Spelprogram - Pojkar 13 division 4 A

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Danderyds SK (B) Johan Abrahamson johanabris@gmail.com 076-635 34 34 blå, vit, vita
Rotebro IS IBK (A) MörkBlå, MörkBlå, Vit
Sigtuna IF Annica Roos annica_roos@hotmail.com 072-7163867 Blå, Blå, Blå
Täby FC (D) Niclas Osmund niclas.osmund@gmail.com 070-588 8249 Vit/Vit/Vit
Töjnan IBK (B) Gul, Svart, Svart
Vallentuna IBK (B) Svart, Svart, Svart
Vaxholms IBF Lasse "Lillis" Hesselberg lasse.hesselberg@gmail.com 070-8179112 Svart, Svart, Svart
Åkersberga IBF (C) Pierre Senrell pierre-senrell@tele2.se Orange, Svart, Orange
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2014-09-20 14:00 1 Vaxholms IBF - Rotebro IS IBK (A) 6 - 1 Fredrik Nensén, Magnus Westerberg Vaxholm innebandyhallen
2014-09-21 12:30 1 Sigtuna IF - Töjnan IBK (B) 3 - 11 Helen Wennström, Jessika Forsberg Prästängshallen
2014-10-15 18:25 1 Danderyds SK (B) - Täby FC (D) 6 - 6 Jan Lingemark, Ken Johansson Mörbyhallen
Omgång 2
2014-09-27 15:45 2 Rotebro IS IBK (A) - Danderyds SK (B) 3 - 3 Linda Forslund, Elin Carlberg-Börjes Silverdalshallen
2014-09-28 19:00 2 Täby FC (D) - Åkersberga IBF (C) 3 - 7 Ulf Jonsson, Dennis Svensson Skarpängskolan B
2014-10-01 17:30 2 Töjnan IBK (B) - Vaxholms IBF 11 - 7 Jan Lingemark, Fredrik Nensén Silverdalshallen
Omgång 3
2014-10-04 15:15 3 Vallentuna IBK (B) - Täby FC (D) 0 - 5 Fredrik Nensén, Markus Almén Hammarbackens Sporthall
2014-10-04 17:00 3 Vaxholms IBF - Sigtuna IF 4 - 5 Tobias Hagelin, Filip Ekstrand Vaxholm innebandyhallen
2014-10-04 19:00 3 Danderyds SK (B) - Töjnan IBK (B) 1 - 7 Karl Agholme, Karl Hurtig Mörbyhallen
2014-10-05 14:15 3 Åkersberga IBF (C) - Rotebro IS IBK (A) 1 - 7 Sebastian Ström, Emil Kirchner Åkersberga Sporthall A
Omgång 4
2014-10-11 14:30 4 Rotebro IS IBK (A) - Vallentuna IBK (B) 2 - 3 Elin Carlberg-Börjes, Linda Forslund Silverdalshallen
2014-10-11 15:30 4 Töjnan IBK (B) - Åkersberga IBF (C) 2 - 5 Jakob Mökander, Johan Lienzén Silverdalshallen
2014-10-11 16:30 4 Sigtuna IF - Danderyds SK (B) 3 - 3 Robin Karke, Arash Sohrevardi Prästängshallen
Omgång 5
2014-10-25 11:30 5 Vallentuna IBK (B) - Töjnan IBK (B) 8 - 2 Magnus Westerberg, Karl Hurtig Hammarbackens Sporthall
2014-10-26 15:00 5 Danderyds SK (B) - Vaxholms IBF 4 - 3 Karl Agholme, Malin Holm Mörbyhallen
2014-10-26 18:45 5 Täby FC (D) - Sigtuna IF 9 - 5 Ulf Jonsson, Henrik Flyborg Skarpängskolan B
Omgång 6
2014-11-08 11:45 6 Rotebro IS IBK (A) - Täby FC (D) 3 - 3 Edward Swartling, Lars Reuterhagen Silverdalshallen
2014-11-08 17:45 6 Vaxholms IBF - Åkersberga IBF (C) 4 - 4 Mattias Nordlund, Emil Kirchner Vaxholm innebandyhallen
2014-11-09 12:00 6 Sigtuna IF - Vallentuna IBK (B) 1 - 8 Leif Karlsson, Edward Swartling Prästängshallen
Omgång 7
2014-11-15 13:15 7 Åkersberga IBF (C) - Danderyds SK (B) 4 - 2 Anton Hemström, Markus Almén Åkersberga Sporthall A
2014-11-15 16:15 7 Vallentuna IBK (B) - Vaxholms IBF 4 - 2 Dennis Svensson, Per Calmén Hammarbackens Sporthall
2014-11-16 15:45 7 Täby FC (D) - Töjnan IBK (B) 4 - 14 Vilhelm Nordström, Simon Åbom Skarpängskolan B
Omgång 8
2014-11-26 17:30 8 Töjnan IBK (B) - Rotebro IS IBK (A) 5 - 5 Jan Lingemark, Per Calmén Silverdalshallen
2014-11-30 13:15 8 Sigtuna IF - Åkersberga IBF (C) 4 - 5 Mikael Hagman, Jonas Sandberg Prästängshallen
2014-11-30 14:45 8 Danderyds SK (B) - Vallentuna IBK (B) 5 - 2 Rebecca Staffas, Emil Kirchner Mörbyhallen
Omgång 9
2014-12-03 18:00 9 Vallentuna IBK (B) - Åkersberga IBF (C) 2 - 2 Jan Lingemark, Per Calmén Hammarbackens Sporthall
2014-12-06 14:45 9 Rotebro IS IBK (A) - Sigtuna IF 9 - 5 Jakob Mökander, Johan Lienzén Silverdalshallen
2014-12-07 16:30 9 Täby FC (D) - Vaxholms IBF 8 - 4 Jakob Edström Anderberg, Simon Åbom Skarpängskolan B
Omgång 10
2014-11-29 10:15 10 Täby FC (D) - Danderyds SK (B) 3 - 4 Pierre Silfver, Karl Hurtig Skarpängskolan A
2014-12-13 13:45 10 Töjnan IBK (B) - Sigtuna IF 10 - 3 Joakim Levin, Gustav Levin Silverdalshallen
2014-12-13 14:45 10 Rotebro IS IBK (A) - Vaxholms IBF 4 - 3 Joakim Levin, Gustav Levin Silverdalshallen
Omgång 11
2015-01-10 11:45 11 Åkersberga IBF (C) - Täby FC (D) 4 - 4 Enya Hasselström, William Hasselström Åkersberga Sporthall A
2015-01-10 16:15 11 Vaxholms IBF - Töjnan IBK (B) 1 - 12 Lars Reuterhagen, Per Sundvall Vaxholm innebandyhallen
2015-01-11 14:15 11 Danderyds SK (B) - Rotebro IS IBK (A) 6 - 3 Per Rosén, Leif Karlsson Mörbyhallen
Omgång 12
2015-01-17 13:00 12 Töjnan IBK (B) - Danderyds SK (B) 4 - 1 Juha Tammerström, Camilla Karlsson Silverdalshallen
2015-01-17 17:00 12 Rotebro IS IBK (A) - Åkersberga IBF (C) 0 - 7 Karl Hurtig, Mats Järnmark Silverdalshallen
2015-01-18 13:00 12 Sigtuna IF - Vaxholms IBF 3 - 4 Jan Lingemark, Jonas Sandberg Prästängshallen
2015-01-18 13:45 12 Täby FC (D) - Vallentuna IBK (B) 2 - 5 Emilia Schedin, Josephine Pettersson Skarpängskolan B
Omgång 13
2015-01-31 13:45 13 Vallentuna IBK (B) - Rotebro IS IBK (A) 4 - 1 Filip Ekstrand, Tobias Hagelin Hammarbackens Sporthall
2015-01-31 13:45 13 Åkersberga IBF (C) - Töjnan IBK (B) 3 - 2 Vendela Klangö, Frida Berg Åkersberga Sporthall A
2015-02-01 14:45 13 Danderyds SK (B) - Sigtuna IF 6 - 0 Jonas Jatko, Jonas Edström Mörbyhallen
Omgång 14
2015-02-04 17:30 14 Töjnan IBK (B) - Vallentuna IBK (B) 8 - 3 Jan Lingemark, Per Calmén Silverdalshallen
2015-02-07 17:45 14 Vaxholms IBF - Danderyds SK (B) 2 - 1 Lars Samuelsson, Fredrik Hallenberg Vaxholm innebandyhallen
2015-02-08 13:30 14 Sigtuna IF - Täby FC (D) 2 - 14 Jonas Sandberg, Per Ove Åman Prästängshallen
Omgång 15
2015-02-14 11:00 15 Täby FC (D) - Rotebro IS IBK (A) 5 - 2 Karl Hurtig, Dennis Svensson Skarpängskolan B
2015-02-14 13:45 15 Vallentuna IBK (B) - Sigtuna IF 6 - 1 Fredrik Nensén, Per Calmén Hammarbackens Sporthall
2015-02-14 14:15 15 Åkersberga IBF (C) - Vaxholms IBF 5 - 1 William Hasselström, Vendela Klangö Åkersberga Sporthall A
Omgång 16
2015-01-24 16:00 16 Vaxholms IBF - Vallentuna IBK (B) 3 - 8 Anton Hemström, Markus Almén Vaxholm innebandyhallen
2015-03-07 15:00 16 Töjnan IBK (B) - Täby FC (D) 3 - 6 Casper Arvidsson, Karl Hurtig Silverdalshallen
2015-03-08 16:30 16 Danderyds SK (B) - Åkersberga IBF (C) 1 - 6 Malin Holm, Ken Johansson Mörbyhallen
Omgång 17
2015-03-11 17:30 17 Rotebro IS IBK (A) - Töjnan IBK (B) 0 - 8 Jan Lingemark, Per Calmén Silverdalshallen
2015-03-14 14:15 17 Åkersberga IBF (C) - Sigtuna IF 8 - 0 Anton Hemström, Markus Almén Åkersberga Sporthall A
2015-03-14 15:30 17 Vallentuna IBK (B) - Danderyds SK (B) 2 - 4 Dennis Svensson, Martin Svensson Hammarbackens Sporthall
Omgång 18
2015-03-21 13:30 18 Åkersberga IBF (C) - Vallentuna IBK (B) 7 - 6 Stefan Flöjt, Frida Berg Åkersberga Sporthall A
2015-03-21 18:00 18 Vaxholms IBF - Täby FC (D) 2 - 5 Fredrik Nensén, Per Calmén Vaxholm innebandyhallen
2015-03-22 13:00 18 Sigtuna IF - Rotebro IS IBK (A) 3 - 3 Jonas Laurell, Fredrik Dahl Prästängshallen 123

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis