Spelprogram - Pojkar 11 svår B

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Abrahamsbergs IBF (A) Orange m svarta siffror (Blå nivå: Vit m svarta siffror), Svart, Orange
Bele Barkarby IF IBF Svart, Svart, Svart
Bromma KFUK-KFUM Blå, Blå, Vit
Jakobsbergs IBF Svart, Svart, Svart
Järfälla IBK (A) Röd, Röd, Vit
Rotebro IS IBK (B) MörkBlå, MörkBlå, Vit
Stäkets Idrottsförening (A) Blå, Blå, Blå
Täby FC (B) Sofia Willstrand-Holmer sofia@tutus.se 070-4961042 Vit, Vit, Vit
Åkersberga IBF (B) Alexander Berardi alexander.berardi@gmail.com Orange, Svart, Orange
Spelprogram
Tid Omgång Match Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2014-09-20 10:00 1 Rotebro IS IBK (B) - Täby FC (B) Peter Eriksson, Erik Rydberg Rotebrohallen (Mikaelskolan)
2014-09-20 11:00 1 Bromma KFUK-KFUM - Stäkets Idrottsförening (A) Fredrik Sjöö, Simon Bernhardsson Stora Mossen 1
2014-09-20 19:15 1 Åkersberga IBF (B) - Abrahamsbergs IBF (A) Per Sundvall, Tobias Berger Åkersberga Sporthall A
2014-09-21 10:00 1 Jakobsbergs IBF - Järfälla IBK (A) Mikael Hagman, Louise Sjöberg Viksjö Sporthall
Omgång 2
2014-09-27 10:45 2 Abrahamsbergs IBF (A) - Jakobsbergs IBF Imtiaz Karim, Lucas Edberg Stora Mossen 1
2014-09-28 09:30 2 Stäkets Idrottsförening (A) - Rotebro IS IBK (B) Casper Arvidsson, Andreas Mattsson Kallhälls sporthall
2014-09-28 12:15 2 Bele Barkarby IF IBF - Bromma KFUK-KFUM Niklas Forsman, Ghasem Tajalli Björkebyhallen
2014-09-28 13:00 2 Täby FC (B) - Åkersberga IBF (B) Ulf Jonsson, Dennis Svensson Skarpängskolan A
Omgång 3
2014-10-04 13:00 3 Rotebro IS IBK (B) - Bele Barkarby IF IBF Elin Carlberg-Börjes, Linda Forslund Rotebrohallen (Mikaelskolan)
2014-10-04 13:30 3 Bromma KFUK-KFUM - Järfälla IBK (A) Mattias Nordlund, Imtiaz Karim Stora Mossen 1
2014-10-04 15:15 3 Åkersberga IBF (B) - Stäkets Idrottsförening (A) Ken Johansson, Per Sundvall Åkersberga Sporthall A
2014-10-05 15:00 3 Täby FC (B) - Abrahamsbergs IBF (A) Ulf Jonsson, Johannes Ekenberg Skarpängskolan A
Omgång 4
2014-10-12 10:00 4 Stäkets Idrottsförening (A) - Täby FC (B) Per Calmén, Mats Järnmark Kallhälls sporthall
2014-10-12 12:00 4 Jakobsbergs IBF - Bromma KFUK-KFUM Filip Fogelberg, Thomas Fogelberg Viksjö Sporthall
2014-10-12 12:00 4 Bele Barkarby IF IBF - Åkersberga IBF (B) Thomas Josbrink, Andreas Mattsson Björkebyhallen
2014-10-12 16:30 4 Järfälla IBK (A) - Rotebro IS IBK (B) Robin Wirström, Sven-Åke Hansson Rotebrohallen (Mikaelskolan)
Omgång 5
2014-10-25 11:00 5 Åkersberga IBF (B) - Järfälla IBK (A) William Hasselström, Emil Kirchner Åkersberga Sporthall A
2014-10-25 11:00 5 Rotebro IS IBK (B) - Jakobsbergs IBF Per Sundvall, Lars Reuterhagen Rotebrohallen (Mikaelskolan)
2014-10-26 10:45 5 Stäkets Idrottsförening (A) - Abrahamsbergs IBF (A) Gustav Levin Kallhälls sporthall
2014-10-26 15:45 5 Täby FC (B) - Bele Barkarby IF IBF Ludvig Tidhult, John Tullsten Skarpängskolan A
Omgång 6
2014-11-08 12:00 6 Abrahamsbergs IBF (A) - Bromma KFUK-KFUM Mario Mallengren, Niklas Forsman Stora Mossen 1
2014-11-09 12:00 6 Jakobsbergs IBF - Åkersberga IBF (B) Felicia Spångberg, Carolin Robertsson Viksjö Sporthall
2014-11-09 13:00 6 Järfälla IBK (A) - Täby FC (B) Julius Olesen, Gabriella Ljunggren Viksjö Sporthall
2014-11-09 13:30 6 Bele Barkarby IF IBF - Stäkets Idrottsförening (A) Filip Fogelberg, Thomas Fogelberg Björkebyhallen
Omgång 7
2014-11-22 12:00 7 Rotebro IS IBK (B) - Bromma KFUK-KFUM Lars Reuterhagen Rotebrohallen (Mikaelskolan)
2014-11-23 09:45 7 Stäkets Idrottsförening (A) - Järfälla IBK (A) Virve Bjerkefeldt, Ebba Kronwall Kallhälls sporthall
2014-11-23 12:15 7 Bele Barkarby IF IBF - Abrahamsbergs IBF (A) Marcus Ackefelt, Elias Engh Björkebyhallen
2014-11-23 17:15 7 Täby FC (B) - Jakobsbergs IBF Emil Kirchner, Fredrik Nensén Skarpängskolan A
Omgång 8
2014-11-29 11:15 8 Bromma KFUK-KFUM - Åkersberga IBF (B) Peter Gustafsson Saliba, Lars Sundlöf Stora Mossen 1
2014-11-29 13:15 8 Abrahamsbergs IBF (A) - Rotebro IS IBK (B) Peter Gustafsson Saliba, Lars Sundlöf Stora Mossen 1
2014-11-30 12:15 8 Järfälla IBK (A) - Bele Barkarby IF IBF Peter Kirch, Mats Korpi Viksjö Sporthall
2014-11-30 13:15 8 Jakobsbergs IBF - Stäkets Idrottsförening (A) Peter Kirch, Mats Korpi Viksjö Sporthall
Omgång 9
2014-12-06 17:00 9 Åkersberga IBF (B) - Rotebro IS IBK (B) Dennis Svensson, William Hasselström Åkersberga Sporthall A
2014-12-07 09:45 9 Bele Barkarby IF IBF - Jakobsbergs IBF Jonna Karke, Tilda Lundberg Björkebyhallen
2014-12-07 12:00 9 Järfälla IBK (A) - Abrahamsbergs IBF (A) Caroline Ogestadh, Isak Törnblom Viksjö Sporthall
2014-12-07 17:30 9 Täby FC (B) - Bromma KFUK-KFUM Daniel Lagneskog, Peter Eriksson Skarpängskolan A
Omgång 10
2014-12-13 13:30 10 Täby FC (B) - Rotebro IS IBK (B) Dennis Svensson, Lars Reuterhagen Skarpängskolan A
2014-12-13 15:30 10 Abrahamsbergs IBF (A) - Åkersberga IBF (B) Leif Karlsson, Christian Ljunggren Stora Mossen 1
2014-12-14 10:00 10 Stäkets Idrottsförening (A) - Bromma KFUK-KFUM Peter Kirch, Mats Korpi Kallhälls sporthall
2014-12-14 12:15 10 Järfälla IBK (A) - Jakobsbergs IBF Julius Olesen, Marcus Ackefelt Viksjö Sporthall
Omgång 11
2015-01-10 10:45 11 Åkersberga IBF (B) - Täby FC (B) Enya Hasselström, William Hasselström Åkersberga Sporthall A
2015-01-10 10:45 11 Bromma KFUK-KFUM - Bele Barkarby IF IBF Jonas Robertson, Jacob Leijon Stora Mossen 1
2015-01-10 11:00 11 Rotebro IS IBK (B) - Stäkets Idrottsförening (A) Viktor Strömberg, Casper Arvidsson Rotebrohallen (Mikaelskolan)
2015-01-11 09:00 11 Jakobsbergs IBF - Abrahamsbergs IBF (A) Mats Järnmark, Fredrik Berglund Sonesson Viksjö Sporthall
Omgång 12
2015-01-17 13:15 12 Abrahamsbergs IBF (A) - Täby FC (B) Virve Bjerkefeldt, Ebba Kronwall Stora Mossen 1
2015-01-18 09:45 12 Stäkets Idrottsförening (A) - Åkersberga IBF (B) Joakim Levin, Gustav Levin Kallhälls sporthall
2015-01-18 11:30 12 Bele Barkarby IF IBF - Rotebro IS IBK (B) Elias Engh, Andreas Mattsson Björkebyhallen
2015-01-18 15:00 12 Järfälla IBK (A) - Bromma KFUK-KFUM Tilda Lundberg, Jonna Karke Viksjö Sporthall
Omgång 13
2015-01-25 14:30 13 Täby FC (B) - Stäkets Idrottsförening (A) Dennis Svensson, Martin Svensson Skarpängskolan A
2015-01-31 10:45 13 Åkersberga IBF (B) - Bele Barkarby IF IBF Vendela Klangö, Frida Berg Åkersberga Sporthall A
2015-01-31 11:15 13 Bromma KFUK-KFUM - Jakobsbergs IBF Marcus Ackefelt, Julius Olesen Stora Mossen 1
2015-01-31 12:00 13 Rotebro IS IBK (B) - Järfälla IBK (A) Camilla Karlsson, Bjarne Hekkelstrand Rotebrohallen (Mikaelskolan)
Omgång 14
2015-02-07 12:45 14 Abrahamsbergs IBF (A) - Stäkets Idrottsförening (A) Fredrik Hallenberg, Sven-Åke Hansson Stora Mossen 1
2015-02-08 11:15 14 Jakobsbergs IBF - Rotebro IS IBK (B) Viktor Strömberg, Fredrik Hallenberg Viksjö Sporthall
2015-02-08 12:15 14 Järfälla IBK (A) - Åkersberga IBF (B) Viktor Strömberg, Fredrik Hallenberg Viksjö Sporthall
2015-02-08 12:15 14 Bele Barkarby IF IBF - Täby FC (B) Isak Törnblom, Caroline Ogestadh Björkebyhallen
Omgång 15
2015-02-14 09:15 15 Åkersberga IBF (B) - Jakobsbergs IBF Pierre Silfver, Andreas Lagerblad Åkersberga Sporthall A
2015-02-14 10:45 15 Bromma KFUK-KFUM - Abrahamsbergs IBF (A) Ebba Kronwall, Virve Bjerkefeldt Stora Mossen 1
2015-02-15 10:15 15 Stäkets Idrottsförening (A) - Bele Barkarby IF IBF Thomas Josbrink, Johan Sandström Kallhälls sporthall
2015-02-15 15:45 15 Täby FC (B) - Järfälla IBK (A) Adam Hjorth, Ludvig Tidhult Skarpängskolan A
Omgång 16
2015-03-07 13:45 16 Bromma KFUK-KFUM - Rotebro IS IBK (B) Robert Milerud, Sven-Åke Hansson Stora Mossen 1
2015-03-07 14:45 16 Abrahamsbergs IBF (A) - Bele Barkarby IF IBF Robert Milerud, Sven-Åke Hansson Stora Mossen 1
2015-03-08 11:45 16 Jakobsbergs IBF - Täby FC (B) Mats Järnmark, Casper Arvidsson Viksjö Sporthall
2015-03-08 12:45 16 Järfälla IBK (A) - Stäkets Idrottsförening (A) Mats Järnmark, Julius Olesen Viksjö Sporthall
Omgång 17
2015-03-14 12:15 17 Åkersberga IBF (B) - Bromma KFUK-KFUM Pierre Silfver, Andreas Lagerblad Åkersberga Sporthall A
2015-03-14 13:00 17 Rotebro IS IBK (B) - Abrahamsbergs IBF (A) Ej offentliggjord, Jan Lingemark Rotebrohallen (Mikaelskolan)
2015-03-15 11:00 17 Stäkets Idrottsförening (A) - Jakobsbergs IBF Tony Verho, Jan Lingemark Kallhälls sporthall
2015-03-15 11:45 17 Bele Barkarby IF IBF - Järfälla IBK (A) Niklas Forsman, Imtiaz Karim Björkebyhallen
Omgång 18
2015-03-21 13:00 18 Rotebro IS IBK (B) - Åkersberga IBF (B) Jakob Mökander, Bjarne Hekkelstrand Rotebrohallen (Mikaelskolan)
2015-03-21 14:00 18 Bromma KFUK-KFUM - Täby FC (B) Mats Andersson, Sara Richert Stora Mossen 1
2015-03-22 10:45 18 Jakobsbergs IBF - Bele Barkarby IF IBF Johan Ståhl, Jan Lingemark Viksjö Sporthall
2015-03-22 16:30 18 Abrahamsbergs IBF (A) - Järfälla IBK (A) Nora Lindberg, Lars Sundlöf Vällingbyhallen

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis