippan - Perstorp Bälinge IK 8 - 5 Per-Ivar Kullman, Andreas Ljunggren Klippans Idrottshall 125
2020-02-08 12:00 16 IBK Landskrona H4 - Emmaljunga GOIF 4 - 4 Per-Ivar Kullman, Pierre Bergsten Landskrona Idrottshall
2020-02-08 13:00 16 Höganäs IBF - Bromölla IBK 4 - 5 Andreas Ljunggren, Malena Björnlund Höganäs Sportcenter B
2020-02-09 15:40 16 SS Sofiero - VV-84 SK Bjuv 3 - 4 Anders Viebke, Christian Nilsson Helsingborg Arena B
2020-02-09 17:00 16 FBC Engelholm H4 - Hjärnarps IBK 6 - 6 Petter Niklasson, Leon Fuchs Ängelholms Idrottshall 79
Omgång 17
2020-02-14 19:30 17 Frosta IBF - Perstorp Bälinge IK 5 - 4 Andreas Ljunggren, Per-Ivar Kullman Höörs Idrottshall 112
2020-02-14 20:00 17 Bromölla IBK - Åby IBK Klippan 4 - 7 Anders Jaensson, Malena Björnlund Tianshallen 180
2020-02-15 12:00 17 Hjärnarps IBK - SS Sofiero 8 - 8 Christian Nilsson, Anders Viebke Magnarpshallen
2020-02-15 14:00 17 Willands IBK H4 - Höganäs IBF 2 - 4 Anders Jaensson, Malena Björnlund Nosabyhallen
2020-02-15 14:00 17 VV-84 SK Bjuv - IBK Landskrona H4 7 - 1 Tobias Garhem, Marcus Hedlund Brogårdaskolan
2020-03-10 20:00 17 Emmaljunga GOIF - FBC Engelholm H4 8 - 6 Kjell-Åke Olsson, Mikael Karlsson Vittsjö Idrottshall
Omgång 18
2020-02-25 19:30 18 Willands IBK H4 - Bromölla IBK 2 - 6 Tojje Sildén-Glemark, Roger Jönsson Nosabyhallen
2020-02-25 19:30 18 Perstorp Bälinge IK - Emmaljunga GOIF 5 - 5 Mårten Högblom, Per-Ivar Kullman Ugglehallen 83
2020-02-27 19:30 18 VV-84 SK Bjuv - Hjärnarps IBK 8 - 3 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Brogårdaskolan
2020-02-27 19:30 18 Höganäs IBF - Åby IBK Klippan 6 - 7 Pierre Bergsten, Martin Morén Höganäs Sportcenter B 20
2020-02-27 20:00 18 FBC Engelholm H4 - SS Sofiero 5 - 6 Mikael Karlsson, Ali Tourabi Ängelholms Idrottshall
2020-02-27 20:00 18 IBK Landskrona H4 - Frosta IBF 10 - 9 Jonas Karlsson, Kevin Prahl Semmehallen
Omgång 19
2020-02-29 12:00 19 Hjärnarps IBK - Willands IBK H4 18 - 6 Pierre Bergsten, Malena Björnlund Magnarpshallen
2020-02-29 12:00 19 Åby IBK Klippan - Frosta IBF 3 - 6 Kjell-Åke Olsson, Mikael Karlsson Klippans Idrottshall
2020-02-29 13:00 19 Höganäs IBF - FBC Engelholm H4 8 - 9 Andreas Ekstrand, Jonas Malmborg Höganäs Sportcenter B
2020-03-01 13:30 19 Emmaljunga GOIF - VV-84 SK Bjuv 6 - 7 Mikael Karlsson, Kjell-Åke Olsson Vittsjö Idrottshall
2020-03-01 14:00 19 SS Sofiero - IBK Landskrona H4 4 - 7 Ahmad Homsi, Tobias Garhem Helsingborg Arena B
2020-03-01 17:00 19 Bromölla IBK - Perstorp Bälinge IK 5 - 3 Tojje Sildén-Glemark, Malena Björnlund Tianshallen 78
Omgång 20
2020-03-06 19:30 20 Åby IBK Klippan - SS Sofiero 11 - 4 Måns Gilén, Ali Tourabi Klippans Idrottshall 80
2020-03-06 19:30 20 Frosta IBF - Höganäs IBF 12 - 4 Pierre Bergsten, Mårten Högblom Höörs Idrottshall 78
2020-03-07 12:00 20 Hjärnarps IBK - Emmaljunga GOIF 8 - 6 Björn Grahn, Pierre Bergsten Magnarpshallen
2020-03-07 14:00 20 Perstorp Bälinge IK - Willands IBK H4 10 - 4 Erik Lövström, Ronja Ottosson Ugglehallen 110
2020-03-07 14:30 20 VV-84 SK Bjuv - Bromölla IBK 8 - 5 Mikael Karlsson, Kjell-Åke Olsson Brogårdaskolan 73
2020-03-08 13:00 20 IBK Landskrona H4 - FBC Engelholm H4 10 - 2 Kevin Svensson, Mikael Björkegren Borstahusens Idrottshall
Omgång 21
21 IBK Landskrona H4 - Höganäs IBF Inst.
2020-03-13 19:30 21 Perstorp Bälinge IK - Hjärnarps IBK 6 - 18 Anders Viebke, Christian Nilsson Ugglehallen
2020-03-13 19:45 21 SS Sofiero - Frosta IBF 3 - 7 Matti Rouhiainen, Mikael Björkqvist Toftahallen 5
2020-03-13 20:00 21 Bromölla IBK - Emmaljunga GOIF 7 - 5 Malena Björnlund, Per-Ivar Kullman Tianshallen 231
2020-03-14 14:00 21 Willands IBK H4 - VV-84 SK Bjuv 3 - 13 Andreas Ljunggren, Per-Ivar Kullman Nosabyhallen
2020-03-15 17:00 21 FBC Engelholm H4 - Åby IBK Klippan 1 - 13 Mikael Karlsson, Kjell-Åke Olsson Ängelholms Idrottshall
Omgång 22
22 Hjärnarps IBK - Bromölla IBK
22 Emmaljunga GOIF - Willands IBK H4
22 VV-84 SK Bjuv - Perstorp Bälinge IK
22 Höganäs IBF - SS Sofiero
22 Frosta IBF - FBC Engelholm H4
22 Åby IBK Klippan - IBK Landskrona H4

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis