Spelprogram - Pojkar 14 division 3 södra

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
FBI Tullinge (B) Orange, Svart, Svart
Hammarby IF IBF (A) grön vit, vit, vit
Huddinge IBS (D) Röd, Röd, Vita
Nacka Wallenstam IBK (B) Vit, Svart, Vit
Tyresö Trollbäcken IBK (B) Tommy Ohlson tommy.ohlson@nobina.se 070 187 23 22 svart/svart, svart, svart
Vendelsö IK (B) Patricia Sandgren Patriciasandgren@hotmail.com Blå, Blå, Blå
Örby IS (B) Röd, Blå, Röd
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2014-09-20 15:00 1 Hammarby IF IBF (A) - Nacka Wallenstam IBK (B) 1 - 4 Christian Neemé, Malin Holm Sjöstadshallen
2014-09-20 19:30 1 FBI Tullinge (B) - Vendelsö IK (B) 3 - 4 Fredrik Pålsson, Rafi Mohammed Tullingehallen
Omgång 2
2014-10-04 12:00 2 Örby IS (B) - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 2 - 7 Emil Jonback, Carl Peterson Högdalshallen
2014-10-05 09:30 2 Huddinge IBS (D) - Hammarby IF IBF (A) 8 - 0 Fredrik Pålsson, Leif Karlsson Tomtbergahallen
2014-10-05 14:00 2 Nacka Wallenstam IBK (B) - FBI Tullinge (B) 2 - 5 Rafi Mohammed, Mats Andersson Ormingehallen
Omgång 3
2014-10-11 13:30 3 Vendelsö IK (B) - Örby IS (B) 10 - 1 Marcus Blomqvist, Tony Verho Vendelsömalmshallen
2014-10-12 09:00 3 FBI Tullinge (B) - Huddinge IBS (D) 2 - 2 Shabbir Ahmed, Daniel Eriksson Tullingehallen
Omgång 4
2014-10-19 12:00 4 Nacka Wallenstam IBK (B) - Vendelsö IK (B) 0 - 7 Emil Glenngård, Vilhelm Nordström Ormingehallen
2014-10-19 15:00 4 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Hammarby IF IBF (A) 5 - 1 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Strandhallen - Tyresö
Omgång 5
2014-10-25 12:15 5 Vendelsö IK (B) - Huddinge IBS (D) 9 - 1 Karl-Johan Leijon, Jonathan Håkansson Vendelsömalmshallen
2014-10-25 20:15 5 FBI Tullinge (B) - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 5 - 1 Shabbir Ahmed, Daniel Eriksson Tullingehallen
2014-10-26 11:15 5 Nacka Wallenstam IBK (B) - Örby IS (B) WO (5 - 0) Fredrik Pålsson, Leif Karlsson Ormingehallen
Omgång 6
2014-11-08 10:00 6 Örby IS (B) - Hammarby IF IBF (A) 3 - 2 Christian Neemé, Kevin Neemé Högdalshallen 45
2014-11-08 13:30 6 Huddinge IBS (D) - Nacka Wallenstam IBK (B) 9 - 2 Daniel Eriksson, Jonathan Håkansson Tomtbergahallen
Omgång 7
2014-11-15 16:00 7 FBI Tullinge (B) - Hammarby IF IBF (A) 4 - 0 Petra Dynesius, Kent Kastell Tullingehallen
2014-11-16 12:00 7 Huddinge IBS (D) - Örby IS (B) 1 - 5 Kim Svedberg, Hampus Fändrik Tomtbergahallen
2014-11-19 20:00 7 Vendelsö IK (B) - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 7 - 3 Fredrik Pålsson, Leif Karlsson Torvalla Träningshall
Omgång 8
2014-11-29 12:00 8 Örby IS (B) - FBI Tullinge (B) 3 - 2 Linus Löfstedt, Mats Andersson Högdalshallen 75
2014-11-29 15:15 8 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Nacka Wallenstam IBK (B) 6 - 3 Filip Engvall, Madelene Westerberg Strandhallen - Tyresö
Omgång 9
2014-12-06 14:00 9 Vendelsö IK (B) - Hammarby IF IBF (A) 17 - 0 Henrik Sommerville, Emma Husberg Vendelsömalmshallen
2014-12-06 14:30 9 Huddinge IBS (D) - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 5 - 4 Alexander Sommensjö, Jonas Håmark Tomtbergahallen
Omgång 10
2014-12-13 12:45 10 Vendelsö IK (B) - FBI Tullinge (B) 8 - 1 Johan Engvall, Helen Wennström Vendelsömalmshallen
2014-12-14 18:30 10 Nacka Wallenstam IBK (B) - Hammarby IF IBF (A) 7 - 1 Emil Glenngård, Vilhelm Nordström Ormingehallen
Omgång 11
2015-01-10 14:45 11 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Örby IS (B) 22 - 0 Tomas Jansson, Casper Forsblad Strandhallen - Tyresö
2015-01-11 08:00 11 FBI Tullinge (B) - Nacka Wallenstam IBK (B) 4 - 2 Martin Åkesson, Magnus Berg Tullingehallen
2015-01-24 15:00 11 Hammarby IF IBF (A) - Huddinge IBS (D) 1 - 8 Kevin Neemé, Christian Neemé Sjöstadshallen
Omgång 12
2015-01-17 11:45 12 Örby IS (B) - Vendelsö IK (B) 3 - 4 Björn Söderström, Christer Jacobsson Högdalshallen
2015-01-17 12:30 12 Huddinge IBS (D) - FBI Tullinge (B) 0 - 1 Martin Tidesten, Simon Ellström Johansson Tomtbergahallen
Omgång 13
2015-01-31 09:45 13 Vendelsö IK (B) - Nacka Wallenstam IBK (B) 9 - 1 Christian Hamnström, Kent Kastell Vendelsömalmshallen
2015-01-31 13:00 13 Hammarby IF IBF (A) - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 3 - 11 Fredrik Pålsson, Rasmus Jansson Sjöstadshallen
Omgång 14
2015-02-07 09:45 14 Örby IS (B) - Nacka Wallenstam IBK (B) 10 - 2 Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Högdalshallen
2015-02-07 13:30 14 Huddinge IBS (D) - Vendelsö IK (B) 2 - 3 Petra Dynesius, Jesper Wahlund Tomtbergahallen
2015-02-07 17:30 14 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - FBI Tullinge (B) 10 - 1 Karl-Johan Leijon, Robin Berger Strandhallen - Tyresö
Omgång 15
2015-02-14 12:00 15 Nacka Wallenstam IBK (B) - Huddinge IBS (D) 3 - 6 Shabbir Ahmed, Thomas Gjutarenäfve Myrsjöskolan
2015-02-14 16:00 15 Hammarby IF IBF (A) - Örby IS (B) 2 - 5 Fredrik Pålsson, Leif Karlsson Sjöstadshallen
Omgång 16
2015-03-07 12:00 16 Hammarby IF IBF (A) - FBI Tullinge (B) 0 - 5 Simon Montenius, Lars Sundlöf Sjöstadshallen
2015-03-07 12:45 16 Örby IS (B) - Huddinge IBS (D) 1 - 1 Alexander Stjärnekull, Filip Engvall Högdalshallen
2015-03-08 15:30 16 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Vendelsö IK (B) 4 - 9 Casper Forsblad, Ludvig Lindholm Strandhallen - Tyresö
Omgång 17
2015-03-07 12:00 17 Nacka Wallenstam IBK (B) - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 3 - 3 Adam Nikolausson, Alexander Sommensjö Myrsjöskolan
2015-03-14 16:00 17 FBI Tullinge (B) - Örby IS (B) 5 - 1 Johan Hessing, Shabbir Ahmed Tullingehallen
Omgång 18
2015-03-21 15:15 18 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Huddinge IBS (D) 12 - 0 Lars Samuelsson, Robin Berger Strandhallen - Tyresö
2015-03-21 18:30 18 Hammarby IF IBF (A) - Vendelsö IK (B) 1 - 13 Vilhelm Nordström, Emil Glenngård Skanstullshallen

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis