Spelprogram - Pojkar 13 division 4 C

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
AIK IBF (B) Svart, Vit, Svartgula
Bele Barkarby IF IBF (B) Martin Påhlman martin.phlmn@gmail.com 0761151815 Svart/Svart/Svart
Djurgårdens IF IBF (B) Marin Blå/ljusblå, Vit, Marin Blå
Ekerö IK (C) Björn Waller bjorn@waller.nu 0708-873155 marin med vita ränder/marin/marin
Hammarby IF IBF (B) grön vit, vit, vit
Hässelby SK IBK (D) Röd, Svart, Svart
Mälarhöjdens IK John Howchin Röd/svart/svart-röda
Rotebro IS IBK (B) MörkBlå, MörkBlå, Vit
Ängby IF (B) Grön, Vit, Grön
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2014-09-21 11:00 1 AIK IBF (B) - Rotebro IS IBK (B) 6 - 6 Imtiaz Karim, Fredrik Nensén Ulriksdalshallen
2014-09-21 11:00 1 Bele Barkarby IF IBF (B) - Mälarhöjdens IK 4 - 6 Andreas Mattsson, Thomas Josbrink Björkebyhallen
2014-10-22 18:00 1 Hammarby IF IBF (B) - Ängby IF (B) 1 - 1 Fredrik Berglund Sonesson, Lars Sundlöf Sjöstadshallen
2015-01-17 15:45 1 Ekerö IK (C) - Hässelby SK IBK (D) 7 - 2 Arne Brovig, Nicklas Sundgren Tappströms Bollhall
Omgång 2
2014-09-27 10:00 2 Mälarhöjdens IK - Ekerö IK (C) 2 - 10 Marcus Blomqvist, Daniel Enkulla Skärholmshallen
2014-09-28 15:15 2 Hässelby SK IBK (D) - AIK IBF (B) 1 - 14 Thomas Fogelberg, Filip Fogelberg Hässelbyhallen 36
2014-09-28 15:15 2 Rotebro IS IBK (B) - Hammarby IF IBF (B) 3 - 4 Linda Forslund, Elin Carlberg-Börjes Silverdalshallen
2014-11-11 20:00 2 Ängby IF (B) - Djurgårdens IF IBF (B) 4 - 2 Mats Andersson, David Holm Stora Mossen 1
Omgång 3
2014-10-04 11:15 3 Hammarby IF IBF (B) - Hässelby SK IBK (D) 4 - 2 Felix Fernström, Emil Pagrot Sjöstadshallen
2014-10-04 11:15 3 Ekerö IK (C) - Bele Barkarby IF IBF (B) 2 - 2 Johan Sandström, David Holm Tappströms Bollhall
2014-10-04 13:15 3 Djurgårdens IF IBF (B) - Rotebro IS IBK (B) 2 - 1 Aldin Imamovic, Johannes Ekenberg Engelbrektshallen
2014-10-05 12:30 3 AIK IBF (B) - Mälarhöjdens IK 4 - 3 Per Sundvall, Imtiaz Karim Ulriksdalshallen
Omgång 4
2014-10-11 10:00 4 Mälarhöjdens IK - Hammarby IF IBF (B) 8 - 12 Erik Nyman, Johan Ståhl Skärholmshallen
2014-10-11 16:30 4 Rotebro IS IBK (B) - Ängby IF (B) 1 - 4 Johan Lienzén, Jakob Mökander Silverdalshallen
2014-10-11 17:15 4 Hässelby SK IBK (D) - Djurgårdens IF IBF (B) 3 - 6 Andreas Mattsson, Mario Mallengren Hässelbyhallen
2014-10-12 16:00 4 Bele Barkarby IF IBF (B) - AIK IBF (B) 3 - 6 Emilia Tuomela, Jonas Sandberg Björkebyhallen
Omgång 5
2014-10-25 11:00 5 Ängby IF (B) - Hässelby SK IBK (D) 4 - 1 Sven-Åke Hansson, Robin Berger Stora Mossen 1
2014-10-25 12:45 5 Rotebro IS IBK (B) - Bele Barkarby IF IBF (B) 2 - 6 Joakim Levin, Gustav Levin Silverdalshallen
2014-10-25 17:15 5 Djurgårdens IF IBF (B) - Mälarhöjdens IK 10 - 5 Jan Lingemark, Tobias Ekmark Engelbrektshallen
2014-10-26 13:45 5 AIK IBF (B) - Ekerö IK (C) 0 - 7 Rebecca Staffas, Johan Sandström Ulriksdalshallen
Omgång 6
2014-11-08 12:00 6 Mälarhöjdens IK - Ängby IF (B) 5 - 1 Tom Johansson, Viktor Hellmans Skärholmshallen
2014-11-08 12:15 6 Ekerö IK (C) - Hammarby IF IBF (B) 7 - 1 Sven-Åke Hansson, Jukka Säteri Tappströms Bollhall
2014-11-09 12:45 6 Hässelby SK IBK (D) - Rotebro IS IBK (B) 6 - 4 Mario Mallengren, Andreas Mattsson Hässelbyhallen 42
2014-11-09 14:30 6 Bele Barkarby IF IBF (B) - Djurgårdens IF IBF (B) 2 - 4 Gustav Levin, Joakim Levin Björkebyhallen
Omgång 7
2014-11-15 10:00 7 Hammarby IF IBF (B) - AIK IBF (B) 3 - 2 Emil Pagrot, Felix Fernström Sjöstadshallen
2014-11-15 14:45 7 Rotebro IS IBK (B) - Mälarhöjdens IK 3 - 8 Lars Reuterhagen, Per Sundvall Silverdalshallen
2014-11-15 16:15 7 Djurgårdens IF IBF (B) - Ekerö IK (C) 7 - 6 Adam Nikolausson, Aldin Imamovic Engelbrektshallen
2014-11-15 16:15 7 Ängby IF (B) - Bele Barkarby IF IBF (B) 3 - 4 Robin Berger, Magnus Berg Stora Mossen 1
Omgång 8
2014-11-29 13:00 8 Ekerö IK (C) - Ängby IF (B) 9 - 4 Johan Sandström, Johan Ståhl Tappströms Bollhall
2014-11-29 13:00 8 Mälarhöjdens IK - Hässelby SK IBK (D) 3 - 4 Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Skärholmshallen
2014-11-30 11:00 8 AIK IBF (B) - Djurgårdens IF IBF (B) 1 - 5 Per Sundvall, Lars Reuterhagen Ulriksdalshallen
2014-11-30 12:00 8 Bele Barkarby IF IBF (B) - Hammarby IF IBF (B) 4 - 3 Jonathan Håkansson, Daniel Eriksson Björkebyhallen
Omgång 9
2014-12-06 12:15 9 Ängby IF (B) - AIK IBF (B) 5 - 5 David Holm, Mario Mallengren Stora Mossen 1
2014-12-06 15:00 9 Hässelby SK IBK (D) - Bele Barkarby IF IBF (B) 2 - 2 Andreas Mattsson, Thomas Josbrink Hässelbyhallen
2014-12-06 15:45 9 Rotebro IS IBK (B) - Ekerö IK (C) 1 - 3 Jakob Mökander, Johan Lienzén Silverdalshallen
2014-12-06 17:30 9 Djurgårdens IF IBF (B) - Hammarby IF IBF (B) 6 - 2 Mattias Nordlund, Jacob Leijon Engelbrektshallen
Omgång 10
2014-10-05 13:30 10 Hässelby SK IBK (D) - Ekerö IK (C) 3 - 4 Arne Brovig, Peter Eriksson Smedshagshallen 58
2014-12-13 11:00 10 Mälarhöjdens IK - Bele Barkarby IF IBF (B) 6 - 3 Max Hellström, Marco Svenström Skärholmshallen 20
2014-12-13 15:45 10 Rotebro IS IBK (B) - AIK IBF (B) 5 - 8 Julius Olesen, Marcus Ackefelt Silverdalshallen
2014-12-13 18:30 10 Ängby IF (B) - Hammarby IF IBF (B) 0 - 11 Leif Karlsson, Christian Ljunggren Stora Mossen 1
Omgång 11
2015-01-10 14:15 11 Ekerö IK (C) - Mälarhöjdens IK 8 - 6 Johan Ståhl, Robert Milerud Tappströms Bollhall
2015-01-10 18:20 11 Hammarby IF IBF (B) - Rotebro IS IBK (B) 2 - 3 Johan Hessing, Filip Engvall Sjöstadshallen
2015-01-10 18:45 11 Djurgårdens IF IBF (B) - Ängby IF (B) 4 - 2 Johan Ståhl, Leif Karlsson Engelbrektshallen
2015-01-11 11:00 11 AIK IBF (B) - Hässelby SK IBK (D) 3 - 6 Marcus Blomqvist, Linus Warrenstein Ulriksdalshallen
Omgång 12
2015-01-17 12:00 12 Mälarhöjdens IK - AIK IBF (B) 4 - 3 Alexander Stjärnekull, Wiktor Liew Skärholmshallen
2015-01-17 16:00 12 Rotebro IS IBK (B) - Djurgårdens IF IBF (B) 1 - 0 Casper Arvidsson, Camilla Karlsson Silverdalshallen
2015-01-18 12:30 12 Bele Barkarby IF IBF (B) - Ekerö IK (C) 0 - 3 Andreas Mattsson, Lars Reuterhagen Björkebyhallen
2015-01-18 14:00 12 Hässelby SK IBK (D) - Hammarby IF IBF (B) 5 - 2 Peter Gustafsson Saliba, Lars Sundlöf Hässelbyhallen
Omgång 13
2015-01-31 11:00 13 Hammarby IF IBF (B) - Mälarhöjdens IK 5 - 10 Elias Sjölander, Rasmus Fernström Sjöstadshallen
2015-01-31 15:15 13 Ängby IF (B) - Rotebro IS IBK (B) 3 - 2 Jonas Jatko, Jan Lingemark Stora Mossen 1
2015-01-31 18:00 13 Djurgårdens IF IBF (B) - Hässelby SK IBK (D) 6 - 1 Johannes Ekenberg, Johan Hessing Engelbrektshallen
2015-02-01 11:45 13 AIK IBF (B) - Bele Barkarby IF IBF (B) 4 - 4 Imtiaz Karim, Lars Sundlöf Ulriksdalshallen
Omgång 14
2015-02-07 11:15 14 Ekerö IK (C) - AIK IBF (B) 4 - 5 David Holm, Magnus Westerberg Tappströms Bollhall
2015-02-07 13:00 14 Mälarhöjdens IK - Djurgårdens IF IBF (B) 1 - 8 Fredrik Pålsson, Leif Karlsson Skärholmshallen
2015-02-07 16:45 14 Hässelby SK IBK (D) - Ängby IF (B) 5 - 6 Julius Olesen, Marcus Ackefelt Hässelbyhallen
2015-02-08 14:15 14 Bele Barkarby IF IBF (B) - Rotebro IS IBK (B) 6 - 2 Per Sundvall, Imtiaz Karim Björkebyhallen
Omgång 15
2015-02-14 12:45 15 Ängby IF (B) - Mälarhöjdens IK 8 - 5 Erik Rydberg, Michael Leimer Stora Mossen 1
2015-02-14 13:00 15 Hammarby IF IBF (B) - Ekerö IK (C) 4 - 1 Jonas Robertson, Daniel Kölborn Sjöstadshallen
2015-02-14 16:30 15 Djurgårdens IF IBF (B) - Bele Barkarby IF IBF (B) 6 - 1 Magnus Westerberg, Mattias Nordlund Engelbrektshallen
2015-02-15 15:15 15 Rotebro IS IBK (B) - Hässelby SK IBK (D) 3 - 3 Mikael Hagman, Mattias Nordlund Silverdalshallen
Omgång 16
2015-03-07 11:15 16 Ekerö IK (C) - Djurgårdens IF IBF (B) 1 - 3 Per Sundvall, Lars Reuterhagen Tappströms Bollhall
2015-03-07 14:00 16 Mälarhöjdens IK - Rotebro IS IBK (B) 3 - 0 Shakir Ahmed, Shabbir Ahmed Skärholmshallen
2015-03-08 10:00 16 AIK IBF (B) - Hammarby IF IBF (B) 4 - 6 Linus Warrenstein, Roger Nyström Ulriksdalshallen
2015-03-08 11:45 16 Bele Barkarby IF IBF (B) - Ängby IF (B) 6 - 2 Imtiaz Karim, Simon Bernhardsson Björkebyhallen
Omgång 17
2015-03-14 13:30 17 Ängby IF (B) - Ekerö IK (C) 3 - 9 Per Sundvall, Lars Reuterhagen Stora Mossen 1
2015-03-14 15:00 17 Hässelby SK IBK (D) - Mälarhöjdens IK 4 - 4 Julius Olesen, Marcus Ackefelt Hässelbyhallen
2015-03-14 16:30 17 Djurgårdens IF IBF (B) - AIK IBF (B) 3 - 4 Joakim Levin, Karl-Johan Leijon Engelbrektshallen
2015-03-15 14:15 17 Hammarby IF IBF (B) - Bele Barkarby IF IBF (B) 3 - 1 Viktor Bollvik Karlsson, Jonas Robertson Sjöstadshallen
Omgång 18
2015-03-19 17:00 18 AIK IBF (B) - Ängby IF (B) 3 - 6 Sofia Aadli, Johan Ståhl Tallbackaskolan
2015-03-21 12:00 18 Hammarby IF IBF (B) - Djurgårdens IF IBF (B) 0 - 6 Elias Sjölander, Rasmus Fernström Sjöstadshallen
2015-03-21 12:15 18 Ekerö IK (C) - Rotebro IS IBK (B) 2 - 1 Mario Mallengren, Johan Sandström Tappströms Bollhall
2015-03-22 13:00 18 Bele Barkarby IF IBF (B) - Hässelby SK IBK (D) 1 - 6 Robert Milerud, Per Calmén Björkebyhallen

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis