Spelprogram - Pantamera Pojkar Blå Lätt Lätt A

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Bele Barkarby IF IBF Svart, Svart, Svart
Bro IK VIT, BLÅ, VIT
Hässelby SK IBK Röd, Svart, Svart
IK Frej Täby (B) Peter De Verdier peterdeverdier@hotmail.com 073-655 86 27 Gul/Svart/Gul
Jakobsbergs IBF Niklas Lagerhäll Niklas.lagerhall@gmail.com 0705502531 Svart/Svart/Svart
Kungsängens IF Blå, Blå, Blå
Silverdals IF (A) Gunilla Mickelsson mickelsson.gunilla@gmail.com 0735186044 Vit/Vit/Vit
Stäkets IF Blå, Blå, Blå
Täby FC (A) Ulrika Cedermark Ulrika.cedermark@teliacompany.com 070-2061457 Vit/Vit/Vit
Täby FC (B) Ulf Berg Ulf@media-com.se 070-8644674 Vit/Vit/Vit
Töjnan IBK (A) Christian Nilsson chrillen1970@gmail.com 0702448269 Gul/Svart/Svart
Vallentuna IBK (A) Svart, Svart, Svart
Vaxholms IBF (B) Svart, Svart, Svart
Åkersberga IBF (A) Orange, Svart, Orange
Åkersberga IBF (B) Orange, Svart, Orange
Spelprogram
Tid Omgång Match Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2015-10-03 09:45 1 Hässelby SK IBK - Stäkets IF Hässelbyhallen
2015-10-03 09:45 1 Täby FC (B) - Kungsängens IF Skarpängskolan A
2015-10-03 10:30 1 Täby FC (A) - Jakobsbergs IBF Skarpängskolan A
2015-10-04 09:00 1 Bele Barkarby IF IBF - Vaxholms IBF (B) Björkebyhallen
2015-10-04 12:45 1 Åkersberga IBF (A) - Silverdals IF (A) Hackstahallen
2015-10-09 17:00 1 Bro IK - Töjnan IBK (A) Bro Sporthall
Omgång 2
2015-10-10 09:45 2 Täby FC (B) - Täby FC (A) Skarpängskolan A
2015-10-11 09:15 2 Jakobsbergs IBF - Åkersberga IBF (A) Viksjö Sporthall
2015-10-11 10:00 2 Stäkets IF - Bele Barkarby IF IBF Kallhälls sporthall
2015-10-11 10:30 2 Silverdals IF (A) - Bro IK Silverdalshallen
2015-10-11 11:15 2 Kungsängens IF - Åkersberga IBF (B) Ekhammarshallen
2015-10-13 18:30 2 Töjnan IBK (A) - Vallentuna IBK (A) Helenelundshallen
Omgång 3
2015-10-24 09:00 3 IK Frej Täby (B) - Vaxholms IBF (B) Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2015-10-24 09:45 3 Hässelby SK IBK - Kungsängens IF Hässelbyhallen
2015-10-24 10:00 3 Åkersberga IBF (B) - Täby FC (A) Åkersberga Sporthall A
2015-10-24 10:45 3 Åkersberga IBF (A) - Täby FC (B) Åkersberga Sporthall A
2015-10-24 11:00 3 Vallentuna IBK (A) - Silverdals IF (A) Hammarbackens Sporthall
2015-10-25 15:00 3 Bro IK - Jakobsbergs IBF Bro Sporthall
Omgång 4
2015-11-07 10:00 4 Töjnan IBK (A) - IK Frej Täby (B) Rotebrohallen (Mikaelskolan)
2015-11-07 10:00 4 Åkersberga IBF (B) - Åkersberga IBF (A) Åkersberga Sporthall A
2015-11-07 12:00 4 Täby FC (A) - Hässelby SK IBK Skarpängskolan A
2015-11-07 12:45 4 Täby FC (B) - Bro IK Skarpängskolan A
2015-11-08 08:00 4 Jakobsbergs IBF - Vallentuna IBK (A) Viksjö Sporthall
2015-11-08 09:00 4 Stäkets IF - Vaxholms IBF (B) Kallhälls sporthall
2015-11-08 09:00 4 Kungsängens IF - Bele Barkarby IF IBF Ekhammarshallen
Omgång 5
2015-11-14 09:00 5 IK Frej Täby (B) - Stäkets IF Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2015-11-14 09:00 5 Vallentuna IBK (A) - Täby FC (B) Hammarbackens Sporthall
2015-11-14 09:00 5 Hässelby SK IBK - Åkersberga IBF (A) Hässelbyhallen
2015-11-14 10:45 5 Töjnan IBK (A) - Silverdals IF (A) Rotebrohallen (Mikaelskolan)
2015-11-15 09:00 5 Bele Barkarby IF IBF - Täby FC (A) Björkebyhallen
2015-11-15 15:15 5 Bro IK - Åkersberga IBF (B) Bro Sporthall
Omgång 6
2015-11-28 09:45 6 Hässelby SK IBK - Bro IK Hässelbyhallen
2015-11-28 10:00 6 Åkersberga IBF (B) - Vallentuna IBK (A) Åkersberga Sporthall A
2015-11-28 11:30 6 Åkersberga IBF (A) - Bele Barkarby IF IBF Åkersberga Sporthall A
2015-11-29 09:00 6 Silverdals IF (A) - IK Frej Täby (B) Silverdalshallen
2015-11-29 09:30 6 Jakobsbergs IBF - Töjnan IBK (A) Viksjö Sporthall
2015-11-29 10:15 6 Kungsängens IF - Vaxholms IBF (B) Ekhammarshallen
Omgång 7
2015-12-05 09:00 7 Vallentuna IBK (A) - Hässelby SK IBK Hammarbackens Sporthall
2015-12-05 10:00 7 Töjnan IBK (A) - Täby FC (B) Rotebrohallen (Mikaelskolan)
2015-12-05 13:15 7 Vaxholms IBF (B) - Täby FC (A) Innebandyhallen Vaxholm
2015-12-06 08:00 7 Bele Barkarby IF IBF - Bro IK Björkebyhallen
2015-12-06 08:15 7 Silverdals IF (A) - Jakobsbergs IBF Silverdalshallen
2015-12-06 10:00 7 Stäkets IF - Kungsängens IF Kallhälls sporthall
Omgång 8
2015-12-12 10:00 8 Åkersberga IBF (B) - Töjnan IBK (A) Åkersberga Sporthall A
2015-12-12 10:30 8 Täby FC (B) - Silverdals IF (A) Skarpängskolan A
2015-12-12 12:00 8 Täby FC (A) - Stäkets IF Skarpängskolan A
2015-12-12 12:15 8 Åkersberga IBF (A) - Vaxholms IBF (B) Åkersberga Sporthall A
2015-12-13 09:00 8 Jakobsbergs IBF - IK Frej Täby (B) Viksjö Sporthall
2015-12-13 09:45 8 Bele Barkarby IF IBF - Vallentuna IBK (A) Björkebyhallen
Omgång 9
2016-01-09 09:00 9 IK Frej Täby (B) - Kungsängens IF Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2016-01-09 09:45 9 Vaxholms IBF (B) - Bro IK Innebandyhallen Vaxholm
2016-01-09 10:30 9 Töjnan IBK (A) - Hässelby SK IBK Rotebrohallen (Mikaelskolan)
2016-01-10 09:00 9 Silverdals IF (A) - Åkersberga IBF (B) Silverdalshallen
2016-01-10 09:15 9 Stäkets IF - Åkersberga IBF (A) Kallhälls sporthall
2016-01-10 09:30 9 Jakobsbergs IBF - Täby FC (B) Viksjö Sporthall
Omgång 10
2016-01-16 09:00 10 Täby FC (A) - Kungsängens IF Skarpängskolan A
2016-01-16 09:00 10 Hässelby SK IBK - Silverdals IF (A) Hässelbyhallen
2016-01-16 09:30 10 Åkersberga IBF (B) - Jakobsbergs IBF Åkersberga Sporthall A
2016-01-16 09:45 10 Täby FC (B) - IK Frej Täby (B) Skarpängskolan A
2016-01-16 09:45 10 Vallentuna IBK (A) - Vaxholms IBF (B) Hammarbackens Sporthall
2016-01-17 09:00 10 Bele Barkarby IF IBF - Töjnan IBK (A) Björkebyhallen
2016-01-17 14:15 10 Bro IK - Stäkets IF Bro Sporthall
Omgång 11
2016-01-23 09:45 11 IK Frej Täby (B) - Täby FC (A) Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2016-01-23 11:15 11 Täby FC (B) - Åkersberga IBF (B) Skarpängskolan A
2016-01-24 08:45 11 Jakobsbergs IBF - Hässelby SK IBK Viksjö Sporthall
2016-01-24 09:00 11 Silverdals IF (A) - Bele Barkarby IF IBF Silverdalshallen
2016-01-24 09:45 11 Stäkets IF - Vallentuna IBK (A) Kallhälls sporthall
2016-01-24 10:15 11 Kungsängens IF - Åkersberga IBF (A) Ekhammarshallen
Omgång 12
2016-01-30 18:00 12 Hässelby SK IBK - Täby FC (B) Hässelbyhallen
2016-02-06 09:15 12 Åkersberga IBF (B) - IK Frej Täby (B) Åkersberga Sporthall A
2016-02-06 10:00 12 Åkersberga IBF (A) - Täby FC (A) Åkersberga Sporthall A
2016-02-06 12:15 12 Vaxholms IBF (B) - Töjnan IBK (A) Innebandyhallen Vaxholm
2016-02-06 12:45 12 Bele Barkarby IF IBF - Jakobsbergs IBF Kallhälls sporthall
2016-02-07 14:15 12 Bro IK - Kungsängens IF Bro Sporthall
Omgång 13
2016-02-13 09:45 13 IK Frej Täby (B) - Åkersberga IBF (A) Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2016-02-13 10:00 13 Åkersberga IBF (B) - Hässelby SK IBK Åkersberga Sporthall A
2016-02-13 11:15 13 Täby FC (A) - Bro IK Skarpängskolan A
2016-02-13 12:00 13 Täby FC (B) - Bele Barkarby IF IBF Skarpängskolan A
2016-02-14 08:15 13 Silverdals IF (A) - Vaxholms IBF (B) Silverdalshallen
2016-02-14 09:00 13 Kungsängens IF - Vallentuna IBK (A) Ekhammarshallen
2016-02-14 10:00 13 Stäkets IF - Töjnan IBK (A) Jakobsbergs Sporthall
Omgång 14
2016-03-12 09:00 14 Hässelby SK IBK - IK Frej Täby (B) Hässelbyhallen
2016-03-12 09:00 14 Vallentuna IBK (A) - Täby FC (A) Hammarbackens Sporthall
2016-03-12 12:30 14 Vaxholms IBF (B) - Jakobsbergs IBF Innebandyhallen Vaxholm
2016-03-13 08:00 14 Bele Barkarby IF IBF - Åkersberga IBF (B) Björkebyhallen
2016-03-13 09:15 14 Stäkets IF - Silverdals IF (A) Kallhälls sporthall
2016-03-13 16:15 14 Bro IK - Åkersberga IBF (A) Bro Sporthall
Omgång 15
2016-03-19 09:00 15 IK Frej Täby (B) - Bro IK Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2016-03-19 09:00 15 Hässelby SK IBK - Bele Barkarby IF IBF Hässelbyhallen
2016-03-19 10:00 15 Åkersberga IBF (A) - Vallentuna IBK (A) Åkersberga Sporthall A
2016-03-19 11:15 15 Täby FC (B) - Vaxholms IBF (B) Skarpängskolan A
2016-03-20 08:45 15 Jakobsbergs IBF - Stäkets IF Viksjö Sporthall
2016-03-20 11:15 15 Kungsängens IF - Töjnan IBK (A) Ekhammarshallen
Omgång 16
2016-04-02 12:15 16 Vallentuna IBK (A) - Bro IK Hammarbackens Sporthall
2016-04-02 12:15 16 Vaxholms IBF (B) - Åkersberga IBF (B) Innebandyhallen Vaxholm
2016-04-02 12:15 16 Töjnan IBK (A) - Täby FC (A) Rotebrohallen (Mikaelskolan)
2016-04-03 09:00 16 Stäkets IF - Täby FC (B) Kallhälls sporthall
2016-04-03 09:00 16 Silverdals IF (A) - Kungsängens IF Silverdalshallen
2016-04-03 09:45 16 Bele Barkarby IF IBF - IK Frej Täby (B) Björkebyhallen
Omgång 17
2016-04-05 18:30 17 Åkersberga IBF (A) - Töjnan IBK (A) Helenelundshallen
2016-04-09 09:00 17 IK Frej Täby (B) - Vallentuna IBK (A) Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2016-04-09 09:45 17 Hässelby SK IBK - Vaxholms IBF (B) Hässelbyhallen
2016-04-09 09:45 17 Täby FC (A) - Silverdals IF (A) Skarpängskolan A
2016-04-09 10:45 17 Åkersberga IBF (B) - Stäkets IF Åkersberga Sporthall A
2016-04-10 09:00 17 Kungsängens IF - Jakobsbergs IBF Ekhammarshallen

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis